ελληνική μουσική
    464 online   ·  210.886 μέλη

    Πρωτοχρονιάτικη Πίτα MusicHeaven

    Orfeus
    10.02.2014, 15:25

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 10.02.2014, 14:17 έγραψε...

    Δεν θα αναφερθώ σε ονόματα παρά ΜΟΝΟ σε .......Λινια και Γιάννη που μ'εμπιστεύτηκαν και μου επέτρεψαν να δω την μάρκα του κινητού τους που τραβούσε τόσο όμορφες φωτό απ'όπου και όπως κι αν το κρατούσες!



    {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek}


    -----------------

    And in the End
    the Love you Take,
    is Equal to the Love you Make...

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Orfeus, 10-02-2014 15:25 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    10.02.2014, 15:47

    Καλησπέρα. Ευχαριστώ όλους για την όμορφη βραδιά και πάντα ας πνέει ούριος άνεμος στα ταξίδια μας. Καλότυχοι ας είστε όλοι! Ε.Σ.


    sven
    10.02.2014, 16:01

    Ορφέα,

    να δούμε τώρα, μετά από το σχόλιό σου αυτό, τι επιχειρήματα θα έχεις αν "κατακριθείς" από την Animista για σεξιστικές αντιλήψεις, καλυμμένες πίσω από ξενόγλωσσα τσιτάτα, για την αγάπη...

    ΥΓ. Αλήθεια, τι μάρκα κινητό έχεις...;;;{#emotions_dlg.crying}


    Orfeus
    10.02.2014, 16:21

    {#emotions_dlg.beer}

    Υ.Γ. Να σε εμπιστευθώ και να σου πω; {#emotions_dlg.biggrin}


    PetrosTser
    10.02.2014, 16:57

    Θαυμάσια βραδιά η χτεσινή, η δεύτερη κατά σειρά παρεύρεσή μου σε συνάντηση του MusicHeaven. Τα συγχαρητήριά μου και από εδώ στον Δημήτρη, την Καλλιόπη και τις μπάντες τους (και τον guest star Χόρχε!) για τις εξαίρετες μουσικές που μας χάρισαν, και πολλά ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά από την σελίδα για τις αυθεντικές και ξεχωριστές παρουσίες τους. Ιδιαίτερη μνεία θέλω να κάνω, δίπλα στους αγαπητούς Γιώργο-Χόρχε, Γιώργο-Ορφέα, Αλβέρτο, Σάκη και Παναγιώτη-travelogue, τους οποίους γνώριζα ήδη, στα μέλη που είδα για πρώτη φορά: την Ευαγγελία, την Αναστασία-sillia, τον Κωνσταντίνο-cross, τον Γιάννη-Deos, την Ιωάννα-Linya, την Δέσποινα και την Μαρία-preciousrain μαζί με τον Γιώργο.

    Να είστε όλοι καλά παιδιά, και πάντα τέτοια!

    {#emotions_dlg.inlove}

    Υ.Γ.: Κοπελιές με τα ερωτηματικά... με ψεύτικες ελπίδες μας βάλατε να ζούμε... {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.blush}


    -----------------

    "LIVE TO ROCK!": Rock-metal εκπομπή κάθε Δευτέρα 18:00 - 20:00 εδώ στο Radio MusicHeaven! (http://radio.musicheaven.gr/

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PetrosTser, 10-02-2014 16:58 ]


    PetrosTser
    10.02.2014, 17:01

    Μην νομίζεις ότι το είπα για να μου δικαιολογηθείτε... απλά τόνισα τις αισθητές απουσίες {#emotions_dlg.biggrin}

    Νεξτ τάιμ {#emotions_dlg.biggrin}


    margatsif
    10.02.2014, 17:08
    Sillia ! Καταλαβαίνεις τώρα τι τραβούσε η Μαρί - Κοσμό με τις δωδεκάποντες γοβες της; χαχαχαχα!!
    SakisKouroupos
    10.02.2014, 17:10
    Γενικώς.... πιστεύω ότι ήταν τυχερή βραδυά για όλους. Γι αυτούς που κέρδισαν το φλουρί,γι αυτούς που μας διασκέδασαν, για μας που τους χειροκροτήσαμε,για τις καινούριες γνωριμίες μας, για την πολύ θερμή συντροφιά που είχαμε, για τα νέα πρόσωπα που παροτρύναμε να έρθουν στο ΜΗ,για τους καλούς φίλους ... και για τις αισθησιακές παρουσίες στην παρέα μας.Επιτέλους η παρέα του ΜΗ αρχίζει να ξαναζεί!!!
    TRAVELOGUE
    10.02.2014, 17:10

    Όλη η χτεσινή βραδιά είχε γενικώς ωραίο... χαρμάνι...

    Πάντα τέτοια...  {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    10.02.2014, 17:16
    Το επόμενο ραντεβού είναι σε 2 εβδομάδες, στο ίδιο μέρος. Με Δημήτρη Μπέγιογλου. Και Ξένια. Και Απόστολο. More to come soon....
    PetrosTser
    10.02.2014, 17:17

    τέλειααααααα {#emotions_dlg.thumbup}


    Chrysanna
    10.02.2014, 17:45

    Έχει ήδη καταγραφεί το γεγονός ότι δεν μου κρατήσατε τουλάχιστον ένα φλουρί

    Επειδή όμως είμαι μεγαλόκαρδος άνθρωπος, σας συγχωρώ και σας αγαπώ. Εγώ κι η Αλιφέρη..

    Την επόμενη φορά σίγουρα θα είμαι εκεί..
    Ευαγγελία αν σου βγαίνει, φτιάξε μία ατομική βασιλόπιτα με 2-3 φλουριά για σιγουριά...

    {#emotions_dlg.rockon}


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    10.02.2014, 20:45

    Καλησπέρα. Φρόντισε να είσαι εκεί, γιατί αλλιώς δεν έχει φλουρί. Μη σου προκύψει τίποτε απρόοπτο, γιατί τότε.....{#emotions_dlg.helpsmilie}Ε.Σ.


    sillia
    10.02.2014, 20:53

    Παράθεση:

    Το μέλος margatsif στις 10.02.2014, 17:08 έγραψε...

    Sillia ! Καταλαβαίνεις τώρα τι τραβούσε η Μαρί - Κοσμό με τις δωδεκάποντες γοβες της; χαχαχαχα!!

    {#emotions_dlg.yes}


    jorge
    10.02.2014, 21:28

    Ευχαριστούμε πολύ τον Σπύρο (spiroos) που είχε την ιδέα, την όρεξη και ανέλαβε τον συντονισμό της βραδιάς, αφανής και σεμνός όπως πάντα. Ευχαριστούμε την Ευαγγελία για την πίτα και τα δωράκια. Ευχαριστούμε την Απανεμιά και τα παιδιά εκεί, που είναι όλοι ένας κι ένας, ευγενικοί και χαμογελαστοί. Ευχαριστούμε τους Ακαπέλλα, την Καλλιόπη, τον Δημήτρη Καρρά, την μπάντα του και τον Λευτέρη τον πιανίστα.

    Και όλους όσους ήρθατε και κάνατε τη βραδιά τόσο ζεστή.

    Να είστε καλά, ραντεβού σε 2 Κυριακές, στο ίδιο μέρος και με την ίδια διάθεση :)

















    επισυναπτόμενα: 2014-02-09 21.20.45.jpg 2014-02-09 22.31.32.jpg 2014-02-09 19.45.05.jpg 2014-02-09 21.48.31.jpg 2014-02-09 21.20.25.jpg 
    Hastaroth
    10.02.2014, 21:32

    Πέρα απ'την όμορφη βραδυά,την παρέα με τους γνωστούς και νέους Musicheaven-ίτες,την πολύ ωραία μουσική,αποκόμισα και ένα πολύ χρήσιμο τρυκ:πώς να παίζω το bass drum ανάποδα,καθήμενος πάνω σ'αυτό,όταν η σκηνή είναι μικρή.Πάντως το ίδιο (σχεδόν) αποτέλεσμα θα είχε ο συγκεκριμένος μουσικός με ένα cajon,θα είχε δέ αξιοποιήσει πλήρως και το hihat του-το είδα αυτό το "στήσιμο" σε ένα live που είχα πάει το περασμένο Σάββατο.

    Επίσης θα ήθελα να κάνω μιά πρόταση:επειδή η Κυριακή είναι μιά μέρα δύσκολη όταν τελειώνη,διότι ακολουθεί η Δευτέρα με το πρωινό ξύπνημα,μήπως αυτές οι βραδυές θα μπορούσαν να γίνωνται το Σάββατο;Ετσι εμείς που με βαρειά καρδιά αναγκαστήκαμε να αποχωρήσουμε,θα είχαμε μείνει κι'άλλο.

    ΥΓ 1.Η Sillia πάντως μιά χαρά τα κατάφερε στα στενά τής Πλάκας,με τα ψηλοτάκουνα.

    ΥΓ 2.Επίσης είμαι βαθιά συγκινημένος (που έλεγε και ο μέγας τής Αλλαγής) που επιτέλους μπήκα και σ'αυτήν την ιστορική μπουάτ,γιατί τόσα χρόνια δέν είχα καταφέρει να την επισκεφτώ.

    ΥΓ 3.Επίσης είμαι βαθιά συγκινημένος (ξανά) διότι γιά άλλη μιά φορά βρέθηκα στην περιοχή όπου γεννήθηκα,και μάλιστα στον δρόμο (οδός Αδριανού) που ήταν το σπίτι μας-ασχέτως άν τώρα δέν υπάρχη ούτε πέτρα απ'αυτό.

    ΥΓ 4.Αλήθεια,τί μάρκα είναι αυτό το κινητό που τραβάει φωτογραφίες απ'όπου κι'άν το κρατάς;


    jorge
    10.02.2014, 21:44





    επισυναπτόμενα: 2014-02-09 23.37.47.jpg 
    mary_omikron
    10.02.2014, 21:48

    @ Hast αυτές τις ιδιαιτερες λειτουργίες των κινητών ΜΟΝΟ η Σίλλια τις ξέρει, αλλά δε μαρτυρά τίποτα...Σφίγγα :) :)

    @ Jorge γιατί έχασες το χρώμα σου? Τι συνέβη?!?!
    -----------------

    Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 10-02-2014 22:03 ]


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    10.02.2014, 21:53

    Καλησπέρα. Μαίρη είναι απλό. Ο αρχηγός θαμπώθηκε από το κινητό που θαύμασε η Σίλια.{#emotions_dlg.blush} Ε.Σ. Υ.Γ.: Έμαθα ότι θα κατέβεις στα μέρη μας. Πότε με το καλό; Το κόκκινο χαλί στα Πατήσια έχει στρωθεί ήδη! Μην αργήσεις και το ξεσκονίζω. Ε.Σ.


    mary_omikron
    10.02.2014, 21:58

    Λιάνα ξέρεις κάτι που δεν ξέρω εγώ? ενημέρωσέ με πληζ για το πότε κατεβαίνω {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}