ελληνική μουσική
    690 online   ·  210.872 μέλη

    Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στο radio musicheaven.

    alkyoni
    20.07.2013, 03:29

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 07.07.2013, 13:32 έγραψε...

    Με επανεκκίνηση του  σέρβερ το πρόβλημα λύνεται.Του έκανα πριν λίγο.

    Όποιος παραγωγός βλέπει πως υπάρχει πρόβλημα και το ράδιο δεν παίζει,καλό είναι να κάνει μια απλή επανεκκίνηση.

    Αντωνης{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.yes}

    Τις τελευταιες μερες παρουσιαζεται αρκετα συχνα η σελιδα του radio server: 
    http://webradio.musicheaven.gr:9850/index.html  οτι εχει "πεσει" , (εμφανιζεται λευκη σελιδα σα να μη λειτουργει η συνδεση με το ιντερνετ.)

    Σ' αυτη την περιπτωση οταν καποιος παραγωγος το αντιληφθει,  καλο ειναι να κανει ενα απλο restart απο την σελιδα παραγωγων , οπως οταν διακοπτουμε τον Κουκουβαγγο,  για να μπουμε για εκπομπη.
    Συνηθως επανερχεται αμεσως σε μαυρη σελιδα ο server και συνεχιζει  ο Κουκουβαγγος  (εκτως αν υπαρχει μεγαλυτερο προβλημα και τοτε πρεπει να αναλαβει ο jorge ).

    Καλο ξημερωμα και καλημερες!{#emotions_dlg.sleep1}


    jorge
    20.07.2013, 04:13
    Ωραια, το κοιτάζω κι εγώ.
    alkyoni
    22.07.2013, 12:10

    {#emotions_dlg.excl}Δυστυχως συνεχιζονται οι διακοπες στον radio-server... και χθες και σημερα...{#emotions_dlg.wacko}

     {#emotions_dlg.helpsmilie}


    loukas76gr
    22.07.2013, 23:00

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04.07.2013, 01:29 έγραψε...

    Λουκ, είναι πρόβλημα του Chrome, λογικά θα λυθεί στο επόμενο update. Πολλά sites και χρήστες έχουν το ίδιο πρόβλημα (εδώ η σχετική αναφορά)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 04-07-2013 01:29 ]


    Δεν ξέρω αν αναβαθμίστηκε το Google Chrome, πάντως τώρα βλέπω ότι οι σελίδες του ΜΗ εμφανίζονται κανονικά είτε παίζει ο player είτε όχι!

    {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    23.07.2013, 01:42
    Επιτελους :)
    captainmorgan-
    23.07.2013, 08:04
    Κάντε κάτι με τα τόσα μεγάλα κενά που παρουσιάζονται στο πρόγραμμα,ειδικά πρωϊνές ώρες(όπως και σήμερα έως και τώρα που γράφω).Ευχαριστώ.
    alkyoni
    23.07.2013, 10:03

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 22.07.2013, 12:10 έγραψε...

    {#emotions_dlg.excl}Δυστυχως συνεχιζονται οι διακοπες στον radio-server... και χθες και σημερα...{#emotions_dlg.wacko}

     {#emotions_dlg.helpsmilie}

    {#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.sad}


    alkyoni
    20.08.2013, 02:00

    Ο Κουκουβαγγος μας,  κανει κι αυτος τις... "διακοπες" του! {#emotions_dlg.rolleyes}

    Oποτε ωσπου να επιστρεψει,  οποιοι παραγωγοι εχουν χρονο και διαθεση μπορουν  "να τον καλυψουν". {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Καλο ξημερωμα.....και καλημερες!{#emotions_dlg.sleep1}







    επισυναπτόμενα: P8130477_new koukouvaggos summer res.jpg 
    kostas65
    09.10.2013, 18:44

    Σήμερα 9 Οκτωβρίου δεν μπόρεσα να συνδεθώ καν με τον server για την εκπομπή. Μπήκα για πρώτη φορά με SAM αλλά στάθηκε αδύνατο. Δοκίμασα και με WINAMP πάλι τίποτα. Δεν ξέρω αν ήταν δικό μου το πρόβλημα γιατί δεν υπήρχε άλλος παραγωγός εκείνη την ώρα να βοηθήσει. 


    jorge
    09.10.2013, 20:21
    Κώστα τι βηματα ακολουθησες; Δωσε μας αναλυτικες πληροφοριες για το προβλημα που αντιμετωπισες αν θες.
    kostas65
    09.10.2013, 20:51

    Δεν έκανα κάτι διαφορετικό από άλλες φορές μόνο που συνδέθηκα με το SAM, αντί για το WINAMP. Αλλά δεν νομίζω ότι έπαιξε ρόλο αυτό, γιατί δοκίμασα στις έξι να συνδεθώ με το WINAMP, για να κάνω την εκπομπή, αφού από τις έξι παρά δεν συνδeόταν με το SAM,  και πάλι δεν συνδεόταν. Στο μεταξύ δεν ακουγόταν πια ούτε ο Κουκουβάγγος που έπειζε λαϊκά, ενώ άλλοι από to chat τον άκουγαν. Έκλεισα το μόντεμ και τον υπολογιστή και πάλι δεν άκουγα τίποτα ούτε μπόρεσα να συνδεθώ. Και ξαφνικά στις επτά ακούω τα λαϊκά και κάνω επανεκκίνηση του server και συνδέομαι κανονικά με το SAM μια χαρά.

    Κουφό έτσι; Δεν κατάλαβα τι φταίει. Ελπίζω να μην ξαναγίνει. Αν κάποιος κατάλαβε ας με διαφωτίσει.


    PetrosTser
    14.10.2013, 20:18

    Καλησπέρα. Όταν κάνω εκπομπή και είμαι στην Σελίδα των Παραγωγών και μου στέλνει κάποιος μήνυμα, δεν μπορώ να το δω. Βλέπω δηλαδή το πλαίσιο των μηνυμάτων με όλα τα προηγούμενα μηνύματα, αλλά δεν ανανεώνεται αυτόματα. Βγήκα από το chat και ξαναμπήκα, τίποτα. Έκανα refresh, τίποτα. Ξέρει κανείς τι φταίει/ τι μπορώ να κάνω; {#emotions_dlg.wacko}


    antwnispatra
    14.02.2014, 11:53

    Καλημέρα.Δοκίμασα χθες να ακούσω από tablet μέσω του firefox αλλά ζητούσε κάποια προσθήκη.

    Πατώντας επάνω στο πλαίσιο αυτό,δεν με παρέπεμψε στο κατέβασμα προσθήκης.

    Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω;


    Jackosan
    20.02.2014, 09:37
    Γιά το πρόβλημα του οτι ακούω τη φωνή μου αλλά και τα κομμάτια με 45 (περίπου) δευτερ, καθυστερηση μόλις πατήσω το "σταρτ" για να εκπέμψω, μου απαντήθηκε ότι "ετσι ειναι". Δεν ειναι ετσι, πραγμα που διαπίστωσα αλλάζοντας τις ρυθμίσεις του σερβερ και κάνοντας εκπομπή χωρις κανενα πρόβλημα σε "αλλο φορουμ". Οταν ξαναβαλα τις ρυθμίσεις για τον ΜΗ βγαίνουν τα ακόλουθα μυνηματα : ή "Login failed" η "Host Unknown",με συνέπεια να μην μπορώ να συνδεθώ-εκπέμψω. Το οτι εκπέμπω με Nicecast δεν φταίει. Αρα, οι εκπομπές μου αναβάλλονται επ΄άπειρον (;). Εαν δεν βοϊς, δεν άλλη τσοϊζ, ευχαριστώ.
    suspect
    20.02.2014, 11:12

    Με συγχωρεις ρε αδερφε, γιατι σταματας;

    Οντως εχει 45'' καθυστερηση.

    Και;

    Τι εγινε;

    Δευτερολεπτα ειναι, δεν ειναι λεπτα!

    Αυτο παντως που κανω και σου προτεινω ειναι να μη φορας τα ακουστικα εν ωρα εκπομπης γιατι μπερδευεσαι. Τα εχω συνδεσει μεν στο λαπτοπ αλλα βρισκονται λιγο πιο περα

    :)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την suspect, 20-02-2014 11:13 ]


    Jackosan
    20.02.2014, 13:53
    Ο ηχος (στον ΜΗ) εξαφανιζεται μολις ενεργοποιηθει το σταρτ. Αρα δε ακουω πότε τελειώνει ενα κομμάτι. Φαντασου εναν DJ να μην ακουει τι -και πότε- βγαινει στο μαγαζι. Αυτό το "κουκουλωσα", αλλά το νέο πρόβλημα ειναι οτι δεν με συνδέει. Το οτι η καθυστερηση εγγυμονουσε κινδυνους δεν το εφανταζομην. Αμην.
    suspect
    20.02.2014, 16:40
    απο το προγραμμα που βαζεις τη μουσικη δεν βλεπεις αρχη και τελος;
    mary_omikron
    18.03.2014, 19:53

    Υπάρχει πρόβλημα στο ραδιόφωνο... πατάω ΟΝ ΑΙΡ και μου βγάζει αυτό :

    The requested URL /radio/ was not found on this server.

    Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request


    Το ίδιο συμβαίνει σε όλους τους ακροατές απ΄ότι είπαν στο τσατ....


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    18.03.2014, 20:24

    Eκτός από αυτό που αν΄παφερε η Μαίρη-Ο δεν ακούω και από το http://www.shoutcast.com/?action=search&string=RadioMusicHeaven. Μήπως να γίνουν τίποτε μαγικά; {#emotions_dlg.confused1}


    moonchild222
    18.03.2014, 20:26
    Παιδιά και εγώ προσπαθώ να συνδεθώ με το ραδιόφωνο και το τσατ αλλά μου βγάζει το ίδιο μήνυμα με αυτό της Μαίρης