ελληνική μουσική
308 online   ·  202.997 μέλη

Πρωτοχρονιάτικη Πίτα MusicHeaven

EVAGGELIASAKELLARIOU
Φθασμένος
Chat
10.02.2014, 20:45

Καλησπέρα. Φρόντισε να είσαι εκεί, γιατί αλλιώς δεν έχει φλουρί. Μη σου προκύψει τίποτε απρόοπτο, γιατί τότε.....{#emotions_dlg.helpsmilie}Ε.Σ.

sillia
MusicHeaven Guru
Chat
10.02.2014, 20:53

Παράθεση:

Το μέλος margatsif στις 10.02.2014, 17:08 έγραψε...

Sillia ! Καταλαβαίνεις τώρα τι τραβούσε η Μαρί - Κοσμό με τις δωδεκάποντες γοβες της; χαχαχαχα!!

{#emotions_dlg.yes}

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
10.02.2014, 21:28

Ευχαριστούμε πολύ τον Σπύρο (spiroos) που είχε την ιδέα, την όρεξη και ανέλαβε τον συντονισμό της βραδιάς, αφανής και σεμνός όπως πάντα. Ευχαριστούμε την Ευαγγελία για την πίτα και τα δωράκια. Ευχαριστούμε την Απανεμιά και τα παιδιά εκεί, που είναι όλοι ένας κι ένας, ευγενικοί και χαμογελαστοί. Ευχαριστούμε τους Ακαπέλλα, την Καλλιόπη, τον Δημήτρη Καρρά, την μπάντα του και τον Λευτέρη τον πιανίστα.

Και όλους όσους ήρθατε και κάνατε τη βραδιά τόσο ζεστή.

Να είστε καλά, ραντεβού σε 2 Κυριακές, στο ίδιο μέρος και με την ίδια διάθεση :)

επισυναπτόμενα: 2014-02-09 21.20.45.jpg 2014-02-09 22.31.32.jpg 2014-02-09 19.45.05.jpg 2014-02-09 21.48.31.jpg 2014-02-09 21.20.25.jpg 
Hastaroth
Βετεράνος
Chat
10.02.2014, 21:32

Πέρα απ'την όμορφη βραδυά,την παρέα με τους γνωστούς και νέους Musicheaven-ίτες,την πολύ ωραία μουσική,αποκόμισα και ένα πολύ χρήσιμο τρυκ:πώς να παίζω το bass drum ανάποδα,καθήμενος πάνω σ'αυτό,όταν η σκηνή είναι μικρή.Πάντως το ίδιο (σχεδόν) αποτέλεσμα θα είχε ο συγκεκριμένος μουσικός με ένα cajon,θα είχε δέ αξιοποιήσει πλήρως και το hihat του-το είδα αυτό το "στήσιμο" σε ένα live που είχα πάει το περασμένο Σάββατο.

Επίσης θα ήθελα να κάνω μιά πρόταση:επειδή η Κυριακή είναι μιά μέρα δύσκολη όταν τελειώνη,διότι ακολουθεί η Δευτέρα με το πρωινό ξύπνημα,μήπως αυτές οι βραδυές θα μπορούσαν να γίνωνται το Σάββατο;Ετσι εμείς που με βαρειά καρδιά αναγκαστήκαμε να αποχωρήσουμε,θα είχαμε μείνει κι'άλλο.

ΥΓ 1.Η Sillia πάντως μιά χαρά τα κατάφερε στα στενά τής Πλάκας,με τα ψηλοτάκουνα.

ΥΓ 2.Επίσης είμαι βαθιά συγκινημένος (που έλεγε και ο μέγας τής Αλλαγής) που επιτέλους μπήκα και σ'αυτήν την ιστορική μπουάτ,γιατί τόσα χρόνια δέν είχα καταφέρει να την επισκεφτώ.

ΥΓ 3.Επίσης είμαι βαθιά συγκινημένος (ξανά) διότι γιά άλλη μιά φορά βρέθηκα στην περιοχή όπου γεννήθηκα,και μάλιστα στον δρόμο (οδός Αδριανού) που ήταν το σπίτι μας-ασχέτως άν τώρα δέν υπάρχη ούτε πέτρα απ'αυτό.

ΥΓ 4.Αλήθεια,τί μάρκα είναι αυτό το κινητό που τραβάει φωτογραφίες απ'όπου κι'άν το κρατάς;

jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
10.02.2014, 21:44

επισυναπτόμενα: 2014-02-09 23.37.47.jpg 
mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
10.02.2014, 21:48

@ Hast αυτές τις ιδιαιτερες λειτουργίες των κινητών ΜΟΝΟ η Σίλλια τις ξέρει, αλλά δε μαρτυρά τίποτα...Σφίγγα :) :)

@ Jorge γιατί έχασες το χρώμα σου? Τι συνέβη?!?!
-----------------

Η ανάγκη να έχεις πάντα δίκιο, σφραγίδα ενός χυδαίου πνεύματος.. (Αlbert Camus)

[ τροποποιήθηκε από τον/την mary_omikron, 10-02-2014 22:03 ]

EVAGGELIASAKELLARIOU
Φθασμένος
Chat
10.02.2014, 21:53

Καλησπέρα. Μαίρη είναι απλό. Ο αρχηγός θαμπώθηκε από το κινητό που θαύμασε η Σίλια.{#emotions_dlg.blush} Ε.Σ. Υ.Γ.: Έμαθα ότι θα κατέβεις στα μέρη μας. Πότε με το καλό; Το κόκκινο χαλί στα Πατήσια έχει στρωθεί ήδη! Μην αργήσεις και το ξεσκονίζω. Ε.Σ.

mary_omikron
Chat
10.02.2014, 21:58

Λιάνα ξέρεις κάτι που δεν ξέρω εγώ? ενημέρωσέ με πληζ για το πότε κατεβαίνω {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}

EVAGGELIASAKELLARIOU
Φθασμένος
Chat
10.02.2014, 21:59

Έπρεπε να είχες έρθει από χτες. Εγώ πάντως θα σε περιμένω έστω και ιγκόγνιτο. Ε.Σ.

mary_omikron
Chat
10.02.2014, 22:07
Δεν τα καταφέρνω στα incognito...με ανακαλύπτουν οι δημοσιογράφοι :Ρ :Ρ
spiroos
MusicHeaven Guru
Chat
11.02.2014, 16:40

Μια ακόμα «ανθρώπινη» βραδιά του MusicHeaven...χωρίς δεύτερες σκέψεις, εγωισμούς και παρασκήνια. Συγχαρητήρια σε όλους, πάνω και κάτω από τη σκηνη...Ραντεβού στις 23 Φεβρουαρίου, στον ίδιο χώρο....για το 2ο Live μας...:)

mary_omikron
Chat
11.02.2014, 16:52

Παράθεση:

Το μέλος spiroos στις 11.02.2014, 16:40 έγραψε...

Μια ακόμα «ανθρώπινη» βραδιά του MusicHeaven...χωρίς δεύτερες σκέψεις, εγωισμούς και παρασκήνια. 

Αυτό είναι το πραγματικό πρόσωπο του MusicHeaven που το βιώνουν όσοι το αγαπούν ειλικρινά και το προσεγγίζουν χωρίς ανταποδοτικές προσδοκίες {#emotions_dlg.thumbup} 

EVAGGELIASAKELLARIOU
Φθασμένος
Chat
11.02.2014, 17:06

Καλησπέρα. Θα συμφωνήσω με το Σπύρο και τη Μαίρη. Όπου υπάρχει ανθρωπιά, υπάρχει αγάπη χωρίς ανταπόδοση. Στο μόνο που θα "διαφωνήσω"  με το Σπύρο είναι τα εισαγωγικά στη λέξη ανθρώπινη, γιατί με τα φτωχά μου ελληνικά νομίζω ότι το συγκεκριμένο σημείο στίξης μπαίνει για να δώσουμε μια δόση ειρωνίας στη φράση ή στη λέξη. Σπύρο, ξέροντας τον ανιδιοτελή χαρακτήρα σου και τις τεράστιες γνώσεις σου ως φιλόλογος, διόρθωσέ με εάν κάνω λάθος. SmileΤιμωρία πάντως δεν μπαίνω.{#emotions_dlg.tt2} Ε.Σ.

-----------------

Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

[ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 11-02-2014 17:07 ]

spiroos
MusicHeaven Guru
Chat
11.02.2014, 17:29
Καλησπέρα Ευαγγελία. Κατ' αρχάς να σε ευχαριστήσω και εγώ για την όμορφη πίτα που μας προσέφερες!!! Τα εισαγωγικά τα έβαλα για έμφαση καθώς το ζητούμενο επίθετο σε τέτοιες εκδηλώσεις είναι η «μουσική» βραδιά. . Το Musicheaven καταφέρνει πάντα να προτάσσει το «ανθρώπινη». Που μάλλον χρειάζεται περισσότερο.. Υ.Γ. Και εσύ έβαλες σε εισαγωγικά το «διαφωνήσω». :) Το ξέρω και εγώ πώς δεν γράφτηκε με δόση ειρωνείας...Να είσαι καλά.
Orfeus
Μουσικοπαραδεισένιος
Chat
11.02.2014, 19:00

Φωτογραφίες δεν έχουμε ρε παιδιά; Εννοώ με εμάς που καθόμασταν κάτω, από το κόψιμο της πίτας κλπ... 

EVAGGELIASAKELLARIOU
Φθασμένος
Chat
11.02.2014, 20:02

Καλησπέρα. Εγώ θα έχω φωτογραφίες το απόγευμα της Παρασκευής 14/2/2014. Το πρωΐ του Σαββάτου σκανάρω και τις στέλνω info@musicicheaven.gr. E.Σ.

sillia
MusicHeaven Guru
Chat
11.02.2014, 20:35

Παράθεση:

Το μέλος spiroos στις 11.02.2014, 16:40 έγραψε...

Μια ακόμα «ανθρώπινη» βραδιά του MusicHeaven...χωρίς δεύτερες σκέψεις, εγωισμούς και παρασκήνια. Συγχαρητήρια σε όλους, πάνω και κάτω από τη σκηνη...Ραντεβού στις 23 Φεβρουαρίου, στον ίδιο χώρο....για το 2ο Live μας...:)

Η χαρά μου που σας είδα παλιά αλλά και νεα μουτράκια μεγάλη....Αλλά επιτρέψτε μου να γκρινιάξω λίγο !

Η είσοδος των 7 ευρω χωρίς να έχουμε ποικιλία στην επιλογή ποτού κάπως στεγνώνει χείλη και τσέπη{#emotions_dlg.rolleyes}

Τι ζήτησα η φτωχούλα? Ένα fruit punch με ελάχιστο αλκοολ και ο δίσκος με κοιτούσε με απορία{#emotions_dlg.huh}

Εκτός και έπεσα σε μέρα φρουτοαλκοολαπαγορευσης {#emotions_dlg.lol}

PetrosTser
Σολίστ
Chat
11.02.2014, 20:46

Παράθεση:

Το μέλος jorge στις 10.02.2014, 21:28 έγραψε...

Ευχαριστούμε την Ευαγγελία για την πίτα

και τι πίταααααα!!! {#emotions_dlg.biggrin}

(έμεινε καθόλου; Innocent )

{#emotions_dlg.rolleyes}

Hastaroth
Βετεράνος
Chat
11.02.2014, 20:56

Κι'εγώ παραξενεύτηκα γιατί υποτίθεται πως το fruit punch κατά κανόνα περιέχει και λίγο αλκοόλ-μού το έχει πεί ένας παλιός μου φίλος που δούλευε ώς μπάρμαν τα καλοκαίρια σε τουριστικά νησιά.

Το αντίτιμο τής εισόδου πάντως το βρίσκω "εντός ορίων" γιά μιά τέτοια μέρα.Εχω πάει κατά καιρούς σε μέρη όπου με το ίδιο ποσό δέν σού δίνουν ούτε κάν πορτοκαλάδα.

Ελπίζω πως και στο επόμενο event θα είμαι παρών,άν δέν κάτση καμμιά στραβή.

Επίσης το Σάββατο θα αποστείλω κι'εγώ κάποιες φωτογραφίες από εσάς που καθόσασταν και από το κοπή τη πίτα.Τους γουρλούς που βρήκαν τα φλουριά δυστυχώς δέν πρόλαβα να τους φωτογραφίσω...

sillia
MusicHeaven Guru
Chat
11.02.2014, 21:17

Παράθεση:

Το μέλος Hastaroth στις 11.02.2014, 20:56 έγραψε...

Το αντίτιμο τής εισόδου πάντως το βρίσκω "εντός ορίων" γιά μιά τέτοια μέρα.Εχω πάει κατά καιρούς σε μέρη όπου με το ίδιο ποσό δέν σού δίνουν ούτε κάν πορτοκαλάδα.

Το αντίτιμο με επιλογή ποτού της αρεσκείας μας το βρίσκω προσιτό και "εντος οριων" όπως το λες καλέ μου Hastaroth {#emotions_dlg.rolleyes}

Ούτε καν πορτοκαλάδα?χαχχααα Νεράκι έστω?