ελληνική μουσική
    677 online   ·  210.857 μέλη

    Ανδριάνα Μπάμπαλη

    XeniaRodo
    05.09.2005, 13:33
    Mου αρέσει πολύ ο Περίδης.
    Έχεις δίκιο Xρήστο...
    μα...
    απεχθάνοναι την αδικία και

    στεναχωριέμαι για τα ... γούστα του Oρφέα
    XeniaRodo
    05.09.2005, 16:03
    Pε Jorge τι δημοψήφισμα είναι αυτό?
    με τον πόνο μου παίζεις?


    .....πόσες φορές μπορώ να ψηφίσω?????
    jorge
    05.09.2005, 16:09
    1
    EffieKakaflika
    05.09.2005, 16:13
    Ξενάκι, μάλλον αποτέλεσες την έμπνευσή του για να βάλει αυτό το δημοψήφισμα...


    XeniaRodo
    05.09.2005, 16:26
    Έτσι είμαι 'γω, εμπνευστικό άτομο!

    είμαι πολύ συγκινημένη, που έγινα η αφορμή, η μούσα του Jorge γι'αυτή τη δημοσκόπηση...


    πλάκα πλάκα η Mπάμπαλη μου χρωστάει με τη διαφήμιση που της κάνω....

    Aγαπητέ Jorge δε γίνεται να κάνουμε μια εξαίρεση σε αυτό το δημοψήφισμα να ψηφίσω καμια 100στή φορές?
    KIT_KAT
    05.09.2005, 16:34
    [invisible to Jorge] Ξένια μπορείς να ξαναψηφίσεις παρανόμως [/invisible to Jorge]
    jorge
    05.09.2005, 16:35
    Βρε μουσίτσα γιατί κλαις; Θα με αναγκάσεις να σου στείλω κι άλλο CD - δωράκι


    Της Μπάμπαλη
    XeniaRodo
    05.09.2005, 16:43
    ευπρόσδεκτα!
    καιρό θέλω να αγοράσω σουβέρ γιατί δεν αδειάζω, αν είναι να μου έρθουν και σπίτι με το ταχυδρομείο ακόμα καλύτερα....

    KIT KAT ας αφίσουμε τελικά να δούμε τι λέει το κοινό του MH....
    ας μην αλλοιώσουμε το αποτέλεσμα... δεν κάνει....
    jorge
    05.09.2005, 16:55
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 05-09-2005 στις 16:34 έγραψε:

    [invisible to Jorge] Ξένια μπορείς να ξαναψηφίσεις παρανόμως [/invisible to Jorge]





    Xenia after a while : "Καλέ τι κερδίζω όταν οι χρυσές μου νότες φθάσουν στο μηδέν;"


    XeniaRodo
    06.09.2005, 16:02
    What do ya mean ?
    doritsa78
    06.09.2005, 16:25
    Την εχω δει ζωντανα σε αρκετες συναυλιες μαζι με τον Πορτοκαλογλου.Νομιζω εχει μια καλη παρουσια,σεμνη και ωραια φωνη.Μου αρεσουν τα τραγουδια της.Πιστευω με σταθερα βηματα να συνεχισει.
    fotiana
    06.09.2005, 17:13
    Την Ανδριάνα την λατρεύω! Η απίστευτη φωνή της με μαγεύει, τα τραγούδια της με κανούν να ταξιδεύω και να νιώθω πολύ όμορφα! Εύχομαι τα καλύτερα για αυτήν, της αξίζουν τόσο πολύ!
    XeniaRodo, με όλο τον σεβασμό, δε καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος και εμπάθεια για αυτήν.... Είναι δικαίωμά σου να μη την συμπάθεις. Με ενοχλούν πολύ όμως σχολιά σου, του τύπου "πόσα βύσματα έχει πια και κάνει τόσες συνεργασίες με τους πάντες?".
    Προς ένημέρωσή σου, μιά και νομίζω πως κρίνεις πολύ επιφανειακά, η Ανδριάνα είναι στο χώρο (επαγγελματικά) 7 χρόνια, εχει σπουδάσει κρουστά, κιθάρα, μαθαίνει πιάνο, γράφει στίχους, συνθέτει μουσική και συνεχίζει να κάνει μαθήματα φωνητικής. Ότι έχει πετύχει, το έχει επιτύχει με την αξία της και προσπαθεί να βελτιώνεται μέρα με την μέρα.
    Δεν αμφισβητώ ότι είναι πολύ αρχή ακόμα, αλλά με τα μέχρι τώρα βήματά της, έχει δείξει ότι είναι μία πολύ ελπιδοφόρα παρουσία στο χώρο του ελληνικού τραγουδιού, που έχει πήξει από τραγουδιστές της "αρπαχτής", και ότι της αξίζει λίγο σεβασμός...
    Θα σε παράκαλεσω να προσέχεις λίγο περισσότερο αυτά που γράφεις για την Ανδριάνα...

    Φιλικά,

    Φωτεινή.

    μια προσευχή, μια ευχή σ’ ένα αστέρι
    που κανένας δε ξέρει, σ’ έχει φέρει
    για να μ’ αγαπάς...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotiana στις 09-09-2005 15:49 ]
    fotiana
    08.09.2005, 16:54
    Ήταν πολύ όμορφα χθες στο Αίθριο του Μεγάρου Μουσικής! Και η Ανδριάνα ήταν καταπληκτική!!!

    XeniaRodo
    09.09.2005, 10:44
    Παραασχολήθηκα με την πάρτη της, δεν το αξίζει

    την καλημέρα μου
    fotiana
    09.09.2005, 15:35
    Χαίρομαι που δε θα ξαναασχοληθείς.... Για 'σένα μπορεί να μην αξίζει, για πολλούς άλλους όμως αξίζει, και πολύ μάλιστα!

    Και την δική μου καλησπέρα!

    μια προσευχή, μια ευχή σ’ ένα αστέρι
    που κανένας δε ξέρει, σ’ έχει φέρει
    για να μ’ αγαπάς...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotiana στις 09-09-2005 15:45 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fotiana στις 09-09-2005 15:46 ]
    ageras
    26.10.2005, 18:51
    Επειδή έτυχε να δουλέψω μαζί της έχω να πω οτι η αντριανα έχει ιδιαιτερη φωνη κάνει καλές επιλογές και είναι και γαμώ τα άτομα
    vaia
    06.11.2005, 15:02
    Πιστεύω πως έχει μια χαριτωμενιά πάνω στη σκηνή που συνδυασμένη με την εκκεντρική της παρουσία σε κάνουν να την παρατηρείς.Έτυχε να την ακούσω live δύο φορές...Δε με κέρδισε...Η φωνή της είναι ιδιαίτερη, δε λέω,και νομίζω πως έχει προδιαγραφές.Την προτιμώ στα δικά της τραγούδια εκεί που δεν αναγκάζεται κανείς να τη συγκρίνει...Το λέω αυτό γιατί την άκουσα στο "Γυναίκα της Ερήμου" και κάπως μού'ρθε...Η "απόλυτη εκτέλεση" του τραγουδιού.....
    megaloserwtikos
    28.10.2006, 02:08
    Λίγο έχω ασχοληθεί μαζί της, αλλά συμπαθητική φαίνεται.
    Καλή φωνή. Ελπίζω να βγάλει κάποιο δυνατό άλμπουμ κάποια στιγμή.
    Tziamourani
    28.10.2006, 03:03
    Είναι πάρα πολύ καλή.Την έχω δει live και με εντυπωσίασε...άσε που δεν της φαίνεται κιόλας ...την κοιτάς και δεν περιμένεις αυτό που ακούς...είναι πολύ καλή.
    poison_girl
    29.10.2006, 13:03
    πολυ συμπαθητικη παρουσια με πολυ καλη φωνη κατα τη γνωμη μου,και καλες επιλογες