ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.856 μέλη

    Τα κεφάλια της ελληνικής Παιδείας. Έλεος...

    revekka
    24.01.2005, 22:19
    υπάρχουν διάφοροι λόγοι που δεν τελειώνουν οι φοιτητές στο καθορισμένο χρονικό διάστημα, εξαρτάται και απο το πανεπιστήμιο. στην Αθήνα ας πούμε υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για απεργίες, χάνονται εξάμηνα και άντε να τελειώσεις στα 4 χρόνια. υπάρχουν φοιτητές που δουλεύουν ταυτόχρονα και δεν προλαβαίνουν. υπαρχουν και άλλοι που θέλουν ντε και καλά να έχουν 9.99 γενικό και δίνουν 2 μαθήματα κάθε φορά. υπάρχουν και άλλοι που θέλουν να κάνουν τη ζωή τους, και άλλοι που τα παρατάνε και φεύγουν.

    εμένα προσωπικά αυτή η ελεθερία μου αρέσει, και έχω τελειώσει στα 4 χρόνια. υποτίθεται ότι απο τη στιγμή που αποφασίζεις να σπουδάσεις κάτι θέλεις να το κάνεις και δουλεύεις για αυτό το σκοπό. εκτός απο τους πολλούς που δεν τελειώνουν κανονικά, υπάρχουν και πολλοί που τελειώνουν κανονικά τις σπουδές τους. τωρα αν είναι κάποιος τεμπέλης μπορεί να είναι και στην Αγγλία και στη Βουλγαρία και όπου αλλού σκέφτεσαι.


    frufru
    24.01.2005, 22:25
    sideline επειδη τα τελευταια μην. επεσαν μαζι (εγω και η revekka) δες και στην προηγουμενη σελ. αν ενδιαφερεσαι για την αποψη μου.
    Sideline
    25.01.2005, 00:06
    Ευχαριστώ για τις απόψεις σας.