ελληνική μουσική
    799 online   ·  210.886 μέλη

    Guns n' Roses - Chinese Democracy

    tsibitos
    02.01.2009, 20:28

    Παράθεση:

    Το μέλος spload στις 02-01-2009 στις 19:07 έγραψε...

     

     

    Τι σημασια εχει τι απαντησε ο Axl? Δηλαδη αμα εγω βγαλω δισκο με ονομα The Jimmy Hentrix Exprerience θα ειναι ο καινουριος δισκος του Hentrix? Ειναι ενας δισκος του Axl οχι των GNR και δεν θα επρεπε να εκμεταλλευτει το ονομα για να πουλησει.....



     

    Αγγλικά ξέρεις;; Κατάλαβες τι απάντησε;; Και στην τελική ρε μάγκες ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝ είναι το όνομα (εκέινος το "σκαρφίστηκε" μαζί με τον Tracill Guns πριν έρθουν στο συγκρότημα ο Slash και ο Izzy) και ότι θέλει το κάνει..

    Ο δίσκος είναι πολύ καλος και όπως και να είχε ονομάσει το παρόν project πάλι τις ίδιες πωλήσεις θα εκάνε..

    Για αυτό καθαύτο το δίσκο (δηλαδή τη μουσική) έχεις κάτι να πεις;; η δεν τον έχεις ακούσει καν και απλά κανεις κριτικη στον Axl;;

     

    (Παραβλέπω αυτό που είπες για σένα και το Hentrix σαν παντελώς άστοχο!!! Εκτός αν συμμετέιχες το 1960-κατι στην μπάντα του!)


    Darkan
    03.01.2009, 15:29

    ενας παρα πολι καλος δισκος με πολυ ωραιες στιγμες...ο Αxl ειχε καθε δικαιωμα να βγαλει δισκο με ονομα guns n roses καθως το ονομα ηταν δικο του και ηταν αρχηγος της μπαντας...δεν χρειαζονται συγκρισεις αφου ειναι κατι τελειως διαφορετικο...μπραβο Axl


    spload
    04.01.2009, 21:54

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 02-01-2009 στις 20:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος spload στις 02-01-2009 στις 19:07 έγραψε...

     

     

    Τι σημασια εχει τι απαντησε ο Axl? Δηλαδη αμα εγω βγαλω δισκο με ονομα The Jimmy Hentrix Exprerience θα ειναι ο καινουριος δισκος του Hentrix? Ειναι ενας δισκος του Axl οχι των GNR και δεν θα επρεπε να εκμεταλλευτει το ονομα για να πουλησει.....



     

    Αγγλικά ξέρεις;; Κατάλαβες τι απάντησε;; Και στην τελική ρε μάγκες ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝ είναι το όνομα (εκέινος το "σκαρφίστηκε" μαζί με τον Tracill Guns πριν έρθουν στο συγκρότημα ο Slash και ο Izzy) και ότι θέλει το κάνει..

    Ο δίσκος είναι πολύ καλος και όπως και να είχε ονομάσει το παρόν project πάλι τις ίδιες πωλήσεις θα εκάνε..

    Για αυτό καθαύτο το δίσκο (δηλαδή τη μουσική) έχεις κάτι να πεις;; η δεν τον έχεις ακούσει καν και απλά κανεις κριτικη στον Axl;;

     

    (Παραβλέπω αυτό που είπες για σένα και το Hentrix σαν παντελώς άστοχο!!! Εκτός αν συμμετέιχες το 1960-κατι στην μπάντα του!)



    Ξερω αγγλικα εχω 2 proficiency με Α.Εσυ ξερεις να διαβαζεις? Σου ειπα δεν εχει σημασια τι απαντησε. Και δεν ειναι ασχετο αμα κατσεις και σκεφτεις αντι να θυμωνεις και να το παιζεις παντογνωστης. Τον εχω ακουσει τον δισκο και εκτος του οτι δεν θιμιζει με τιποτα GNR το μονο που μου αρεσε ηταν το riffακι στην αρχη του Chinese Democracy


    -----------------
    Κούλα, πολύ κολόπαιδο ο Κυριάκος....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spload στις 04-01-2009 22:08 ]


    tsibitos
    04.01.2009, 23:27

    Παράθεση:

    Το μέλος spload στις 04-01-2009 στις 21:54 έγραψε...

     

    Ξερω αγγλικα εχω 2 proficiency με Α.Εσυ ξερεις να διαβαζεις? Σου ειπα δεν εχει σημασια τι απαντησε. Και δεν ειναι ασχετο αμα κατσεις και σκεφτεις αντι να θυμωνεις και να το παιζεις παντογνωστης. Τον εχω ακουσει τον δισκο και εκτος του οτι δεν θιμιζει με τιποτα GNR το μονο που μου αρεσε ηταν το riffακι στην αρχη του Chinese Democracy


     

    Δεν θυμώνω ρε φιλαράκι απλά βαρέθηκα να ακούω αρνητικά γι'αυτο το δίσκο μόνο και μόνο για το όνομα κλπ. Εμένα με ενδιαφέρει ότι ο δίσκος είναι καλός και ότι επέστρεψε αυτή η φωνή που τόσο είχε λείψει από την δισκογραφία. (και υπολόγισε ότι τα πρώτα πραγματα που άκουγα στο δημοτικό ήταν τα Don't Cry, November Rain κλπ.) Τωρα για το αν μοιάζει με τα Illusions η το Appetite κάνε ένα κόπο να διαβάσεις αυτά που έχω γράψει στις προηγούμενες σελίδες για να μην τα ξαναλέω και επαναλαμβάνομαι.

     

    Τσιμπα και μια μπυρίτσα {#emotions_dlg.beer}

     

     


    hitman20
    05.01.2009, 02:38

    Αντεικημενικα σαν μουσικη ειναι καλος δισκος! Αλλα δεν μου αρεσε που δεν αλλαξε το ονομα του συγκροτηματος!!! Οι guns του 90 δεν μπορουν να υπαρχουν σημερα για πολλους λογους! Απλα κατα την αποψη μου πιστευω πωσ δεν θα επρεπε να ειχε αλλαξει το ονομα του συγκροτηματος γιατι πολυ απλα δεν ειναι μονος του ολο συγκροτημα! Αλλα ως γνοστον εγωιστης και παραξενος τυπας το κρατησε..... θα εκτημουσα τον δισκο αν ηταν με αλλη ονομασια συγκροτηματος! Οταν βλεπω guns & roses περιμενω να ακουσω guns & roses οχι κατι αλλο.... κριμα!!!! Παντως εχει φτιαξει καλα τραγουδια, αν και 14 χρονια ειναι πολλα για να ετοιμαστει ενας δισκος τεσπα δεν θα κολησω εκι.... καλη ακροαση μαγκες!!!!


    timosgunsnroses
    16.01.2009, 17:35

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 02-01-2009 στις 20:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος spload στις 02-01-2009 στις 19:07 έγραψε...

     

     

    Τι σημασια εχει τι απαντησε ο Axl? Δηλαδη αμα εγω βγαλω δισκο με ονομα The Jimmy Hentrix Exprerience θα ειναι ο καινουριος δισκος του Hentrix? Ειναι ενας δισκος του Axl οχι των GNR και δεν θα επρεπε να εκμεταλλευτει το ονομα για να πουλησει.....

    paidia egw to pira to cd tin prwti mera p irthe ellada..xwria tous mines pou akouga polla songs k exw na pw oti o diskos isws na min thimizei palies epoxes....opws dn vgainei pia to solo sto nevember rain etsi kai sto this i love gia paradeigma o slash den tha ta kataferne kai poli kala!!!i apopsi mou!!!

     

    Αγγλικά ξέρεις;; Κατάλαβες τι απάντησε;; Και στην τελική ρε μάγκες ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝ είναι το όνομα (εκέινος το "σκαρφίστηκε" μαζί με τον Tracill Guns πριν έρθουν στο συγκρότημα ο Slash και ο Izzy) και ότι θέλει το κάνει..

    Ο δίσκος είναι πολύ καλος και όπως και να είχε ονομάσει το παρόν project πάλι τις ίδιες πωλήσεις θα εκάνε..

    Για αυτό καθαύτο το δίσκο (δηλαδή τη μουσική) έχεις κάτι να πεις;; η δεν τον έχεις ακούσει καν και απλά κανεις κριτικη στον Axl;;

     

    (Παραβλέπω αυτό που είπες για σένα και το Hentrix σαν παντελώς άστοχο!!! Εκτός αν συμμετέιχες το 1960-κατι στην μπάντα του!)