ελληνική μουσική
    904 online   ·  210.869 μέλη
    kkaravolas
    16.07.2006, 01:28
    Γεια σας παιδια!Ενα μονο πραγμα θα θελα να πω,χωρις παρεξηγηση παντα:προς τι αυτο το μισος προς τον Ulrich?Ο τυπος εκτος του γεγονοτος οτι ειναι εξαιρετικα δεξιοτεχνικος(ευκολο να λες οτι παιζει πατατες,δυσκολο να τις παιξεις...),κατα τη γνωμη μου,ειναι και αυτος που με τον τροπο παιξιματος και τον ιδιαιτερο "ηχο" του στηριζει επι τοσα χρονια αυτο το μεγαλο συγκροτημα.Και φερνω ενα παραδειγμα:εχω ακουσει το Enter Sandman απο τους Metallica με drummer τον drummer των slipknot.ΑΙΣΧΟΣ!!!!Ξερετε γιατι?Λογω του ηχου του ντραμμερ ο οποιος δεν μπορουσε να αποδωσει την ορμη και ωμοτητα που χαρακτηριζει τον Ulrich.Επισης,θ ασυμφωνησω με τους προλαλησαντες σχετικα με τη δισκογραφια.Οντως η χρυση εποχη των Μ. ηταν το γυρω στο 83 και μετα ,με το Kill'em all,justice for all,master of puppets,ride the lightning κλπ.Ομως δεν μπορουμε να πεταμε στα σκουπιδια τα υπολοιπα αλμπουμ,γιατι ακομα και στο st.anger υπαρχουν αξιολογα κομματια(οπως το dirty window,some kind of monster).Και εν πασει περιπτωσει,οι ανθρωποι ωριμασαν,μεγαλωσαν,μπηκαν και στις δισκογραφικες κλπ.παραγωντας ομως εξαιρετικες δουλειες(προσωπικα τρελαινομαι για Until t Sleeps,King Nothing κλπ.).Καλο ειναι να μην ειμαστε απολυτοι με σχηματα και μεγεθη,που εκτος του οτι εχουν γραψει ιστορια στην παγκοσμια μουσικη σκηνη,δεν μπορουμε και να τα προσεγγισουμε ευκολα...αυτα!
    tatsis
    27.07.2006, 09:07
    Εγω θελω να πω οτι αντι να καθεστε και να ασχολεισται με ενα συγκροτημα που εχει τελειωσει η τουλαχιστον ειναι στα τελευταια του γιατι δεν ψαχνετε να βρειτε νεα συγκροτηματα οπου το αιμα τους βραζει σαν τους τοτε καλους παλιους Metallica.Το συγκροτημα πια δεν αξιζει. Εχει χασει τιν ενεργητικοτητα που ειχε στις ενδοξες εποχες του. Οι Metallica εχουν βοηθησει πολυ στην διαμορφωση του Heavy Metal αλλα ως εδω. Δεν μπορουν να κανουν κατι αλλο. Εγο παντως τους ευχαριστο μεσα απο την καρδια μου γιατι ετσι και δεν ηταν αυτοι τοτε δεν θα ακουγα τωρα cannibal corpse .children of bodom αλλα και πολλα αλλα σημαντικα συγκροτηματα............. ALWAYS WITH ODEN ON OUR SIDE. (AMON AMARTH)
    Dimos22
    27.07.2006, 13:44
    www.youtube.com πληκτρολογήστε στην αναζήτηση και αν έχετε γρήγορη σύνδεση θα δείτε τους Metallica να παιζουν το enter sadman (festival Download 2004) με τον jordison στα ντραμς και ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του! Οσο για την αναφορά που έγινε στη δεξιοτεχνία του Ulrich... μη τρελαθούμε...
    Dimos22
    27.07.2006, 13:49
    την έκανα την πατάτα μου... στην αναζήτηση πληκτρολογήστε Metallica with jordison