ελληνική μουσική
    674 online   ·  210.857 μέλη

    Οταν οι ακροατές γίνονται παραγωγοί απ το Radio MusicHeaven

    ixthis
    26.06.2013, 14:52

    '' ΟΤΑΝ ΟΙ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΄΄

    Μία ακροάτρια του σταθμού μας  και μέλος της σελίδας  μας η  meryl82 εξέφρασε την επιθυμία της να παίξουμε και οι δύο μαζί διαλέγοντας τραγούδια που αγαπάμε σε μια λίστα μιας ώρας.

    Έτσι με αφορμή την πρόταση της σκέφτηκα την ιδέα να υπάρχει μόνιμο βήμα και για τους ακροατές και η σελίδα μέσω εμού να φιλοξενεί  τα μέλη μας αλλά απ τη θέση του παραγωγού.

    Δηλαδή το μόνο που έχουν να κάνουν τα μέλη και οι ακροατές της σελίδας μας είναι αν θελήσουν να συμμετέχουν , να διαλέξουν δώδεκα τραγούδια που αγαπάνε πολύ και με κάποια κειμενάκια που θα γράφουν( αν θέλουν) ,να κάνουν μια εκπομπή μιας ώρας.

    Αυτό θα δώσει την δυνατότητα να γνωριστούμε καλύτερα και για πρώτη φορά οι παραγωγοί να απολαύουν τις επιλογές των ακροατών του ραδιοφώνου μας .

    Μέσα από δημοκρατικές διαδικασίες οι ίδιοι οι ακροατές σήμερα το μεσημέρι στο τσάτ του σταθμού αποφασίσανε να παίζονται τρεις φορές τις βδομάδα.

     Άλλοι είπαν πέντε άλλοι δύο ο Γιωργάκης ο κουκζ έβγαλε το μέσο όρο και αποφασίστηκε τρεις.

    Δηλαδή τρείς κενές ώρες του σταθμού  να μην είναι πια κενές αλλά των ακροατών .   Ώρες που θα διαλέγουν εκείνοι  απ τις κενές του σταθμού  για να είναι ξένοιαστοι  απ τις υποχρεώσεις τους.Οταν θα ολοκληρώνετε ο κυκλος με μιά σχετικότητα θα ξαναπαίζουν και πάλι.

    Αυτό για το καλοκαίρι . Για το χειμώνα θα συνεχιστεί αλλά ίσως να είναι πιο συγκεκριμένη η ώρα.

    Θα ήθελα τις απόψεις και τις ιδέες σας .Οι συμμετοχές μέχρι τώρα είναι ,

     Meril82 , sapoynofouska, captainmorgan, boyzos, kraken, travelong, koykz ,crosroads.

    Άμεσα θα ανακοινωθεί η πρώτη εκπομπή που  είναι ήδη έτοιμη.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 26-06-2013 14:53 ]


    sapounofouska
    26.06.2013, 14:55
    Πολυ καλη σκεψη meryl... Πολυ καλη πραξη Σοφουλι..!
    meryl82
    26.06.2013, 15:00

    Ευχαριστώ μέσα απο την ψυχή μου την φίλη μου Σοφία η οποία ''αγγάλιασε'',  τίμησε και στήριξε

                                         τα ακούσματά μου.

    Ελπίζω να σας αρέσεουν οι μουσικές μου επιλογές!!!!!


    ixthis
    26.06.2013, 15:02

    Αύριο ανοίγουμε αυλαία και κανουμε έναρξη

    Πέμπτη 5-6  οι μουσικές επιλογές της meryl82 κοντά σας .... να είστε όλοι εκεί να ξαναγνωριστούμε..

    Καλή αρχη ,,,,{#emotions_dlg.clap}


    jorge
    26.06.2013, 15:05
    Ωραία ιδέα και ένα καλό "σκαλοπάτι" για να γίνουν κάποιοι ακροατές κάποια στιγμή και παραγωγοί :)

    ΥΓ. Για το τυπικό του πράγματος κι επειδή σαν σταθμός έχουμε κάποιες διαδικασίες που γίνονται τα πράγματα, οι εκπομπές αυτές θα θεωρούνται έκτακτες της Ixthis, με όλα όσα αναφέρονται στους κανονισμούς μας :)
    ixthis
    26.06.2013, 15:09

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 26.06.2013, 15:05 έγραψε...

    Ωραία ιδέα και ένα καλό "σκαλοπάτι" για να γίνουν κάποιοι ακροατές κάποια στιγμή και παραγωγοί :)

    ΥΓ. Για το τυπικό του πράγματος κι επειδή σαν σταθμός έχουμε κάποιες διαδικασίες που γίνονται τα πράγματα, οι εκπομπές αυτές θα θεωρούνται έκτακτες της Ixthis, με όλα όσα αναφέρονται στους κανονισμούς μας :)

    Ετσι ακριβώς ειναι αλλα επειδή δεν εχουν σκαίπ ολα τα πάιδιά η δε θέλουν θα βαζω τις επιλογες τους στη δική μου έκτακτη εκπομπη. Ευχαριστούμε κομαντάντε ....


    sillia
    26.06.2013, 15:17

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 26.06.2013, 15:05 έγραψε...

    Ωραία ιδέα και ένα καλό "σκαλοπάτι" για να γίνουν κάποιοι ακροατές κάποια στιγμή και παραγωγοί :)


    Για να μην ξεχνάμε δηλ.{#emotions_dlg.rolleyes}η ιδέα είχε εφαρμοστεί και στο παρελθόν με επιτυχία οι παλιοί θα θυμούνται σίγουρα !

    Απλά το αναφέρω τιμώντας παιδιά που πέρασαν απο εκπομπές "μουσικό ονειροδρόμιο" "μια ανάσα" και άλλες !

    Σήμερα έχουμε μόνο Δέοντα ...... καλό είναι ναι και από άλλους παραγωγούς που έχουν την δυνατότητα αυτή !!!!!!!

    Καλή επιτυχία {#emotions_dlg.walkman}


    ixthis
    26.06.2013, 16:04

    Δεν γνωρίζω τι έχει γίνει στο παρελθόν στο σταθμό αλλά όπως και να χει ίδιο δεν υπάρχει ποτέ ,,, ουσιαστικά ξεκίνησε απ τους φίλους ακροατές απευθυνόμενοι σε  εμένα,,, μη δρέπω δάφνες για άλλους . Το μόνο που θα κάνω είναι να γίνω η γέφυρα του σταθμού και των παιδιών.

     Ευχαριστώ ωστόσο για την ευχή.


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 26-06-2013 16:05 ]


    mixalis-kleanthis
    26.06.2013, 17:10

    Η επικοινωνία είναι το ζητούμενο !

    Kαι απ' τους πειρατικούς σταθμούς των 70ς -80ς μέχρι τα web radios ,

    Όσες φορές κι αν έχει γίνει , είτε με αφιερώσεις ,

    είτε με επιλογές τραγουδιών , είτε με κείμενα και παιχνίδια , είτε με συνδυασμό αυτών,

    με γράμματα, με τηλέφωνα, μεsms, μεmailή  μεchat…

    είναι όμορφο και αξιέπαινο...

    Η ιδέα δεν είναι πρωτότυπη , ούτε του music heaven ...

    H πρωτοτυπία προκύπει από τον τρόπο που επιλέγει ο καθένας,

    να την αξιοποιήσει και να την παρουσιάσει …

    Εγώ τα τραγούδια να στα στείλω σε e-mail ?

    Ή επειδή έχω βίσμα... δεν έχω δικαίωμα να παίξω ?!!{#emotions_dlg.confused1}


    captainmorgan-
    26.06.2013, 17:12
    Πολύ καλή σκέψη.Νομίζω ότι θα δουν και παραγωγοί τα μουσικά γούστα των ακροατών του σταθμού.
    ixthis
    26.06.2013, 18:13
    Όλοι έχουν δικαίωμα σε όλα ,,,,στο ραδιοφωνό μας.
    ixthis
    26.06.2013, 20:15

    Αυτή τη βδομάδα θα παίξουν στο ραδιόφωνο μας

    οι μουσικοι συνένοχοι ...

    Πέμπτη        5-6    meryl82

    Παρασκευή  4-5    sapounofouska και το

    Σάββατο      6-7    captainmorgan

    καλη ακρόαση σ ολους μας .


    -----------------
    κατά βάθος όλοι ξέρουμε..........

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 26-06-2013 20:16 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ixthis, 26-06-2013 20:17 ]


    sapounofouska
    26.06.2013, 21:27

    {#emotions_dlg.clap}


    meryl82
    26.06.2013, 22:00

    {#emotions_dlg.beer}


    sapounofouska
    26.06.2013, 22:13

    Παράθεση:

    Το μέλος meryl82 στις 26.06.2013, 22:00 έγραψε...

    {#emotions_dlg.beer}



    {#emotions_dlg.beer}


    ixthis
    27.06.2013, 13:16

    Σήμερα 5-6  οι ακροατές παίζουν μουσική για μας ,,,,,κοντά μας θα είναι η meryl82

    με πολύ όμορφες μουσικές  επιλογές και μικρά κειμενάκια που έγραψε για την εκπομπή!!!!

    Να είμαστε όλοι εκεί ....


    ixthis
    28.06.2013, 13:07

    Σήμερα 4-5 η σαπουνόφουσκα διαλέγει μουσική για μας!!!!

    Σας περιμένουμε..


    ixthis
    28.06.2013, 17:28

    Και εχτές και σήμερα ακούστηκαν υπέροχες επιλογές  τραγουδιών και απ τη meryl82 αλλά και σήμερα απ τη σαπουνόφουσκα.

    Αποδεικνύετε έτσι ότι η αισθητική των ακροατών του ράδιου MusicHeaven βάζει ψηλά τον πήχη.

    Και η συνέχεια είναι εξ ίσου ενδιαφέρουσα .

    Να ευχαριστήσω τα παιδιά για τη μουσική που μας χαρίζουν και για τη ζεστή τους συμμετοχή.

    Η παρουσία μας είναι το ελάχιστο που μπορούμε να τους προσφέρουμε σ αυτή την συμμετοχή τους.

    Καλή συνέχεια να έχουμε,,,,,,,


    Υγ θα κάνω κονσέρβες τις εκπομπές των παιδιών (παρ ότι είμαι άσχετη μ αυτά) να παιχτούν στις επαναλήψεις του σταθμού.


    ixthis
    29.06.2013, 14:02

    Σήμερα 6-7 στο ραδιόφωνο μας ο captainmorgan διαλέγει μουσική και τραγούδια για μας !!!!


    ixthis
    30.06.2013, 15:01

    Επανάληψη της εκπομπης του Καπταιν μοργκαν στις 6-7 σήμερα.