ελληνική μουσική
    539 online   ·  210.873 μέλη
    Jasmine
    10.07.2005, 19:57
    Ήτανε ΤΕΛΕΙΑ!!!! Μόνο άλλη μια φορά το είχα ξανακάνει αυτό στην τρελλή μου εφηβεία και ομολογώ ότι μου είχε λείψει... Και φυσικά χάρηκα που ξαναείδα τα παιδια που γνώριζα και τα καινούργια που συνάντησα!!

    Γιώργο μου (orfeus) να σαι καλά.. Και μεις ευχαριστούμε για το "Blowing in the wind", και τις οδηγίες για το πως θα σας βρούμε γιατί ακόμα θα ψάχναμε...χεχε

    Kallia μου? Που ήσουν? Σ' έψαχνα μες στη μαύρη νύχτα μήπως σε δω αλλά δε σε είδα...

    Να το ξανακάνουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!!!

    Υ.Γ. Δεν πειραζει που δεν είχαμε κοψιδια βρε παιδια, εμένα προσωπικά με χόρτασε η μουσική και το τραγούδι που έβγαινε μέσα απ' τις καρδιές μας!!!
    billy_cobham_2005
    10.07.2005, 23:14
    Πολύ όμορφη συγκέντρωση σε έναν χώρο πραγματικά πλασμένο για τέτοιες μουσικές βραδιές!!! Να κάτι που πραγματικα αξίζει να καθιερωθεί σιγά σιγά ως καλοκαιρινός θεσμός!


    Υ.Γ.1: Για την ιστορία, η παραλία ήταν κανα χιλιόμετρο απο το grand resort!

    Υ.Γ.2: Θέλω να ευχαριστήσω για τις μπύρες όσους με κέρασαν. Την επόμενη φορα δικές μου!
    Hastaroth
    10.07.2005, 23:24
    Τελικά ήρθαν περισσότεροι από όσους περιμέναμε!Απόδειξη οτι το MH είναι πόλος έλξεως γιά πολύ κόσμο,μουσικούς καί μή (αναφέρομαι στούς φίλους που κάποια μέλη έφεραν μαζί τους)

    Ο Orfeus απέκτησε από χτές καί τόν τίτλο τού...ψυγειοθραύστη (κάποιον άκουσα νά το λέη αλλά δέν θυμάμαι ποιόν).

    Γενικά ήταν μιά πάρα πολύ ωραία βραδυά (παρ'όλο που οι διπλανές παρέες ένθεν καί ένθεν τού MH μού έσπασαν τή μύτη μέ τίς μυρουδιές από τά ψηνόμενά τους ).

    Παρ'ό,τι είχα φέρει μαζί μου καί τά σύνεργα τού μπάνιου,ο φόβος τών αχινών (που ο μέν Fali έλεγε οτι δέν υπάρχουν,αλλά ίσως οι αχινοί....δέν το ήξεραν) μέ κράτησε εκτός θαλάσσης.Ισως άν καθόμασταν μέχρι πρωϊας τά πράγματα να ήταν διαφορετικά.

    Επιστρέφοντας μέ τον Σταύρο είδαμε καί μιά....είδηση,πρίν κάν βγή στά τηλεοπτικά δελτία:την έναρξη τής πυρκαγιάς στο πρώην κτίριο τής ΟΑ στό Ελληνικό)....

    Νά ξανακάνουμε λοιπόν beach party οπωσδήποτε (αλλά μέ πιό ανθεκτικά...ψυγεία!)
    kifa
    11.07.2005, 05:49
    Βρε....Αλβέρτο.....Η σουίτα τελικά ήταν καλή ??? Δεν μας είπες.... ???


    deepbluesea
    11.07.2005, 09:57
    Καλημέρα! Πραγματικά ήταν τέλειο το παρτάκι! Για μένα ήταν η πρώτη φορά που ερχόμουνα σε επαφή με τα μέλη του ΜΗ και πραγματικά εντυπωσιάστηκα! Η τοποθεσία ήταν φανταστική, το κλίμα ήταν έντονα παρείιστικο και ένιωσα οτι μας αγκαλιάσατε απο την πρώτη στιγμή. Μπράβο ρε παιδιά!! Ελπίζω να σας ξαναδω σύντομα σε κάποια άλλη συνεστίαση του ΜΗ ( και beach party να είναι πάλι, δε με χαλάει καθόλου). Πέρασαμε φανταστικά! Παιδιά χάρηκα πολύ σας γνώρισα!!!
    Astron
    11.07.2005, 11:57
    Παιδιά πραγματικά ήταν πανέμορφα...
    Πολύ όμορφη παρέα, πολύ κέφι, πολύ τραγούδι και μουσική

    Χάρηκα πάρα πολύ που είδα από κοντά ανθρώπους που συμπαθώ κι εκτιμώ τόσο πολύ και αλλάξαμε έστω και λίγες κουβέντες
    Να 'στε όλοι καλά!

    Υ.Γ. Όσο για το ψυγειάκι...
    ε είπαμε να σπάσουμε τον πάγο, αλλά ο Ορφέας μας το πήρε πολύ κυριολεκτικά!
    Χαλάλι
    Desmar
    11.07.2005, 19:14
    ... επεράσαμε όμορφα ... όμορφα ... όμορφα ... έπεράσαμε όμορφα και εκείνη την βραδυά...

    Είχε πολύ κόσμο .. πολύ μουσική ... πολλές μπύρες ΜΑ ΝΕΝΕ ... και τραγούδι ... και από όλα ... τούρτα δεν είχαμε αλλά μας έφεραν ευτυχώς από την διπλανή παρέα ... τα κοψιδάκια δεν τα καταφέραμε να τα φέρουμε κοντά μας ίσως την επόμενη φορά ...

    Πολλές κιθάθες (6 σωστά μετρήθηκαν) ... 3 μπουζούκια ... 2 τουμπερλέκια ... καλή διάθεση ... και αρκετό κέφι ... είδαμε παλιά και νέα μέλη ... και αρκετά υποψήφια ...

    Το μωρό μου (kifas) ... Astron (Παύλος) ... Falimento (Γιώργος) ... Orfeus (Γιώργος) ... ENTEXNON (Στάθης) ... Jorge ... Hastaroth (Αλβέρτος) ... Rapsodos (Γιώργος) ... rivera (Πέτρος) ... και άλλα παιδιά μέλη ( δεν θυμάμαι τα nick σας) και μη μέλη έδωσαν το μουσικό τους παρόν με πολύ καλή διάθεση και μας κράτησαν μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες ...

    Τα σπάσαμε γενικά ... χορδές ... αλλά και ψυγειάκια ... άμα λάχει (ε Orfeus? ) ... μια χαρά ...!

    Παιδάκια να'μαστε καλά ... και ανταμώνουμε .. και να ξεφαντώνουμε ...



    Η πιο χαμένη μέρα μας είναι αυτή που πέρασε δίχως καθόλου γέλιο...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Orfeus on 11-07-2005 20:06 ]
    Hastaroth
    11.07.2005, 23:35
    Quote:

    Το μέλος kifa στις 11-07-2005 στις 05:49 έγραψε:

    Βρε....Αλβέρτο.....Η σουίτα τελικά ήταν καλή ??? Δεν μας είπες.... ???







    Πολύ καλή καί μέ θέα...στή θάλασσα :))))
    rapsodos
    12.07.2005, 09:49
    Δυστυχώς ... δεν έχω το χρόνο που θα ήθελα για να αναφερθώ στο πάρτυ μιας και το boss καραδοκεί , αλλα δυο τρία πράγματα μπορώ να προλάβω .... ελπίζω.
    Ηταν ακόμα μια υπέροχη συνάντηση , με φίλους , συνταξιδιώτες και Ανθρώπους που χαίρονται τις στιγμές. Να στε καλά παιδιά , ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη αυτή νύχτα.
    Ιδιαιτέρως ευχαριστώ τους Jorge και Ελένη για την φιλοξενία τους αυτές τις 2 μέρες.
    Καλή αντάμωση
    falimento
    12.07.2005, 12:29
    Για μια ακόμη φορά υπέροχα...

    Μα επιτέλους, υπάρχει κάποια συνάντηση που έχουμε κάνει και να περάσαμε τουλάχιστον ....μέτρια;;; Όσον αφορά εμένα, η απάντηση είναι καμμία... Δεν μπορώ να καταλάβω. Είναι καρμικό μάλλον το θέμα. (Μην αρχίζετε και γράφετε τώρα για θρησκείες και για 10 εντολές γιατί θα σας ...μετρήσω!!)

    Βehind the scenes

    Ήμουν ο πρώτος που πήγε κατά τις 19:30 στη παραλία περιμένοντας την "αρακτή" Ο.Ε. που ήρθε με καθυστέρηση. Απήλαυσα βέβαια, ένα ωραίο μπανάκι, με δυο ωραίες παρουσίες απέναντι, που με κοιτάγαν σαν λουκουμάκι ίσως donut, ολίγον σιτεμένες η αλήθεια, πρέπει να είχαν προλάβει την Ακρόπολη ...οικόπεδο και τον Εθνικό κήπο ...γλάστρα! .
    Κατέφτασε ευτυχώς μετά από λίγο ο Παύλος με το Δημήτρη και την Έλενα και με ...έσωσαν!

    Για την ιστορία

    1) Πρώτα θα αναφερθώ στην έκπληξη βέβαια, του ερχομού του Γιώργου (Rapsodos) και της Πέννυς. Ήταν για μένα το πιο ευχάριστο event...

    2) Τα προκιθαρίσματα με τον Παύλο, Orfeus, Κιfa (άντε ας βάλουμε και τον Jorge για να μην κλαίει) πριν φτάσει ο πολύς ο κόσμος.

    3) Τον πετροπόλεμο ενάντια στη δάδα με τον Rapsodo. Με νίκησε, την έσβησε πρώτος!

    4) Ο επεισοδιακός ερχομός του Divided, που άλλαξε πλοίο, τραμ και μετά πήρε ταξί για να έρθει να μας βρει. Θεός! Έτσι για να προλάβω τους μεμψίμοιρους, σχετικά με την απόσταση!

    5) "Ο κάτσε κάτω από το ψυγείο" Orfeus!. Αν και λεπτός διαθέτει ...βαρύ κάθισμα! Για τα γέλια που κάναμε και τις φιλοσοφικές συζητήσεις μετά, για το ότι είναι must σε κάθε συνάντηση και είναι ο αγαπημένος όλων.

    6) Οι μπύρες του Jorge. Παναγιώτη (vouliakis) εφαρμόσαμε τη συμβουλή σου, μάλλον όχι και τόσο καλά, και το κυματάκι μας την έκανε! Τελικά με λίγη καταδυτική προσπάθεια τις μαζέψαμε!

    7) To μεταμεσονύχτιο μπάνιο με τον Divided.
    Ο Μanblaz ...κρύωνε , όμως έπεσε αργότερα!

    8) Τα κρουστά, Δημήτρης και Αλβέρτος. Η ξάπλα του Hastaroth που στρίμωξε τα μέλη πίσω...!

    9) Οι συζητήσεις με την Ελένη και την Πέννυ, μπροστά στο αυτοσχέδιο τζάκι...

    10)Χάρηκα πολύ που είδα ξανά: Δεσποινούλα (DesKifmar!), Γιασεμί, kallia και Αlexk (θα τα πούμε εν Πάρω...), Manblaz (επέμεινε να παίξω Πασχαλίδη-Παυλάκο, αλλά δεν του έκανα τη χάρη... Sorry Μανώλη μου..), Piterpiano
    Rivera, Konnie, τον Ελληνάρα Tetraktis που δεν τον χάρηκα πολύ, Μkala, Solfezo και Ζamat.. Επίσης κάποια άλλα μέλη που δεν θυμάμαι nick ή δεν μάλλον δεν είναι ακόμα μέλη (πχ. η κοπέλα με τη κιθάρα)

    11) Τέλος θέλω να αναφερθώ σε αγαπημένα πρόσωπα που δεν ήρθαν για λόγους ανωτέρας βίας, αλλά ήταν μαζί μας νοητά:
    Μαριαννάκι (Αggelina), Kατερινάκι (Kit Kat), τον κολλητό μου πιανίστα (Giorgos), τον αγαπημένο μου ξάδερφο Astraxan, την Νεκταρία μας, το Λιντάκι (Linda7), το σαντουρoMπάμπη μας (Santourman), το Ρεβεκκάκι, Soulessome (Πόπη), _a_r_i_s_(Νεκτάριος), Christ25, Christine (Στέλλα), Sofia, Pianopassion (Κώστας), Tintalle (Αγγελική) Γιωργάρας (GL), Vouliakis(Πάνος),ΥiannisYiannis, Χristos, Nefos, Koripaki(ατυχία με το λεωφορείο...) Κοtsiraki(Ευτυχία), TsukuΣοφίαElf, Τhanasena(Αλεξία),Αndri14(το γέλιο σου ακουγόταν μέχρι εδώ!), CasillasF (Χαρά), Elenigeladari, Stellina, …Eλπίζω να μην ξέχασα κανέναν!












    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 12-07-2005 13:14 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 12-07-2005 13:14 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 12-07-2005 18:27 ]
    tsuku_elf
    12.07.2005, 15:29
    Κι όμως ...υπάρχουν φορές που η θάλασσα μας ενώνει!

    Την ώρα που η συντροφιά του Μ/Η απολάμβανε παράκτιες και ενάλιες στιγμές, σε κάποια άλλη ακτή, μας έκανε κι εμάς συντροφιά η ίδια θάλασσα, η ίδια καλοκαιρινή νυχτιά, η ίδια αύρα .

    Και με το κυματάκι σας στέλναμε τους "θαλασσινούς" χαιρετισμούς μας και την ευχή να περάσετε υπέροχα.

    Χαιρόμαστε που διαπιστώνουμε πως η ευχή μας "έπιασε τόπο".
    eleni
    12.07.2005, 18:16



    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσες φορές σας μελετήσαμε..........

    Ιδιαίτερα εγώ με την Πέννυ...μπροστά στο αυτοσχέδιο τζάκι (βλέπε

    falimento)........



    Astron
    12.07.2005, 20:39
    Λοιπόν; Πότε θα κάνουμε το 2ο beach party??
    Amelie
    13.07.2005, 11:45
    Ελπίζω σύντομα..! Παιδιά, χάρηκα πολύ που σας ξαναείδα και μακάρι την επόμενη φορά να έρθουν και όσοι δεν τα κατάφεραν το Σάββατο!
    Hastaroth
    13.07.2005, 12:02
    Εγώ όμως...δέν σε είδα!

    Πού ήσουν κρυμμένη;

    ΥΓ.Είχες έρθει καί σε προηγούμενο meeting;


    rivera
    13.07.2005, 15:28
    Αντε αποφασιστε για να ξερουμε,να μην παει χαμενο και το ψυγειακι.
    Orfeus
    13.07.2005, 16:15
    Ψυγειάκι; Πούντο;


    Desmar
    13.07.2005, 18:35
    ... πούντο πούντο το ψυγειάκι ... σπάστο σπάστο και εσύ αν μπορείς ...

    χαχαχαχαχα ...


    Jasmine
    14.07.2005, 02:20
    Έφτασεεεεεεεεεεεεε!!!!!!! Ένα ψυγειο παραγγελιά για τον Ορφέα μας!!
    Solfezos
    14.07.2005, 19:33
    Καλησπέρα απο την όμορφη και καυτή Κρήτη!!
    Ελπίζω να περνάτε όλοι τέλεια!

    Το party ήταν πραγματικά πολύ ωραίο αν και ήμουν αρκετά ψαρωμένος η αλήθεια μιας και ερχόμουν πρώτη φορα σε συνάντηση του site και από την άλλη ήρθα εντελώς μόνος (και με ιδιαίτερο κόπο) οπότε μού ήρθε λίγο δύσκολο να ενταχθώ αμέσως στην παρέα! Ευτυχώς όμως ηρθέ η Δέσποινα και με ''ξεμπλόκαρε'' !(Thank you! )

    Από εκεί και μετά όλα ήταν πολυ ωραία!Μουσική και απόλυτο χαλάρωμα! Επιπλέον γνωρίσα και τα μέλη που τόσο καιρό 'κρύβονταν' πίσω απο ένα ψευδώνυμο! Αν και μου ξέφυγαν κάποιοι! Μάλλον οι περισσότεροι...

    Χάρηκα που σας γνώρισα! Θα ήθελα να σας αναφέρω έναν έναν αλλά σίγουρα θα ξεχάσω κάποιον και θα ήταν άδικο!

    Take care!