ελληνική μουσική
    412 online   ·  210.886 μέλη
    xristos
    16.01.2006, 12:39
    Quote:

    Το μέλος novas8 στις 16-01-2006 στις 01:41 έγραψε:

    Ψάχνω ένα τραγούδι που άκουσα στο ραδιόφωνο και θα το περιέγραφα ως ελληνικό-έντεχνο. Το τραγουδά γυναικεία φωνή και υπολογίζω ότι έχει γραφτεί τα τελευταία 5-10 χρόνια. Στους στίχους επαναλαμβάνεται αρκετές φορές στη σειρά η φράση "σ'αγαπώ-σ'αγαπώ" και στο κουπλέ λέει κάπου "τα πέταλα μου ανοίγω -σα λουλούδι σε κλείνω" και προς το τέλος "για κάθε γυναίκα υπάρχει ένας άντρας... για κάθε άντρα υπάρχει μια γυναίκα".
    Εάν σας θυμίζει κάτι βάλτε ένα χεράκι. Μου έχει γίνει έμμονη ιδέα!






    Το τραγούδι λέγεται "Σ' αγαπώ", το λέει η Κρίστη Στασινοπούλου και είναι στον δίσκο της που λέγεται "Υφαντόκοσμος" και είχε κυκλοφορήσει γύρω στο '98 από την Lyra...

    Αυτά!
    xristos
    16.01.2006, 12:49
    Quote:

    Το μέλος vasilis23 στις 16-01-2006 στις 10:33 έγραψε:

    Παιδακια καλημερα!!!Οποιος το εχει αυτο το κομματι ας επικοινωνησει!!!Ευχαριστω!!!


    - Ο Ηχος Της Βροχής (Στίχοι & μουσική: Παναγιώτης Ντάβελος)

    Ο δίσκος: Παζλ- «Ο άνθρωπος που δε γεννήθηκε ποτέ»






    Ως γνωστόν "η πειρατία..." και μπλα, μπλα..., αλλά επειδή φαντάζομαι ότι το cd δεν υπάρχει πια στην αγορά, μπορώ να σας το στείλω το τραγούδι! Το θέμα είναι να το θυμηθώ... Άν το θυμηθώ αύριο να το φέρω στο γραφείο΄... Στείλτε μου τα e-mail σας να τα έχω!
    novas8
    17.01.2006, 00:14
    Σ'ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ! Δεν ξέρεις τι χαρά μου έδωσες! Να'σαι καλά!
    SuchOK
    21.01.2006, 17:30
    Αγαπητοί φίλοι,

    έχω δύο αναζητήσεις για τραγούδια που άκουσα κατά καιρούς στο ραδιόφωνο και θα ήθελα να τα βρώ.
    Το πρώτο ίσως είναι πιο εύκολο γιατί θυμάμαι κάποιους στίχους. Έχει γενικά ευχάριστο και γρήγορο ρυθμό. Λέει:
    Και γυρίζω ευτυχισμένη από τα ψώνια
    κι απ'τη πόρτα πίσω βρίσκω χιόνια

    Το δεύτερο ανήκει σε αυτά που λέω αυτοκτονικά και είναι πλάκωμα ψυχής. Δεν θυμάμαι όμως στίχους καθόλου. Μονάχα το story το οποίο πάει κάπως έτσι:

    Ξυπνάει η τύπισα δίπλα στον άντρα της, πάει στη κουζίνα παίρνει το χασαπομάχαιρο, γυρίζει στο κρεβάτι και τον πετσοκόβει, και μετά ξυπνάει κανονικά (όνειρο το πετσόκομα) ο άντρας της πάει δουλιά και μία από τα ίδια.

    Αυτά και μένω. Ότι προαιρείστε καλοδεχούμενο.


    xanthi
    23.01.2006, 18:57
    Γειάσ σας! Θα ήθελα και εγώ να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στην καινούρια διαφήμιση της Lacta αυτή με το αεροδρόμιο. Κάποιοι από τους στίχους: "...εγώ και εσύ θα πει Θεός ". Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος ποια το τραγουδάει και σε ποιο δίσκο βρίσκεται.
    ageras
    23.01.2006, 19:20
    Quote:

    Το μέλος xanthi στις 23-01-2006 στις 18:57 έγραψε:

    Γειάσ σας! Θα ήθελα και εγώ να με βοηθήσετε αν μπορείτε. Ψάχνω το τραγούδι που ακούγεται στην καινούρια διαφήμιση της Lacta αυτή με το αεροδρόμιο. Κάποιοι από τους στίχους: "...εγώ και εσύ θα πει Θεός ". Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος ποια το τραγουδάει και σε ποιο δίσκο βρίσκεται.




    Το λέει η Αντριάνα Μπάμπαλη και είναι του Κορκολή και θα περιέχεται σε μελλοντική έκδοση (μάλλον re-packaging του "μην πεις ποτέ") .
    xanthi
    23.01.2006, 19:50
    Ευχαριστώ πολύ ageras!!!!!
    ageras
    23.01.2006, 19:51
    Quote:

    Το μέλος xanthi στις 23-01-2006 στις 19:50 έγραψε:

    Ευχαριστώ πολύ ageras!!!!!





    ageras
    23.01.2006, 19:53
    Ενδέχεται να κυκλοφορήσει όμως single cd μόνο με αυτό!!Και κατά πάσα πιθανότητα θα έχει "σοκολατένιο" εξώφυλλο..δλδ θα είναι Lacta!!
    ixos_vroxis
    25.01.2006, 04:56
    εγινα μελος μονο για το τραγουδι των παζλ καπου το ακουσαμε στο ραδιοφωνο ολοι μαζι φαινεται!!το εψαχνα και εγω (ουτε καν το συγκροτημα δεν ηξερα),μου ειπατε τον τιτλο , αν θελετε στειλτε πμ να το ακουσετε κιολας!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixos_vroxis στις 25-01-2006 04:58 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixos_vroxis στις 25-01-2006 05:00 ]
    vasilis23
    25.01.2006, 13:40
    Παιδακια???ψαχνω ενα τραγουδακι...απλα θελω να μου πειτε τιτλο οποιος το ξερει...δεν θυμαμαι πολλα λογια...

    This is time...nnnn...this is time...nnnn...so lets start playing...
    SuchOK
    04.02.2006, 14:41
    Τίποτα απολύτως;;;;;
    Κανείς δεν ξέρει τίποτα;;;

    Είναι τραγούδια που έχουν παιχτεί στον μελωδία και τον δίεση και περίμενα κάποιος να με βοηθήσει τουλάχιστον για το πρώτο με τους στίχους.

    Για κάντε μια προσπάθεια ακόμα pleaseeeeeeeeeeee
    rory166
    04.02.2006, 16:04
    Ρε παιδες,ειναι ενα χαριτωμενο τραγουδακι το οποιο ειναι ψιλοπαλιο και το λενε fragments of life αλλα δεν ξερω ποιος η ποιοι το λενε....!!anybody..??
    SuchOK
    05.02.2006, 22:54
    Roy Vedas
    Αυτό μου έβγαλε το edonkey
    paramithi
    17.03.2006, 09:42
    Τίποτα σημαντικό,ζω μονάχα εν λευκώ..
    αν κάποιος γνωρίζει ποιός το λέει και σε ποιό σιντί βρισκεται ας ενημερώσει πλιζ παιζεται στο δευτερο πρόγραμμα(τουλαχιστον εκει το εχω ακουσει μονο)στην εκπομπη της Στέλλας Βλαχογιάννη-''Ιατρείο Ασμάτων΄
    pastella
    02.12.2006, 20:54
    Γεια σας!

    Ψαχνω απεγνωσμενα ενα τραγουδι που λεει "Ολα, θελω να τα ξερω ολα, οχι γιατι ειμαι κουτσομπολα.." κλπ. ΕΙναι πολυ σημαντικο να βρεθει. Οποιος το εχει αν γινεται να μου το στειλει!

    ευχαριστω
    pastella
    04.12.2006, 12:00
    Κανεις βρε παιδια???

    Δεν μπορει να μην το ξερει κανεις...
    eneni
    18.07.2007, 13:10
    ακουσα χθες ενα τραγούδι στο ραδιοφωνο. Τραγουδούσαν οι Imouvrini στα γαλλικά νομίζω και μαζί τους μια γυναίκα. Μου φάνηκε σαν την Χαρούλα Αλεξίου αλλά επειδή ειχε πολύ θόρυβο γύρω γύρω και δεν άκουγα καλά, δε το πολυέπιασα, μπορεί να είναι και εντελώς άκυρο αυτό που λέω.
    Ξέρει κανείς κάτι;

    dimitrapan
    18.07.2007, 13:37
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 02-12-2006 στις 20:54 έγραψε...

    Γεια σας!

    Ψαχνω απεγνωσμενα ενα τραγουδι που λεει "Ολα, θελω να τα ξερω ολα, οχι γιατι ειμαι κουτσομπολα.." κλπ. ΕΙναι πολυ σημαντικο να βρεθει. Οποιος το εχει αν γινεται να μου το στειλει!

    ευχαριστω



    Στελλάκι δεν τον έχω το τραγούδι αλλά το λέει η Άννα Παναγιωτοπούλου... Ίσως αυτό μπορεί να σε βοηθήσει να το βρεις...
    dimitrapan
    18.07.2007, 13:41
    Καλά κρασιά! Τώρα είδα ότι το ποστ σου είναι από τον Δεκέμβρη του 2006... Ελπίζω να μην το ψάχνεις το τραγούδι ακόμα...