ελληνική μουσική
    647 online   ·  210.863 μέλη

    Ποιος είναι για... εκδρομουλα στο Μυστρά ?

    gate
    10.05.2005, 17:42
    Στις 28 Μαϊου, Σάββατο, πρόκειται να δώσουμε μια συναυλία στο Μυστρά. Θα είμαστε ο Χρόνης Αηδονίδης, ο Παντελής Θαλασσινός, ο Χρίστος Τσιαμούλης κι εγώ, με πρόγραμμα παραδοσιακό αλλά και "έντεχνο"

    Ξέρω ότι πέφτει κάπως μακριά (αν και όχι πολύ...Είναι μόλις 2,5 ώρες από Αθήνα) για όσους μένετε κέντρο, όπως κι εγώ...., γι' αυτό σας προτείνω μια εκδρομούλα... Η μέρα είναι ό,τι πρέπει, καθώς είναι Σάββατο βράδυ η συναυλία, επομένως μπορείτε να μείνετε και ένα βράδυ εκεί και να φύγετε Κυριακή...Υπάρχει ξενοδοχείο και στο χωριό του Μυστρά αλλά και στη Σπάρτη ασφαλώς.

    Τι λέτε ;


    tetraktis
    10.05.2005, 17:49
    Σαν όνειρο μου μοιάζει...
    Θαρρώ με δελεάζει...

    manblaz
    10.05.2005, 20:06
    Μαλλον θα ειναι μαγικα......οποτε λεω να ερθω
    Hastaroth
    10.05.2005, 23:03
    Μά καί εγώ λέω να'ρθώ....
    vouliakis
    10.05.2005, 23:12
    Kαλά να περάσετε παιδιά.

    Κρίμα που δεν μπορώ να' ρθω...


    stipiothliptis
    10.05.2005, 23:17
    Ούτε κι εγώ θα μπορέσω να έρθω!
    Εαν από την Αθήνα είναι 2,5 ώρες, από εδώ είναι 10!!!!
    Πολύ κρίμα
    Θα το ήθελα πάρα πολυ.

    Ελπίζω σε κάποια επόμενη φορά, κάπου στη Β. Ελλάδα!
    istoxastis
    11.05.2005, 00:01
    Έτσι κι αλλιώς η σκέψη μου θα είναι εκεί, στα κάστρα του Μυστρά, στην κορυφαία μουσική στιγμή της χρονιάς, στο πάντρεμα του Βυζαντινού Ύμνου με το παραδοσιακό και "έντεχνο" τραγούδι της Φυλής μας. Διαβίβασε, Νεκταρία μας, σ' ολους τους συντελεστές της συναυλίας τις πιο γλυκές μου ευχές για ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και να είσαστε σίγουροι...
    η Κατερίνα - καρδερίνα καρδιά μου, θα φτεροκοπά ανάμεσά σας και θα χειροκροτά.
    Spilman44
    11.05.2005, 01:00
    Την πιό εγκάρδιά μου ευχή για Καλή Επιτυχία ! (Ενας Θεός ξέρει πόσο θάθελα να κοινωνήσω, στη μυσταγωγία σας !)
    gate
    11.05.2005, 11:45
    Μανώλη και Αλμπέρτο σας περιμένω με πολλή χαρά !!

    Σταύρο, αν σε δελεάζει, μην πολυαντιστέκεσαι....

    Παναγιώτη, Βάγια, Χρυσόστομε και Σπήλιο σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...Είμαι σίγουρη για εσάς, πως αν ήσασταν πιο κοντά, θα ερχόσασταν..., αλλά δεν πειράζει και η καλή σας σκέψη αρκεί...
    Χρυσόστομε, στο πρόγραμμα είναι και η "Κατερίνα- καρδερίνα", οπότε θα έχουμε ένα λόγο παραπάνω να σε θυμηθούμε τη βραδιά αυτή...
    Despin
    11.05.2005, 15:32
    Είμαι μέσα και είμαι σίγουρη πως θα είναι καταπληκτικά. Νομίζω πως και η Μαριάννα είναι (το πολύ πολύ θα την πάρω σηκωτή και θα ρθούμε...χιχιχι)

    Καλή Επιτυχία Νεκταρία αν και σίγουρα θα την έχεις!


    manblaz
    11.05.2005, 18:15
    Quote:

    Το μέλος Despin στις 11-05-2005 στις 15:32 έγραψε:

    Είμαι μέσα και είμαι σίγουρη πως θα είναι καταπληκτικά. Νομίζω πως και η Μαριάννα είναι (το πολύ πολύ θα την πάρω σηκωτή και θα ρθούμε...χιχιχι)

    Καλή Επιτυχία Νεκταρία αν και σίγουρα θα την έχεις!







    Δεσποινα αν δεν μπορεις να την σηκωσεις φωναξε με......
    Despin
    11.05.2005, 18:18
    Ευχαριστώ για τη βοήθεια. Νασαι καλά.


    gate
    12.05.2005, 00:18
    Δέσποινα και Μαριάννα σας περιμένω !!!

    Το πρωί της Κυριακής προτείνω να πάμε μαζί (όλοι όσοι έρθετε) στον αρχαιολογικό χώρο του Μυστρά...Όσοι δεν τον έχετε επισκεφθεί, να είστε βέβαιοι ότι θα σας μείνει αξέχαστος...!
    falimento
    13.05.2005, 12:35
    Αν δεν λείπω στο εξωτερικό θα έρθω. Μάλιστα κανονίζω και παρέα να κατέβω..

    Ελπίζω το άτιμο το κεφάλαιο () να μη με στείλει στη Μέση Ανατολή

    Έτσι κι αλλιώς ξέρω ότι η Νεκταρία θα στενοχωριόταν () αν δεν κατέβω, οπότε I 'll do my best!
    gate
    13.05.2005, 15:12
    Γιώργο, ασφαλώς και θα στεναχωρηθώ, αν δεν έρθεις, γι' αυτό....κανόνισε ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ...!!!
    mortisia
    19.05.2005, 01:56
    mporei na kanonisei k ksenagisi i ntopia (an ta katafero kai katevo)
    opoios thelei tilefona ksenodoxeion..protaseis..otidipote as mou steilei.
    manblaz
    22.05.2005, 23:49
    Οι μερες περνανε και δεν βλεπω να κανονιζουμε τιποτα.....για να δω ποιοι θα δωσουμε το παρον στην εκδρομουλα......
    nefos
    23.05.2005, 00:51
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 22-05-2005 στις 23:49 έγραψε:

    Οι μερες περνανε και δεν βλεπω να κανονιζουμε τιποτα.....για να δω ποιοι θα δωσουμε το παρον στην εκδρομουλα......






    τι ώρα θα είναι η επιστροφή στην Αθήνα??
    Hastaroth
    23.05.2005, 12:58
    Νά ορισθή πάραυτα ο ...λίσταρχος γιά την εν λόγω εξόρμηση
    manblaz
    25.05.2005, 00:42
    Επειδη δεν βλεπω ανταποκριση, μαλλον θα παω με την μηχανη θα παρακολουθησω την συναυλια , και θα επιστρεψω καπακι ωστε να προλαβω και τον χρηστο που θα κανει προγραμμα σε ενα μαγαζακι......

    θα με φανε τα χιλιομετρα παλι.......