ελληνική μουσική
    339 online   ·  210.877 μέλη
    ins2anity
    18.01.2009, 14:30

    φιλε μου πραγματικα δεν πρεπει να καταλαβαινεις και πολυ τι σου γινεται ε?αυτο το μπατσποι γουρουνια δολοφονοι που λετε ολοι μου δειχνει πως η νεα γενια ειναι μια γενια μαλ$#$#νων που δεν βλεπουν τι τους γινεται και πανω απ'ολα δεν εχουν παρει χαμπαρι πως λειτουργει το συστημα...μεσα σε αυτους και εσυ μεσα σε αυτους και εγω και ολοι μας....καταλαβαιτε επιτελους ποιος ειναι ο ρολος του καθενος στο συστημα και γιατι δρα με τον τροπο που δρα και πανω απ'ολα τι φταιμε εμεις σε αυτο....με την ιδια λογικη καποιος μπορει να ασπαστει αυτο που λετε μπατσοοι γουρουνια δολοφονοι οσο και το π^&νες  γιοι αναρχικοι και τοσα αλλα ανυποστατα συνθυματα που μονο το ηθος και την νοοτροπια αυτων που τα φωναζουν δειχνουν...

    καληνυχτα φιλε μου...και οταν με το καλο ξυπνησεις ξαναδιαβασε το....

    καλα για το αλλο που κανεις παραθεση δεν ξερω απο που να πρωτοαρχισω...θα επανελθω ομως καποια φορα που θα εχω χρονο.....

    το εγραψα αυτο μονο και μονο για το συνθημα που εγραψες...

    υ.γ. επειδη πολλοι με εχουν ρωτησει δεν εχω μπατσους συγγενεις και φιλους


    angel-0f-darkness
    18.01.2009, 19:15

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 18-01-2009 στις 14:30 έγραψε...

    αυτο το μπατσποι γουρουνια δολοφονοι που λετε ολοι μου δειχνει πως η νεα γενια ειναι μια γενια μαλ$#$#νων που δεν βλεπουν τι τους γινεται και πανω απ'ολα δεν εχουν παρει χαμπαρι πως λειτουργει το συστημα...



     

    Θα συμφωνησω απολυτα! Πραγματικα για εμενα η σημερινη νεολαια[βαζω και τον εαυτο μου μεσα] ειναι ολοι μα ολοι επαναστατες χωρις αιτια.. Βγαινουν στους δρομους χωρις να εχουν αντιλιφθει οτι υποκινουν κομματικα συμφεροντα.

    Γιατι τα ΜΑΤ τοσες μερες δεν κουναγαν το δαχτυλακι τους και τωρα που ειναι σιγουρο οτι στις εκλογες θα βγει ο Παπανδρεου εγιναν συλλιψεις...

    Μακαρι να εβγαινε κατι μεσα απο ολες αυτες τις πορειες και τις διαμαρτυριες!


    ins2anity
    19.01.2009, 14:53

    οταν μιλαμε για τον ρολο μας στο συστημα ας μην αναφερθουμε σε κομματικα συμφεροντα...δεν θελω να πιστευω πως ολα λειτουργουν με βαση το συμφερον..ισως να ειναι ετσι ομως εγω δεν θελω να το πιστεψω...απλα μενω στο γεγονος οτι απο τα σχολεια ακομα βλεπουμε τον εαυτο μας η την ομαδα (κοινωνικη) στην οποια ανηκουμε ως κατι ξεχωριστο και ανεξαρτητο απο το συστημα...ας μιλησουμε π.χ. για το σχολειο που και οι δυο μας ξερουμε τι γινετε...οι μαθητες παντα διαφοροποιουν στο μυαλο τους τους στοχους τους απο αυτους των καθηγητων και των γονεων...βεβαια ουτε οι καθηγητες ουτε οι γονεις ξερουν τι τους γινεται αλλα ας μεινουμε στα δικα μας ελλατωματα.. ακομα και οι μαθητες οταν αγωνιζοντε θεωρουν εχθρους ολους τους αλλους και τους βλεπουν σαν μερος του συστηματος που πρεπει να αλλαχτει...δεν βλεπουν την σαπιλα που διακατεχει την καθε υποκινουμενη κινηση τους αλλα βλεπουν ''τερατα'' στους διαφορετικους τους...τι να πω....κατι παρομοιο γινετε και αργοτερα και αυτο το ''αργοτερα'' το βλεπουμε αυτες τις μερες να σκοτωνει ενα συστημα ετοιμορροπο...τι να πω ας βρεθει καποιος που να αγωνιστει για την αλλαγη του συστηματος..ενας μονο...και θα ακολουθησουν και αλλοι...

    λιγοτερο συμφεροντολογοι

    πραγματικοι οραματιστες

    αυτοι οι ρομαντικοι που φανταζοντε μια κοινωνια ενωμενη και οχι μια κοινωνια που περιμενει να πεσεις για να σε καταπατησει...

    και πανω απ'ολα να συνεργαστουν επιτελους οι πολιτες με τις αρχες...για την προστασια μας εξαλου υπαρχουν τα σωματα ασφαλειας...ας διεκδικησουμε την σωστη λειτουργεια τους και την ασφαλεια τοσο την δικη μας οσο και των συμπολιτων μας


    montechristos-ole
    19.01.2009, 17:01

    Επαναστατης χωρης αιτια?Μμμμ....Πολυ ποιητικο...Μακαρι να ηταν και αληθινο.Αν φιλη μου δε θεωρεις αιτια ολα αυτα που συμβαινουν,κατι δεν εχεις καταλαβει καλα...


    angel-0f-darkness
    19.01.2009, 19:15

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 19-01-2009 στις 17:01 έγραψε...

    Επαναστατης χωρης αιτια?Μμμμ....Πολυ ποιητικο...Μακαρι να ηταν και αληθινο.Αν φιλη μου δε θεωρεις αιτια ολα αυτα που συμβαινουν,κατι δεν εχεις καταλαβει καλα...



    Με ειρωνευεσαι ε?? Αιτια υπαρχει.. Ουσια ομως οχι.. Μπορει εγω να μην εχω καταλαβει καλα κατι καλα αλλα μπορει να μην εχεις καταλαβει κατι ουτε εσυ.{#emotions_dlg.rolleyes}


    fotis70
    19.01.2009, 21:39

    Παράθεση:

    Το μέλος angel-0f-darkness στις 19-01-2009 στις 19:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 19-01-2009 στις 17:01 έγραψε...

    Επαναστατης χωρης αιτια?Μμμμ....Πολυ ποιητικο...Μακαρι να ηταν και αληθινο.Αν φιλη μου δε θεωρεις αιτια ολα αυτα που συμβαινουν,κατι δεν εχεις καταλαβει καλα...



    Με ειρωνευεσαι ε?? Αιτια υπαρχει.. Ουσια ομως οχι.. Μπορει εγω να μην εχω καταλαβει καλα κατι καλα αλλα μπορει να μην εχεις καταλαβει κατι ουτε εσυ.{#emotions_dlg.rolleyes}



    Μπράβο Βίκυ! καλά πας! κάποιοι νομίζουν πως "ότι λάμπει είναι χρυσός".


    GoreVBellyIolence
    22.01.2009, 13:26

    ολοι επαναστατες χωρις αιτια ειστε..πολυ απλα γιατι δεν υπαρχει επανασταση ρεεε...αυτοι που εκαψαν την αθηνα ηταν απλως product testers..ο ενας γυαλια ηλιου ο αλλος τζινακια και οι πακιστανοι τυροπιτες!!ειναι σαν λεει ο samurai του σπαρτιατη.."γιατι ρε μαλακα σκοτωσες 50 αθωους πολιτες?και να απανταει ο σπαρτιατης γιατι εσυ ρε μαλακα σκοτωσες 80..


    montechristos-ole
    22.01.2009, 15:41

    Επιτρεψτε μου να εχω αλλη αποψη.Οταν μαθετε να εκτιματε την διαφορετικοτητα στην αντιδραση -εσεις οι "δημοκρατες"- τοτε ενα μερος της επαναστασης μας θα ειχε πετυχει...Εγω αυτο που ξερω ειναι πως οι γονεις μου ειναι χρεωμενοι μεχρι τον λαιμο για να φτιαξουν κατι για μενα,εγω παλευω να παρω ενα πτυχιο που στην τελικη δεν θα εχει καμια αξια,φοβαμαι να κυκλοφορω εξω,δεν εχω το δικαιωμα να εκφραστω για ο,τι με πνιγει και αλλα πολλα τετοια...Και αν για εσας το ανυπαρκτο μελλον δεν ειναι αιτια επαναστασης,η οποια επιδιωκει την αλλαγη,τοτε ή ειστε ηδη βολεμενοι ή ειστε αναισθητοι...Τοτε να δωσετε στα παιδια σας αλλες αξιες και να τους μαθετε να λενε ευχαριστω οταν τα εκμεταλευονται...Να καταπινουν αυτα που τους επιβαλλουν,να μην εχουν αποψη,να πνιγουν το δικιο τους στη σιωπη και να νομιζουν πως ειναι παρθενες,τη στιγμη που τους γαμανε τη ζωη...Δηλαδη να ζουν σε μια ψευδαισθηση...Σεβομαι αυτα που πιστευετε,αλλα τα βρισκω ανουσια...

    με αγαπη,
    ενας αυριανος ανεργος...


    ins2anity
    22.01.2009, 17:15

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 22-01-2009 στις 15:41 έγραψε...

    Επιτρεψτε μου να εχω αλλη αποψη.Οταν μαθετε να εκτιματε την διαφορετικοτητα στην αντιδραση -εσεις οι "δημοκρατες"- τοτε ενα μερος της επαναστασης μας θα ειχε πετυχει...Εγω αυτο που ξερω ειναι πως οι γονεις μου ειναι χρεωμενοι μεχρι τον λαιμο για να φτιαξουν κατι για μενα,εγω παλευω να παρω ενα πτυχιο που στην τελικη δεν θα εχει καμια αξια,φοβαμαι να κυκλοφορω εξω,δεν εχω το δικαιωμα να εκφραστω για ο,τι με πνιγει και αλλα πολλα τετοια...Και αν για εσας το ανυπαρκτο μελλον δεν ειναι αιτια επαναστασης,η οποια επιδιωκει την αλλαγη,τοτε ή ειστε ηδη βολεμενοι ή ειστε αναισθητοι...Τοτε να δωσετε στα παιδια σας αλλες αξιες και να τους μαθετε να λενε ευχαριστω οταν τα εκμεταλευονται...Να καταπινουν αυτα που τους επιβαλλουν,να μην εχουν αποψη,να πνιγουν το δικιο τους στη σιωπη και να νομιζουν πως ειναι παρθενες,τη στιγμη που τους γαμανε τη ζωη...Δηλαδη να ζουν σε μια ψευδαισθηση...Σεβομαι αυτα που πιστευετε,αλλα τα βρισκω ανουσια...

    με αγαπη,
    ενας αυριανος ανεργος...



    ποια φιλε μου ειναι η διαφορετικοτητα στην αντιδραση;ο βανδαλισμος? αυτο δεν ειναι αντιδραση...ειναι εγκλημα...αν θες να σεβαστουμε ενα εγκλημα τοτε δεν θα ημασταν δημοκρατες...και να ξεκαθαρισουμε κατι...αλλο αντιδραση και αλλο αγωνας...αν θες να αντιδρας τοτε συνεχισε...ομως να ξερεις πως μονο οι αγωνες εχουν φερει αποτελεσματα...αν θες εκφρασου αλλα με τις πραξεις σου...μην πας να παρεις το αχρηστο οπως λες πτυχιο αφου χρεωνονται οι γονεις σου χωρις λογο....ψαξε να βρεις κατι που να εχει πραγματικα αξια...δεν ξερω τι...εσυ ξερεις...ψαξε ομως.οσο για το αν φοβασαι να κυκλοφορησεις εχω ξαναπει οτι εχουμε μπερδεψει τους ρολους μας σε αυτην την κοινωνια....γιατι να φοβασαι? εγω φοβομουν να βγω εξω μονο οταν ηταν οι αλητες που εκαναν ζημιες...με τους αστυνομους νοιωθω ασφαλεια...η δημοκρατια θα λειτουργησει μονο οταν επιδιωκουμε την εφαρμογη της με πραξεις συμφωνες με τις ιδεες και τις αξιες της...γι'αυτο οταν θες να πεις κατι απλα πες το...αυτο ειναι δημοκρατια. αν εχεις δικαιο θα σε ακουσουν αν δεν ακουστεις σημαινει οτι εισαι λαθος...η οτι δεν φωναξες αρκετα...αλλα παντα με τον λογο σου...αν θες να αντιδρασεις τοτε πρεπει να μαθεις να στερεισαι...δεν μπορεις να μου λες για αλλαγη του συστηματος την στιγμη που και εσυ προσπαθεις να βολευτεις...δεν μπορεις να λες οτι τα πτυχια ειναι αχρηστα λογω των πολλων π.χ. σπουδαστων και να προσπαθεις να εισαι ενας απο αυτους που θα αποκτησεις πτυχιο...εμεις γαμαμε το συστημα...ειτε με την απαθεια ειτε με την αντιδραση μας...με την ελλειψη πρωτοβουλιας ομως σιγουρα....οσο για τα παιδια μου θα τους μαθω πρωτα απ'ολα να σεβονται για να μπορεσουν να απαιτησουν σεβασμο...αυτα απο μενα

    ενας (πιστευω) σημοκρατης


    angel-0f-darkness
    22.01.2009, 17:32

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 22-01-2009 στις 15:41 έγραψε...

    Επιτρεψτε μου να εχω αλλη αποψη.Οταν μαθετε να εκτιματε την διαφορετικοτητα στην αντιδραση -εσεις οι "δημοκρατες"- τοτε ενα μερος της επαναστασης μας θα ειχε πετυχει...Εγω αυτο που ξερω ειναι πως οι γονεις μου ειναι χρεωμενοι μεχρι τον λαιμο για να φτιαξουν κατι για μενα,εγω παλευω να παρω ενα πτυχιο που στην τελικη δεν θα εχει καμια αξια,φοβαμαι να κυκλοφορω εξω,δεν εχω το δικαιωμα να εκφραστω για ο,τι με πνιγει και αλλα πολλα τετοια...Και αν για εσας το ανυπαρκτο μελλον δεν ειναι αιτια επαναστασης,η οποια επιδιωκει την αλλαγη,τοτε ή ειστε ηδη βολεμενοι ή ειστε αναισθητοι...Τοτε να δωσετε στα παιδια σας αλλες αξιες και να τους μαθετε να λενε ευχαριστω οταν τα εκμεταλευονται...Να καταπινουν αυτα που τους επιβαλλουν,να μην εχουν αποψη,να πνιγουν το δικιο τους στη σιωπη και να νομιζουν πως ειναι παρθενες,τη στιγμη που τους γαμανε τη ζωη...Δηλαδη να ζουν σε μια ψευδαισθηση...Σεβομαι αυτα που πιστευετε,αλλα τα βρισκω ανουσια...

    με αγαπη,
    ενας αυριανος ανεργος...



    Συμφωνω εν μερη μαζι σου.. Και εγω κατεβηκα σε πορειες.. Οταν σκοτωσαν τον Αλεξη εγω μαζεψα τα παιδια του σχολειου μου να τους πω καποια πραγματα.. Εγω με αλλα 2 ατομα ξεκινησα καταληψη.. Και αλλα πολλα τετοια.. Το θεμα ομως ειναι πως ολα οσα εγιναν ηταν απλα για να ριξουν την κυβερνηση.! Αμα ηθελε ο κοσμος να αντιδρασει θα το εκανε απλα ολοι εχουν βολευτει στο να ειναι "κοιμησμενοι"..

    Και εγω σε λιγα χρονια θα ειμαι ανεργη αλλα μονη μου δεν μπορω να κανω κατι.

    Οταν καταλαβουν οι ελληνες οτι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση εγω ισως να μην υπαρχω.. Θα περασουν πολλα χρονια για να αντιδρασουμε..

    Αυτη ειναι η αποψη μου.. Μπορει να λεω καποια πραγματα που δεν ακουγονται ομορφα αλλα δυστυχως στο σχολειο μου δεν μου εμαθαν να εκφραζω τοσο καλα γραπτα αυτα που θα ελεγα προφορικα..

     

    φιλικα παντα..SmileSmile


    nirvgirl
    22.01.2009, 18:11

    Παράθεση:

    Το μέλος angel-0f-darkness στις 22-01-2009 στις 17:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 22-01-2009 στις 15:41 έγραψε...

    Επιτρεψτε μου να εχω αλλη αποψη.Οταν μαθετε να εκτιματε την διαφορετικοτητα στην αντιδραση -εσεις οι "δημοκρατες"- τοτε ενα μερος της επαναστασης μας θα ειχε πετυχει...Εγω αυτο που ξερω ειναι πως οι γονεις μου ειναι χρεωμενοι μεχρι τον λαιμο για να φτιαξουν κατι για μενα,εγω παλευω να παρω ενα πτυχιο που στην τελικη δεν θα εχει καμια αξια,φοβαμαι να κυκλοφορω εξω,δεν εχω το δικαιωμα να εκφραστω για ο,τι με πνιγει και αλλα πολλα τετοια...Και αν για εσας το ανυπαρκτο μελλον δεν ειναι αιτια επαναστασης,η οποια επιδιωκει την αλλαγη,τοτε ή ειστε ηδη βολεμενοι ή ειστε αναισθητοι...Τοτε να δωσετε στα παιδια σας αλλες αξιες και να τους μαθετε να λενε ευχαριστω οταν τα εκμεταλευονται...Να καταπινουν αυτα που τους επιβαλλουν,να μην εχουν αποψη,να πνιγουν το δικιο τους στη σιωπη και να νομιζουν πως ειναι παρθενες,τη στιγμη που τους γαμανε τη ζωη...Δηλαδη να ζουν σε μια ψευδαισθηση...Σεβομαι αυτα που πιστευετε,αλλα τα βρισκω ανουσια...

    με αγαπη,
    ενας αυριανος ανεργος...



    Συμφωνω εν μερη μαζι σου.. Και εγω κατεβηκα σε πορειες.. Οταν σκοτωσαν τον Αλεξη εγω μαζεψα τα παιδια του σχολειου μου να τους πω καποια πραγματα.. Εγω με αλλα 2 ατομα ξεκινησα καταληψη.. Και αλλα πολλα τετοια.. Το θεμα ομως ειναι πως ολα οσα εγιναν ηταν απλα για να ριξουν την κυβερνηση.! Αμα ηθελε ο κοσμος να αντιδρασει θα το εκανε απλα ολοι εχουν βολευτει στο να ειναι "κοιμησμενοι"..

    Και εγω σε λιγα χρονια θα ειμαι ανεργη αλλα μονη μου δεν μπορω να κανω κατι.

    Οταν καταλαβουν οι ελληνες οτι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση εγω ισως να μην υπαρχω.. Θα περασουν πολλα χρονια για να αντιδρασουμε..

    Αυτη ειναι η αποψη μου.. Μπορει να λεω καποια πραγματα που δεν ακουγονται ομορφα αλλα δυστυχως στο σχολειο μου δεν μου εμαθαν να εκφραζω τοσο καλα γραπτα αυτα που θα ελεγα προφορικα..

     

    φιλικα παντα..SmileSmile





    +φωνω και εγώ και με τουσ 2 σας ...και ναι και εμείς πορείες και καταλήψεις και τα λοιπά...τεσπα...αλλά δεν βγήκε τιποτα εφοσον δεν είμαστε πολλοι.. οι περισσοτεροι κοιτανε το συμφερον τους απο τωρα (αν κρινω απο συμμαθητες μου και μονο ουυυυ)και το παιζουν και καλα ανηξεροι και αδιαφοροι μονο και μονο να μην τους στιγματησει η διευθυντρια(οπου αυτοι ειχαν ψηφησει υπερ αλλα καθοντουσαν σπιτι τους η απλα ηταν απεξω απο το σχολειο..πφφ ) ή αν θα μεινουμε πισω στα μαθηματα και πεσουν ολα τα διαγωνισματα μαζι και μλκιες,ειναι λες και δεν νοιαζονται για το αθλιο μελλον που ερχεται και κοιτανε μονο το παρον και να βολευτουν και ετσι.. εμεις προσπαθουμε να αλλαξουμε αυτο το μελλον οχι αμεσα διοτι αυτο αποκλειεται να γινει αλλα εστω να υπαρχει καποια "κινηση" ...οχι να σκυψουμε τα κεφαλια και να "τρωμε αυτα που μας δινουν"και να λεμε και ευχαριστω και απο πανω...διοτι καποια στιγμη ισως καταφερουμε κατι αν προσπαθουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ενωμενοι....


    ins2anity
    22.01.2009, 19:09

    τελικα υπαρχουν αγωνιστες στα σχολεια ε? ο αλλος λεει οργανωσε καταληψη...τι θελεις τωρα δαφνες? και τι κερδισες? βολευτικες απλα...βολεψες και τις τυψεις σου μην τυχον και παραμεινεις απαθης σε  ενα κοινωνικο φαινομενο που ονομαζεται βια....αλλα μονο την βια των αστυνομων βλεπεις...μονο οι αστυνομοι ασκουν βια(τι μαθαινει κανεις ε?)...γιατι δεν εκανες αποχη? επειδη την ειδες δημοκρατης ε?και θεωρησες να προστατευσεις τα δικαιωματα σας με αυτον τον τροπο....δεν σκεφτηκες ομως οτι ετσι υπονομευεις την παιδεια...την παιδεια προπαντων αυτων που δεν εχουν τα λεφτα σου η εχουν μεγαλυτερους στοχους απο σενα...βλεπεις η αποχη δεν σε βολευει γιατι υπαρχει περιπτωση να θιγουν τα συμφεροντα σου...ετσι σου εμαθαν να αντιδρας?????βολεψες και καπου στο μυαλο σου την ιδεα οτι αγωνιστηκες καποτε για το μελλον...τι να πω..οπως το βλεπει κανεις..για το αν ξερεις να εκφραζεσαι γραπτα δεν εχει μεγαλη σημασια...σημασια εχει το να σκεφτεσαι ορθα και οχι με μονο γνωμονα το συμφερον σου...ουτε εγω μπορω να εκφραστω γραπτα (εξαιτιας κυριως της ορθογραφιας μου) αλλα δεν θα κατηγορησω το σχολειο που ποτε δεν καθισα να διαβασω θεωρητικα μαθηματα...οσο για σενα φιλη nivgirl πραγματικα δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο οσα γινοντε...νομιζεις πως οποιος δεν εχει την ιδια ιδεολογια με σενα ειναι βολεμενος? νομιζεις οτι οποιος δεν μαζοποιητε δεν εχει προσωπικη αποψη? ξερεις κατι?ουτε εγω πηρα μερος σε καταληψεις αλλα καμια σχεση δεν εχει ο λογος που το επραξα με τους λογους που ανεφερες...εσυ αναφερεσαι σε κατι τελειος ανυποστατο που σε κανενα σχολειο δεν εγινε(εκτος αν το δικο σου ειναι το μονο)...εσυ για τα διαγωνισματα νομιζεις οτι δεν πρεπει να κλεισουν τα σχολεια? τοσο ρηχη αντιμετωπιση/προσεγγιση του θεματος δεν περιμενα ποτε...η υπονομευση της παιδειας λογω των καταληψεων σου λεει κατι?η στερηση γνωσεων μηπως? αν προσπαθουμε ολοι μαζι στον δρομο που εσυ μας υποδεικνυεις ξερεις τι θα γινει?....ΤΙΠΟΤΑ...κανε αποχη...μεινε στην ιδια ταξη...δηλαδη αγωνισου γιατι ενας αγωνας απαιτει θυσιες...μην βολευεσαι πισω απο την ατιμωρησια που ισχυει στις καταληψεις για να λες οτι προσπαθεις...ξυπνηστε....

    υ.γ. κατι που προσεξα μολις τωρα...καποιος λεει οταν σκοτωσαν...(πληθυντικος)..για να καταλαβεται ποσο υποκινουμενοι ειστε..ηταν ενας αστυνομος που πυροβολησε τον αλεξη...οχι ολοκληρη η κυβερνηση..αλλα ετσι σας ειπαν...σας λενε οτι φταινε κι αλλοι...μονο τον αλεξη εχουν βγαλει αθωο...τι να πω...ισως πρεπει να αρχισετε να αναθεωρητε καποια πραγματα...ισως πρεπει να αρχισω κι εγω...

    φιλικα......


    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 22-01-2009 19:12 ]


    angel-0f-darkness
    22.01.2009, 20:20

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 22-01-2009 στις 19:09 έγραψε...

    τελικα υπαρχουν αγωνιστες στα σχολεια ε? ο αλλος λεει οργανωσε καταληψη...τι θελεις τωρα δαφνες? και τι κερδισες? βολευτικες απλα...βολεψες και τις τυψεις σου μην τυχον και παραμεινεις απαθης σε  ενα κοινωνικο φαινομενο που ονομαζεται βια....αλλα μονο την βια των αστυνομων βλεπεις...μονο οι αστυνομοι ασκουν βια(τι μαθαινει κανεις ε?)...γιατι δεν εκανες αποχη? επειδη την ειδες δημοκρατης ε?και θεωρησες να προστατευσεις τα δικαιωματα σας με αυτον τον τροπο....δεν σκεφτηκες ομως οτι ετσι υπονομευεις την παιδεια...την παιδεια προπαντων αυτων που δεν εχουν τα λεφτα σου η εχουν μεγαλυτερους στοχους απο σενα...βλεπεις η αποχη δεν σε βολευει γιατι υπαρχει περιπτωση να θιγουν τα συμφεροντα σου...ετσι σου εμαθαν να αντιδρας?????βολεψες και καπου στο μυαλο σου την ιδεα οτι αγωνιστηκες καποτε για το μελλον...τι να πω..οπως το βλεπει κανεις..για το αν ξερεις να εκφραζεσαι γραπτα δεν εχει μεγαλη σημασια...σημασια εχει το να σκεφτεσαι ορθα και οχι με μονο γνωμονα το συμφερον σου...ουτε εγω μπορω να εκφραστω γραπτα (εξαιτιας κυριως της ορθογραφιας μου) αλλα δεν θα κατηγορησω το σχολειο που ποτε δεν καθισα να διαβασω θεωρητικα μαθηματα...οσο για σενα φιλη nivgirl πραγματικα δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο οσα γινοντε...νομιζεις πως οποιος δεν εχει την ιδια ιδεολογια με σενα ειναι βολεμενος? νομιζεις οτι οποιος δεν μαζοποιητε δεν εχει προσωπικη αποψη? ξερεις κατι?ουτε εγω πηρα μερος σε καταληψεις αλλα καμια σχεση δεν εχει ο λογος που το επραξα με τους λογους που ανεφερες...εσυ αναφερεσαι σε κατι τελειος ανυποστατο που σε κανενα σχολειο δεν εγινε(εκτος αν το δικο σου ειναι το μονο)...εσυ για τα διαγωνισματα νομιζεις οτι δεν πρεπει να κλεισουν τα σχολεια? τοσο ρηχη αντιμετωπιση/προσεγγιση του θεματος δεν περιμενα ποτε...η υπονομευση της παιδειας λογω των καταληψεων σου λεει κατι?η στερηση γνωσεων μηπως? αν προσπαθουμε ολοι μαζι στον δρομο που εσυ μας υποδεικνυεις ξερεις τι θα γινει?....ΤΙΠΟΤΑ...κανε αποχη...μεινε στην ιδια ταξη...δηλαδη αγωνισου γιατι ενας αγωνας απαιτει θυσιες...μην βολευεσαι πισω απο την ατιμωρησια που ισχυει στις καταληψεις για να λες οτι προσπαθεις...ξυπνηστε....

    υ.γ. κατι που προσεξα μολις τωρα...καποιος λεει οταν σκοτωσαν...(πληθυντικος)..για να καταλαβεται ποσο υποκινουμενοι ειστε..ηταν ενας αστυνομος που πυροβολησε τον αλεξη...οχι ολοκληρη η κυβερνηση..αλλα ετσι σας ειπαν...σας λενε οτι φταινε κι αλλοι...μονο τον αλεξη εχουν βγαλει αθωο...τι να πω...ισως πρεπει να αρχισετε να αναθεωρητε καποια πραγματα...ισως πρεπει να αρχισω κι εγω...

    φιλικα......


    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 22-01-2009 19:12 ]



     

    Νομιζω οτι με παρεξιγησες φιλε ins2anity.. Αποχη εκανα αλλα ημουν η μοναδικη..

    Δεν βλεπω μονο την βια των αστυνομικων.. Οταν λεω οτι πηγα σε πορειες δεν εννοω οτι εκαψα ή οτι πεταξα πετρες σε αυτοκινητα και ΜΑΤ.. Η λεξη συλαλιτιριο σου λεει κατι?

    Οσον αφορα τον πληθυντικο για το "σκοτωσαν" αν σε πειραξε τοσο να το διορθωσω.. Ο αστυνομικος που σκοτωσε τον Αλεξη..

    Το οτι δεν διαβασες εσυ ποτε θεωρητικα μαθηματα δεν συμαινει πως εκανα και εγω το ιδιο.. Λατρευω την λογοτεχνια αλλα λογο χρονου, αλλων δραστηριοτητων [που δεν επελεξα εγω να κανω..] δεν μπορουσα ποτε να τελειωσω ενα βιβλιο... Ας μην αρχισω αυτο το θεμα ομως γιατι δεν θα τελειωσω ποτε...

     


    nirvgirl
    22.01.2009, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 22-01-2009 στις 19:09 έγραψε...

    τελικα υπαρχουν αγωνιστες στα σχολεια ε? ο αλλος λεει οργανωσε καταληψη...τι θελεις τωρα δαφνες? και τι κερδισες? βολευτικες απλα...βολεψες και τις τυψεις σου μην τυχον και παραμεινεις απαθης σε  ενα κοινωνικο φαινομενο που ονομαζεται βια....αλλα μονο την βια των αστυνομων βλεπεις...μονο οι αστυνομοι ασκουν βια(τι μαθαινει κανεις ε?)...γιατι δεν εκανες αποχη? επειδη την ειδες δημοκρατης ε?και θεωρησες να προστατευσεις τα δικαιωματα σας με αυτον τον τροπο....δεν σκεφτηκες ομως οτι ετσι υπονομευεις την παιδεια...την παιδεια προπαντων αυτων που δεν εχουν τα λεφτα σου η εχουν μεγαλυτερους στοχους απο σενα...βλεπεις η αποχη δεν σε βολευει γιατι υπαρχει περιπτωση να θιγουν τα συμφεροντα σου...ετσι σου εμαθαν να αντιδρας?????βολεψες και καπου στο μυαλο σου την ιδεα οτι αγωνιστηκες καποτε για το μελλον...τι να πω..οπως το βλεπει κανεις..για το αν ξερεις να εκφραζεσαι γραπτα δεν εχει μεγαλη σημασια...σημασια εχει το να σκεφτεσαι ορθα και οχι με μονο γνωμονα το συμφερον σου...ουτε εγω μπορω να εκφραστω γραπτα (εξαιτιας κυριως της ορθογραφιας μου) αλλα δεν θα κατηγορησω το σχολειο που ποτε δεν καθισα να διαβασω θεωρητικα μαθηματα...οσο για σενα φιλη nivgirl πραγματικα δεν εχεις καταλαβει τιποτα απο οσα γινοντε...νομιζεις πως οποιος δεν εχει την ιδια ιδεολογια με σενα ειναι βολεμενος? νομιζεις οτι οποιος δεν μαζοποιητε δεν εχει προσωπικη αποψη? ξερεις κατι?ουτε εγω πηρα μερος σε καταληψεις αλλα καμια σχεση δεν εχει ο λογος που το επραξα με τους λογους που ανεφερες...εσυ αναφερεσαι σε κατι τελειος ανυποστατο που σε κανενα σχολειο δεν εγινε(εκτος αν το δικο σου ειναι το μονο)...εσυ για τα διαγωνισματα νομιζεις οτι δεν πρεπει να κλεισουν τα σχολεια? τοσο ρηχη αντιμετωπιση/προσεγγιση του θεματος δεν περιμενα ποτε...η υπονομευση της παιδειας λογω των καταληψεων σου λεει κατι?η στερηση γνωσεων μηπως? αν προσπαθουμε ολοι μαζι στον δρομο που εσυ μας υποδεικνυεις ξερεις τι θα γινει?....ΤΙΠΟΤΑ...κανε αποχη...μεινε στην ιδια ταξη...δηλαδη αγωνισου γιατι ενας αγωνας απαιτει θυσιες...μην βολευεσαι πισω απο την ατιμωρησια που ισχυει στις καταληψεις για να λες οτι προσπαθεις...ξυπνηστε....

    υ.γ. κατι που προσεξα μολις τωρα...καποιος λεει οταν σκοτωσαν...(πληθυντικος)..για να καταλαβεται ποσο υποκινουμενοι ειστε..ηταν ενας αστυνομος που πυροβολησε τον αλεξη...οχι ολοκληρη η κυβερνηση..αλλα ετσι σας ειπαν...σας λενε οτι φταινε κι αλλοι...μονο τον αλεξη εχουν βγαλει αθωο...τι να πω...ισως πρεπει να αρχισετε να αναθεωρητε καποια πραγματα...ισως πρεπει να αρχισω κι εγω...

    φιλικα......


    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 22-01-2009 19:12 ]





    κοιτα ισως εγινε παρεξηγηση (οπως ολοι λεμε ο τροπος εκφρασης μας δν ειναι και ο καλυτερος στο γραπτο λογο)και δεν ηθελα να εννοησω κατι τετοιο οτι με κλειστα τα βιβλια θα πετυχουμε!και επισης και αποχη εκανα και τις πηρα τις απουσιες μου και δεν το λεω για να κοκορευτω...οτι να και εγω εκανα αυτο και εγω το αλλο...και επισης ο καθενας εχει την ιδεολογια του και δεν προσπαθω να πω οτι εγω εχω δικιο οτι λεω το σωστο..την γνωμη μου προσπαθω να εκφρασω...αυτα προς το παρον?!...
    φιλικα.... Smile


    ins2anity
    22.01.2009, 22:32

    πρωτα απ'ολα πραγματικα συγνωμη για το ειρωνικο κατα καποιον τροπο τονο που ειχα στο πρωτο ποστ...αλλα ετσι μου βγηκε η αγανακτηση με αυτα που διαβασα η μαλλον αυτα που νομιζα οτι διαβασα...η λεξη συλλαλητηριο μου λεει πολλα. οσα μου λεει η λεξη υποκινηση.οσα μου λεει και η λεξη ισοπεδωση...γιατι εγω δεν πηρα μερος σε καμια πορεια επειδη ειμαι καθετος σε συνθηματα οπως μπατσοι γουρουνια δολοφονοι...αυτος ηταν ο λογος που αν και παρεβρεθηκα στους χορους που γινοταν οι πορειες ακολουθουσα απο αρκετα πισω ωστε να μην συμμετεχω για να μπορω να εχω μια εικονα του τι γινετε(καθως δεν βλεπω tv).αυτο που ειδα σε δευτερη φαση ηταν η ισοπεδωση...ολοι οι μπατσοι ελεγαν οτι ειναι δολοφονοι...σε αυτο δεν συμφωνω...και ειμαι σιγουρος οτι και εσυ το φωναξες αυτο...μετα καταλαβα και αλλα σφαλματα στην ιδεολογια των διαδηλωτων...μπατσοι δικαστες φωναζαν...αυτοι ομως δικαζαν τον αστυνομο ως δολοφονο εκ προθεσεως χωρις καν να του δινουν το δικαιωμα να υπερασπισει τον εαυτο του....

    ποσες μερες εκανες αποχη? οσες σε βολευε...?δεν αναφερομαι μονο σε σενα αλλα γενικα σε οσους την ειδαν ιδεολογοι σε αυτην την περιπτωση(μεσα σε αυτους κι εγω)...εκανες τοσες μερες ωστε να εισαι σε σημειο να μεινεις στην ιδια ταξη και επεμεινες? οχι...τα αιτηματα σου ομως δεν ικανοποιηθηκαν...εσυ σταματησες ομως...γιατι αυτο? δε σε ''βολευε'' για να ''αγωνιστεις'' παραπανω? το θεμα φιλε μου δεν ειναι το αν με πειραξε..ειναι το οτι ετσι το καταλαβαινουμε πλεον ολοι μας γιατι ετσι μας το προβαλουν...ο πληθυντικος δεν με πειραξε γιατι εγω εναν δολοφονο ειδα στην υποθεση...πρεπει να πειραξει ολους οσους βλεπουν μια κυβερνηση αχρηστη και ενα ετοιμορροπο συστημα πισω απο τον φονο ενος μαθητη το οποιο ειναι μεμονομενο περιστατικο...δεν θα κρινω αν ετσι ειναι τα πραγματα αλλα θα πω οτι το ειδαν γιατι τους το εδειξαν και δεν το αντιληφτηκαν μονοι τους...

    οσο για την λογοτεχνια και εμενα με γοητευει...γενικα βρισκω κατι το ομορφο στα θεωρητικα  και εκτος του σχολειου ασχολουμε με τετοια...αυτο που ηθελα να πω ειναι πως δεν μπορουμε να κρινουμε κατι αλλοτριο με βαση τα δικα μας σφαλματα..δηλ θελω να πω οτι δεν εχω καν το δικαιωμα να διαμαρτηρηθω για κατι το οποιο δεν εχω εκμεταλευτει πληρως...πιο συγκικριμενα δεν θα διαμαρτυρηθω ποτε για την παιδεια απο την στιγμη που θεωρω πως δεν ημουν υποδειγμα μαθητη ολα αυτα τα χρονια

    ελπιζω να συνεχισουμε μια συζητηση στο ιδιο υφος χωρις εντασεις γιατι οσο ωφελιμη ειναι μια συζητηση υπο ηπιους τονους αλλο τοσο καταστρεπτικη ειναι αν το παθος και ο φανατισμος κυριαρχει...

    αν και ισως προβαλω μια αδιαλαχτη σταση σε καποια γεγονοτα πολλα απο αυτα που μου εχετε γραψει στα ποστ με βαζουν σε σκεψεις...


    angel-0f-darkness
    23.01.2009, 15:31

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 22-01-2009 στις 22:32 έγραψε...

    πρωτα απ'ολα πραγματικα συγνωμη για το ειρωνικο κατα καποιον τροπο τονο που ειχα στο πρωτο ποστ...αλλα ετσι μου βγηκε η αγανακτηση με αυτα που διαβασα η μαλλον αυτα που νομιζα οτι διαβασα...η λεξη συλλαλητηριο μου λεει πολλα. οσα μου λεει η λεξη υποκινηση.οσα μου λεει και η λεξη ισοπεδωση...γιατι εγω δεν πηρα μερος σε καμια πορεια επειδη ειμαι καθετος σε συνθηματα οπως μπατσοι γουρουνια δολοφονοι...αυτος ηταν ο λογος που αν και παρεβρεθηκα στους χορους που γινοταν οι πορειες ακολουθουσα απο αρκετα πισω ωστε να μην συμμετεχω για να μπορω να εχω μια εικονα του τι γινετε(καθως δεν βλεπω tv).αυτο που ειδα σε δευτερη φαση ηταν η ισοπεδωση...ολοι οι μπατσοι ελεγαν οτι ειναι δολοφονοι...σε αυτο δεν συμφωνω...και ειμαι σιγουρος οτι και εσυ το φωναξες αυτο...μετα καταλαβα και αλλα σφαλματα στην ιδεολογια των διαδηλωτων...μπατσοι δικαστες φωναζαν...αυτοι ομως δικαζαν τον αστυνομο ως δολοφονο εκ προθεσεως χωρις καν να του δινουν το δικαιωμα να υπερασπισει τον εαυτο του....

    ποσες μερες εκανες αποχη? οσες σε βολευε...?δεν αναφερομαι μονο σε σενα αλλα γενικα σε οσους την ειδαν ιδεολογοι σε αυτην την περιπτωση(μεσα σε αυτους κι εγω)...εκανες τοσες μερες ωστε να εισαι σε σημειο να μεινεις στην ιδια ταξη και επεμεινες? οχι...τα αιτηματα σου ομως δεν ικανοποιηθηκαν...εσυ σταματησες ομως...γιατι αυτο? δε σε ''βολευε'' για να ''αγωνιστεις'' παραπανω? το θεμα φιλε μου δεν ειναι το αν με πειραξε..ειναι το οτι ετσι το καταλαβαινουμε πλεον ολοι μας γιατι ετσι μας το προβαλουν...ο πληθυντικος δεν με πειραξε γιατι εγω εναν δολοφονο ειδα στην υποθεση...πρεπει να πειραξει ολους οσους βλεπουν μια κυβερνηση αχρηστη και ενα ετοιμορροπο συστημα πισω απο τον φονο ενος μαθητη το οποιο ειναι μεμονομενο περιστατικο...δεν θα κρινω αν ετσι ειναι τα πραγματα αλλα θα πω οτι το ειδαν γιατι τους το εδειξαν και δεν το αντιληφτηκαν μονοι τους...

    οσο για την λογοτεχνια και εμενα με γοητευει...γενικα βρισκω κατι το ομορφο στα θεωρητικα  και εκτος του σχολειου ασχολουμε με τετοια...αυτο που ηθελα να πω ειναι πως δεν μπορουμε να κρινουμε κατι αλλοτριο με βαση τα δικα μας σφαλματα..δηλ θελω να πω οτι δεν εχω καν το δικαιωμα να διαμαρτηρηθω για κατι το οποιο δεν εχω εκμεταλευτει πληρως...πιο συγκικριμενα δεν θα διαμαρτυρηθω ποτε για την παιδεια απο την στιγμη που θεωρω πως δεν ημουν υποδειγμα μαθητη ολα αυτα τα χρονια

    ελπιζω να συνεχισουμε μια συζητηση στο ιδιο υφος χωρις εντασεις γιατι οσο ωφελιμη ειναι μια συζητηση υπο ηπιους τονους αλλο τοσο καταστρεπτικη ειναι αν το παθος και ο φανατισμος κυριαρχει...

    αν και ισως προβαλω μια αδιαλαχτη σταση σε καποια γεγονοτα πολλα απο αυτα που μου εχετε γραψει στα ποστ με βαζουν σε σκεψεις...



    Δεχομαι την αγανακτηση σου γιατι και εγω οπως ξαναειπα δεν μπορω να διατυπωσω το ιδιο καλα στον γραπτο λογο αυτα που θελω να πω..

    Αρχικα εχω να πω οτι συμφωνω απολυτα με την ισοπεδωση που ανεφερες.. Θα σου πω ομως ενα πραγμα.. Συνθηματα δεν φωναξα [βασικα τα κρατησα για τον εαυτο μου. Εννοω πως εβριζα απο μεσα μου αυτον τον ανθρωπο που σκοτωσε το παιδι αλλα εβριζα και τον "αναρχικο"-δεν ηταν αναρχικος αλλα λεμε τωρα- που σκοτωσε το αλλο παιδι, τον αστυνομικο..] αλλα οταν ειχαμε παει με τα παιδια τις περιοχης μου στο αστυνομικο τμημα ειχα γραψει σε μια μπλουζα διαφορα συνθηματα[οχι υβριστηκα..] και απλα τους την εδωσα!

    Στην συνεχεια αυτο που λες για την αποχη εχεις δικαιο.. Ειμαι δηλη και δεν θελω να χασω την χρονια μου.. Αλλα αυτο το κανω μονο για τους γονεις μου.. Αμα δεν ηταν αυτοι ηλικρινα και την χρονια μου θα εχανα και θα εκανα και αλλα πραγματα που δεν τα κανω για να μην τους απογοητευσω.. Αλλα αυτο ειναι μια αλλη πικρη ιστορια και ειναι και εκτος του θεματος...

    Τελος η λογοτεχνια ειναι απο τις ομορφοτερες ασχολιες -μετα την ζωγραφικη- ασχολιες που ακονιζουν το μυαλο, ψυχαγωγουν και συγχρονως σε βαζουν σε σκεψεις και προβληματισμους.. Για αλλη μια φορα θα κατηγορισω το εκπαιδευτικο συστημα και οχι εμενα που δεν βρηκα τον χρονο που χρειαζομουν για να διαβασω ακομα περισσοτερα βιβλια αλλα δυστυχως ετσι μας θελουν.. Να διαβαζουμε μονο αυτα που μας δινουν και να ειμαστε κοιμησμενοι...

     

    Αυτα απο εμενα..

    φιλικα..


    montechristos-ole
    27.01.2009, 10:54

    "υ.γ. κατι που προσεξα μολις τωρα...καποιος λεει οταν σκοτωσαν...(πληθυντικος)..για να καταλαβεται ποσο υποκινουμενοι ειστε..ηταν ενας αστυνομος που πυροβολησε τον αλεξη...οχι ολοκληρη η κυβερνηση..αλλα ετσι σας ειπαν...σας λενε οτι φταινε κι αλλοι...μονο τον αλεξη εχουν βγαλει αθωο...τι να πω...ισως πρεπει να αρχισετε να αναθεωρητε καποια πραγματα...ισως πρεπει να αρχισω κι εγω..."
    χαχαχαχα....Φιλε μου εχεις φει ξυλο απο μπατσο?Εχει τυχει να μην μπορεις να αναπνευσεις απο τα χημικα για μια ολοκληρη μερα?Εχει τυχει να περασει μια νυχτα στο κρατητηριο επειδη απλα εμοιαζες υποπτος?Εχει τυχει να περπατας στον δρομο και να σε χλευαζουν αστυνομικοι απο την κλουβα στο φαναρι,επειδη εχεις "αριστεριστικο" παρουσιαστικο?Πιστεψε με δεν ειναι μονο ενας.Και σε αυτο φταινε οι "απο πανω"...Και μαλλον εσυ δεν τα ξερεις εκ των εσω τα θεματα.Δε νομιζω να εχεις βγει ποτε να διεκδικησεις κατι με παθος.στα λογια εισαι καλος ομως.Το παραδεχομαι.Οσο για το αν λυση απο πλευρας μας ειναι η βια,η απαντηση ειναι οχι!Αλλα ο λαος ξερει τι λεει.Και μαντεψε που αναφερομαι... 


    ins2anity
    27.01.2009, 14:38

    φιλε montecristo εγω το εγραψα αυτο ...

    πρωτα απ'ολα σταματηστε να τα βλεπετε ολα ατομιστικα...

    εσυ τωρα νομιζεις εχει το δικαιωμα να σχολιαζεις τους μπατσους σαν συνολο ως δολοφονους και γουρουνια ενω οι μπατσοι δεν εχουν το αναλογο να σε σχολιαζουν σαν αριστερο??αυτο ειναι που μας γα#@ει την νοοτροποια...σταματα να σχολιαζεις τους μπατσους κατ'αυτον τον τροπο και τοτε μονο ισως σταματησουν και αυτοι...οπως επισης σταματα να δικαιολογεις αυτα μονο που αγγιζουν το δικο σου συμφερον...βοηθησε την αστυνομια να λειτουργησει σωστα για να μπορεσει αυτη να το πραξει...αλλα απο εμας αρχιζουν ...εσυ θα εισαι ο αυριανος πολιτης εγω ισως ειμαι ο μπατσος...(με τιποτα αλλα λεμε τωρα...).αν βγω στον δρομο και ξερω πως οποιον συναντησω αυτος στο παρελθον η και στο παρον εχει φωναξει η φωναζει τα γνωστα σε ολους συνθηματα της ισοπεδωσης τοτε εγω με τι παθος θα προσπαθησω για την ασφαλεια σου? δεν σε παραξενευει που οι μπατσοι δειχνουν εκδηλο ζηλο αν κινδυνευει καποιο μη αριστερος?τεσπα...νομιζω το εχουμε εξαντλησει το θεμα αυτο....

    θα ξαναπω ομως οτι η νοοτροπια η δικη μας αντικατοπτριζεται στην συμπεριφορα των αστυνομων καθως ειμαστε ολοι μελη του ιδιου συστηματος......μαθαιτε να ξεχωριζεται τους ρολους σας στην κοινωνια....

    οσο για τους αγωνες να βγω να διεκδικησω κατι με παθος απο ποιον?????προσπαθω εγω σαν ατομο να ειμαι οσο πιο σωστος μπορω γιατι ουσιαστικα διεκδικουμε αυτα που προβαλουν οι πραξεις μας...αυτος π.χ. που διεκδικει κατι με τον λογο αγωνιζεται για την δημοκρατια....

    κατι που ισως σου φανει λιγο ασχετο αλλα εχει και αυτο την σημασια του....μια φορα οταν ειχε πορεια με τους αλητες να εχουν καταστρεψει μερος της πολης μου γυριζα στις 12 με το παπι απο φροντηστηρια....ημουν πραγματικα πτωμα...κρυο πολυ και κυκλοφορουσα με δυο παντελονια(το απο πανω μια παλια φορμα) και μακρυμαλης καθως ειμαι το παρουσιαστικο μου επειθε για αλητης..βλεπω λοιπον μια ομαδα ματατζηδες και σταματαω να τους μιλησω....με το που σταματαω πεφτουν πανω μου και αρχιζουν να μου ανοιγουν την τσαντα να ψαχνουν τα παντελονια και τετοια....η αντιδραση μου ξερεις ποια ηταν???? καμια.απλα συνεργαστηκα μαζι τους σε μια υπερβολικα φωρτομενη μερα για αυτους...εσυ η οποιος αλλος θα θεωρουσε πως προσβαλουν τα δικαιωματα του και η θα αρνουνταν τον ελεγχο η θα την εψαχνε νομικα η με τον δρομο της δημοσιας προβολης του συμβαντος..

    και ξερεις και κατι? μετα απο λιγες μερες τους ξαναπετυχα σε πορεια..ο ενας με θυμηθηκε και προσπαθησε να μου πιασει κουβεντα αλλα βιαζομουνα..αυτος που ειχε πεσει με παθος πανω μου να βρει κατι για να με παει στο τμημα.....κατανοηστε λιγακι και τους αλλους...το ξαναλεω δεν φυτρωσαμε..δεν ειμαστε ουτε οι αλλοι ειναι ασχετοι προς το συστημα η εμας.ολοι μερος του ιδιου συστηματος ειμαστε..αυτο πρεπει να καταλαβουμε ..πρεπει να συνεργαστουμε για να πετυχουμε κατι καλυτερο...

    και δεν εχω παει ουτε σε κρατητηριο ουτε εχω φαει ξυλο απο μπατσους μονο και μονο για αυτην μου την σταση...


    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 27-01-2009 14:43 ]


    montechristos-ole
    27.01.2009, 15:59

    Κατσε ρε φιλε γιατι θα με τρελανεις...Σε μια τετοια νυχτα και οντας πτωμα οπως λες και με τετοιο παρουσιαστικο σταματησες να πιασεις κουβεντουλα με τους μπατσους?Ε τοτε...εχεις προβλημα.Σορρυ ρε φιλε,αλλα ετσι ειναι...Εγω και βεβαια θα αρνιομουν τον ελεγχο.Οπως τον εχω αρνηθει πολλες φορες.Δεν εισαι καλα φιλε...Να το κοιταξεις...Ακους τι λες?Τεσπα.Μετα και απο αυτη σου τη δημοσιευση,καταλαβα πως ο,τι και να πω μαζι σου δεν εχει κανενα νοημα...Συνεχισε τη σταση σου και ασε τον αγωνα για μας.Περιμενε και ισως μετα απο μερικα χρονια να εχουμε πετυχει κατι το οποιο θα σε ενδιαφερει αμεσα-αν μεχρι τοτε δεν εχεις γινει ασφαλιτης-... 


    Zefuros
    27.01.2009, 18:29

    Παράθεση:

    Το μέλος montechristos-ole στις 27-01-2009 στις 15:59 έγραψε...

    Κατσε ρε φιλε γιατι θα με τρελανεις...Σε μια τετοια νυχτα και οντας πτωμα οπως λες και με τετοιο παρουσιαστικο σταματησες να πιασεις κουβεντουλα με τους μπατσους?Ε τοτε...εχεις προβλημα.Σορρυ ρε φιλε,αλλα ετσι ειναι...Εγω και βεβαια θα αρνιομουν τον ελεγχο.Οπως τον εχω αρνηθει πολλες φορες.Δεν εισαι καλα φιλε...Να το κοιταξεις...Ακους τι λες?Τεσπα.Μετα και απο αυτη σου τη δημοσιευση,καταλαβα πως ο,τι και να πω μαζι σου δεν εχει κανενα νοημα...Συνεχισε τη σταση σου και ασε τον αγωνα για μας.Περιμενε και ισως μετα απο μερικα χρονια να εχουμε πετυχει κατι το οποιο θα σε ενδιαφερει αμεσα-αν μεχρι τοτε δεν εχεις γινει ασφαλιτης-... 



    φιλαράκι Sorry, αλλά αν αρνηθηκες τον ελεγχο, εχουν δικαιωμα να σε πανε μεσα για εξακρίβωση. Τι λογική ειναι αυτή? Δηλαδή αν και εγω που με σταματησε ασφαλεια 2 η ωρα το πρωί για ελεγχο το επαιζα κουκουρουκου μανταλάκια και με μπαγλαρώνανε, θα εβγαινα μετά να παραπονιεμαι για το κρατος καταστολής????