ελληνική μουσική
    658 online   ·  210.874 μέλη

    Λουκά το βρίσκεις σωστό αυτό που κάνεις?

    mary_omikron
    21.08.2012, 15:25

    Παλιό θερινό σινεμά και στο διάλειμμα να πουλάνε λεμονάδες πορτοκαλάδες τούβλα ροξ σάντουϊτς... Μεγαλείο !!! Λουκά γρήγορααα... τον κουβά και στο 14 μας χύθηκε το κέτσαπ {#emotions_dlg.happycrazy}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 21-08-2012 15:29 ]


    sapounofouska
    21.08.2012, 18:21

    υπευθυνοι για ολα ειναι οι ΔΝΤες... Καηκε και το θερμουμενο περιστροφο και πως θα κανω στην φλοκατη να μοιαζει κεφαλι...?

    Απογοητευμενη πληρως απο την μερκελ μετα απο επισημη ανακοινωση οτι ,υπαιτια για την κριση ειναι αποκλειστικα και μονο η μονοπολη...Παραδειγμα προς αποφυγην οι ακατασχετες αγορες πλεον και ανακουφιστικο το παρκαρισμα στην φυλακη..

    Αραγε θα εχουν πιστολακι??


    Hastaroth
    21.08.2012, 22:15

    Σημαντικαί γνώσεις διά την ενδοεπιφανειακήν τάσιν τών μεμβρανών έχουν αποκτηθεί από τους ερευνητάς οίτινες μελετούν τάς πομφόλυγας,κοινώς σαπουνόφουσκες ή μπουρμπουλήθρες.Εν τούτοις,τα εκ φελλού πώματα,πιεζόμενα διά φελλοπιεστήρος έχοντος την μορφήν κροκοδείλου,αποκτούν στεγανότητα και δύνανται να χρησιμοποιηθώσιν εις διλαίμους και τριλαίμους Βουλφείους φιάλας συνδεομένας απ'ευθείας μετ'αντλιών διά φλεβός ύδατος.Παρά ταύτα,ο Θωμάς ήτο μέν άπιστος αλλ'ουχί άπληστος.εφ'ώ και θέσας τον δάκτυλον επί τών τύπων τών ήλων επείσθη,καταδείξας την σημασίαν τής ερεύνης.Πάντως εκτός τής καγκελαρίου Μέρκελ υπάρχουν και τά κύτταρα Μέρκελ (http://en.wikipedia.org/wiki/Merkel_cell) που είναι υπεύθυνα διά την αίσθησιν τής αφής.Κατά τ'άλλα,σύγχισις προεκλήθη εις ξενοδοχείον όταν αλλοδαπός περιηγητής,επιθυμών να στεγνώση την εκ τού λουτρού βραχείσα κόμην του, εζήτησε παρά τώ υπαλλήλω a little pistol.Τελικώς τού έφεραν γραμμοφωνικόν δίσκον τού συγκροτήματος Sex Pistols.

    Μετά τιμής,

    Ο εκπρόσωπος τού Νυαρλαθοτέπ,ήτοι τού έρποντος χάους. 


    sapounofouska
    27.08.2012, 04:08
    Το κογιοτ τελικα πεθανε απο καταθλιψη...Φημες λενε οτι αφου τελικα γραπωσε τον μπιιιπππ μπιιιπππ επεσε σε μελαγχολια λογω ελλειψης ενδιαφεροντος...
    Hastaroth
    27.08.2012, 18:44

    Κατόπιν τούτου,το Ιδρυμα διά την Προστασίαν τής Αγρίας Πανίδος προσέλαβεν ειδικόν ζωοψυχολόγον με ειδίκευσιν εις τους κυνίδας,ώστε να αποφευχθώσιν παρόμοια δυσάρεστα συμβάντα εις το μέλλον,ενώ η οργάνωσις Greenpeace κατηγόρησε τους ΔρακουμΕΛ ώς υπατίους τού θανάτου τού κογιότ και πρότεινε την ανακήρυξίν του εις εθνικόν ήρωα και την κηδείαν του δημοσία δαπάνη.....

    Τελικά,τί είναι αυτό που κάνει ο Λουκάς και δέν είναι σωστό;

    (Η ερώτηση αποσκοπεί στο να μάς θυμίση ποιό είναι το θέμα τής συζήτησης).

     


    loukas76gr
    31.10.2012, 00:48

    Ήρθε το καλοκαίρι!!! Γιούπι! Ώρα για διακοπές!

    Παίρνω το καπελάκι μου και φεύγω Ελενίτσα! Κατάλαβες; Κατάλαβα να λες...

    Πάω στον πλανήτη happy,  εκεί που κανείς δεν κλείνει μάτι από τα πάρτυ κι όχι από τα άγχη...

    σας περιμένω να διακοπεύσουμε παρέα.

    Ααα... θα έχω δορυφορική σύνδεση με το Radio Μusic Heaven... (όχι μέσω Καϊρου, σαχλέ)

    Στο επανιδείν τερατάκια μου...  Kisses όπου γουστάρετε! ;)


    mary_omikron
    31.10.2012, 01:14

    Μα με ποιον μίλησε ο Σαμ? έτσι φευγουν διακοπές χωρίς οργάνωση και μετά έρχονται και οι μέλισσες, και της ξυπόλητης χάλασε λεει το γοβάκι!!! Πρέπει να βρεθεί και η λίστα για τα ψώνια του σουπερ μαρκετ κι εσύ Λουκά το βρίσκεις σωστό να κλαδεύεις νυχτιάτικα? Δίπλα βράζουν τσίπουρα κι εχουν πάλι νταούλια. Ποιά είναι η Λαγκαρντ? 


    bluewolf
    02.11.2012, 16:36

    La Garde

    From Wikipedia, the free encyclopedia

    La Garde is the name of several places:

    France

    La Garde or Lagarde is the name or part of the name of several communes in France:

    • La Garde, Alpes-de-Haute-Provence, in the Alpes-de-Haute-Provence dιpartement
    • La Garde, Isθre, in the Isθre dιpartement
    • La Garde, Var, in the Var dιpartement
    • La Garde-Adhιmar, in the Drτme dιpartement
    • La Garde-Freinet, in the Var dιpartement
    • Lagarde, Ariθge, in the Ariθge dιpartement
    • Lagarde, Gers, in the Gers dιpartement
    • Lagarde, Haute-Garonne, in the Haute-Garonne dιpartement
    • Lagarde, Hautes-Pyrιnιes, in the Hautes-Pyrιnιes dιpartement
    • Lagarde, Moselle, in the Moselle dιpartement
    • Lagarde-d'Apt, in the Vaucluse dιpartement
    • Lagarde-Enval, in the Corrθze dιpartement
    • Lagarde-Hachan, in the Gers dιpartement
    • Lagarde-Parιol, in the Vaucluse dιpartement
    • Lagarde-sur-le-Nι, in the Charente dιpartement

    United States

    • La Garde Township, Minnesota

    Μηδείς αγεωγράφητος εισίτω...

    ΥΓ. Διάβασα ΌΛΑ τα προηγούμενα post απνευστί... Τι κερδίζω;;;;


    loukas76gr
    25.12.2012, 15:57

    X-mas ανταπόκριση από τον πλανήτη happy

     

    Φέτος τα Χριστούγεννα, ξένα ΜΜΕ έγραψαν:





    επισυναπτόμενα: santa_claus_false.jpg 
    loukas76gr
    25.12.2012, 15:59

    Ασύστολα ψεύδη...

    Έμαθα από αξιόπιστες πηγές ότι ο συμπαθέστατος γεράκος κατόρθωσε και προσγειώθηκε στην Αθήνα, μετά βασανιστικής δυσκολίας, διαπερνώντας τα πυκνά σύννεφα καπνού που είχαν συσσωρευθεί, από τις αναμμένες ξυλόσομπες και τα τζάκια, στην ‘εορταστική’ ατμόσφαιρα των ημερών. Ο ίδιος επείσθη ότι η εργασία του δεν ήταν αποδοτική και επιδόθηκε σε νέες δραστηριότητες, αποδεικνύοντας σε όλο τον κόσμο, έταιρους, ημέτερους κι υμέτερους, ότι τελικά η κρίση μπορεί να καταπολεμηθεί και μ’ άλλους τρόπους, αλλά κυρίως... ότι διαθέτει φωνή...

    Σπεύσατε άπαντες να ζητήσετε τη ‘χάρη’ του...





    επισυναπτόμενα: santa_claus_true.jpg 
    Hastaroth
    26.12.2012, 16:34

    Εκτακτο ανακοινωθέν: Άκυρα τα Χριστούγεννα εφέτος στην Ελλάδα
    Ο Ιωσήφ διώκεται γιατί δεν έκανε «περαίωση» στο Ξυλουργείο…
    Η Φάτνη δεν πήρε άδεια ημιυπαίθριου…
    Η Μαρία δεν δικαιούται επίδομα τοκετού…
    Το Άστρο το λαμπρό έσβησε, αφού διακόπηκε η παροχή ρεύματος, λόγω μη καταβολής του χαρατσιού…
    Οι Βοσκοί έφυγαν μετανάστες στην Αυστραλία…
    Οι Άγγελοι απολύθηκαν ως συμβασιούχοι…
    Και οι Μάγοι διώκονται ως λαθρομετανάστες…!!

    (το είδα σ'ένα άλλο site που συχνάζω και το μεταφέρω εδώ λόγω τού πνεύματος και άνευ οινοπνεύματος)


    mary_omikron
    29.12.2012, 00:39

    Με τέτοια ντοκουμέντα ποιός δικαιούται αντίρρησης? μισο λεπτο να βάλω την αποκρυψη συναισθηματων και σε καλώ σε ball masque Πρωτοχρονιά για να τσουγκρίσουμε είπε ο vip έγκλειστος και όλη η πτέρυγα μάχης ξεκίνησε την δενδροφύτευση. 1) Ποια λίστα; 2) Δεν ξέρω,δεν είδα,χάθηκε 3) Νάτη, κάλλιο αργά.. 4) Εγώ δεν φταίω 5) Δικαιωθήκαμε!

    80 ευρώ γιατί δεν είχα λέει "τεταμενη την προσοχή μου στην οδήγηση" Του πα θα του δώσω άλλα 80, αν μου πει από που βγαίνει το "τεταμένος".... γράφει ο Τούρκικος καφές.

    Κι εσύ Λουκά που τριγυρνάς στην πρωτεύουσα και ξέχασες το σουρεάλ.... το βρίσκεις σωστό αυτό που κάνεις?


    loukas76gr
    30.12.2012, 00:36

    Μεγάλα κέφια απόψε ο sifado... μας περιμένουν, λέει, 'μετά Βαίων και κλάδων' ή των Βαΐων αν κατάλαβα καλά; Όπως και νά 'χει κάποιος ανυπόφορος Έλλην του '76 έκανε παρεμβολές και τους τα έκανε χαλάστρα απόψε. Και για μια ακόμα μια φορά απορώ: Ήταν σωστό αυτό που έκανε?


    mary_omikron
    30.12.2012, 00:40

    Δεν έχω ιδέα, είμαι κόρη ναυάρχου ξέρετε εγώ... καλής οικογενείας που λένε {#emotions_dlg.tt2}


    loukas76gr
    30.12.2012, 00:44

    Είμαι σίγουρος ότι είδα την Αλίκη στο Ναυτικό... αλλά δεν ξέρω αν της μοιάζεις... :D

    νομίζω ότι άλλαξε και έγινε τραγουδίστρια... το πιο λαμπρό αστέρι κι ένας Θρασύβουλας της έγραφε στίχους... πες μου εσύ ήσουν?


    mary_omikron
    30.12.2012, 00:54
    Ηταν δείγμα δωρεάν ή μας το χρέωσαν στην πιστωτική? Δεν γνωρίζω Αλίκη και τα τέλη κυκλοφορίας για το καλάμι μου τα πλήρωσα. Ενα απο τα μεγαλυτερα αναπαντητα ερωτηματα θα μεινει το ποια ηταν η δυναμη της Σουπερ Κατερινας στο κόμικ
    loukas76gr
    30.12.2012, 01:10

    Ήταν άξιο απορίας γιατί ξεμείναμε από χρήμα... τόσες κάρτες, έγιναν τα λεφτά... αισθήματα, και πλούσιοι γίναμε αλλά δεν χορτάσαμε. Η μηχανή συναλλάγματος χάλασε στην αντίστροφη μετατροπή και τώρα περιμένω τη Μανίνα, καθισμένος στις σκάλες, ακούγοντας να πέφτουν της βροχής οι στάλες... Α! Το πεζό-2 θα φορολογηθεί την επόμενη σεζόν!


    Hastaroth
    30.12.2012, 08:40

    Βεβαίως και θα φορολογηθή,ώς συλλεκτικό αντικείμενο μεγάλης αξίας πλέον,αφού ούτε κάν στο εργοστάσιο τής Peugeot (που την εθνικοποίησε ο Μιττεράν την δεκαετία τού '80) δέν φρόντισαν να κρατήσουν ένα από δαύτα,ώς δείγμα τής τότε τεχνολογίας.Τότε ήταν πολυτέλεια να έχη κάποιος αυτοκίνητο με ισχύ δύο ίππων,σήμερα θα θεωρήται πολυτέλεια να έχη κάποιος κάρρο με δύο γαϊδούρια να το σέρνουν.Ο Λουκάς (ο Παπαδήμιος) θα κάνη κόμμα με τον Στουρνάρα,με σύνθημα "εμπρός γιά μιά νέα φορολογία" και υπόσχεται πως άν τον εκλέξουμε θα κουρέψη τα εναπομείναντα ομόλογα καθώς και τα κεφάλια όλων τών Ελλήνων,ενώ θα απαλλάξη απ'την φορολογία τα κουρεία επειδή τού έδωσαν την έμπνευση γιά το "κούρεμα".Η λίστα Λαγκάρντ αποδείχτηκε ότι εφαρμόζεται "α λα κάρτ" ενώ ο Τειρεσίας συνελήφθη βγαίνοντας από μιά οφθαλμολογική κλινική όπου είχε μεταβεί γιά να διορθώση τον καταρράκτη του,τον οποίο άφησε στην Εδεσσα γιά να κάνη παρέα με τους λοιπούς καταρράκτες της περιοχής,εξ ού και ο Νιαγάρας απεργεί εις ένδειξιν διαμαρτυρίας επειδή δέν προτιμήθηκε......


    mary_omikron
    13.01.2013, 12:54

    Φήμες λένε ότι η "συμμορία με τα ακουστικά" χτυπάει κάθε βράδυ, κάνουν  και συσκέψεις, τριχοτομούν γωνίες τετραγωνίζουν κύκλους, έχουν και μουσική υπόκρουση. Ο Λουκάς προς το παρόν ολόκληρος, αλλά άφαντος. Διάτρητα επιχειρήματα, αστείες δικαιολογίες και προφανείς αντιφάσεις... πως να ταξινομηθούν όλα αυτά όταν δεν κάνεις και μαθήματα σταυροβελονιάς?

    Κάπου μεταξύ λίστας και βίλλας βρίσκεται αυτός που απέχει στα μεταμεσονύχτια...να μου το θυμηθείτε!!! Καλημέρα ηλιόλουστη, εδώ έχουμε Κυριακή, εσείς?


    loukas76gr
    14.01.2013, 14:40

    Χαμένος μέσα σε μουσικές λίστες που κρατά καλά φυλαγμένες σε φλασάκι ο Λουκάς. Η δε περίφημη 'συμμορία με τα ακουστικά' συνομοσιολογεί πως θα μοιράσουν το έπαθλο, με πρόσχημα την αγάπη που του θρέφουν, ώστε όλοι να έχουν ένα κομμάτι πάνω στο τζάκι τους, τη σόμπα τους ή το αερόθερμό τους ενώ στον μπαρουτοκαπνισμένο αέρα του ραδιοφώνου πετάγονται και πολλά μουσικά βλήματα... Αυτά που σας παίρνουν τα αυτιά και τα στέλνουν αλλού...

    Υ.Γ. Η συμμορία χτυπά μόνο με βλήματα διαδικτυακού αέρος-αέρος, Σάββατο βράδυ (ενίοτε και άλλα βράδυα) και βρίσκει πάντα στόχο... τα τζούφια αλλού {#emotions_dlg.tt2}