ελληνική μουσική
    909 online   ·  210.856 μέλη
    hamenos
    21.04.2005, 09:14
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 21-04-2005 στις 01:23 έγραψε:

    Άντε θα το πω: ήρθα Αθήνα για την ορκομωσία ένος ατόμου που πριν 7 χρόνια παραλίγο να γίνει ναρκομανής και τώρα έγινε γιατρός!!!

    Να το ακούνε μερικοί μερικοί που βάζουν τελος εκεί που δεν υπάρχει...





    Όταν δίνεις μια είδηση κυρά μου να μην την δίνεις μισή!
    Χαίρεσαι γιατί έχεις βάλει κι εσύ το χεράκι σου σε αυτό το θαυματάκι! Και καλά κάνεις!

    Κι εγώ έχω ένα ξαδερφάκι που στις σπουδές του στην Αγγλία είχε μπλέξει μα ευτυχώς, όχι για πολύ και τώρα είναι πεντακάθαρος, οικονομολόγος με 2 παιδιά!
    Kotsiraki
    30.04.2005, 02:35
    Μερικοί άνθρωποι παρά την αναγνωρισιμότητα και την καταξίωση, καταφέρνουν να παραμένουν απλοί και καλοσυνάτοι, όπως ακριβώς όταν ξεκίνησαν, άγνωστοι γεμάτοι ελπίδες να κατακτήσουν το όνειρό τους.

    Και μαθαίνεις πως ένας τέτοιος άνθρωπος του οποίου τα τραγούδια έχουν τραγουδήσει τα πιο μεγάλα ονόματα, υπήρξε παιδικός φίλος του μπαμπά σου κι όταν σε συνατά σου μιλά τόσο γλυκά και καλοσυνάτα, σα να σε ήξερε κι εσένα χρόνια.. Ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στον κύριο Τάκη Μουσαφίρη για το υπέροχο δεκάλεπτο και την ευκαιρία που μου έδωσε να του σφίξω το χέρι, όπως πραγματικά του άξιζε.
    andri14
    04.05.2005, 12:39
    Δύο από τους πιο καλούς μου φίλους (που εγώ τους γνώρισα), έδωσαν υπόσχεση γάμου τώρα το Πάσχα!!!Δυο όμορφοι άνθρωποι μια όμορφη σχέση, τώρα με κοινή συνέχεια στη ζωή .Τους αγαπώ πολύ και θέλω να τους βλέπω πάντα ευτυχισμένους! Τους εύχομαι τα καλύτερα!!!! Άντε με το καλό να τους παντρέψω κιόλας!!
    Desmar
    04.05.2005, 13:06
    Quote:

    Το μέλος hamenos στις 20-02-2005 στις 12:11 έγραψε:
    [I]
    Αισιοδοξία!!!

    3 εβδομάδες χωρίς τσιγάρο και ω του θαύματος αρχίζω να μη θυμάμαι πως κάπνιζα...




    χαχαχα ... να και κάτι καλό για τον εαυτό σου και για όλους όσους πραγματικά σε αγαπάνε ελπίζω να κρατήθηκες ....

    Εγώ ήμουν μανιώδης καπνίστρια (3-5 πακέτα την μέρα) τα τελευταία 14-15 χρόνια ... το έκοψα (ΜΑΧΑΙΡΙ) πριν από 12-13 μήνες ... και είμαι ΜΙΑ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

    Ένα μεγάλο συγχαρητήρια λοιπόν σε όσους υπερισχύει η θέληση της συνήθειας...

    Επίσης ένα πελώριο χαμόγελο και τις καλύτερες ευχές μου σε όλους τους φρεσκογονείς ...


    frufru
    27.05.2005, 19:29
    ...πω πω πολλα καλα εχω σημερα!
    Παρ'οτι ειμαι μια γκρινιαρα, μια μαγκουφησα, ενα ρεμαλι του κερατα σημερα η μερα δεν με αφηνει να χαρω τις ''αρετες'' μου

    Λοιπον,
    1:Ακουω το soundtrack των Air για την ταινια Virgin suicides(που παρα τον τιτλο της ταινιας ειναι ηλιολουστο ή σχεδον....)
    2: Ο ουρανος ειναι υπεροχος εδω στας Πατρας...Ο ηλιος κρυβεται μεσα σε λευκα συννεφα και μεσα απο μικρες τρυπιτσες οι αχτιδες που περνουν αντανακλουν στη θαλασσα...
    3: Εχω μια φωλια χελιδονιων απο περσι το καλοκαιρι εξω απο το παραθυρο μου (και παρ'οτι το εχουν καταχεσει το μπαλκονι εγω πολυ τα γουσταρω!)
    4: Απο εξω ερχεται ενα δροσιστικο χοροπηδηχτο χαρουμενο αερακι....

    ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!????????!!!!!!???
    Sofia
    27.05.2005, 21:12
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 27-05-2005 στις 19:29 έγραψε:

    1:Ακουω το soundtrack των Air για την ταινια Virgin suicides(που παρα τον τιτλο της ταινιας ειναι ηλιολουστο ή σχεδον....)






    Ηλιόλουστο το συγκεκριμένο...???
    Sofia
    17.06.2005, 17:02
    Ισως να είναι άσχετο...ίσως έπρεπε να μπει σε αλλο τοπικ.. αλλά τελοσπαντων...Το θεωρώ πολύ πολύ καλό και ελπιδοφόρο και γι'αυτο το γράφω εδώ...

    Τεχνητό αίμα παράγεται στο εργαστήριο από εμβρυϊκά κύτταρα


    Ερευνητές στην Αυστραλία ανακοίνωσαν την Πέμπτη ότι ανέπτυξαν μια τεχνική για την παραγωγή ερυθρών αιμοσφαιρίων σε μεγάλες ποσότητες, χρησιμοποιώντας ως αρχικό υλικό εμβρυικά βλαστικά κύτταρα. Η έρευνα θα μπορούσε να οδηγήσει στην μαζική παραγωγή κυττάρων του αίματος για μεταγγίσεις.

    Αίμα που παράγεται στο εργαστήριο θα μπορούσε στο μέλλον να καταστήσουν περιττές τις αιμοληψίες, οι οποίες αφενός δεν επαρκούν, αφετέρου ενέχουν τον θεωρητικό κίνδυνο μετάδοσης ασθενειών.

    Ωστόσο, οι έρευνητές του Πανεπιστημίου Monash στη Μελβούρνη διευκρινίζουν ότι απαιτούνται ακόμα αρκετά χρόνια ερευνών πριν μπορέσουν να παράγουν ερυθροκύτταρα σε τόσο μεγάλες ποσότητες.

    Όπως αναφέρει το Reuters, η ομάδα του Αντριου Ελέφαντι κατάφερε να μετατρέψει ανώριμα εμβρυικά κύτταρα σε ερυθρά και λευκά αιμοσφαίρια χρησιμοποιώντας τους κατάλληλους χημικούς παράγοντες. Αν και ερυθρά αιμοσφαίρια έχουν δημιουργηθεί στο εργαστήριο και στο παρελθόν, η παραγωγή τους ήταν πολύ βραδύτερη και απαιτούσε τη χρήση πολλών ουσιών ζωικής προέλευσης.

    Αντί να χρησιμοποιήσει ζωικά συστατικά ως θρεπτικό υλικό για την καλλιέργεια των κυττάρων, η αυστραλιανή ομάδα χρησιμοποίησε ένα διάλυμα ηλεκτρολυτών, αμινοξέων και λιπαρών. Στο σύστημα υπήρχε αλβουμίνη από ορό αίματος αγελάδας, η οποία θα μπορούσε όμως να αντικατασταθεί από συνθετική αλβουμίνη.

    Το σημαντικό στοιχείο της έρευνας, αναφέρουν οι ερευνητές στην επιθεώρηση Blood, είναι ότι παρόμοιες μεθοδολογίες θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για τη διαφοροποίηση των βλαστικών κυττάρων σε άλλου είδους εξειδικευμένα κύτταρα.

    news.in.gr


    mirmigaki
    22.06.2005, 12:06
    Πολύ καλό Σοφία!

    Θα γράψω και εγώ κάτι εξαιρετικό που κατάφεραν 3 μέλη του ΜΗ!!!
    Η συνήθης ύποπτη AlienP με τους marcosornot και cartoony έσωσαν 12 ορφανά παιδιά από 8 ως 14 χρονών, από τραγικό εμπόριο οργάνων.

    Τα παιδάκια φιλοξενήθηκαν στην Ελλάδα και τώρα πήραν το δρόμο για ένα εξαιρετικό μέλλον στην Ελβετία!

    Πηγουλίνι ελπίζω να μη με μισήσεις μετά από αυτό... Άλλωστε εσείς μας πτροτρέπεις να γράφουμε καλά πράγματα!
    mirmigaki
    20.01.2006, 12:18
    Πηγούλι μου το 'εχεις δει αυτό ουρανοκόριτσο;
    Συγκινήθηκα και είμαι πολύ περίφανη για σένα!!! Το καλό να λέγεται!

    Page Title
    AlienP
    20.01.2006, 14:07
    Νάσσια μου δεν ξέρω κατά πόσο καλό είναι αυτό μα το είδα και σε ευχαριστώ!
    Όπως ευχαριστώ και το ΜΗ που μας ανέχεται...
    AlienP
    27.02.2006, 18:31
    http://knightsnight.blogspot.com

    Αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι! Γιατί εγώ το Καλό αυτού του ανθρώπου δεν το χορταίνω!!!
    alexia-vicky
    28.02.2006, 12:38
    Να σου ζησει stratocaster και να ειναι ολη του τη ζωουλα χαρουμενο τι μικρουλακι σου....


    mirmigaki
    01.03.2006, 12:29
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 27-02-2006 στις 18:31 έγραψε:

    http://knightsnight.blogspot.com

    Αν δεν το έχετε πάρει χαμπάρι! Γιατί εγώ το Καλό αυτού του ανθρώπου δεν το χορταίνω!!!





    Mπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ge01415
    01.03.2006, 16:30

    Το καλό νέο της ημέρας...σήμερα έσκασε και το τελευταίο απο τα έξι αυγά που έκαναν τα παπαγαλάκια μου! Τώρα έγιναν ντουζίνα...να δω που θα τα βάλω!!!

    Πολύ καλό topic Πηγή, έτσι...να μοιραζόμαστε τις χαρές μας!!!






    mirmigaki
    15.03.2006, 10:03
    Alienakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    Καλή επιτυχία στα Αρίων σβουράκι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    AlienP
    15.03.2006, 11:49
    Quote:

    Το μέλος mirmigaki στις 15-03-2006 στις 10:03 έγραψε:

    Alienakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    Καλή επιτυχία στα Αρίων σβουράκι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!







    Νάσσια μου καλή δε με λένε Νίκο Παπάζογλου χρυσούλι μου! Εκ μέρους του ευχαριστώ για την ευχή!
    Jimy
    15.03.2006, 17:25
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 18-02-2005 στις 09:33 έγραψε:

    Σκέφτηκα σε αυτό το θέμα να γράφει καθένας κάποιο καλό νέο που άκουσε, ή κάτι ευχάριστο που του συνέβη γιατί όπως λέει και ο dr. Σκοτ Πεκ παρακάτω υπάρχουν λόγοι για αισιοδοξία και όχι για απελπισία.

    Εγώ θα κάνω την αρχή αναφέροντας πως στη γειτονιά μου υπάρχει μια ομάδα ανθρώπων που εθελοντικά, απλά και αθόρυβα, μαζί με τα δικά τους ψώνια, φροντίζουν να ψωνίσουν τα καθημερινά αναγκαία πράγματα, των ανήμπορων γειτόνων. Άλλοι είναι φοιτητές, άλλοι άνεργοι γενικά χαμηλού εισοδήματος, μα προσφέρουν κάτι ακριβό σε όσους δεν τα καταφέρνουν να περπατήσουν ως το διπλανό τους μπακαλικάκι για ένα μπουκάλι γάλα.

    Απόσπασμα του κεφαλαίου: "το παράδοξο του Καλού και του Κακού", από το βιβλίο του δρ Σκοτ Πεκ: "πέρα από το δρόμο το λιγότερο ταξιδεμένο", εκδόσεις Κέδρος

    Μια αρνητική αντίληψη της κοινωνίας μπορεί να γίνει ακόμα πιο ζοφερή εξαιτίας της επιρροής των ΜΜΕ. Μέσα από την επικέντρωση τους στο δράμα του Κακού, τα ΜΜΕ διαιωνίζουν μια μη ισορροπημένη αντίληψη της πραγματικότητας. Όταν κλαπεί μια πιστωτική κάρτα γίνεται μια στατιστική και οι τίτλοι των εφημερίδων μας βομβαρδίζουν με αναφορές σε εγκλήματα. Αλλά σπάνια ακούμε στατιστικές για πιστωτικές κάρτες που ξεχάστηκαν κάπου και επιστράφηκαν ήσυχα ήσυχα. Ο γενικός αποκλεισμός των καλών ειδήσεων από τα ΜΜΕ δημιουργεί στο κοινό την εντύπωση ότι το Κακό πραγματικά κυβερνάει τον κόσμο. Αν η έλλειψη νέων είναι καλό νέο, τότε φαίνεται και πως τα καλά νέα είναι έλλειψη νέων. Έτσι, ούτε ακούμε ούτε διαβάζουμε για το Καλό που υπάρχει σε καθημερινή βάση στον κόσμο.

    Είναι εύκολο να απελπιζόμαστε, να σηκώνουμε ψηλά τα χέρια και να πιστεύουμε ότι αφού ο κόσμος είναι τόσο κακός, κανένας και τίποτα δεν μπορεί να τον βελτιώσει. Αλλά, αν θέλουμε να δούμε ρεαλιστικά την κοινωνία μας, θα αναγνωρίσουμε την ισχυρή επίδραση τόσο καλών όσο και κακών δυνάμεων. Ο κόσμος δεν είναι μόνον όμορφος. Ούτε μόνο άσχημος. Έτσι, η πιο σημαντική πρόκληση που αντιμετωπίζουμε είναι να αποκτήσουμε την ικανότητα να δημιουργήσουμε και να διατηρήσουμε μια ισορροπημένη αντίληψη των πραγμάτων. Και από αυτή την οπτική γωνία, υπάρχουν λόγοι για αισιοδοξία και όχι για απελπισία.

    Το να αγωνιζόμαστε για την ολοκλήρωσή μας, μας αναγκάζει να αναγνωρίζουμε διαρκώς και να πολεμούμε τις δυνάμεις του Κακού. Ταυτόχρονα, πρέπει να συνειδητοποιούμε και να ευγνωμονούμε τις δυνάμεις του Καλού.






    Έχω ανάγκη να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου:το κακό.. μεταδίδεται και μεταφέρεται πιο άμεσα και με μεγαλύτερη ταχύτητα!

    είναι?


    mirmigaki
    23.03.2006, 13:01


    36 χρόνια γεμάτα Alienaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    To καλό να λ'εγεται! Ότι ποθείς γλυκιά μας!
    Νας + Κωστής
    hamenos
    23.03.2006, 15:12
    Αφου δεν έχουμε τρόπο να σε βρούμε πουθενά αφήνουμε εδώ ένα μεγάλο φιλί και την ευχή πάντα καλό να δίνεις κα να παίρνεις

    Joueux Anniversaire (αν γράφετε έτσι) Ουρανοκόριτσο!!!!
    (πάρε τηλ) Λένα, Νίκος
    hamenos
    23.03.2006, 15:14
    Αφου δεν έχουμε τρόπο να σε βρούμε πουθενά αφήνουμε εδώ ένα μεγάλο φιλί και την ευχή πάντα καλό να δίνεις κα να παίρνεις

    Joueux Anniversaire (αν γράφετε έτσι) Ουρανοκόριτσο!!!!
    (πάρε τηλ) Λένα, Νίκος