ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Χρειάζομαι κάποιον να με μορφώσει περί μουσικής!!!

    partydj
    30.01.2010, 20:49

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 30-01-2010 στις 19:08 έγραψε...

    Τι εννοούν ψεύτικη φωνή ; Για φωνή μιλάμε και όχι για υποκριτική.

    Δεν το καταλαβαίνω . Ο καθένας έχει τη φυσική φωνή του,αυτή είναι , πώς να το κάνουμε ,αρκεί να  τοποθετείται σωστά.

    Και όπως πολύ ορθά λές σε όποιον αρέσει.



    ..όπως σωστά τοποθετήθηκες και'συ...! Μπράβο στην Κορινθία !!!

    Τώρα, των αλλωνών η τοποθετήσεις στα Greek idols και τσι άλλες κρεατομηχανές... δεν ξέρω κατα πόσο είναι σωστές... 'εχετε γειά..!


    rollinngstone
    31.01.2010, 00:21

    Ο κάθε άνθρωπος έχει τη δικιά του φωνή και τιμή του και καμάρι του αν μπορεί να την αλλάζει και να την κάνει "ψεύτική"

    Η ουσιά είναι μία: Έχεις καλή φωνή ή δεν έχεις και τα υπόλοιπα δεν έχουν σημασία. Όσον αφορά τη συμμετοχή σε κάποιο τηλεπαιχνίδι ριάλιτι, αρκεί να μην έχεις άγχος και όλα θα πάνε καλα!!! {#emotions_dlg.biggrin}


    djmetronomos
    31.01.2010, 13:02

    Βλάπτει η μουσική Heavy Metal την αποδημητική μετανάστευση του πελαργού?

    Ανοίγω κι εγώ νέα θέμα λοιπόν, διότι δεν καταλαβαίνω πώς από το αρχικό post περί μουσικής μόρφωσης φτάσαμε να συζητούμε για ψεύτικες φωνές και reality TV...


    rollinngstone
    31.01.2010, 13:06

    Μα αυτό είναι το καλό με τα forum. Από ένα θέμα σε μια συζήτηση πάνε σε άλλο και έτσι ανταλλάσονται απόψεις ματαξύ των μελών.

    Όσο για την ερώτησή σου δεν ξέρω αν η μουσική heavy metal πειράζει τους πελαργούς, αλλά ξέρω ότι πειράζει τη γιαγιά μου να την ακούει και αυτό μου φτάνει!!!


    djmetronomos
    31.01.2010, 15:16

    Παράθεση:

    Το μέλος Silabab στις 29-01-2010 στις 16:41 έγραψε...

    Geia sas. grafw prwth fora edw! tha ithela boitheia... oloi mou lene oti tragoudaw polu wraia alla den kserw an tragoudaw me pseutikh fwnh! einai kako na tragoudaw me pseutikh an ontws isxuei auto? kai ti mporw na kanw? euxaristw

    Το ζήτημα είναι ότι κάποιος/α επιλέγει να ξεκινήσει μια κουβέντα μέσα σε μια άλλη - ναι, για μουσική πρόκειται, αλλά τότε, να αρχίσω κι εγώ να μιλάω για το ταμπούρο μου στην κουβέντα για "λαμπάτους ενισχυτές"... Με άλλα λόγια, αυτό θα έπρεπε να είναι ένα καινούργιο post...


    reteos
    31.01.2010, 21:01
    ΄Εχεις δικαιο αγαπητό μέλος djmetronomos αλλά δεν χάθηκε και ο κόσμος . Αν διαβάσεις παραπάνω το μέλος Silabab λέει πώς γράφει για πρώτη φορά εδώ . Πάρε λοιπόν την άποψη πώς δεν γνώριζε για το πώς θα έθετε νέο θέμα (αν τυχών λέω ) . Είναι τόσο σοβαρό να της πούμε την άποψή μας για ένα θέμα της που μας ρωτάει; Εστω και αν αυτό είναι εκτός της πρωτοανοιχθείσης συζήτησης; Τόσο πειθαρχημένη τυπολογία πρέπει να τηρηθεί; Αλλωστε εσύ αν θέλεις μπορείς να συνεχίσεις με παράθεση στο τελευταίο συναφές σχόλιο με την κυρίως συζήτηση . "Εν πάσει περιπτώσει " όμως σέβομαι την αποψή σου .Θα προσπαθήσω ,τουλάχιστον εγώ ,να συμορφωθώ σύμφωνα με τις παρατηρήσεις σου .
    sakisarabatzis
    01.02.2010, 01:22

    Ενα ειναι βεβαιο,οτι δεν μπορεις ολα να τα αρχισεις μαζι και ολα να τα κατανοήσεις.Πρωτα απ ολα να διαλέξεις τι σ αρέσει και μετα εκει πάνω να ασχοληθείς.Καθε ειδος εχει τα δικα του μυστικα θα μπορουσα να σε πω απλα. Ομως αν αγαπάς τη μουσικη για να την καταλάβεις αρχισε απλά μαθηματα θεωρίας και σολφεζ. Μεσα απο την ενασχοληση σου αυτή με ηρεμία και γνωρίζοντας τη μουσικη θα αποφασίσεις....