ελληνική μουσική
    867 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιά η άποψή σας για τον Ηρακλή Τριανταφυλλίδη;

    entexnorokas
    25.02.2011, 18:32
    Έπαθε βλάβη ο υπολογιστής μου και δυστυχώς έχασα την εκπομπή.Σας ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση πάντως!
    dimitris1965
    25.02.2011, 18:45
    den thn exases :) :) 3-3 -o11 tha ginei telika :)
    entexnorokas
    30.05.2011, 15:37
    Έχω να καταθέσω, πως χθες που έπαιξα μουσική με τους αγανακτισμένους πολίτες, επαιξα και κάποια τραγούδια του Ηρακλή και ήρθαν κάμποσοι πιτσιρικάδες και με ρωτούσαν, με πολύ ενδιαφέρον ποιος είναι ο δημιουργός!!!Χάρηκα που κάποιοι έμαθαν για τον Ηρακλή, έστω κι από μένα! Έχουμε τόσο σπουδαίους μουσικούς και το σύστημα τους θάβει. Μήπως επειδή τα τραγούδια τους ξυπνάνε τον κοιμησμένο λαό; Τα συμπεράσματα δικά σας.
    Hastaroth
    31.05.2011, 00:04

    Ξέρω πάντως πως ο ίδιος ο Ηρακλής επέλεξε εδώ και χρόνια να μήν έχη "νταραβέρια" με το εν λόγω "σύστημα" και να κάνη συναυλίες αφιλοκερδώς και με τους δικούς του όρους.

    Ωστόσο,τον Απρίλιο είχα επικοινωνήσει μαζί του και τού είχα γνωστοποιήσει την πρόθεσή μου να δημοσιεύσω αυτήν την συνέντευξη που τού είχα πάρει,αφού την "χτενίζαμε" κατάλληλα-γιατί είναι πιό πολύ κουβέντα μεταξύ δύο φίλων μουσικών παρά οργανωμένη συνέντευξη,άλλωστε δέν είμαι δημοσιογράφος γιά να ξέρω πώς κάνουν μιά συνέντευξη.Δυστυχώς μεσολάβησαν οι Πασχαλινές "ξάπλες" και κάτι εργασίες πτηνολογικής φύσης που έπρεπε να κάνω στο σπίτι μου,αλλά την επόμενη εβδομάδα θα ξανακινήσω το θέμα και ελπίζω να ολοκληρωθή αυτή η ιστορία μέσα στον Ιούνιο.


    entexnorokas
    01.06.2011, 19:31
    Ωραία...Ανυπομονώ!!! Να προσθέσω επίσης, πως σε συγκέντρωση των αγανακτησμένων με είχε πλησιάσει μια κυρία με εμφάνιση για μπουζούκια και μου ζήτησε να βάλουμε Ρέμο. Αφού της εξήγησα με ευγένεια, ότι εδώ δε διασκεδάζουμε, αλλά διαμαρτυρόμαστε, άρα η μουσική πρέπει να έχει το ανάλογο ύφος, τότε έφυγε και δεν τη ματαείδα. Τι φταίω;;; Γίνεται επανάσταση με Ρεμο και Χατζηγιάννη; Μη τρελαθουμε!!!!
    irinirini
    04.12.2013, 21:38

    Σαν μέλος της Λερναίας Ύδρας που έτυχε τώρα να βρω - λίγο αργά βέβαια- αυτό το άρθρο και με χαρά να το διαβάσω είναι ευκαιρία να σας πω ότι έχουμε πάρει τα πάνω μας. Αυτό το Σαββατοκύριακο όποιος θέλει να δει ζωντανά Ηρακλή & ΛΕρναίαΎδρα παίζουν 2 λάιβ. 

    1) Σάββατο 7 Δεκ. στο "Lost & Found" (Κεραμεικού 53)

    2) Κυριακή 8 Δεκ. στο "Γκρι Καφέ" (Εξάρχεια)

    * * Είσοδος Ελεύθερη * *

    {#emotions_dlg.rockon}

     να και τα events στο FB
    https://www.facebook.com/events/329521730520210/

    https://www.facebook.com/events/182754511926663/


    Orfeus
    04.12.2013, 22:18

    Εγώ τι να πω για τον Ηρακλή; {#emotions_dlg.tt2}

    Ειρηνούλα, δυστυχώς δεν μπορώ να έρθω να σας δω/ακούσω, γιατί θα λείπω εκτός Αθήνας από αύριο Πέμπτη μέχρι ΚΑΙ την Κυριακή. Καλή επιτυχία εύχομαι βεβαίως! 

    {#emotions_dlg.beer}


    freak
    05.12.2013, 00:14

    Απο τους λιγους αυθεντικους.

    Υπαρχει συνεντευξη που του ειχα παρει στο ραδιοφωνο πριν 7 η 8 χρονια νομιζω. οπου τα λεει με το ονομα τους,  οπως ειναι δηλαδη, και καποιες στιγμες τα χωνει κιολας.

    Τον ειχα πετυχει ουκ ολιγες φορες στην πλατεια συνταγματος να παιζει με την μπαντα του στους αγανακτισμενους.

    Παντα ακμαιος και με ορεξη. Και ετσι θα παραμεινει.


    Hastaroth
    05.12.2013, 09:47

    Εγώ όμως κατά πάσαν πιθανότητα θα έρθω την Κυριακή στα Εξάρχεια-είναι και κοντά μου άλλωστε.