ελληνική μουσική
    503 online   ·  210.908 μέλη
    ixthis
    09.04.2013, 18:47

    Σήμερα στις δέκα αν ο συνάδελφος μεξικάνος δεν παρουσιαστεί, εκτάκτως για μία ώρα  θα είναι κοντά μας η καινούργια παρουσία του σταθμού η γνώστη πια σε  κάποιους κλο κλο 

    Θα ξαναπαιχτεί η χθεσινή δοκιμαστική εκπομπή και επισήμως, αλλά και ένα  καινούργιο στιγμιότυπο με θέμα η ''κλοκλό συζητάει με το σύζηγο''

    Όσοι δε την ξέρετε ελάτε να  γνωρίσετε to καινούργιο μέλος του μουσικού παραδείσου…..


    ixthis
    09.04.2013, 22:08


    Η κλο κλο  θα είναι κοντά σας μετα τις μία μετα την εκπομπή του συναδέλφου Δημήτρη1965.

    φιλούμπες και τα λέμε .........


    ixthis
    11.04.2013, 21:13

    Αύριο στις 6.00 η εκπομπή '' έτσι κι αλλιώς ΄΄ με τραγούδια και γνωστές διαδρομές την πρώτη ώρα.

    Τη δεύτερη εκτάκτως θα δοθεί στην γνωστή ΄΄κλο κλο΄΄ μέχρι να βρει την δική της μέρα και ώρα απ την ερχόμενη βδομάδα.

    Θα δώσει συμβουλές στις φίλες του σταθμού για διάφορα γυναικεία θέματα και για την αποφυγή κακοτοπιών …και....  και

    θα ολοκληρώσει το πρόγραμμα της με τη συνέντευξη που πήρε

    απ το Γιώργο η αλλιώς το αρχηγόπουλο

    εδω στο   Music Haven


    ixthis
    19.04.2013, 03:42

    Αύριο λίγο νωρίτερα αντί για έξι στις  5.30 - 8.00


    Ε ότι είμαι τόσο νταλγκαδιάρα εγώ η ΄΄κουλτουριάρα΄΄ δε μου το είχα κοίτα τι ανακαλύπτει ο άνθρωπος με αφόρμή την Ερατούλα και τις θεματολογικές της ,,,,,

    Και πίστευα ότι δε θα καταφέρω να βάλω μότο ασματα και να καλύψω δύο ώρες χαχαχα,, Και όταν φτάσαμε στο λαϊκό δεν έφτανε η ώρα ,,,

    Θα μπορούσα να το περιορίσω αλλά μια που έχει πουλί και κενή ώρα λέω να μη το κάνω και να αρχίσουμε μισή ωρίτσα νωρίτερα. Τι λέτε ? θα σας περιμένω στο γνωστό μέρος !!!

    θυμηστε μου να τη γραψω το ξεχνάω πάντα ,,,,ευχαριστώ. :)


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 19-04-2013 05:02 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 19-04-2013 05:03 ]


    ilio
    19.04.2013, 16:45

    Μην ξεχάσεις να πατήσεις το record!!!! Smile

    Θα μαι δουλειά.


    ixthis
    26.04.2013, 13:01

    Σήμερα θα ακούσουμε τραγούδια του Γιάννη Σπανού.....με την αρλέτα ,τσανακλίδου,ζωγράφο,πουλόπουλο και πολλούς άλλους ερμηνευτές..ας θυμηθούμε.


    ixthis
    03.05.2013, 14:44

    Επειδή πρέπει να κάνουμε και κανένα κουλουράκι και επειδή ολοι σχεδον την εχουν κάνει και εχει κενά θα κάνουμε εκπομπουλα κανονικά αλλα λίγο πιο αργά εκει κοντά στο δίωρο του Δέοντα,,, Αντε φιλιά συνενοχάκια τα λέμε αργότερα....


    ixthis
    24.05.2013, 20:17

    Η  εκπομπή " έτσι κι αλλιώς " μετά απο δύο χρόνια πορείας με τους υπέροχους ""μουσικούς της συνενόχους'' κλείνει τον κύκλο της . Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους.

    Δε θα χαθούμε όλο και θα τα λέμε μέσα απο κάποια έκτακτη εκπομπή. Και επειδή το καλοκαίρι πάντα γεμίζει απο κενά θα είμαστε σίγουρα μαζί πολυ συχνά.

    Καλη συνέχεια στους παλιούς αλλα και καινούργιους παραγωγούς,,,,,


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    24.05.2013, 20:48

    Kατά βάθος όλοι ξέρουμε.......... ότι................ ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο, καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο,  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.



     


    ixthis
    25.05.2013, 01:33
    Αυτό ειναι σίγουρο ευαγγελία μου,,,αλλά εν προκειμένω τι θέλει να πει ο ποιητής?
    loukas76gr
    25.05.2013, 15:12

    Καλά ρε, όλοι φεύγετε; Να το γυρίσω κι εγώ στις έκτακτες;

    Καθήστε βρε παιδιά, μετράμε σε μία μέρα δύο απώλειες... και δεν έχουμε καν πόλεμο... ή μήπως έχουμε; {#emotions_dlg.blink}

    Τι να πω, ελπίζω να φταίνε μόνο οι ζέστες που ήρθαν ξαφνικά που την κάνετε όλοι με ελαφρά...

    Σοφία, ελπίζω οι έκτακτες να είναι σε ώρες που θα μπορώ να σε ακούω και τουλάχιστον προειδοποιημένες... Smile

    Είμαι ευτυχής κατά τ' άλλα που ήμουν μέρος αυτής της παρέας αυτό το χειμώνα. Γέμισες ευχάριστα αρκετές από τις ώρες μου στο διαδίκτυο, και πάνω απ' όλα έκανες το ραδιόφωνο αυτό που λέει στο σποτάκι... παρεΐστικο!

    Νά 'σαι καλά σε ό,τι κάνεις!

     


    sapounofouska
    25.05.2013, 15:17
    Εγω θα σου δωσω κοκκινο αρνητικο χερακι γιατι με στεναχωρησες.......
    ixthis
    25.05.2013, 16:12

    Παιδιά να είστε καλά .

    Ούτε κουράστηκα , ούτε είναι καθαρή επιλογή μου να σταματήσει η εκπομπή.

    Αλλά δυστυχώς μάλλον δεν χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης απ όλη την ραδιοφωνική ομάδα .

    Ζητώντας τη μεταφορά της σε ένα δίωρο πιο αργά μόνο για τους καλοκαιρινούς μήνες έπεσε σε τοίχο γιατί προέχουν νεώτεροι συνάδελφοι….. Την ίδια απάντηση πήρα και πριν ένα χρόνο . Μάλλον η συγκεκριμένη εκπομπή και αυτά που πρεσβεύει δεν είναι άξια για μια παραχώρηση ενός δίωρου κενού την συγκεκριμένη μέρα που ζητήθηκε μετά από δύο χρόνια απογευματινής ζώνης .Τι στιγμή που υπάρχουν αλλά δίωρα την ίδια ώρα άλλες μέρες και για άλλους νέους συναδέλφους.

    Και μένα θα μου λείψει η παρέα σας καθάρματα.Eυτυχώς το κακό είναι μικρό απ ότι φαίνεται ….Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.


    suspect
    25.05.2013, 16:50

    {#emotions_dlg.sad}

    Σεβαστη η αποφαση σου και αν νοιωθεις οτι ειναι το καλυτερο για σενα, τοτε καλως κανεις.

    Ομως δεν καταλαβαινω αν μου επιτρεπεις, το εξης:

    Επειδη δεν μεταφερθηκε η εκπομπη σου, φευγεις τελειως;

    Γιατι δεν κρατας την ωρα που εχεις ουτως ή αλλως;


    trelakias
    25.05.2013, 17:09

    Δεν είναι δυνατή κάποια αλλαγή να βολευτούν όλοι?  Κάποιος από τους νέους παραγωγούς δεν συμβιβάζεται με την ώρα της Σοφίας για να γίνει μια ανταλλαγή?

    Η εκπομπή "έτσι κι αλλιώς" πρόσφερε πολλά στο ραδιόφωνό μας και σε μένα προσωπικά και θεωρώ άδοξο να σταματήσει κατ' αυτό τον τρόπο.

    Ελπίζω να βρεθεί κάποια λύση για να μην έχουμε μια ακόμη απώλεια...


    mary_omikron
    25.05.2013, 17:14

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 25.05.2013, 16:12 έγραψε...

    Αλλά δυστυχώς μάλλον δεν χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης απ όλη την ραδιοφωνική ομάδα .

    Το "απ΄όλη την ομάδα" είναι αυθαίρετο συμπέρασμα. Προς ενημέρωσή σου οι αποφάσεις για τις ώρες προγράμματος δεν ήταν αρμοδιότητα της "ομάδας".... τουλάχιστον αυτό ίσχυε όσο διάστημα ανήκα σ΄αυτήν.

    Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι μετά την ημέρα που δήλωσα παραίτηση.


    ixthis
    25.05.2013, 17:34
    πληθυντικός ευγενείας ….. καταλαβαίνω τι λες .
    jorge
    25.05.2013, 18:00
    Δεν ξερω τι εχει γινει, αλλά θα ...μιλήσω.

    Η εκτίμηση η δική μου ως κομαντάντε χέφε προς εσένα είναι δεδομένη!

    Αρχικά κατάλαβα οτι απλά βαρέθηκες ή οτι θελεις να δωσεις ωρες στην Κλο Κλο. Κρίμα που δεν είναι έτσι, όμως καλή διάθεση να έχουμε όλοι και το πρόβλημα θα λυθεί. Εγώ, αν και χέφε-κομαντάντε όπως με λες, περίμενα κοντά 1 μήνα να πάρω ώρα που ουσιαστικά ήταν κενή. Κι εγώ δεν είχα νεύρα, που ήμουν έτοιμος, είχα πάρει εξοπλισμό και αντί να παίζω με τα ποτενσιόμετρα, τα ξεσκόνιζα; Έπρεπε να το κάνω όμως, γιατί δεν είναι πάντα απλά τα πράγματα στο πρόγραμμα του σταθμού. Υπάρχουν συζητήσεις που δεν γνωρίζουμε που έχουν γίνει ανάμεσα σε Deos και άλλους ανθρώπους και συνεννοήσεις που δεν γίνεται να μας κοινοποιούνται.

    Τέλος, δεν χρειάζεται να χαίρει κανένας της απόλυτης εκτίμησης της ομάδας για να κάνει εκπομπή. Σ' όποιον αρέσουμε. :)
    olgapatra
    25.05.2013, 18:41
    Μαλιστα...... καθένας με τα Συμπερασματά του.... Το τελευταιο διαστημα η αληθεια είναι πως οι απωλειες ειναι αμετρητες.... Σεβαστη η επιλογή του καθενος... Όπως και να ΄χει καλοκαιρακι έρχεται και το μόνο σίγουρο είναι πως για λίγο ακόμα θα είμαστε ολοι μαζι μιας και τα Θάλασσια μπάνια έχουν την τιμητικη τους.... Όλα ειναι θέμα προτεραιοτητων στην ζωη μας, γιατι οχι και λιγες στιγμές χαλαρωσης. Οχειμώνας δεν θα αργήσει να έρθει.....ας έχουμε λιγακι υπομονη και όλα θα λυθούν στην ώρα τους. Οποια και αν ειναι η Αποφαση σου Σοφακι γεγονος ειναι ενα...Η Μουσικη ενώνει!!!!!!!!!
    sympetheros
    25.05.2013, 18:42

    Ετσι κι αλλιώς ομάδα όπως είχε ανακοινωθεί δεν υφίσταται μια που οι 3 απο τους 4 αποχώρησαν (εγώ λογω υποχρεώσεων η Μαιρη και η Ερατώ για δικούς τους λόγους ) επομένως προς το παρον παραμένει ο Γιάννης να χειρίζεται οτι αφορά το ραδιόφωνο μεχρι να προκυψει κατι άλλο.

    Σε ότι αφορά τις ώρες μετά και τις τελευταίες αποχωρήσεις με εξαίρεση 2-3 μερες υπάρχουν μέρες ακόμα και με 1 μονο τακτική εκπομπή στο πρόγραμμα όλη τη μέρα....δυστυχώς .Ωρες ελευθερες ειναι γεματο το πρόγραμμα για βρεθεί  εναλλακτική .

    Δεν θεωρώ πως ειναι λόγος για να αποχωρησεις όπως τον περιγράφεις επομένως πιστευω πως πρεπει να το ξαναδείς πριν ανοιξεις την πόρτα.

    Σε οτι αφορά την εκτίμηση καθολική αποδοχή δεν έχει μέχρι σήμερα τη χαρά να έχει κανεις οχι εδώ μόνο αλλά παντού σε ότι συμβαίνει γύρω μας.Ο καθένας κάνει αυτό που τον εκφράζει και πάντα υπάρχει κάποιος που συμφωνεί αλλά και που διαφωνεί μαζί του και ανάλογα επιλέγει....