ελληνική μουσική
    882 online   ·  210.851 μέλη
    fotis70
    27.01.2009, 18:56

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 27-01-2009 στις 15:59 έγραψε...

    Κατσε ρε φιλε γιατι θα με τρελανεις...Σε μια τετοια νυχτα και οντας πτωμα οπως λες και με τετοιο παρουσιαστικο σταματησες να πιασεις κουβεντουλα με τους μπατσους?Ε τοτε...εχεις προβλημα.Σορρυ ρε φιλε,αλλα ετσι ειναι...Εγω και βεβαια θα αρνιομουν τον ελεγχο.Οπως τον εχω αρνηθει πολλες φορες.Δεν εισαι καλα φιλε...Να το κοιταξεις...Ακους τι λες?Τεσπα.Μετα και απο αυτη σου τη δημοσιευση,καταλαβα πως ο,τι και να πω μαζι σου δεν εχει κανενα νοημα...Συνεχισε τη σταση σου και ασε τον αγωνα για μας.Περιμενε και ισως μετα απο μερικα χρονια να εχουμε πετυχει κατι το οποιο θα σε ενδιαφερει αμεσα-αν μεχρι τοτε δεν εχεις γινει ασφαλιτης-... 



    Θα έχει πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον, να δω τι θα έχεις πετύχει σε λιγα χρόνια!

    Αν είμαι καλά και ζώ σε μιά πενταετία - ή και δεκαετία αν θες -  θα ήθελα να ξανακάνεις κάποια δήλωση σχετικά με το θέμα! θα ήθελα να μάθω το επάγγελμά σου και τα επιτεύγματα της γενιάς σου!

    Κάποιοι πιστεύουν ότι οι προηγούμενες  γενιές ήταν ηλίθιοι ή καθυστερημένοι ή δεν ξέρω τι άλλο, και ότι δεν κατάφεραν εκείνοι τόσα χρόνια θα το καταφέρουν αυτοί τώρα!

    Φίλε μου, σου εύχομαι πραγματικά να πετύχεις όσα πιστεύεις ότι θα πετύχεις και θα είμαι εγώ πρώτος που θα σου το αναγνωρίσω, όμως γιατί δεν το πιστεύω;


    ins2anity
    27.01.2009, 21:57

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 27-01-2009 στις 15:59 έγραψε...

    Κατσε ρε φιλε γιατι θα με τρελανεις...Σε μια τετοια νυχτα και οντας πτωμα οπως λες και με τετοιο παρουσιαστικο σταματησες να πιασεις κουβεντουλα με τους μπατσους?Ε τοτε...εχεις προβλημα.Σορρυ ρε φιλε,αλλα ετσι ειναι...Εγω και βεβαια θα αρνιομουν τον ελεγχο.Οπως τον εχω αρνηθει πολλες φορες.Δεν εισαι καλα φιλε...Να το κοιταξεις...Ακους τι λες?Τεσπα.Μετα και απο αυτη σου τη δημοσιευση,καταλαβα πως ο,τι και να πω μαζι σου δεν εχει κανενα νοημα...Συνεχισε τη σταση σου και ασε τον αγωνα για μας.Περιμενε και ισως μετα απο μερικα χρονια να εχουμε πετυχει κατι το οποιο θα σε ενδιαφερει αμεσα-αν μεχρι τοτε δεν εχεις γινει ασφαλιτης-...



    λοιπον φιλε montecristo...πραγματικα περιμενα τετοια αντιδραση και γιαυτο εκανα και το ποστ...

    λοιπον πρωτα απ'ολα εσυ απο μονος σου δινεις προτεραιοτητα στην εμφανιση καποιου και οχι στην ιδεολογια του...μου ελεγες πριν οτι δεν σου αρεσει να σε σχολιαζουν για την εμφανιση σου αλλα και εσυ αναφερεσαι σε αυτην..και τι που με εκαναν για αλητη; ημουν? εγω φιλε μου ειμαι ενταξει και το ξερω...δεν εχω αναγκη να μου το επιβεβαιωσει ο ασφαλιτης η να το διαψευσει...ημουν καθαρος οπως λεμε και σταματησα...γιατι οι μπατσοι εκεινη την μερα πραγματικα ειχαν ενα δυσκολο εργο και ηθελα να ξερω τι εγινε...ηθελα να τους βοηθησω και οχι να τους δημιουργησω περισσοτερα προβληματα...και ειμαι σιγουρος οτι ο ενας απο αυτους με θυμοταν την επομενη γιατι πριν φυγω και αφου με ειχαν ψαξει μεχρι αηδιας τους ειπα καληνυχτα και..κουραγιο....αυτο ειναι επικοινωνια μεταξυ πολιτων - αρχων και συνεργασια..αν εσυ θεωρεις πως εισαι σωστος πραττοντας ετσι τοτε καλη συνεχεια και σε σενα....

    οσο για το προβλημα που λες και εσυ αυτο εστιαζεται στη γενια μου σαν συνολο και οχι μονο σε μενα...

    προβλημα ειναι η ελλειψη επικοινωνιας

    προβλημα ειναι η ακριτη αποδοχη οσων μας προβαλουν

    προβλημα ειναι η ελλειψη συνεργασιας....

    οχι η επικοινωνια ουτε η αλληλοβοηθεια και η συνεργασια...αν εσυ σε αυτα βρισκεις καποιο προβλημα τοτε δεν ξερω τι να πω...πραγματικα πιστεψα πως εισαι ενα απο τους ελαχιστους νεους με οραματα...ισως ημουν λαθος...μακαρι να ειχα δικαιο...

    σε ξαναρωταω...αγωνιζεσαι κατα ποιου? και οπως εγραψα στο προηγουμενο ποστ(γιατι μονο με την επαναλληψη μερικοι αρχιζουν να λειτουργουν)''οσο για τους αγωνες να βγω να διεκδικησω κατι με παθος απο ποιον?????προσπαθω εγω σαν ατομο να ειμαι οσο πιο σωστος μπορω γιατι ουσιαστικα διεκδικουμε αυτα που προβαλουν οι πραξεις μας...αυτος π.χ. που διεκδικει κατι με τον λογο αγωνιζεται για την δημοκρατια..''

    προς το παρον εγω συνεχιζω να αγωνιζομαι με τον τροπο μου και μακαρι να θυμηθεις σε μερικα χρονια (πιο ωριμα πλεον) ποιος τροπος θα μπορουσε να φερει αλλαγες..γτ ο δικος σου θα εχει αποτυχει παταγωδως..ο δικος μου απλα δεν θα εχει ποτε εφαρμοστει...

    και αν το καλοσκεφτεις (κ αυτο το εχω ξαναγραψει) ο δικος μου αγωνας ταιριαζει πιο πολυ στους δικους σου στοχους....

    οσο για μενα ποτε δεν θα γινω (δυστυχως) ασφαλιτης γιατι η φυση εχει κατι μοναδικο που με μαγνητιζει...η ερμηνεια της ελπιζω να αποτελεσει το αντικειμενο των σπουδων μου και η προστασια του ενα απο τα κυριοτερα μεληματα μου...

    θα ηθελα πολυ να να γινω ομως ασφαλητης γιατι η προσφορα ειναι κατι που μου αρεσει.....γιατι εκτος απο δουλεια πολλοι ειναι αυτοι(παρα την ισοπεδωτικη σταση σας) που το βλεπουν και σαν κοινωνικη ευθυνη......

     


    angel-0f-darkness
    27.01.2009, 22:27

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 27-01-2009 στις 21:57 έγραψε...

    λοιπον πρωτα απ'ολα εσυ απο μονος σου δινεις προτεραιοτητα στην εμφανιση καποιου και οχι στην ιδεολογια του...μου ελεγες πριν οτι δεν σου αρεσει να σε σχολιαζουν για την εμφανιση σου αλλα και εσυ αναφερεσαι σε αυτην..και τι που με εκαναν για αλητη; ημουν? εγω φιλε μου ειμαι ενταξει και το ξερω...δεν εχω αναγκη να μου το επιβεβαιωσει ο ασφαλιτης η να το διαψευσει...ημουν καθαρος οπως λεμε και σταματησα...γιατι οι μπατσοι εκεινη την μερα πραγματικα ειχαν ενα δυσκολο εργο και ηθελα να ξερω τι εγινε...ηθελα να τους βοηθησω και οχι να τους δημιουργησω περισσοτερα προβληματα...και ειμαι σιγουρος οτι ο ενας απο αυτους με θυμοταν την επομενη γιατι πριν φυγω και αφου με ειχαν ψαξει μεχρι αηδιας τους ειπα καληνυχτα και..κουραγιο....αυτο ειναι επικοινωνια μεταξυ πολιτων - αρχων και συνεργασια..αν εσυ θεωρεις πως εισαι σωστος πραττοντας ετσι τοτε καλη συνεχεια και σε σενα....



     

    {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}


    montechristos-ole
    28.01.2009, 15:06

    Καθε φορα γυρνας τα πραγματα τουμπα και φερεσαι σαν να ειμαι ο μαλακας της υποθεσης και συ ο καλος.Λοιπον ακου.Εσυ αναφερθηκες στο παρουσιαστικο σου στο προηγουμενο ποστ γιαυτο το τοχισα.Και οσο αναφορα το σχολιο καποιου παραπανω,ειναι δικαιωμα σου να αρνηθεις τον ελεγχο.Συμφωνω οτι μπορουν να σε πανε μεσα,αλλα δε θα το κανουν.Πιστεψε με...Και αν μιλας εσυ για ιδεολογια φιλε μου ins2anity,τοτε διαφωτισε με ποια ειναι η δικη σου...Εγω ειμαι ξεκαθαρος.Μπορει να ειμαι λαθος,μπορει να ειμαι παραλογος,αλλα εγω αυτα πιστευω...Επισης,ο φιλος ετων 39 που σχολιασε,ισως νιωθει ενοχος που η γενια του εμεινε απραγη και τωρα τα παιδια του ειναι αντιμετωπα με την κατασταση στην οποια η δικη του γενια εφερε την κοινωνια,γιαυτο τα λεει ολα αυτα.Και για να ξεκαθαρισω,μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.Αν νομιζεις πως δινω προτεραιοτητα στην εμφανιση καποιου και οχι στην ιδεολογια του,τοτε δεν εχεις ιδεα τι ανθρωπος ειμαι...Και δειξε λιγο ελεος στα πιστευω των αλλων παντοδυναμε και αλανθαστε Κυριε...Στο απολυτο κεφαλι σου βρες λιγο χωρο για να κατανοησεις τους αλλους,αντιθετους με τις αποψεις σου...Μη με αναγκαζεις να σου απαντω ετσι...Κρατιεμαι τοσο καιρο και μιλαω ομορφα.Μιλας για ωριμοτητα,μιλας για προσφορα...Και για να σου λυσω την απορια,αγωνιζομαι εναντια σε αυτους που θελουν να κανουν κουμαντοι στη ζωη μου(και σαν ωριμος που διατυμπανιζεις οτι εισαι .λογικα καταλαβαινεις για τι πραγμα μιλαω).Και επιτρεψε μου μια διορθωση,αν μπορεις να δεχθεις διορθωσεις,το επαγγελμα του ασφαλιτη ξερεις ποιο ειναι?Επαγγελματιας σπιουνος αναγνωρισμενος απο το κρατος.Φασιστικο?Δε νομιζεις?Και μια παρακληση.Μη μου ξανακανεις κυρηγμα εμενα περι ιδεων,γιατι πραγματικα μπορω να σε πουλησω και να σε αγορασω 87987 φορες το λεπτο.Εχω διαβασει και εχω ζησει πολλα που δε φανταζεσαι.Ενταξει παντοδυναμε τιτανα?Μπορω να σου αραδιασω ενα σωρο απο θεωριτηκες παπαριες και να συμφωνουμε σε ολα και ολα μελι γαλα.Αλλα εσυ αδερφ,οπως και γω,δε ζεις σε εναν τελειο κοσμο.Και να ξερεις πως η βοηθεια ειναι αμφιδρομη.Δε μπορεις μονο να βοηθας το κρατος.Περιμενεις και μια βοηθεια...Αν σε εχει γραμμενο,αντιδρας αναλογα...Περιμενω απαντηση για να δρασω αναλογα...χαχαχα

     


    montechristos-ole
    28.01.2009, 15:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 27-01-2009 στις 18:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 27-01-2009 στις 15:59 έγραψε...

    Κατσε ρε φιλε γιατι θα με τρελανεις...Σε μια τετοια νυχτα και οντας πτωμα οπως λες και με τετοιο παρουσιαστικο σταματησες να πιασεις κουβεντουλα με τους μπατσους?Ε τοτε...εχεις προβλημα.Σορρυ ρε φιλε,αλλα ετσι ειναι...Εγω και βεβαια θα αρνιομουν τον ελεγχο.Οπως τον εχω αρνηθει πολλες φορες.Δεν εισαι καλα φιλε...Να το κοιταξεις...Ακους τι λες?Τεσπα.Μετα και απο αυτη σου τη δημοσιευση,καταλαβα πως ο,τι και να πω μαζι σου δεν εχει κανενα νοημα...Συνεχισε τη σταση σου και ασε τον αγωνα για μας.Περιμενε και ισως μετα απο μερικα χρονια να εχουμε πετυχει κατι το οποιο θα σε ενδιαφερει αμεσα-αν μεχρι τοτε δεν εχεις γινει ασφαλιτης-... 



    φιλαράκι Sorry, αλλά αν αρνηθηκες τον ελεγχο, εχουν δικαιωμα να σε πανε μεσα για εξακρίβωση. Τι λογική ειναι αυτή? Δηλαδή αν και εγω που με σταματησε ασφαλεια 2 η ωρα το πρωί για ελεγχο το επαιζα κουκουρουκου μανταλάκια και με μπαγλαρώνανε, θα εβγαινα μετά να παραπονιεμαι για το κρατος καταστολής????

     




    Φιλε εγω θα σου το θεσω αλλιως.Αντι να κατστελλουν αυτους που πραγματικα ειναι εγκληματιες και παρανομοι,δολοφονοι και εμποροι ναρκωτικων,ενω ξερουν ποιοι ειναι,σταματουν εμενα και σενα για μαλακιες.Οταν κανουν τη δουλεια τους σωστα θα συνεργαστω μαζι τους με προθεση...Εχω αδικο?


    noizreduction
    28.01.2009, 15:53

    1) Ωραια γλωσσα! Ειναι τεχνικοι οροι που χρησιμοποιουνται ευρεως στην Ελλαδα {#emotions_dlg.biggrin}

    2) Απ'οσο ξερω οι αστυνομικοι δε κανουν ειδικα σεμιναρια "Εχω το κληρονομικο χαρισμα να διακρινω ποιος ειναι εχθρος της κοινωνιας και ποιος οχι". Αρα σταματανε κατα συνειδηση και κατ'εντολη οταν βλεπουν κατι περιεργο ή υποπτο!

    Ε, εαν κυκλοφορεις με μακρυ μαλλι, αξυριστος και με μια λαδι/χακι σακα στον ωμο, λογικο ειναι να σε σταματησουν!

    Αλλιως δε θα σταματανε κανεναν. Κι αφου ειμαστε που ειμαστε χαβρα...εαν σταματησουμε και τους ελεγχους θα γινουμε πλεον...οικος ανοχης.


    ins2anity
    28.01.2009, 16:40

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 28-01-2009 στις 15:06 έγραψε...

    Καθε φορα γυρνας τα πραγματα τουμπα και φερεσαι σαν να ειμαι ο μαλακας της υποθεσης και συ ο καλος.Λοιπον ακου.Εσυ αναφερθηκες στο παρουσιαστικο σου στο προηγουμενο ποστ γιαυτο το τοχισα.Και οσο αναφορα το σχολιο καποιου παραπανω,ειναι δικαιωμα σου να αρνηθεις τον ελεγχο.Συμφωνω οτι μπορουν να σε πανε μεσα,αλλα δε θα το κανουν.Πιστεψε με...Και αν μιλας εσυ για ιδεολογια φιλε μου ins2anity,τοτε διαφωτισε με ποια ειναι η δικη σου...Εγω ειμαι ξεκαθαρος.Μπορει να ειμαι λαθος,μπορει να ειμαι παραλογος,αλλα εγω αυτα πιστευω...Επισης,ο φιλος ετων 39 που σχολιασε,ισως νιωθει ενοχος που η γενια του εμεινε απραγη και τωρα τα παιδια του ειναι αντιμετωπα με την κατασταση στην οποια η δικη του γενια εφερε την κοινωνια,γιαυτο τα λεει ολα αυτα.Και για να ξεκαθαρισω,μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.Αν νομιζεις πως δινω προτεραιοτητα στην εμφανιση καποιου και οχι στην ιδεολογια του,τοτε δεν εχεις ιδεα τι ανθρωπος ειμαι...Και δειξε λιγο ελεος στα πιστευω των αλλων παντοδυναμε και αλανθαστε Κυριε...Στο απολυτο κεφαλι σου βρες λιγο χωρο για να κατανοησεις τους αλλους,αντιθετους με τις αποψεις σου...Μη με αναγκαζεις να σου απαντω ετσι...Κρατιεμαι τοσο καιρο και μιλαω ομορφα.Μιλας για ωριμοτητα,μιλας για προσφορα...Και για να σου λυσω την απορια,αγωνιζομαι εναντια σε αυτους που θελουν να κανουν κουμαντοι στη ζωη μου(και σαν ωριμος που διατυμπανιζεις οτι εισαι .λογικα καταλαβαινεις για τι πραγμα μιλαω).Και επιτρεψε μου μια διορθωση,αν μπορεις να δεχθεις διορθωσεις,το επαγγελμα του ασφαλιτη ξερεις ποιο ειναι?Επαγγελματιας σπιουνος αναγνωρισμενος απο το κρατος.Φασιστικο?Δε νομιζεις?Και μια παρακληση.Μη μου ξανακανεις κυρηγμα εμενα περι ιδεων,γιατι πραγματικα μπορω να σε πουλησω και να σε αγορασω 87987 φορες το λεπτο.Εχω διαβασει και εχω ζησει πολλα που δε φανταζεσαι.Ενταξει παντοδυναμε τιτανα?Μπορω να σου αραδιασω ενα σωρο απο θεωριτηκες παπαριες και να συμφωνουμε σε ολα και ολα μελι γαλα.Αλλα εσυ αδερφ,οπως και γω,δε ζεις σε εναν τελειο κοσμο.Και να ξερεις πως η βοηθεια ειναι αμφιδρομη.Δε μπορεις μονο να βοηθας το κρατος.Περιμενεις και μια βοηθεια...Αν σε εχει γραμμενο,αντιδρας αναλογα...Περιμενω απαντηση για να δρασω αναλογα...χαχαχα

     



    επειδη δεν εχω και πολυ ορεξη αυτην την στιγμη θα σου πω καποια πραγματα απλα και χωρις να ανατρεξω στο τι ακριβως εχει ειπωθει....

    πρωτα απ'ολα δεν γουσταρω το ειρωνικο υφακι σου...ημουν και εγω ειρωνικος σε μερικα ποστ αλλα εχω ζητησει συγνωμη...δεν περιμενω κατι αναλογο απο σενα απλα θα ηθελα να μην ξαναγινει...

    αγω απλα σου ειπα πως ημουν και αν εδινα σημασια στην εμφανιση δεν θα σταματουσα.....εσυ το συνεχισες λιγακι και ειπες οτι λογω της εμφανισης μου δεν επρεπε να σταματησω..

    για την ιδεολογια μου σου εχω γραψει πολλες φορες...αν δεν εμενες καθε φορα σε αυτα που ερχονται σε ρηξη με την δικη σου τοτε ισως κατι θα ειχες καταλαβει

    δεν ξερω αν το θυμασαι αλλα η γενια του φιλου φωτη(σε βαθος χρονου ελαχιστων δεκαετιων) ειχε βοηθησει στην επαναφορα του δημοκρατικου πολιτευματος στην χωρα μας

    γιατι οταν αναφερεσαι στην γενια του δεν μπορεις να μιλας μονο για τα επιτευγματα των συνομιλικων του....

    για οτιδηποτε αλλο γραφεις δεν θα μπω στον κοπο να απαντησω γιατι τετοιες δημοσιευσεις τις θεωρω αξιοθρηνητες...ξερεις κατι? οταν τελειωνουν τα επιχειρηματα αρχιζει η ειρωνια και η βια...μεσω νετ μονο ειρωνια μπορεις να προσφερεις αρα σε δικαιολογω εν μερη...

    εγω σου ξαναλεω οτι η ιδεολογια σου και η ισοπεδωση που επανηλλημενα φαινεται να πρεσβευεις γ#!$αν το συστημα μας...σου ξαναλεω ο ρολος των αστυνομικων ειναι η προστασια των πολιτων...εξ ορισμου...η αστυνομια η αλλιως ασφαλεια αν αυτο σε διευκολυνει να καταλαβεις καποια πραγματα εχει εναν σκοπο που υπαρχει...εσυ απλα δεν τον βρισκεις.......

     


    fotis70
    28.01.2009, 19:59

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 28-01-2009 στις 15:06 έγραψε...

    Καθε φορα γυρνας τα πραγματα τουμπα και φερεσαι σαν να ειμαι ο μαλακας της υποθεσης και συ ο καλος.Λοιπον ακου.Εσυ αναφερθηκες στο παρουσιαστικο σου στο προηγουμενο ποστ γιαυτο το τοχισα.Και οσο αναφορα το σχολιο καποιου παραπανω,ειναι δικαιωμα σου να αρνηθεις τον ελεγχο.Συμφωνω οτι μπορουν να σε πανε μεσα,αλλα δε θα το κανουν.Πιστεψε με...Και αν μιλας εσυ για ιδεολογια φιλε μου ins2anity,τοτε διαφωτισε με ποια ειναι η δικη σου...Εγω ειμαι ξεκαθαρος.Μπορει να ειμαι λαθος,μπορει να ειμαι παραλογος,αλλα εγω αυτα πιστευω...Επισης,ο φιλος ετων 39 που σχολιασε,ισως νιωθει ενοχος που η γενια του εμεινε απραγη και τωρα τα παιδια του ειναι αντιμετωπα με την κατασταση στην οποια η δικη του γενια εφερε την κοινωνια,γιαυτο τα λεει ολα αυτα.Και για να ξεκαθαρισω,μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα.Αν νομιζεις πως δινω προτεραιοτητα στην εμφανιση καποιου και οχι στην ιδεολογια του,τοτε δεν εχεις ιδεα τι ανθρωπος ειμαι...Και δειξε λιγο ελεος στα πιστευω των αλλων παντοδυναμε και αλανθαστε Κυριε...Στο απολυτο κεφαλι σου βρες λιγο χωρο για να κατανοησεις τους αλλους,αντιθετους με τις αποψεις σου...Μη με αναγκαζεις να σου απαντω ετσι...Κρατιεμαι τοσο καιρο και μιλαω ομορφα.Μιλας για ωριμοτητα,μιλας για προσφορα...Και για να σου λυσω την απορια,αγωνιζομαι εναντια σε αυτους που θελουν να κανουν κουμαντοι στη ζωη μου(και σαν ωριμος που διατυμπανιζεις οτι εισαι .λογικα καταλαβαινεις για τι πραγμα μιλαω).Και επιτρεψε μου μια διορθωση,αν μπορεις να δεχθεις διορθωσεις,το επαγγελμα του ασφαλιτη ξερεις ποιο ειναι?Επαγγελματιας σπιουνος αναγνωρισμενος απο το κρατος.Φασιστικο?Δε νομιζεις?Και μια παρακληση.Μη μου ξανακανεις κυρηγμα εμενα περι ιδεων,γιατι πραγματικα μπορω να σε πουλησω και να σε αγορασω 87987 φορες το λεπτο.Εχω διαβασει και εχω ζησει πολλα που δε φανταζεσαι.Ενταξει παντοδυναμε τιτανα?Μπορω να σου αραδιασω ενα σωρο απο θεωριτηκες παπαριες και να συμφωνουμε σε ολα και ολα μελι γαλα.Αλλα εσυ αδερφ,οπως και γω,δε ζεις σε εναν τελειο κοσμο.Και να ξερεις πως η βοηθεια ειναι αμφιδρομη.Δε μπορεις μονο να βοηθας το κρατος.Περιμενεις και μια βοηθεια...Αν σε εχει γραμμενο,αντιδρας αναλογα...Περιμενω απαντηση για να δρασω αναλογα...χαχαχα

     



    Για να δείς φίλε  πόσο μικρός είσαι!

    Σε κατηγόρησα μήπως για κάτι και δεν το ξέρω;

    Μετά από ένα - λογικό - χρονικό περιθώριο, και όταν δεν θα είσαι πια μαθητής ή σπουδαστής αλλά κάπου εργαζόμενος, περιμένω να δώ τα αποτελέσματα του αγώνα της δικιά σου γενιάς σε αντιδιαστολή με την δική μου που όντως απέτυχε και δεν έχεις άδικο σε αυτό!

    Αν τα αποτελέσματα είναι τα ίδια και χειρότερα, θα ζητάς συγνώμη για όλη σου την ζωή από τους προηγούμενους που κατέκρινες και τους επόμενους που καταδίκασες;

    Εγώ τουλάχιστον ζητάω συγνώμη από τους επόμενους γιατί δεν κατέκρινα ποτέ τους προηγούμενους!

    Το έργο φίλε μου έχει ξαναπαιχτεί πάρα πολλές φορές! Δεν είσαι ο πρώτος επαναστάτης της ιστορίας ούτε ο τελευταίος! Άσε που επαναστάτης από επαναστάτης έχει τεράστια διαφορά!

    Όσο για αυτά που επικαλείσαι ότι έζησες και τα ξέρεις όλα, άσε και κανένα γεγονός να σου έχει ξεφύγει και μπορεί να μην το έζησες!

     Η ωριμότητα ξεκινάει από την παραδοχή μας ότι δεν ξέρουμε τίποτα και έχουμε να μάθουμε πολλά ακόμα!

    Σου το ξαναλέω! Στο χέρι σου είναι να με διαψεύσεις και θα είμαι ο πρώτος που θα σου το αναγνωρίσω!

    Το να αντιδράς όμως, με τον τρόπο που αντιδράς στις παρατηρήσεις των άλλων – χωρίς να μπορείς να αποδείξεις προς το παρόν τίποτα – καταδεικνύει αυτό που είπα στην αρχή!

    Πόσο μικρός είσαι!     

     


    montechristos-ole
    28.01.2009, 20:24

    "Η ωριμότητα ξεκινάει από την παραδοχή μας ότι δεν ξέρουμε τίποτα και έχουμε να μάθουμε πολλά ακόμα!"Στεκομαι εδω.Ασπαζομαι τα λογια σου και ληγω το θεμα.Αλλα δεν ανεχομαι απο αγορακια του σπιτιου να μιλουν σε μενα για αντιδραση και δραση,τη στιγμη που δεν ξερει την εννοια των λεξεων αυτων...Και επειδη αυτην τη κουβεντα την εχω κανει απειρες φορες με τους γονεις μου που φροντισαν για αυτο,και δε με αφησαν στην αγνοιαοπως τον φιλο,καταλαβαινω τι θες να μου πεις.Αλλα επισης η μανα μου μου ειπε καποτε:"κανε ο,τι θεωρεις σωστο.Αν ειναι οντως σωστο,πετυχες.Αν οχι,θα μαθεις πως ειναι λαθος και δε θα το ξανακανεις"Και ετσι ψαχνω να βρω τις ιδεες μου και παλευω για αυτες.Ποτε δεν ειπα οτι τα ξερω ολα...Αλλα να το καταλαβει και ο τυπακος απο εδω...Και αν κανω λαθος θα το δειξει ο καιρος.Αλλα τουλαχιστον εγω θα ξερω πως προσπαθησα...

    Προσεξε τα λογια σου γιατι δε σε παιρνει φιλε ins2anity...και αυτο δεν ειναι απειλη,απλα πρεπει να απλωνεις τα ποδια μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα.Για το καλο σου το λεω,γιατι μπορει αυριο,μεθαυριο να πουλας μουρη σε καποιον που δε θα ειμαι εγω...Ξεφορτωσε και δεξου τη διαφορετικοτητα...


    noizreduction
    28.01.2009, 20:36

    Ισως η μητερα σου ( μιας και την ανεφερες ) θα επρεπε να επιμεινει λιγο παραπανω στο θεμα σεβασμου του συνομιλητη και στην ποιοτικη καλυτερευση του τροπου ομιλιας/γραφης. {#emotions_dlg.wacko} Δε μπορεις να διεκδικησεις τιποτα με το "τσαμπουκα" montechristo γιατι οταν θα βγεις στην αγορα εργασιας πολλα πραγματα που νομιζεις πως τωρα ειναι "επανασταση", τοτε θα θεωρουνται αιτια απολυσεως.

    Λιγος σεβασμος δεν εβλαψε κανεναν. Ακομα και δικιο να εχεις ο τροπος σου ειναι αν μη τι αλλο ενας υποβιβασμος πρωτα του δικου σου εαυτου και μετα των αποψεων σου


    fotis70
    28.01.2009, 20:56

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 28-01-2009 στις 20:24 έγραψε...

    "Η ωριμότητα ξεκινάει από την παραδοχή μας ότι δεν ξέρουμε τίποτα και έχουμε να μάθουμε πολλά ακόμα!"Στεκομαι εδω.Ασπαζομαι τα λογια σου και ληγω το θεμα.Αλλα δεν ανεχομαι απο αγορακια του σπιτιου να μιλουν σε μενα για αντιδραση και δραση,τη στιγμη που δεν ξερει την εννοια των λεξεων αυτων...Και επειδη αυτην τη κουβεντα την εχω κανει απειρες φορες με τους γονεις μου που φροντισαν για αυτο,και δε με αφησαν στην αγνοιαοπως τον φιλο,καταλαβαινω τι θες να μου πεις.Αλλα επισης η μανα μου μου ειπε καποτε:"κανε ο,τι θεωρεις σωστο.Αν ειναι οντως σωστο,πετυχες.Αν οχι,θα μαθεις πως ειναι λαθος και δε θα το ξανακανεις"Και ετσι ψαχνω να βρω τις ιδεες μου και παλευω για αυτες.Ποτε δεν ειπα οτι τα ξερω ολα...Αλλα να το καταλαβει και ο τυπακος απο εδω...Και αν κανω λαθος θα το δειξει ο καιρος.Αλλα τουλαχιστον εγω θα ξερω πως προσπαθησα...

    Προσεξε τα λογια σου γιατι δε σε παιρνει φιλε ins2anity...και αυτο δεν ειναι απειλη,απλα πρεπει να απλωνεις τα ποδια μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα.Για το καλο σου το λεω,γιατι μπορει αυριο,μεθαυριο να πουλας μουρη σε καποιον που δε θα ειμαι εγω...Ξεφορτωσε και δεξου τη διαφορετικοτητα...



    Εγώ αυτό που θέλω να σου πω είναι να μην χάσεις ποτέ την αγωνιστική σου διάθεση! Να μην πάψεις ποτέ να πιστεύεις ότι αξίζεις ένα καλύτερο μέλλον και ότι θα έκανες πολλά για αυτό!

    Όμως όταν κάνεις μια ενέργεια καλό θα ήταν να σκεφτείς αν έχει και πιθανότητα επιτυχίας! Δηλαδή σαν παράδειγμα θα σου αναφέρω κάτι υποθετικό!

    Φαντά σου  ότι από την μια μεριά υπάρχει ένας πολυάριθμος στρατός με υψηλό ηθικό, μαχητικό πνεύμα και εξοπλισμένος με γιαταγάνια και καρυοφύλλια και από την άλλη ένας ολιγάριθμος με σύγχρονα όπλα Πυροβολικό και Αεροπορία.

    Δώσε μου σε παρακαλώ πιθανότητες επιτυχίας των πολλών!

    Σκέψου λίγο αυτά που σου λέω και κατά πόσο ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα!    

     


    ins2anity
    28.01.2009, 23:16

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 28-01-2009 στις 20:24 έγραψε...

    "Η ωριμότητα ξεκινάει από την παραδοχή μας ότι δεν ξέρουμε τίποτα και έχουμε να μάθουμε πολλά ακόμα!"Στεκομαι εδω.Ασπαζομαι τα λογια σου και ληγω το θεμα.Αλλα δεν ανεχομαι απο αγορακια του σπιτιου να μιλουν σε μενα για αντιδραση και δραση,τη στιγμη που δεν ξερει την εννοια των λεξεων αυτων...Και επειδη αυτην τη κουβεντα την εχω κανει απειρες φορες με τους γονεις μου που φροντισαν για αυτο,και δε με αφησαν στην αγνοιαοπως τον φιλο,καταλαβαινω τι θες να μου πεις.Αλλα επισης η μανα μου μου ειπε καποτε:"κανε ο,τι θεωρεις σωστο.Αν ειναι οντως σωστο,πετυχες.Αν οχι,θα μαθεις πως ειναι λαθος και δε θα το ξανακανεις"Και ετσι ψαχνω να βρω τις ιδεες μου και παλευω για αυτες.Ποτε δεν ειπα οτι τα ξερω ολα...Αλλα να το καταλαβει και ο τυπακος απο εδω...Και αν κανω λαθος θα το δειξει ο καιρος.Αλλα τουλαχιστον εγω θα ξερω πως προσπαθησα...

    Προσεξε τα λογια σου γιατι δε σε παιρνει φιλε ins2anity...και αυτο δεν ειναι απειλη,απλα πρεπει να απλωνεις τα ποδια μεχρι εκει που φτανει το παπλωμα.Για το καλο σου το λεω,γιατι μπορει αυριο,μεθαυριο να πουλας μουρη σε καποιον που δε θα ειμαι εγω...Ξεφορτωσε και δεξου τη διαφορετικοτητα...



    εσυ τα ισοπεδωνεις ολα, εγω θα δεχτω την διαφορετικοτητα?φιλε μου το ξαναεγραψα οτι αν θες εστω να με σχολιασεις για κατι πρεπει πρωτα να εισαι εσυ ενταξει σε αυτον τον τομεα...δεχομαι την συμβουλη σου αν και ανουσια γτ ηδη το κανω.......τεσπα...το προηγουμενο ποστ δου νομιζα ηταν για μενα γι'αυτο απαντησα...οχι πως παυω να πιστευω οτι εγραψα απλα το αναφερω....

    παντως εγω και το διαφορετικο δεχομαι και πολλες φορες το ασπαζομαι.....

    κατι που δυστυχως δεν κανουν πολλοι αλλοι...


    montechristos-ole
    29.01.2009, 11:39

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 28-01-2009 στις 20:36 έγραψε...

    Ισως η μητερα σου ( μιας και την ανεφερες ) θα επρεπε να επιμεινει λιγο παραπανω στο θεμα σεβασμου του συνομιλητη και στην ποιοτικη καλυτερευση του τροπου ομιλιας/γραφης. {#emotions_dlg.wacko} Δε μπορεις να διεκδικησεις τιποτα με το "τσαμπουκα" montechristo γιατι οταν θα βγεις στην αγορα εργασιας πολλα πραγματα που νομιζεις πως τωρα ειναι "επανασταση", τοτε θα θεωρουνται αιτια απολυσεως.

    Λιγος σεβασμος δεν εβλαψε κανεναν. Ακομα και δικιο να εχεις ο τροπος σου ειναι αν μη τι αλλο ενας υποβιβασμος πρωτα του δικου σου εαυτου και μετα των αποψεων σου





    To ξερω φιλε μου.Και εχω φαει πορτα απο δουλειες για τετοιες μαγκες...Και ξερω πως ηταν λαθος.Αλλα θα σεβομαι τους ανθρωπους που ειναι αξιοι σεβασμου(και δεν το λεω για σενα αυτο).Γιατι δεν πρεπει να απαιτουν καποιοι να τους σεβομαι απο τη στιγμη που οι ιδιοι δε σεβονται εμενα...Αυτα.Α και για την ιστορια δουλευω απο τα 12...


    Zefuros
    30.01.2009, 18:59

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 28-01-2009 στις 15:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Zefuros στις 27-01-2009 στις 18:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 27-01-2009 στις 15:59 έγραψε...

    Κατσε ρε φιλε γιατι θα με τρελανεις...Σε μια τετοια νυχτα και οντας πτωμα οπως λες και με τετοιο παρουσιαστικο σταματησες να πιασεις κουβεντουλα με τους μπατσους?Ε τοτε...εχεις προβλημα.Σορρυ ρε φιλε,αλλα ετσι ειναι...Εγω και βεβαια θα αρνιομουν τον ελεγχο.Οπως τον εχω αρνηθει πολλες φορες.Δεν εισαι καλα φιλε...Να το κοιταξεις...Ακους τι λες?Τεσπα.Μετα και απο αυτη σου τη δημοσιευση,καταλαβα πως ο,τι και να πω μαζι σου δεν εχει κανενα νοημα...Συνεχισε τη σταση σου και ασε τον αγωνα για μας.Περιμενε και ισως μετα απο μερικα χρονια να εχουμε πετυχει κατι το οποιο θα σε ενδιαφερει αμεσα-αν μεχρι τοτε δεν εχεις γινει ασφαλιτης-... 



    φιλαράκι Sorry, αλλά αν αρνηθηκες τον ελεγχο, εχουν δικαιωμα να σε πανε μεσα για εξακρίβωση. Τι λογική ειναι αυτή? Δηλαδή αν και εγω που με σταματησε ασφαλεια 2 η ωρα το πρωί για ελεγχο το επαιζα κουκουρουκου μανταλάκια και με μπαγλαρώνανε, θα εβγαινα μετά να παραπονιεμαι για το κρατος καταστολής????

     




    Φιλε εγω θα σου το θεσω αλλιως.Αντι να κατστελλουν αυτους που πραγματικα ειναι εγκληματιες και παρανομοι,δολοφονοι και εμποροι ναρκωτικων,ενω ξερουν ποιοι ειναι,σταματουν εμενα και σενα για μαλακιες.Οταν κανουν τη δουλεια τους σωστα θα συνεργαστω μαζι τους με προθεση...Εχω αδικο?



    Εμενα με σταματησανε - ενω φυσικά δεν ειχα καμία σχέση - λόγω παρουσιαστικού, καθώς εκείνη την περίοδο υπήρχε εξαρση απο κατι συμμορίες ανηλίκων. Το θέμα φίλε μου ομως ειναι πως εισαι υποχρεωμένος να συνεργαστείς.


    konvoulis
    22.02.2009, 21:02
    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 08-12-2008 στις 14:27 έγραψε...

    οριστε και καποιες μαρτυριες αυτοπτων....

    γιατι αυτη την φορα ειναι πολλοι οι μαρτυρες για να καλυψουνε το θεμα...




    MusicMaker83
    26.01.2010, 23:49

    Από ότι βλέπω το θέμα ξεχάστηκε... Εγω θα το ξαναφέρω όμως μπροστά για να μην ξαναχρειαστεί να θυσιαστεί κανένας Αλέξης για να μας θυμίσει ποια όντα (το υπάνθρωπα ζώα το χρησιμοποιούσε και ο Χιτλερ και δεν μπορω να βάλω τέτοια λόγια, που σε αυτή τη περίπτωση ταιριάζουν, στο στόμα μου) κατευθύνουν την κοινή γνώμη και έχουν γνώμη για μένα και για όλους που δεν είμαστε παιδιά των βορείων προαστίων... Τι να του πει αυτού του χοίρου η δολοφονία ενός παιδιού εν ψυχρό απο όργανο της τάξης όταν βάζει διαχωριστικά στα παιδιά και τα "άλλα" παιδιά, ετσι και αλλιώς κάνει απλά τη δουλειά του, όπως όλοι μας...

     

    Πηγη: www.zougla.gr

     

    [...]Ο Αλέξης Κούγιας επέμεινε. Παρουσιάζοντας αθλητική εφημερίδα της 7ης Δεκεμβρίου είπε προς το δικαστήριο: «Εκείνη την ημέρα στον αγώνα 13χρονα και 16χρονα άνοιξαν κεφάλια». Κι ακόμη: «Ο ισχυρισμός του κατηγορουμένου είναι ότι δεν σκότωσε κανέναν. Ήταν μια τραγική συγκυρία. Ευρισκόμενος προ του κινδύνου να αντιμετωπίσει επικίνδυνες καταστάσεις πυροβόλησε στον αέρα. Αυτοί που του επιτίθεντο ήταν και το θύμα και ο μάρτυρας (σ.σ. είναι ανήλικος) και επειδή τα 16χρονα αυτά δεν είναι σαν τα δικά σας και τα δικά μας, πρέπει να δούμε τα ποιοτικά χαρακτηριστικά...».