ελληνική μουσική
    917 online   ·  210.853 μέλη

    5o Live - Εντυπώσεις, φωτογραφίες, video!

    gusfunn
    27.04.2009, 12:53

    Παράθεση:

    Το μέλος bourdoubas7 στις 27-04-2009 στις 12:45 έγραψε...

    Anti-bourdoubas χα χα χα. Απεκτησα κ ορκισμενους εχθρους. Με τοσο ντορο που εκανα , εκανα τη καλυτερη διαφημηση στα φευγια γιατι εκει που θα ηταν ενα αδιαφορο γκρουπ, ολοι τους προσεξαν κ τους εδωσαν σημασια. Χα χα χα χα.    Οσο για την πληκτρου, εδω κ χρονια υποστηριζω οτι οι πιανιστες με κλασικη παιδεια ειναι ως επι το πλειστον ακαταλληλοι για ροκ κ φαινεται οτι η κοπελα ειναι πιανιστρια με κλασικη παιδεια , εντελως παιδι του ωδειου. Για να παιξεις ροκ πρεπει να εχεις παιξιμο αλανιαρικο με hammond, με pads , με leads. Κ επισης να ακολουθεις τα ντραμς. Οσο για τον Hastaroth οφειλω να πω οτι ειναι σπουδαιος ντραμερ κ ειναι κριμα να χαραμιζεται εκει.



    αρκετά ασχοληθήκαμε νομίζω με σένα

    το πως είναι σαν μουσικός αφορά την μπάντα της όχι εσένα

    το χειροκρότημα  και τα μπράβο ήταν η καλύτερη απάντηση σε αυτά που λες

    και ξέρεις... ήταν πολλοί ...

     

    όλοι !

     


    jorge
    27.04.2009, 12:57

    ΕΝΑΛΛΑΞ

     


    skordalis21
    27.04.2009, 13:05

    Καλημερα.

    Σε αυτο το σημειο καλο ειναι να μιλησω κ εγω. Αν κ δε το κανω συχνα στα φορουμ. Πριν λιγο καιρο εκανα μια δοκιμη με τα φευγια ως μπασιστας. Βεβαια το προξενιο δεν κατεληξε σε γαμο γιατι σαν γκρουπ τοτε ηθελαν πολυ δουλεια κ δεν ειχα το χρονο  κ κυριως την υπομονη να κατσω σε μια μπαντα ακατεργαστη. Ομως βλεπω οτι δουλεψαν εχουν βελτιωθει αρκετα κ ειναι αδικο να τρωνε τετοια καζουρα. Ειναι ολοι τους συμπαθεστατοι, αν κ η πληκτρου ειναι παιδι του ωδειου χα χαχα . Σιγουρα θελουν δουλεια αλλα με προσπαθεια κ κοπο θα ανταμειφθουν κ θα ειμαι εκει να τους δωσω συγχαρητηρια.


    kwstasagas
    27.04.2009, 13:05

    Τώρα με όλα όσα διάβασα παραπάνω, να πω ότι δεν ζήλεψα που δεν ήμουν χθες στο λάιβ ??? Μάλλον θα πω ψέματα .... {#emotions_dlg.sad}{#emotions_dlg.sad}{#emotions_dlg.sad}

    Μπράβο συμφορουμίτες μου !!!! Πάντα τέτοια !!!! Περιμένουμε κι άλλες εντυπώσεις από το λάιβ, τόσο από παρευρισκόμενους, όσο και από όσους έπαιξαν .... Και φυσικά .... φωτογραφίες και βιντεάκια {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}..............

    [Αλήθεια, οι παρουσιαστές της χθεσινής βραδυάς Deos & Pastella πώς τα πήγανε ????]

     


    YANNISSONG
    27.04.2009, 13:08

    Kalhmera & kalh evdomada se olous Smile

    Xthes htan mia yperoxh vradia.

    Giorgo synxarhthria!!!!

    S' eyxaristo gia thn timh & xara pou mou edoses na symetexo.

    Na exeis mia omorfh & dhmiourgikh hmera.


    guitarteacher
    27.04.2009, 13:12

    Παράθεση:

    Το μέλος anti-bourdoubas στις 27-04-2009 στις 12:27 έγραψε...

    Μετά τιμής επιθυμώ να δηλώσω ότι:

    Το φευγιό η πληκτρού είναι όλα τα λεφτά!

    ...και ξεκίνησε με μελωδική γεύση το χθεσινό πρόγραμμα.- (τελεία και παύλα).  {#emotions_dlg.rockon}

    Φίλτατε anti-bourdoubas,

    Εγκρίνω και επαυξάνω{#emotions_dlg.laugh}

    Υ.Γ. cool nickname{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    Π.Σ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 27-04-2009 13:14 ]


    margo
    27.04.2009, 13:22

    Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο live !

    Τα έδωσαν όλα επί σκηνής με απόλυτη επιτυχία.{#emotions_dlg.clap}

    Εύχομαι και του χρόνου να βρεθούμε με ακομα περισσότερα γκρουπ.

    Χάρηκα ιδιαίτερα που συνάντησα πολλά πρόσωπα (όλα χαμογελαστά)

    Υ.Γ.

    Καλό είναι να μη δίνουμε σημασία σε αρνητικά σχόλια που ξεκίνησαν πολύ πριν πραγματοποιηθεί το live και συνεχίζονται προφανώς λόγω προσωπικής εμμονής.

    Υ.Γ. 2

    Δεν ξέρω πως κατάφερα να βγάλω 1 και μοναδική φωτογραφία{#emotions_dlg.confused1}

    Μάλλον με είχαν απορροφήσει οι μουσικές και οι κουβέντες στα διάφορα"πηγαδάκια"

    αλλά με κάλεσαν ξαφνικά  οι τυμπανοκρουσίες..{#emotions_dlg.biggrin}

    ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.clap}

     

     

     

     





    επισυναπτόμενα: IMGP0305.JPG 
    vasilis23
    27.04.2009, 13:33

    Ολα πολυ ομορφα!!!!Απλα την επομενη φορα θα λεμε στους καλεσμενους να ερχονται μια ωρα μετα απο τον προγραμματισμο....!Σας ευχαριστουμε ολους οσους μεινατε και αντεξατε να ακουσετε τους BlueRise!!!Το εκτιμω οσο τιποτα....Να μαστε καλα λοιπον!!!Σε ευχαριστουμε Γιωργο και Musicheaven!!!!{#emotions_dlg.beer}


    vasilis23
    27.04.2009, 13:38

    Επισης....να δωσω τα θερμα μου συγχαρητηρια σε ολους...αλλα ειδικοτερα σε :

    Θοδωρη Κοτωνια

    Αποστολο Ριζο

    Εναλλαξ

    Xeniarodo (εκπληκτικη φωνη χτες!)

    Rivera Band ( φοβεροι οπως παντα Πετραν!)

    Domenica


    mellia
    27.04.2009, 13:51

    Ό,τι και να πω θα είναι λίγο!

    Ήταν το πρώτο live που παρακολούθησα και σίγουρα δεν θα χάσω το επόμενο (ακόμα και αν είμαι πάλι άρρωστη!).

     

    Η χθεσινή βραδιά ήταν γεμάτη κέφι, ζωντάνια, ζεστασιά, συγκίνηση και πολύ καλή μουσική!!!

    Ήταν πραγματικά μια γιορτή! Αυτό θέλω να πιστεύω ότι είναι το Μusic Heaven και έτσι μας ενώνει όλους!

    Πραγματικά το διασκέδασα πάρα πολύ και δεν κρύβω ότι δεν το περίμενα να είναι τόσο καλό! Είναι απίστευτο το πώς τόσα πολλά γκρουπ κατάφεραν μέσα στον λίγο χρόνο που είχε ο καθένας να δώσουν αυτό το υπέροχο αποτέλεσμα! Συγχαρητήρια σε όλους σας λοιπόν – μουσικούς, τεχνικούς, στα παιδιά του ΜΗ που δούλεψαν για την οργάνωση και φυσικά στο κοινό που ήταν κάτι παραπάνω από καλό! Και ένα μεγάλο ευχαριστώ βεβαίως από όλους μας στον Jorge!

     

    Συγχαρητήρια και σε όλα τα μουσικά σχήματα-κρίμα που δεν θυμάμαι όλα τα ονόματα- για την εμφάνισή τους (δυστυχώς έχασα τους πρώτους αν και είμαι σίγουρη ότι έδωσαν όλοι τον καλύτερό τους εαυτό). Ξεχωριστές παρουσίες ο Απόστολος Ρίζος και ο Βασίλης Βασιλάτος με τα κρουστά, ήταν πραγματική απόλαυση! Οι Domenica επίσης γεμάτοι ενέργεια!

     

    Να πω ακόμη ότι η Αυλαία αποδείχτηκε ακόμη μια φορά ότι είναι ένας θαυμάσιος  και ζεστός  χώρος για να σμίγουν έτσι οι μουσικές παρέες…

     

    Χαίρομαι επίσης για τα καινούρια παιδιά που γνώρισα, αν και θα ήθελα να τους είχα γνωρίσει όλους! Χάρηκα όμως ιδιαιτέρως για το παρεάκι μας επάνω στο πατάρι με τους γνωστούς αγνώστους της ραδιοπαρέας  που επιτέλους καταφέραμε να βρεθούμε όλοι μαζί!

     

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λοιπόν και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!{#emotions_dlg.inlove}

    Άντε και του χρόνου{#emotions_dlg.beer}


    Hastaroth
    27.04.2009, 14:02

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 27-04-2009 στις 13:33 έγραψε...

    Απλα την επομενη φορα θα λεμε στους καλεσμενους να ερχονται μια ωρα μετα απο τον προγραμματισμο....

    Βασίλειε παιδί μου,τί είν'τούτα που λέγεις;Smile Μάλλον "μία ώρα πρίν από ό,τι έχει προγραμματιστεί",θέλεις να πής.Αλλιώς θά είμαστε εμείς που θά σκουπίζουμε και θά κλείνουμε το μαγαζί τά χαράματα....

    Επίσης,κάποια στιγμή ήρχισε να γίνεται ένα ψιλομποτιλιάρισμα στην αριστερή πλευρά τού μαγαζιού (εκεί που έίναι τό μπάρ δηλαδή) μέ αποτέλεσμα η κοπέλα που σερβίριζε να ωρύεται ώς εισπράκτωρ παλαιού Αθηναϊκού λεωφορείου "προχωρήστε στον διάδρομο παρακαλώ".Δέν ξέρω ποιά μυστήρια δύναμη μάς μάζεψε όλους εκεί ενώ τό υπόλοιπο μαγαζί είχε αρκετό χώρο ανάμεσα στά τραπέζια και κυρίως μπροστά...

    ΥΓ.Δυστυχώς δέν κατάφερα νά βγάλω πολλές φωτογραφίες και ακόμη δυστυχέστερα,ενώ είχα μαζί μου βιντεοκάμερα,μόλις τήν άνοιξα διαπίστωσα οτι ήτο μπαταριακώς "ψόφια"......

     


    Oraclas
    27.04.2009, 14:17

    Γεια χαρά σε όλους.. Πρώτη φορά παρακολούθησα το live (ήμουν από αυτούς που δεν μίλαγαν) και μπορώ να πω, πως οι εντυπώσεις μου ήταν πολύ καλές. Προσωπική μου εκτίμηση, έπρεπε το πρόγραμμα να γινει σε δύο μέρες. Θα ήταν σαφώς πιο διασκεδαστικό και λιγότερο κουραστικό ειδικά για εμάς που είχαμε έρθει από τις 7.

    Ας μην είμαστε άδικοι με τα πρώτα συγκροτήματα. Η αλήθεια είναι ότι άρχισαν κάπως καθυστερημένα και μέχρι να αποχωρήσουν αρκετοί η ακουστικότητα ήταν μειωμένη. Σταδιακά βελτιωνόταν ο ήχος και η διάθεση. Όμορφη παρένθεση η ομάδα των κρουστών. Ήταν ένα καλό διάλειμμα.

    Μπράβο στα παιδιά που οργάνωσαν το 5ο live. Χαίρομαι που ήμουν και εγώ εκεί. Εύχομαι σε όλα τα συγκροτήματα καλή συνέχεια.


    guitarteacher
    27.04.2009, 14:42

    Παράθεση:

    Το μέλος skordalis21 στις 27-04-2009 στις 13:05 έγραψε...

    Καλημερα.

    Σε αυτο το σημειο καλο ειναι να μιλησω κ εγω. Αν κ δε το κανω συχνα στα φορουμ. Πριν λιγο καιρο εκανα μια δοκιμη με τα φευγια ως μπασιστας. Βεβαια το προξενιο δεν κατεληξε σε γαμο γιατι σαν γκρουπ τοτε ηθελαν πολυ δουλεια κ δεν ειχα το χρονο  κ κυριως την υπομονη να κατσω σε μια μπαντα ακατεργαστη. Ομως βλεπω οτι δουλεψαν εχουν βελτιωθει αρκετα κ ειναι αδικο να τρωνε τετοια καζουρα. Ειναι ολοι τους συμπαθεστατοι, αν κ η πληκτρου ειναι παιδι του ωδειου χα χαχα . Σιγουρα θελουν δουλεια αλλα με προσπαθεια κ κοπο θα ανταμειφθουν κ θα ειμαι εκει να τους δωσω συγχαρητηρια.



    Σωστός ο νέος{#emotions_dlg.smartass}


    alkyoni
    27.04.2009, 15:31

    Παράθεση:

    Το μέλος mellia στις 27-04-2009 στις 13:51 έγραψε...

    Ό,τι και να πω θα είναι λίγο!

    Ήταν το πρώτο live που παρακολούθησα και σίγουρα δεν θα χάσω το επόμενο (ακόμα και αν είμαι πάλι άρρωστη!)

    Η χθεσινή βραδιά ήταν γεμάτη κέφι, ζωντάνια, ζεστασιά, συγκίνηση και πολύ καλή μουσική!!!

    Ήταν πραγματικά μια γιορτή! Αυτό θέλω να πιστεύω ότι είναι το Μusic Heaven και έτσι μας ενώνει όλους!

    .......

    Χαίρομαι επίσης για τα καινούρια παιδιά που γνώρισα, αν και θα ήθελα να τους είχα γνωρίσει όλους! Χάρηκα όμως ιδιαιτέρως για το παρεάκι μας επάνω στο πατάρι με τους γνωστούς αγνώστους της ραδιοπαρέας  που επιτέλους καταφέραμε να βρεθούμε όλοι μαζί!

     

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λοιπόν και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ!{#emotions_dlg.inlove}

    Άντε και του χρόνου{#emotions_dlg.beer}


    "Νεο μελος"  τα εγραψες ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλα, μπραβο!!!!{#emotions_dlg.thumbup} και προσυπογραφω ως  "παλαιο μελος"{#emotions_dlg.beer}, με την διαφορα οτι εγω την επομενη φορα θα ηθελα να ειμαι ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΜΟΥ!!!!{#emotions_dlg.crying} Δυστυχως δεν χαρηκα οσο θα ηθελα την επικοινωνια με τους φιλους μου αλλα και με οσους ηρθα σε επικοινωνια, λογο αυτου του προβληματος, αλλα κατα τα αλλα περασα υπεροχα{#emotions_dlg.clap}και χαρηκα ιδιαιτερα που συναντησα απο κοντα το παρεακι μας, αλλα και μελη που δεν ειχα την ευκαιρια να ξανασυναντησω και φυσικα  ατομα που ειχα δει σε παλαιοτερες συνατησεις στην Θεσσαλονικη και τους  ξαναειδα χθες.

    Οσο αφορα καθαρα το μουσικο μερος του live...
    Νομιζω οτι ηταν πολυ ικανοποιητικο και  προσωπικα, καπως ετσι το περιμενα.... ακομα και για την βαβουρα που θα κανει ο κοσμος , μεσα επεσα, αλλα ολα αυτα ειναι λογικα μιας και τα Live του ΜΗ ειναι παραλληλα και μια ακομα ευκαιρια να βρεθουν γνωστοι και φιλοι απο διαφορα μερη της Ελλαδας και οχι μονο και να γνωριστουν και να μιλησουν μεταξυ τους.

    Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμμετειχαν (συγκροτηματα, συντονιστες, μουσικοι, μελη και φιλοι του MusicHeaven κλπ) και σε οσους στηριξαν αυτη την διοργανωση ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!
    Ευχομαι το 6ο Live να ειναι ακομα καλυτερο σε μεγαλυτερο χωρο , και θα προτεινα αν μπορουσε να συνδιαστει κατι σε beachparty weekend/festival μαζι με το Live, ετσι ωστε να εχουμε το χρονο να απολαυσουμε τα συγκροτηματα πιο ανετα και να χαρουμε σε αλλη ατμοσφαιρα πιο καλοκαιρινη.

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ{#emotions_dlg.thumbup}, ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΑΤΕ!!! {#emotions_dlg.clap}
    Εις το επανειδειν και εις το επανακουειν!!!
    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    υ.γ.(φωτος απο το Live ,  οταν επιστρεψω στην βαση μου)


    oGatoulas
    27.04.2009, 15:44

    Προς αποκαταστασην της φημης του Fender, θα ηθελα να πω οτι αν κατι εφταιγε κ εκανε διακοπες ηταν το καλωδιο του οργανου! Monitor πραγματικα ουτε εγω ειχα σαν κιθαριστας αλλα ο ενισχυτης επαιζε κανονικα στις ρυθμισεις που ειχαμε συννενοηθει με τον ηχοληπτη κ ηταν γραμμενες στην χαρτοταινια!

    Αυτα κ να αναφερω οτι σφιχτηκε η καρδια του ιδιοκτητη οταν στο τελος καποιος τον εκλεισε απο το Off χωρις standby πρωτα!{#emotions_dlg.scared}


    jorge
    27.04.2009, 15:53

    Ανακοίνωσις: Βρέθηκε πλακέ κουρδιστήρι κιθάρας και adaptor (θηλυκό καρφί -> αρσενικό καρφί). Όποιος τα ξέχασε, να μου στείλει ΠΜ :)


    EffieKakaflika
    27.04.2009, 16:07

    Α, λέμε και τέτοια;

    Εγώ έχασα ένα μεγάλο ξύλινο δαχτυλίδι (το ξέχασα στη τουαλέτα) και ένα ωραίο κομπολόι με μπορντώ χάντρες.{#emotions_dlg.helpsmilie}Αν τα έχει βρει κανένας ας μου στείλει ΠΜ (έχουν συναισθηματική αξία)


    guitarteacher
    27.04.2009, 16:13

    Παράθεση:

    Το μέλος EffieKakaflika στις 27-04-2009 στις 16:07 έγραψε...

    Α, λέμε και τέτοια;

    Εγώ έχασα ένα μεγάλο ξύλινο δαχτυλίδι (το ξέχασα στη τουαλέτα) και ένα ωραίο κομπολόι με μπορντώ χάντρες.{#emotions_dlg.helpsmilie}Αν τα έχει βρει κανένας ας μου στείλει ΠΜ (έχουν συναισθηματική αξία)



    Επί της ευκαιρίας...Συγχαρητήρια για το χτεσινό performing{#emotions_dlg.smartass}

    Τα λέμε "Εν Καιρώ..."

    Υ.Γ. ελπίζω να βρεθούν τ'απολεσθέντα αντικείμενα{#emotions_dlg.yes}


    gusfunn
    27.04.2009, 16:20

    Παράθεση:

    Το μέλος EffieKakaflika στις 27-04-2009 στις 16:07 έγραψε...

    Α, λέμε και τέτοια;

    Εγώ έχασα ένα μεγάλο ξύλινο δαχτυλίδι (το ξέχασα στη τουαλέτα) και ένα ωραίο κομπολόι με μπορντώ χάντρες.{#emotions_dlg.helpsmilie}Αν τα έχει βρει κανένας ας μου στείλει ΠΜ (έχουν συναισθηματική αξία)



    Α! έχει και τέτοια;

     

    Εγώ έχασα μια τεκιλα Smile

    Κοίταγα στο στομάχι μου πουθενά {#emotions_dlg.happycrazy}

     

    Οι Rivera Band τρομεροί

     

    Την επόμενη όμως... γκαλαχερ...

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}


    guitarteacher
    27.04.2009, 16:21

    Παράθεση:

    Το μέλος oGatoulas στις 27-04-2009 στις 15:44 έγραψε...

    Προς αποκαταστασην της φημης του Fender, θα ηθελα να πω οτι αν κατι εφταιγε κ εκανε διακοπες ηταν το καλωδιο του οργανου! Monitor πραγματικα ουτε εγω ειχα σαν κιθαριστας αλλα ο ενισχυτης επαιζε κανονικα στις ρυθμισεις που ειχαμε συννενοηθει με τον ηχοληπτη κ ηταν γραμμενες στην χαρτοταινια!

    Αυτα κ να αναφερω οτι σφιχτηκε η καρδια του ιδιοκτητη οταν στο τελος καποιος τον εκλεισε απο το Off χωρις standby πρωτα!{#emotions_dlg.scared}



    ...θα ηθελα να πω οτι αν κατι εφταιγε κ εκανε διακοπες ηταν το καλωδιο του οργανου...

    Καθόλου απίθανο φίλτατε oGatoulas,

    Εξάλλου, είχε έτοιμο καλώδιο στο input...και πιθανότατα να ήταν προβληματικό...

    Anyway, όλα ήταν καλά!Live χωρίς απρόοπτα "δεν παίζει"{#emotions_dlg.smartass}

    Φιλικά,

    Π.Σ.