ελληνική μουσική
    342 online   ·  210.886 μέλη

    Guns n' Roses - Chinese Democracy

    Darien
    24.10.2008, 17:29

    Παράθεση:

    Το μέλος lena7 στις 23-10-2008 στις 23:05 έγραψε...

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΒΡΗΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ...... ΤΕΛΕΙΑ ......!{#emotions_dlg.thumbup}



    Κι εγώ! Και ΔΕΝ μου άρεσαν! {#emotions_dlg.tt2}


    emmanuella
    24.10.2008, 17:41

    @ tsibitos  - Ευχαριστούμε για όσα μας έγραψες ! Απολαυστικότατα όλα ! Τα βίντεο είναι αρκετά καλά ! Να συμφωνήσω ότι είναι από τα πιο πολύ-αναμενόμενα album ! Γιάυτό και ο ενθουσιασμός !

    @ lena  - Να συμφωνήσω κάπως μαζί σου ... Τα τραγούδια είναι πολύ καλά ... αλλά είμαι σίγουρη ότι θα παραδεχτείς ότι και εσύ, και εγώ ... αλλά και όλοι ... περιμέναμε κάτι μεγαλύτερο ... κάτι καλύτερο ... από Guns n' Roses ...

    @ Darien - Εντάξει ... δεν είναι και χάλια !

    {#emotions_dlg.walkman}


    lena7
    26.10.2008, 13:38

    ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ GUNS 'N' ROSES ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΑΝ... ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.. Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ, Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ..


    tsibitos
    06.11.2008, 19:07

    Την ευχαρίστησή του για την κυκλοφορία (όπως όλα δείχνουν) του "Chinese Democracy" των Guns N' Roses, μετά από παραπάνω από μια δεκαετία προετοιμασίας, έσπευσε να δηλώσει ο Slash.

    «Είμαι πολύ χαρούμενος που θα βγει επιτέλους», είπε ο Slash. «Είναι πολύ ευχάριστο που ακούω πάλι τον Axl. Είναι πραγματικά πολύ όμορφο, αλλά δε συμμετέχω στη μπάντα και δεν έβαλα τίποτα στο δίσκο αυτό...».

    Στην ερώτηση για την οποιαδήποτε πιθανότητα επανένωσης των Guns N' Roses, ο Slash απάντησε αποστομωτικά... «Και πού θέλετε να ξέρω εγώ;».

     

    πηγη : rocking.gr


    tsibitos
    22.11.2008, 17:08

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 12-10-2008 στις 06:13 έγραψε...

    Μια συμβουλή (απο έναν άρρωστο με τους Guns n' Roses, fan) : Μην Πιστεύετε τίποτα εάν δεν το δείτε στα δισκοπωλεία...


     

    Τα λόγια ειναι περιττά.... Το cd είναι στα χέρια μου.............................





    επισυναπτόμενα: mH.jpg 
    kwstasagas
    22.11.2008, 17:29

    Καλές ακροάσεις Τσιμπητέ {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}.....

    [αυτή είναι η γοητεία και η μαγεία της μουσικής, το να έχεις στα χέρια σου το πλήρες / ολοκληρωμένο έργο του καλλιτέχνη, δλδ το cd ή, ακόμη καλύτερα, το βινύλιο .... κι αυτή τη "μαγεία", δυστυχώς, κοντεύουμε να την ξεχάσουμε με το συνεχές "κατέβασμα" τραγουδιών από το ίντερνετ .... και, φυσικά, θα πρότεινα στους λάτρεις των G'n'R να αναζητήσουν την έκδοση του Chinese Democracy και με τη μορφή του συλλεκτικού βινυλίου .... ] ..... 


    revelation
    22.11.2008, 17:34

    μπορεί να μου πει κανείς τι τιμή έχει;


    tsibitos
    22.11.2008, 17:45

    16,90 ευρώ στα Metropolis. Το βυνιλιο θα το αναζήτησω αλλά μάλλον μέσω internet γιατί στην Ελλάδα δύσκολο.


    rompa
    22.11.2008, 18:16

    Μια χαρά τιμούλα ! Πως σου φάνηκε ? Δεν έχω ακούσει καθόλου .. Από Δευτέρα θα πάω να το πάρω μάλλον να το κάνω δώρο ...


    slash7
    23.11.2008, 01:34

    Γεια σας παιδια, απηχα αρκετο καιρο απο το φορουμ για καποιους λογους αλλα να μαι παλι εδω. Μερικοι ισως με θυμαστε αφου ολο σε gnr θεματα απαντουσα.. χαχα

    Το cd ειναι απιστευτο κι εχει κομματαρες μεσα.. Να το παρετε, πραγματικα αξιζει!!!

     

    Φιλε μου tsibitos βλεπω εισαι μεγαλος φαν ε? Γνωριζεις την παρουσια του www.gunsnroses.gr?


    revelation
    23.11.2008, 14:28

    16,90!!!!!?????!??!???! WOW. περίμενα κανα 22αρι ευρώ. για τετοιο όνομα και δίσκο για τις μέρες μας ειναι πολύ καλή τιμή. αφού όλα τα καινούργια cd είναι γύρω στα 19-23 ευρώ.


    jorge
    26.11.2008, 13:19

    Το Chinese Democracy απαγορεύθηκε στην Κίνα! Είναι απίστευτοι, πραγματικά.

    Από το ΒΗΜΑ:

    Το «Chinese Democracy», σύμφωνα με ανακοίνωση του Κινεζικού Κομμουνιστικού Κόμματος, «αποτελεί την αιχμή του δόρατος για την Κίνα». Οι πρώτες συζητήσεις έγιναν με αφορμή το ομώνυμο τραγούδι του άλμπουμ το οποίο αναφέρεται στην απαγόρευση του κινεζικού συγκροτήματος Falun Gong- και ας αφαιρέθηκε από τα άλμπουμ που προορίζονταν για την αγορά της Κίνας. Επίσης, οι Κινέζοι δεν θα μπορούν πλέον να έχουν επαφή με την επίσημη ιστοσελίδα του χαρντ ροκ συγκροτήματος καθώς οι Αρχές την μπλόκαραν.

    Οι στίχοι του τραγουδιού που ξεσήκωσαν αντιδράσεις στην Κίνα αναφέρουν μεταξύ άλλων: «Αν τα θεμέλιά σου τρίζουν,τότε κατηγόρησε τον εαυτό σου». Το εξώφυλλο του άλμπουμ κοσμεί έργο του καλλιτέχνη από το Πεκίνο Σι Λιφένγκ και παρουσιάζει τον κινεζικό λαό ως ανήμπορο, ενώ το συνοδευτικό βιβλιαράκι περιέχει φωτογραφίες του κινεζικού στρατού. Ο εκπρόσωπος του υπουργείου Εξωτερικών Κιν Γκανγκ είπε: «Από όσο ξέρω στους περισσότερους δεν αρέσειγιατί είναι δυνατό και θορυβώδες».

    http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=4&artId=244187

     


    tsibitos
    26.11.2008, 16:16

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 26-11-2008 στις 13:19 έγραψε...

    Το Chinese Democracy απαγορεύθηκε στην Κίνα! Είναι απίστευτοι, πραγματικά.

    Από το ΒΗΜΑ:

    Οι στίχοι του τραγουδιού που ξεσήκωσαν αντιδράσεις στην Κίνα αναφέρουν μεταξύ άλλων: «Αν τα θεμέλιά σου τρίζουν,τότε κατηγόρησε τον εαυτό σου».

     

    Ορίστε και ολόκληρο το κομμάτι, ένα από τα δυνατά τραγούδια του album αν και υπάρχουν άλλα που μου άρεσουν πολύ περισσότερο (θα επανέλθω με review οταν φτάσω τις 1000 ακροάσεις, κοντά είμαι..)

     

    It don't really matter
    You're gonna find out for yourself
    No it don't really matter
    You're gonna leave this thing to somebody else

    If they were missionaries
    Real time visionaries
    Sitting in a Chinese stew
    To view my dis-in-fat-u-ation

    I know that I'm a classic case
    Watch my disenchanted face
    Blame it on the Falun Gong
    They've seen the end and it can't hold on now

    'Cause it would take a lot more hate than you
    To end the fascination
    Even with an iron fist
    All they got to rule the nation
    When all I've got is precious time

    It don't really matter
    Guess I'll keep it to myself
    Said it don't really matter
    It's time I look around for somebody else

    'Cause it would take a lot more time than you
    Have got for masturbation
    Even with your iron fist
    All they got to rule the nation
    When all we got is precious time
    All they got to fool the nation
    When all I got is precious time

    It don't really matter
    I guess you'll find out for yourself
    No it don't really matter
    So you can hear it now from somebody else

    You think you got it all locked up inside
    And if you beat 'em enough they'll die
    It's like a walk in the park from a cell
    And now you're keeping your own kind in hell
    When your great wall rocks blame yourself
    While their arms reach up for your help
    And you're out of time

     


    rompa
    27.11.2008, 16:09

    Έλεος !! Απαγορεύτηκε ??

    Πάντως εγώ το αγόρασα σήμερα προκειμένου να το κάνω δώρο ... 16.90 έχει και στο Public απ' όπου το πήρα ..


    MagicaDeSpell
    28.11.2008, 04:13

    Επισημη Παρουσιαση του δισκου σημερα Παρασκευη στο Batcity {#emotions_dlg.rockon}

     

    Ετσι θα το ακουσω κι εγω!


    tsibitos
    28.11.2008, 20:05

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 28-11-2008 στις 04:13 έγραψε...

    Επισημη Παρουσιαση του δισκου σημερα Παρασκευη στο Batcity {#emotions_dlg.rockon}

     

    Ετσι θα το ακουσω κι εγω!



     

    Λέω να κάνω μια βολτίτσα...  Cool


    tsibitos
    28.11.2008, 20:14


    sitzoune81
    28.11.2008, 21:06

    πωωωω, απορώ με την αντοχή που έδειξα καθώς το άκουγα..... (ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ το πήρα, από φίλο το έριξα ακοή {#emotions_dlg.laugh})

     

    Όση ώρα το άκουγα ανυπομονούσα πότε θα τελειώσει να βάλω τους μεγάλους και τεράστιους Pearl Jam, έτσι για να έρθω στα ίσια μου!{#emotions_dlg.biggrin} (πρώτα το "Ten" και στο καπάκι το "VS" ! χεχεχε)

    μα με τίποτα να μην μπορώ να τους ακούσω (τους GnR λέω!).... ΜΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?!?!!!!!!!!


    tsibitos
    28.11.2008, 21:37

    Μάλλον δεν συμφωνουν και πολλοί με την άποψη σου φίλε Sitsoune. (Πρωτος απ'όλους εγώ..)

     

    ρίξε μια ματιά εδώ....

     

    http://www.apple.com/euro/itunes/charts/top10rockalbums.html


    nowaveband
    29.11.2008, 00:00

    Μετριότατος δίσκος.......Απορώ με όλο τον ντόρο που έγινε και με τα χρόνια που πέρασαν ώσπου να βγεί στην κυκλοφορία....{#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.yawn}{#emotions_dlg.sleep1}

    Ποτέ δεν ήμουν φαν τους,αλλά τους σεβόμουν....Αυτό το πράμα δεν είναι καν guns.....Έπρεπε να λέγεται Αxl rose.....