ελληνική μουσική
    414 online   ·  210.874 μέλη

    Πολύ τρίξιμο ρε παιδιά στην Washburn. Τι μπορώ να κάνω?

    kynegeiros
    02.04.2009, 15:58

    Ναι ....ειμαστε!!{#emotions_dlg.beer}

    Έχω και φυστίκι Αιγίνης...Cool...Παίζω και μονά ζυγά.Cool..(Ν. Φέρμας)

    Λοιπόν φίλε delta αν θέλεις βρισκόμαστε έξω από το ΟΑΚΑ εκείνη την μέρα. Θα είμαι με την κόρη μου στην κερκίδα 26.

    Το κόλπο αυτό με το youtube  το έκανα αλλά κάτι λέει εκεί στον editor για μια αλυσίδα που καθαρίζει το λινκ και δεν το κατάλαβα.

    λες να δοκιμάσω πάλι?

    Λέω να σας στείλω την esther.

     https://www.youtube.com/v/ytL20D-hn0I&hl=en&fs=1"> name="allowFullScreen" value="true">https://www.youtube.com/v/ytL20D-hn0I&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allows c r i p taccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">

     

     

     


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kynegeiros στις 02-04-2009 16:07 ]


    kynegeiros
    02.04.2009, 16:06
    Παιδιά πάλι δεν το κατάφερα. Σε μένα δεν λειτουργει αυτο με τον embed code. το έκανα copy και paste στον editor αλλά ουτε στην προεπισκόπηση ουτε και κανονικά δουλεύει
    delta66
    02.04.2009, 16:13

    Θα τα πουμε εκεινες τις μερες για τους ACDC.

    Τωρα με το youtube τα εκανες θαλασσα.

    Οταν θελεις να ΦΑΙΝΕΤΑΙ (εικονα) στο ποστ σου το βιντεο κανεις embed.

    Αν θελεις να δωσεις το λινκ του και να παμε στο youtube να το δουμε κανεις copy-paste το url.

    Το editor τι δουλεια εχει?

    Eδω το url
    Link

    " target="_blank" target="_new">>>

     

    εδω ειναι με embed (δλδ ολο το .......object width="425" height="344"..... κλπ)

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    kynegeiros
    02.04.2009, 19:06

     

    Κάτσε να δω γιατί νομίζω πως κατάλαβα

     

     

     


    kynegeiros
    02.04.2009, 19:31

    ΟΚ ευχαριστώ φίλε το'πιασα τώρα.{#emotions_dlg.smartass}

    Το videaki είναι από τότε που έψαχνα να βρω πως παίζεται το hotel california και επειδή αυτή η προσέγγιση της κοπέλας μου άρεσε το κράτησα και ξεκίνησα να μαθαίνω τον αρπισμό του. Όμορφα ακούγεται σε μένα. Β'εβαια η κοπέλα δείχνει να έχει μεγάλη εξοικείωση. Σίγουρα θα έχει κάνει κλασική κιθάρα πιστεύω.Αλλά εμένα με βοήθησε να πιάσω κάπως το άρπισμα. Εκείνο που ακόμη δεν μπορώ να κάνω είναι να το τραγουδήσω παράλληλα παίζοντας. Σαν πιάνω τα λόγια χάνω το άρπισμα{#emotions_dlg.sad} κι αν πιάσω καλά το άρπισμα δεν βγαίνουν τα λόγια καλά.....{#emotions_dlg.thumbdown}....{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Όσο για το dust in the wind εκείνο το παράτησα πια. Απογοητεύτηκα όχι μόνο λόγω του ιδιαιτέρου αρπίσματος αλλά και για τις περίεργες συγχορδίες που έχει. Δυο μπελάδες μαζί δεν τους αντέχω. Χρειάζομαι πρώτα πιο συμβατική προπόνηση.

    Το ............"is there anybody out there" κι εκείνο δεν το κατάφερα......αλλά έπιασα μερικά άλλα αρκετά καλά.

    Ας πούμε το "τι να θυμηθώ" του Ζούδιαρη

    ή το "τυφλές ελπίδες" του Δουρδουμπάκη (λίγο με προβληματίζει το ρεφραίν από απόψεως ρυθμού και μέτρου) (αλήθεια παίζεται σαν 8/8? εμένα έτσι μου μοιάζει) {#emotions_dlg.huh}

     


    odis13
    02.04.2009, 22:12

    Mια ωραια παρεα ειμαστε οντως {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Εγω ΑκαΝτακας (ετσι λενε τους acdc στην αυστραλια απο οτι ακουσα) δε θα ερθω, θα ειμαι Αγγλια εκεινο τον καιρο. Δε πειραζει θα παω Ζappa (YEAH).

     

    Σακη practice practice practice... παιζοντας θα ερθει ο ρυθμος και θα ανοιξουν τα χερια. Αν θες που και που για αλλαγη δοκιμαζε και καμια ασκηση με κλιμακες αντι για κομματια με ακκορντα.


    kynegeiros
    02.04.2009, 23:25

    Αυτό φίλε odis με τις κλίμακες δυστυχώς είναι αλήθεια. Όλοι μου το λένε αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ βαρετό και παρ' όλα αυτά πρέπει να το ξεκινήσω. Έχω μάθει πως παίζεται μία κλίμακα....δεν θυμάμαι ποια ακριβώς πάντως θυμάμαι οτι είναι η μόνη που πάει μπρος πίσω στα ίδια πατήματα......η Ντο νομίζω πρέπει να είναι.

    Ξέρω επίσης ένα κομματάκι που σε κάποιο σημείο έχει ένα ωραίο κατέβασμα που χρειάζεται να "κινηθούν" κάπως τα δάκτυλα για να βγει. Το κομμάτι είναι ένα παλιό της Βώσου. "Το φιλαράκι".....Στο τέλος της πρώτης φοράς του ρεφραιν μετά το ΝΤΟ ματζόρε και πριν το ΦΑ ματζόρε με το οποίο ξεκινάει πάλι η δεύτερη φορά του ρεφραίν μπάινει μια ωραία κατεβασιά.

    Χτες και σήμερα έκανα πολύ εξάσκηση. Αν τα καταφέρω καλά ίσως ανεβάσω και videaki να με δείτε. Και λέω να με δείτε ......για να μην ειστε αυστηροί στον ήχο που θα ακούσετε.

     

     


    kynegeiros
    05.04.2009, 23:15

    Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα πήγα στο εξοχικό στην Χαλκιδική {#emotions_dlg.thumbup}να συμμαζεψω λίγο το σπίτι για το ΠΑΣΧΑ και βρήκα χρόνο να παίξω λίγο και να γράψω {#emotions_dlg.blush}ένα μικρό videaki. Σκεφτηκα {#emotions_dlg.confused1}να σας το  βάλω να το δείτε. Είναι ένα πολύ όμορφο {#emotions_dlg.yes}κομμάτι του Ν. Ζούδιαρη και προσπάθησα να το βγάλω σχετικά αξιοπρεπώς. Ελπίζω να μην το "εκτελεσα" πολύ. {#emotions_dlg.ban}

    Αγαπητοί μου φίλοι εάν θέλετε να με βοηθήσετε να βελτιωθώ θα χαιρόμουν να πάρω τις διορθώσεις σας και τις υποδείξεις σας για το παιξιμο του κομματιού. Ξέρω πως του λείπουν πολλά κι ιδιαίτερα αυτές οι τρεις νότες που το χαρακτηρίζουν. Όποιος το ξέρει θα καταλάβει τι ακριβώς εννοώ. Σας περιμένω λοιπόν

     


    delta66
    06.04.2009, 00:28

    Ρε φιλος, εισαι καλος!!!!!

    Μη το παρατησεις.

    Οτι εχεις κανει μεχρι τωρα δειχνει οτι σε εχει βοηθησει γι'αυτο συνεχισε ετσι.

    Για τη φωνη σου εχω να πω οτι εχει πολυ καλη χροια και ιδιαιτερη (μεταλο τρομερο) και δεν "θυμιζει" πανω απ'ολα.

    {#emotions_dlg.thumbup}

     


    Cobra
    06.04.2009, 13:30

    Kυνέγειρε, το παίξιμό σου είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Τα μικρολαθάκια που κάνεις, είναι απλά πολύ εύκολο να τα διορθώσεις με την εξάσκηση. Θα ήθελα να σταθώ λιγάκι στη φωνή σου. Έχει μια χροιά πολύ "αντρική" αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό τον όρο με πολύ καλά μπάσα. Επίσης εντύπωση μου έκανε το πολύ καλό και ιδιαίτερο vibrato σου. Συνέχισε να δουλεύεις έτσι, είσαι σε πολύ καλό δρόμο.


    kynegeiros
    06.04.2009, 22:05

    Παιδιά καλησπέρα. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Είναι ιδιαιτέρας σημασίας να τα ακούω από εσάς που είστε μουσικοί. Θέλω πολύ να μάθω να παίζω κιθάρα και προσπαθώ κάθε μέρα. Το πρόβλημά μου είναι πως είμαι μόνος και δεν έχω βοήθεια από κανένα. Αν είχα εδώ κοντά μου κάποιον να γνωρίζει όπως εσείς θα τον παρακαλούσα να με βοηθήσει λίγο. Όταν πας κάπου μόνος στα σκοτεινά πελαγοδρομείς κι οι δρόμοι που μαθαίνεις δεν είναι κι απαραίτητα οι προτιμώτεροι. Όσο για την φωνή μου δεβν είναι αξιώσεων γιατί έχει αρκετό μπάσο και μπορεί να έχω λίγο βιμπράτο αλλά άκουσα να λένε πως δεν έχει μεγάλο εύρος. Δεν πολυκατάλαβα αλλά νομίζω πως εννοούν πως δεν μπορώ να ανεβω και να κατέβω πολλές κλίμακες. Δεν με πολυπειράζει όμως αφού εγώ προσπαθώ να παίζω για μένα και μόνον. Πρώτα εμένα μου αρέσει και μετά αν αρέσει και σε άλλους ακόμη καλύτερα. Πάντως μου δίνετε θάρρος και ειδικά σήμερα το χρειάζομαι γιατί το Σάββατο πήγα στο ωδείο των παιδιών όπου ο μικρός μου έπαιξε και τραγούδησε και εκεί ......απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά .......βλέποντας κι ακούγοντας την δασκάλα του να παίζει κιθάρα. Όταν την βλέπω αυτήν την κοπέλα να παίζει μου έρχεται να κομματιάσω την κιθάρα μου και να την βάλω στο τζάκι.Δεν είναι μόνον ο ήχος της .....είναι και οι κινήσεις των χεριών της που μου θυμίζουν .....καλλιτεχνικό πατινάζ.....

    δεν ξέρω αν μπορείτε να με καταλάβετε τι εννοώ.

    Τέλος πάντων εγώ επιμένω και δεν τα παρατάω ...οχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά για να μην ησυχάσει η γυναίκα μου.{#emotions_dlg.yes}

    Φίλοι μου σας ευχαριστώ και θα προσπαθήσω να φτιάξω κι άλλο videaki αυτήν την φορά με πιό γνωστό κομμάτι (λέω να τολμήσω κάτι σε Λιδάκη)

    Τα λέμε

     


    guitarteacher
    07.04.2009, 11:36

    Παράθεση:

    Το μέλος kynegeiros στις 06-04-2009 στις 22:05 έγραψε...

    Παιδιά καλησπέρα. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Είναι ιδιαιτέρας σημασίας να τα ακούω από εσάς που είστε μουσικοί. Θέλω πολύ να μάθω να παίζω κιθάρα και προσπαθώ κάθε μέρα. Το πρόβλημά μου είναι πως είμαι μόνος και δεν έχω βοήθεια από κανένα. Αν είχα εδώ κοντά μου κάποιον να γνωρίζει όπως εσείς θα τον παρακαλούσα να με βοηθήσει λίγο. Όταν πας κάπου μόνος στα σκοτεινά πελαγοδρομείς κι οι δρόμοι που μαθαίνεις δεν είναι κι απαραίτητα οι προτιμώτεροι. Όσο για την φωνή μου δεβν είναι αξιώσεων γιατί έχει αρκετό μπάσο και μπορεί να έχω λίγο βιμπράτο αλλά άκουσα να λένε πως δεν έχει μεγάλο εύρος. Δεν πολυκατάλαβα αλλά νομίζω πως εννοούν πως δεν μπορώ να ανεβω και να κατέβω πολλές κλίμακες. Δεν με πολυπειράζει όμως αφού εγώ προσπαθώ να παίζω για μένα και μόνον. Πρώτα εμένα μου αρέσει και μετά αν αρέσει και σε άλλους ακόμη καλύτερα. Πάντως μου δίνετε θάρρος και ειδικά σήμερα το χρειάζομαι γιατί το Σάββατο πήγα στο ωδείο των παιδιών όπου ο μικρός μου έπαιξε και τραγούδησε και εκεί ......απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά .......βλέποντας κι ακούγοντας την δασκάλα του να παίζει κιθάρα. Όταν την βλέπω αυτήν την κοπέλα να παίζει μου έρχεται να κομματιάσω την κιθάρα μου και να την βάλω στο τζάκι.Δεν είναι μόνον ο ήχος της .....είναι και οι κινήσεις των χεριών της που μου θυμίζουν .....καλλιτεχνικό πατινάζ.....

    δεν ξέρω αν μπορείτε να με καταλάβετε τι εννοώ.

    Τέλος πάντων εγώ επιμένω και δεν τα παρατάω ...οχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά για να μην ησυχάσει η γυναίκα μου.{#emotions_dlg.yes}

    Φίλοι μου σας ευχαριστώ και θα προσπαθήσω να φτιάξω κι άλλο videaki αυτήν την φορά με πιό γνωστό κομμάτι (λέω να τολμήσω κάτι σε Λιδάκη)

    Τα λέμε

     



    Καλήμέρα φίλτατε Σάκη,

    Τα σχόλιά μου:

    1. Πολύ καλή εκτέλεση
    2. Πολύ καλή ερμηνεία
    3. Πολύ ωραίο τζάκι!!!{#emotions_dlg.smartass}

    Ειλικρινά, η προσπάθειά σου αποφέρει καρπούς...keep going{#emotions_dlg.rockon}

    Και όσον αφορά την Δασκάλα...χαλαρά..΄ποτέ ένας αρχάριος δεν πρέπει να θέτει σύγκριση με έναν επαγγελματία...απλά να βάζει σαν Στόχο να φτάσει σε αυτό το επίπεδο...Σκαλοπάτι σκαλοπάτι.

    Αυτά απο εμένα,

    και πάλι μπράβο!Η Επιλογή του κομματιού κορυφαία{#emotions_dlg.thumbup}

    Φιλικά,

    Π.Σ.

    Υ.Γ. Σε περιμένουμε στο 5ο Live ΜΗ...τα λέμε "Εν Καιρώ..."


    kynegeiros
    07.04.2009, 19:17

    Καλησπέρα φίλε Παναγιώτη. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την επιείκεια. Ως πιο αντικειμενικό σχόλιο θα κρατούσα το 3ο ασφαλώς.{#emotions_dlg.rolleyes} Όπως προείπα έχει σημασία για μένα να το ακούω από μουσικούς όπως εσείς και μάλιστα δασκάλους της μουσικής.

    Τώρα για το κομμάτι....ναι είναι ένα ωραίο κομμάτι που το πρωτοάκουσα γύρω στο 2002 και μου άρεσε πάρα πολύ. Δεν το γνωρίζει πολύς κόσμος από οτι κατάλαβα. Για να το φέρω στα μέτρα της δικής μου φωνής αναγκάστηκα να το αλλάξω τόνο. Ίσως αυτό μερικές φορές να "σκοτώνει" και να "θάβει" ένα τραγούδι αλλά δεν γινόταν αλλιώς. Γι αυτό και ελπίζω να μην μου θυμώσει ο δημιουργός του.

    Τώρα για την δασκάλα του μικρού.......φίλε μου άστα να πάνε. Μόνον αν τραβήξω κανένα βιντεάκι και σας το στείλω θα καταλάβετε τι παθαίνω κάθε φορά. Εκείνο το αριστερό της χέρι θαρρεί κανείς πως έχει τα δάκτυλα του τιραμολα και τα κάνει ότι θέλει , τα στέλνει όπου θέλει ένα ένα, ή δύο δύο ή όλα μαζί, ή κάθε ένα ξεχωριστά σε οποιαδήποτε θέση. Η απόλυτη "ανεξαρτησία" τους μου θυμίζει τα μάτια του χαμαιλέοντα. Κι η χάρη τους όπως είπα παραπάνω.....μου θυμίζει καλλιτεχνικό πατινάζ ή εκείνη την γυναικεία γυμναστική με τις κορδέλες και τα στεφάνια (δεν ξέρω καν πως λέγεται)...(ρυθμική ίσως?).

    Αλλά εγώ (μην ακούτε ....που το λέω) δεν τα παρατάω . Μια ματιά στο nick μου ξεκαθαρίζει τις διαθέσεις μου. "Ο εχων ωτα ακουειν ακουετω"!!Smile

    Η προσπάθειά μου είναι αλήθεια πως αποφέρει καρπούς. Αυτό το εισπράττω κι εγώ ασφαλώς. Για πρώτη φορά στην ζωή μου καταφέρνω να κάνω ένα όργανο να ακουστεί ......μουσικό. Κι αυτό με κάνει ευτυχισμένο. Πόσο λίγα τελικά χρειαζόμαστε για να είμαστε ευτυχισμένοι!!!. Και βέβαια νομίζω πως μπορεί να το ήθελα κι εγώ αλλά ............... και εκείνο το απλό βιβλίο που μου σύστησε ο Μιχάλης από τον Νάκα στην Χαριλάου έπαιξε τον ρόλο του. Ήταν το βιβλίο του Ν. ΘΕΡΜΟΥ για την κιθάρα. Και συγκεκριμμένα μια σελίδα του. Εκεί ξεκίνησαν όλα για μένα. Οφείλω ευγνωμοσύνη στον Μιχάλη αλλά και σε πολλούς άλλους και σε σάς όλους που με βοηθάτε παιδιά.

    Χτες ανακάλυψα έναν τρόπο να παίζω τα 9/8 με αρπισμό. Δεν ξέρετε πόση χαρά μου έδωσε αυτό!!. Αν καταφέρω να φτιάξω οπτικοακουστικό υλικό θα σας το στείλω να το αξιολογήσετε. Η ιδέα μου ήρθε ακούγοντας και προσπαθώντας να βγάλω τον "Αμλετ της Σελήνης" του Θηβαίου. (Πλάκα θά'χει Innocentνα μην είναι το κομμάτι σε 9/8 να γίνω ρόμπα ε? Εμένα πάντως ετσι μου ακούγεται..{#emotions_dlg.blink})

    Πες μου για το 5ο ΜΗ live. Δεν ξέρω τίποτε.

    Λοιπόν χαιρετώ φίλε Παναγιώτη και τα λέμε σύντομα.

    Σάκης

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 07-04-2009 στις 11:36 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kynegeiros στις 06-04-2009 στις 22:05 έγραψε...

    Παιδιά καλησπέρα. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Είναι ιδιαιτέρας σημασίας να τα ακούω από εσάς που είστε μουσικοί. Θέλω πολύ να μάθω να παίζω κιθάρα και προσπαθώ κάθε μέρα. Το πρόβλημά μου είναι πως είμαι μόνος και δεν έχω βοήθεια από κανένα. Αν είχα εδώ κοντά μου κάποιον να γνωρίζει όπως εσείς θα τον παρακαλούσα να με βοηθήσει λίγο. Όταν πας κάπου μόνος στα σκοτεινά πελαγοδρομείς κι οι δρόμοι που μαθαίνεις δεν είναι κι απαραίτητα οι προτιμώτεροι. Όσο για την φωνή μου δεβν είναι αξιώσεων γιατί έχει αρκετό μπάσο και μπορεί να έχω λίγο βιμπράτο αλλά άκουσα να λένε πως δεν έχει μεγάλο εύρος. Δεν πολυκατάλαβα αλλά νομίζω πως εννοούν πως δεν μπορώ να ανεβω και να κατέβω πολλές κλίμακες. Δεν με πολυπειράζει όμως αφού εγώ προσπαθώ να παίζω για μένα και μόνον. Πρώτα εμένα μου αρέσει και μετά αν αρέσει και σε άλλους ακόμη καλύτερα. Πάντως μου δίνετε θάρρος και ειδικά σήμερα το χρειάζομαι γιατί το Σάββατο πήγα στο ωδείο των παιδιών όπου ο μικρός μου έπαιξε και τραγούδησε και εκεί ......απογοητεύτηκα για άλλη μια φορά .......βλέποντας κι ακούγοντας την δασκάλα του να παίζει κιθάρα. Όταν την βλέπω αυτήν την κοπέλα να παίζει μου έρχεται να κομματιάσω την κιθάρα μου και να την βάλω στο τζάκι.Δεν είναι μόνον ο ήχος της .....είναι και οι κινήσεις των χεριών της που μου θυμίζουν .....καλλιτεχνικό πατινάζ.....

    δεν ξέρω αν μπορείτε να με καταλάβετε τι εννοώ.

    Τέλος πάντων εγώ επιμένω και δεν τα παρατάω ...οχι για κανέναν άλλο λόγο αλλά για να μην ησυχάσει η γυναίκα μου.{#emotions_dlg.yes}

    Φίλοι μου σας ευχαριστώ και θα προσπαθήσω να φτιάξω κι άλλο videaki αυτήν την φορά με πιό γνωστό κομμάτι (λέω να τολμήσω κάτι σε Λιδάκη)

    Τα λέμε

     



    Καλήμέρα φίλτατε Σάκη,

    Τα σχόλιά μου:

    1. Πολύ καλή εκτέλεση
    2. Πολύ καλή ερμηνεία
    3. Πολύ ωραίο τζάκι!!!{#emotions_dlg.smartass}

    Ειλικρινά, η προσπάθειά σου αποφέρει καρπούς...keep going{#emotions_dlg.rockon}

    Και όσον αφορά την Δασκάλα...χαλαρά..΄ποτέ ένας αρχάριος δεν πρέπει να θέτει σύγκριση με έναν επαγγελματία...απλά να βάζει σαν Στόχο να φτάσει σε αυτό το επίπεδο...Σκαλοπάτι σκαλοπάτι.

    Αυτά απο εμένα,

    και πάλι μπράβο!Η Επιλογή του κομματιού κορυφαία{#emotions_dlg.thumbup}

    Φιλικά,

    Π.Σ.

    Υ.Γ. Σε περιμένουμε στο 5ο Live ΜΗ...τα λέμε "Εν Καιρώ..."




    delta66
    07.04.2009, 23:16

    Παράθεση:

    Το μέλος kynegeiros στις 07-04-2009 στις 19:17 έγραψε...

    ....Αλλά εγώ (μην ακούτε ....που το λέω) δεν τα παρατάω . Μια ματιά στο nick μου ξεκαθαρίζει τις διαθέσεις μου. "Ο εχων ωτα ακουειν ακουετω"!!Smile

     


    Καλα κοιτα, μπορει το νικ σου να παραπεμπει στη μεγαλη θεληση του ηρωα του μαραθωνα που κρατησε με τα χερια του ενα περσικο πλοιο για να μη το "σκασει", αλλα να θυμασαι οτι του κοψανε το χερι με τσεκουρι και εμεινε κουλος.

    "Κουλος" δεν ειναι και ο καλυτερος χαρακτηρισμος για ενα κιθαριστα. {#emotions_dlg.whistling}

     

    {#emotions_dlg.biggrin}


    kynegeiros
    07.04.2009, 23:42

    Φίλε μου ασφαλώς και δεν θα ήθελα να είμαι κουλός. Ο παραλληλισμός είναι καθαρά συμβολικός και τον μανδύα του σχετικού ήρωος τον ενεδύθην μετά χαράς εδώ και χρόνια, πριν αγγίξω κιθάρα, από άλλη αιτία που δυστυχώς λυπούμαι μα δεν μπορώ εδώ να αναφέρω. 

     

    Άσε που για να παίξεις χωρίς χέρια πρέπει να έχεις μακριά μαλλιά και κουκούλα όπως βλέπεις...

    πράματα που εγώ όμως δεν διαθέτω. {#emotions_dlg.yes}

    Διαθέτω όμως διάθεση για να μάθω.{#emotions_dlg.thumbup}


    guitarteacher
    08.04.2009, 00:42
    Παράθεση:

    Το μέλος kynegeiros στις 07-04-2009 στις 23:42 έγραψε...

    Φίλε μου ασφαλώς και δεν θα ήθελα να είμαι κουλός. Ο παραλληλισμός είναι καθαρά συμβολικός και τον μανδύα του σχετικού ήρωος τον ενεδύθην μετά χαράς εδώ και χρόνια, πριν αγγίξω κιθάρα, από άλλη αιτία που δυστυχώς λυπούμαι μα δεν μπορώ εδώ να αναφέρω. 

     

    Άσε που για να παίξεις χωρίς χέρια πρέπει να έχεις μακριά μαλλιά και κουκούλα όπως βλέπεις...

    πράματα που εγώ όμως δεν διαθέτω. {#emotions_dlg.yes}

    Διαθέτω όμως διάθεση για να μάθω.{#emotions_dlg.thumbup}




    guitarteacher
    08.04.2009, 00:50
    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 08-04-2009 στις 00:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kynegeiros στις 07-04-2009 στις 23:42 έγραψε...

    Φίλε μου ασφαλώς και δεν θα ήθελα να είμαι κουλός. Ο παραλληλισμός είναι καθαρά συμβολικός και τον μανδύα του σχετικού ήρωος τον ενεδύθην μετά χαράς εδώ και χρόνια, πριν αγγίξω κιθάρα, από άλλη αιτία που δυστυχώς λυπούμαι μα δεν μπορώ εδώ να αναφέρω. 

     

    Άσε που για να παίξεις χωρίς χέρια πρέπει να έχεις μακριά μαλλιά και κουκούλα όπως βλέπεις...

    πράματα που εγώ όμως δεν διαθέτω. {#emotions_dlg.yes}

    Διαθέτω όμως διάθεση για να μάθω.{#emotions_dlg.thumbup}






    guitarteacher
    08.04.2009, 00:58

    Φίλτατε Σάκη....τόσην ώρα γράφω..γράφω...και τελικά αντί να κάνω Παράθεση έκανα μια τρύπα στο νερό...

    Στο θέμα μας τώρα...

    Με έκανες και Δάκρυσα...και δεν ντρέπομαι να το πώ...Απλά Σεβασμός πρός τον Κιθαρίστα...Τίποτε άλλο...Η Δύναμη της Θέλησης και η Δίψα για Δημιουργία μπορούν να σε κάνουν να καταφέρεις πολλά...

    Keep Walking...

    Η Ζωή παίζει "περίεργα" παιχνίδια...αλλά ότι δε σε σκοτώνει...σε κάνει πιό Δυνατό...

    Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ στον Καλλιτέχνη με τα μακρυά μαλλιά και τον σκούφο...

    Φιλικά,

    Π.Σ.

    Υ.Γ. σχετικά με το 5ο live MH δες την ανακοίνωση στην αρχική σελίδα...


    delta66
    08.04.2009, 08:55

    Μιλαμε για τον Mark Goffeney

    Η μπαντα του big toe

    Προσωπικο CD

     


    -----------------
    SpyrosDelta

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : delta66 στις 08-04-2009 09:01 ]


    kynegeiros
    08.04.2009, 21:21

    Φίλε Παναγιώτη καλησπέρα. Όπως βλέπεις τίποτε δεν είναι αδύνατον για τους ανθρώπους. Αρκεί να θέλεις κάτι και γίνεται. Πριν 22 χρόνια περίπου έκοψα ας πούμε το τσιγάρο. Δεν είναι σπουδαίο κατόρθωμα ασφαλώς αλλά για κάποιον που το θεωρεί δύσκολο ίσως και να είναι. Όλα είναι στο μυαλό μας μέσα πιστεύω. Αν σου δείξω φωτογραφίες μου πριν 5 χρόνια θα καταλάβεις τι εννοώ. Για μένα η ζωή είναι ένας στόχος που μόλις τον επιτύχεις αναζητάς ένα νέο. Έτσι κι εγώ τον Απρίλιο του 2004 έβαλα έναν στόχο. Να χάσω κιλά. Ξεκίνησα λοιπόν με 130 κιλά και σε 16 μήνες κατέληξα να έχω χάσει 44 κιλά. Τώρα σταθεροποιήθηκα στα 90 και νιώθω περίφημα. Η αρχή είναι πάντα δύσκολη σε κάθε προσπάθεια. Το σημαντικό νομίζω πως είναι να βρεις ένα τρόπο να το διασκεδάζεις. Κι εγώ έτσι έκανα και κάνω ακόμη. Με αφορμή την χορδή του μικρού μου που έσπασε έβαλα στόχο την κιθάρα. Καλά τα πάω ως τώρα. Ευχαριστημένος είμαι. Μην κοιτάτε που γκρινιάζω. Είναι ο τρόπος μου να το διασκεδάζωSmile. Και δεν βιάζομαι.........δεν με κυνηγάει κανείς. ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ......που έλεγε και ο γνωστός ποιητής.{#emotions_dlg.clap}Αυτοί οι αξιοθαύμαστοι άνθρωποι που βλέπουμε δυστυχώς σπανίως στις οθόνες μας θα έπρεπε να΄αντικαταστήσουν τα διάφορα σκουπίδια με τα οποία μας βομβαρδίζουν. Αλλά εμείς ακόμη και στα σκουπίδια θα ψάχνουμε για διαμάντια.

    Λοιπόν από ότι κατάλαβα στο 5ο live MH θα συμμετέχεις κι εσύ. Ή κάνω λάθος?

    Το συγκρότημά σου είναι το "εν καιρώ" απ' ότι κατάλαβα. Δυστυχώς φίλε μου δεν θα μπορέσω να παρευρεθώ.Ειλικρινά θα το ήθελα. Θα αναγκαστώ ίσως να ακυρώσω και τα εισιτήρια που έβγαλα για τους AC-DC.

    Αλήθεια Μπόρώ να τα ακυρώσω ? Γνωρίζεις? Δικαιούμαι να τα πάω πίσω και να πάρω τα χρήματά μου πίσω? Τελικά η κόρη μου θα γράφει εξετάσεις την Πέμπτη και δεν θα προλάβουμε να κατεβούμε κάτω. Της αλλάξανε το πρόγραμμα των εξετάσεων και είναι στενοχωρημένη.

    Αλλά αν ανεβείς Θεσσαλονίκη θα χαρώ να σε γνωρίσω από κοντά.

    Αυτά λοιπόν φίλε μου και τα λέμε πάλι

     

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 08-04-2009 στις 00:58 έγραψε...

    Φίλτατε Σάκη....τόσην ώρα γράφω..γράφω...και τελικά αντί να κάνω Παράθεση έκανα μια τρύπα στο νερό...

    Στο θέμα μας τώρα...

    Με έκανες και Δάκρυσα...και δεν ντρέπομαι να το πώ...Απλά Σεβασμός πρός τον Κιθαρίστα...Τίποτε άλλο...Η Δύναμη της Θέλησης και η Δίψα για Δημιουργία μπορούν να σε κάνουν να καταφέρεις πολλά...

    Keep Walking...

    Η Ζωή παίζει "περίεργα" παιχνίδια...αλλά ότι δε σε σκοτώνει...σε κάνει πιό Δυνατό...

    Και πάλι ΜΠΡΑΒΟ στον Καλλιτέχνη με τα μακρυά μαλλιά και τον σκούφο...

    Φιλικά,

    Π.Σ.

    Υ.Γ. σχετικά με το 5ο live MH δες την ανακοίνωση στην αρχική σελίδα...