ελληνική μουσική
72 online   ·  202.534 μέλη

Bon Jovi - Σχόλια, εντυπώσεις, video, φωτογραφίες

Foidel
Σολίστ
Chat
27.07.2011, 12:23

Παιδιά υπήρχε κάποιο τραγούδι που θέλατε να παίξουν και δεν το ακούσατε;

metalkristi
Συγχορδία Μινόρε
Chat
27.07.2011, 12:43
thank you for loving me
Foidel
Σολίστ
Chat
27.07.2011, 12:49

Παιδιά ξέρετε τι πρόσεξα καθώς έβλεπα αυτό το trailer;

Νew year's Eve

Τον Jovi.Βέβαια αν τον είχε μπροστά του η metalkristi δεν θα τον βάραγε όπως η Katherine Heig.Αλλά απ'ότι είδα στο trailer ίσως πει και ένα τραγουδάκι

-----------------
Tα χρέη, το άδικο, o εαυτός σου, ο χρόνος τελικά υπάρχει μόνο ένας τρόπος να τουs ξεφύγεις, εκτός φυσικά απ’ το τρέξιμο: η άνευ όρων εμπιστοσύνη στην απόλυτα δική σου τρέλα.

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Foidel στις 27-07-2011 12:51 ]

incomplete_angel
Φθασμένος
Chat
27.07.2011, 15:31

Τα δύο πρώτα είναι της ίδιας χρονιάς με διαφορά ενός μήνα και έχει βάλει και στα δύο το χεράκι του ο Desmond αρά δεν μπορείς να προσάψεις κλεψιά στους ίδιους τους Bon Jovi. Tα επόμενα δύο, πρώτα βγήκε το Bad Medicine (1988) και μετά το άλλο (1989). Που βρίσκεται ακριβώς η κλεψιά από μεριάς Bon Jovi που αναφέρεται ο vermio;

Παράθεση:

Το μέλος Spartan-Werewolf στις 21-07-2011 στις 15:12 έγραψε...

@vermio:

Φίλτατε Νίκο.

Τα τραγούδια

Bonnie Tyler - If You Were A Woman (And I Was A Man)

Bon Jovi - You Give Love A Bad Name

Bon Jovi - Bad Medicine

Bonfire-Sword and stone.avi

όπως και πάρα πολλά άλλα διάσημα hits είναι του επιτυχημένου songwriter Desmond Child. Διάβασε αναλυτικότερα για τις συνεργασίες του, τα τραγούδια του και τι είπε για αυτόν ο Jon Bon Jovi εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Desmond_Child

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : incomplete_angel στις 27-07-2011 15:34 ]

metalkristi
Συγχορδία Μινόρε
Chat
28.07.2011, 10:11
βαρεσε τον μπον τον κουκλο η φονισσα!!!?????παναγια μου !!!!!!!!!!!τι λες κωνσταντινε παιδι μου που θα τον βαρουσα!!!!!!θα τον ελιωνα στα φιλια!!!αυτο το εργοτου δεν το εχω βγαινω στην γυρα να το κατεβασω το βραδυ να περασω ενα σ/κ να τον βλεπω!!!!!!!!
Foidel
Σολίστ
Chat
28.07.2011, 10:17

Θα βγει τα Χριστούγεννα...

metalkristi
Συγχορδία Μινόρε
Chat
28.07.2011, 10:24
εχω τροπο να την βρω αλλιως αν παιζει εξω μονο που δεν θα εχει υποτιτλους αλλα αμα παιζει ο μπον ποιοσς νοιαζετε? ξερουμε και αγγλικα αααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!
Post αρνητικής αξιολόγησης
Post αρνητικής αξιολόγησης
AIDONOGLOUNEKTARIA
MusicHeaven Guru
Chat
29.07.2011, 14:14

Παράθεση:

Το μέλος billpanasteros στις 25-07-2011 στις 16:16 έγραψε...

Στα 30 χρόνια που πηγαίνω σε συναυλίες, είναι από τις λίγες φορές που οι εντυπώσεις μου είναι τόσο ανάμικτες. Οι Bon Jovi είναι μία αξιοσέβαστη μπάντα και στο ΟΑΚΑ, ενώ έπαιξαν πολύ καλά και πραγματικά "ίδρωσαν" για το κοινό τους και έδειξαν να το απολαμβάνουν, είχαν απελπιστικά κακό ήχο σε σημείο απόλυτου ξενερώματος. Κρίμα για ένα τόσο μεγάλο σχήμα. Βρισκόμουν στο κέντρο της αρρένας, όπου ο ήχος έπρεπε να "σκοτώνει". Στο ίδιο στάδιο πρίν δύο χρόνια οι AC/DC, είχαν τον απόλυτο ήχο!

Ακριβώς αυτό!!!!!!!!!!!!!!

Ήμουν & γω στο κέντρο της αρένας στους AC/DC & ο 'ΗΧΟΣ ΤΑ ΈΣΠΑΓΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καμία απολύτος σχέση!!!!!!!!!!!!!!

Και όσον αφορά το show δεν νομίζω ότι είδαμε & κάτι τόσο θεαματικό!!!!!!!!!!

Δεν ξέρω τι ήταν οι U2 & η Madonna αλλά κανένας δεν κατέβασε μια τεράστεια καμπάνα για να κρεμαστεί, ούτε έβγαλε κανόνια για να αποχαιρετήσει, ούτε ανέβηκε σε μιά τεράστεια πλαστική¨γκόμενα¨, ούτε έβγαλε κανένα τρένο, ούτε είχε έναν τεράστιο διάδρομο που έτρεξε για να ανέβει σε μια πλατφόρμα ΜΕΣΑ στον ΚΟΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και τολμώ να πω ότι ήταν πιο οικονομικό!!!!!!!!!!!!!!!

-----------------
ΑΗΔΟΝΟΓΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ Καθηγήτρια Κλασσικής Κιθάρας & Ανώτερων Θεωρητικών Μουσικής

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 29-07-2011 17:20 ]

Foidel
Σολίστ
Chat
29.07.2011, 22:55

Ίσως η MetalΚristi με σκοτώσει αλλά είχε πολλή πλάκα!Δείτε!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Foidel στις 29-07-2011 22:56 ]

philipposj
Περαστική Νότα
Chat
31.07.2011, 14:39

Tο ''never say goodbuy'',  '' lay your hands on me''

metalkristi
Συγχορδία Μινόρε
Chat
01.08.2011, 08:46

μικρουλι μου εχω αρκετο χιουμορ μην ανησυχεις παρολο που ο μπον ειναι ο αντρας της ζωης μου!!!!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 01-08-2011 10:01 ]