ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.857 μέλη

    Ποια η μεγαλύτερη ...πατάτα που είδατε στο σινεμά;

    DeLaSane
    14.09.2005, 12:40
    To Vanilla Sky einai apo tis agaphmenes mou tainies, eidika apo plevras senariou. Einai ispaniko re-make ki exw akousei oti to authentiko einai akoma kalytero.

    Apo patates polles. H megalyterh den kserw poia einai omws.
    jorge
    14.09.2005, 13:21
    Κι εγώ δε φανταζόμουν πως το Vanilla Sky θα μπορούσε να είναι στη λίστα με τις ...πατάτες. Μου φάνηκε καταπληκτική ταινία.

    Θυμήθηκα και μια άλλη ταινία που πρέπει να είναι στην κορυφή με τις πατάτες.
    Λέγεται Ομίχλη (Fog) και έπαιζε ο Μπραντ Πιτ, ένας άλλος και μια δεσποινίς. Μόνο αυτοί. 2 ώρες μέσα σ' ένα αμάξι
    yiannisyiannis
    14.09.2005, 14:03
    Επειδή βλέπω αντικρουόμενες απόψεις, σχετικά με το ποια είναι η μεγαλύτερη πατάτα που έχετε δει κι ακόμη επειδή αυτή που μερικοί θεωρούν τεράστια πατάτα, άλλη θεωρούν ότι πρόκειται για αριστούργημα, αποφάσισα να βάλω τα πράγματα στη θέση τους.

    Η μεγαλύτερη πατάτα που μπορεί να δει κανείς, είναι σαφώς ο Ιτοκάουα.
    Ο Ιτοκάουα είναι μια διαστημική πατάτα, ένας αστεροειδής δηλαδή, μήκους 630 μέτρων .



    επισυναπτόμενα: Itokaua.jpg 
    vaninoui
    14.09.2005, 19:58
    XeXe ... Opos kai na exei gia to Vanila Sky mporei na exei ena Eksipno ! senario alla den mou arese ka8olou . auta omos einai prosopikes gnomes gia parageigma to armagedon gia mena einai ena para polli oraio ergo alla elabe para polli asximes kritikes ,prota8ike gia ena oskar nomizw kai auto den to pire ... Ola einai sxetika !
    eneni
    03.10.2005, 19:47
    Ειδα χθες την ταινια "τσακισμένα λουλούδια". Δε μ αρεσε καθόλου. Πόσο μου τη δίνουν οι ταινίες που τελειώνουν χωρις να ολοκληρώσουν την ιστορία τους.
    Μια αμηχανία στο τελος της παράστασης...κοιταζόμασταν όλοι και ρωτούσαμε...καλά τωρα τελείωσε;;;;; και ξαφνικά άρχισαν όλοι να γελάνε!!!
    Κι όπως είπε μια φίλη που πήγαμε μαζί: Αυτη την ταινία δεν επρεπε να τη λένε τσακισμένα λουλούδια αλλά ΤΣΑΚΙΣΜΕΝΑ ΝΕΥΡΑ !!!!!!!!!!!!!

    Margi
    05.10.2005, 13:19
    Θεωρώ το vanilla sky μια απο τις καλύτερες εμπορικές ταινίες των τελευταίων ετών. Ακόμα και το προτότυπο ισπανικό φιλμ "open your eyes" (του Αμενάμπαρ αν δεν κάνω λάθος) δεν είναι εξ' ίσου καλό.
    Στο κινηματογράφο σπάνια απογοητεύομαι από ταινίες γιατί το ψάχνω ίσως και πέραν του δέοντος πριν πάω. Σε dvd όμως έχω δει μερικά τερατουργήματα. Η πιο ατυχής μου στιγμή ήταν όταν θέλοντας να δω κάτι ανάλαφρο, επέλεξα την "Καμαριέρα" με την Τζένιφερ Λόπεζ. Μόνο για άτομα με νοητική στέρηση ή ηλικίες κάτω των 10.
    paramithi
    05.10.2005, 13:26
    στο σινεμα θα συμφωνησα με την προλαλησασα δεν εχω δει πολλες πατατες..σε ντιβιντι(αχ αυτη η προφορά μου..)..προσφατα μ εβαλε η αδερφη μου να δω το ΄΄θεος για μια εβδομαδα΄΄.. να με εκδικηθει θα ηθελε μαλλον..
    Nadinoula
    05.10.2005, 21:29
    Γενικά όσες ταινίες έχω δει μου άρεσαν πολύ ή αρκετά,ή στη χειρότερη απλά με άφησαν αδιάφορη...είναι όμως και μία ταινία που ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ήθελε να πει,για ποιο λόγω υπήρξε κτλ. κτλ το "Family man" κάτι σε ιστορία Χριστουγέννων αν θυμάμαι καλά με τον Nicolas Cage
    Αυτό που λέμε...πατάτα
    Dj_kerveros
    06.10.2005, 00:14
    Μια από τις μεγαλύτερες πατάτες που έχω δει στον κινηματογράφο δυστυχώς είναι ελληνικής παραγωγής και πρόκειται για μια ταινία που λεγόταν 'Ριζότο', δεν ξέρω αν τη θυμάται κανείς;! Όσο από ξένες, δε μου άρεσε καθόλου το Αρμαγεδόν! Πολύ ψέμα ρε παιδί μου!!!
    lianameladaki
    07.10.2005, 22:38
    το ''big fish'' βαρεμαρα μεχρι αηδιας......η πρωτη και μοναδικη ταινια που εφυγα απο την αιθουσα στη μεση της προβολης......
    dimi589
    08.11.2005, 17:41
    Quote:

    Το μέλος lianameladaki στις 07-10-2005 στις 22:38 έγραψε:

    το ''big fish'' βαρεμαρα μεχρι αηδιας......η πρωτη και μοναδικη ταινια που εφυγα απο την αιθουσα στη μεση της προβολης......





    Το big fish μου φάνηκε ενδιαφέρον ταινία...
    Τέλοσπαντων πατάτα 1)solaris
    2)ο οιωνός

    Κάνε λάθη για να κάνεις ζωή......


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimi589 στις 08-11-2005 17:59 ]
    vasiloukos
    08.11.2005, 17:52
    Η μεγαλύτερη πατάτα που έχω δει λέγεται "Πρόγευμα Πρωταθλητών" με Νίκ Νόλτε και Μπρους Γουίλις. επίσης: [συμφωνώ με προηγούμενους] Σολάρις, Οιωνός αλλά και από πρόσφατα θρίλερ Το στοιχειωμένο νερό + Το αντικλείδι....
    Desmar
    08.11.2005, 18:06
    ...μακράν .... η μεγαλύτερη πατάτα που έχω δει EVER στο σινεμά είναι η ταινία "MARS ATTACT"!!!

    Κατά την διάρκεια του έργου εκτός του ότι είχαμε απώλειες από το κοινό (άλλοι κοιμήθηκαν ... άλλοι έφυγαν...) είχαμε και σκόρπια γέλια (3 συγκεκριμένα ένα δικό μου, ένα στην πρώτη σειρά και ένα στην τελευταία....οικάζω ότι ήταν νευρικά) ... και όλα αυτά σε μια κατάμεστη αίθουσα με κόσμο που έτρεφε φρούδες ελπίδες για ένα διασκεδαστικό δίωρο σε μια ταινία με πλήθος πασίγνωστων ηθοποιών ...

    Μέχρι τώρα δεν έχω δεί πιο απροσδιόριστη κινηματογραφική ασυναρτησία ...



    Η πιο χαμένη μέρα μας είναι αυτή που πέρασε δίχως καθόλου γέλιο...


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Desmar στις 08-11-2005 18:15 ]
    Bruce_Dicki13
    03.12.2005, 20:54
    ο εξορκισμος της Εμιλυ Ροουζ....μπορει να μη συμφωνητε αλλα δεν μου αρεσε καθολου
    ageloudaki
    03.12.2005, 21:03
    Το στοιχειωμένο νερό για να φανταστίτε στην αίθουνα του κινηματογράφου ήταν μόνο άλλα πέντε άτομα εκτός απο την παρέα μου!!!
    picachu8
    04.12.2005, 03:26
    Το blair witch project....ΕΛΕΟΣ δηλαδή......
    jackal
    14.12.2005, 10:35
    Ρε παιδια τι να σας πω...Για μενα η μεγαλυτερη μπουρδα ever ηταν το jeepers creepers! Περιμενα να δω ενα καλο θριλερακι και τελικα εμεινα με την... επιθυμια!
    Floyd
    14.12.2005, 16:22
    Quote:

    Το μέλος jackal στις 14-12-2005 στις 10:35 έγραψε:

    Ρε παιδια τι να σας πω...Για μενα η μεγαλυτερη μπουρδα ever ηταν το jeepers creepers! Περιμενα να δω ενα καλο θριλερακι και τελικα εμεινα με την... επιθυμια!





    Δεν ήταν και τόσο άσχημο ρε 'συ τουλάχιστον το πρώτο βλεπότανε το δεύτερο ήταν χειρότερο. Τα χειρότερα για μένα ήταν

    the house of the dead... το τραιλερ το έκανε να φαίνεται τέλειο αλλά το έργο δεν άξιζε...
    A million dollar baby Το βαρέθηκα με όλη τη σημασία της λέξης

    Jimi
    14.12.2005, 18:22
    Το "Οξυγόνο" των Ρέππα-Παπαθανασίου. Ό,τι ηλιθιότητα βάλει του μυαλό του κάθε "και καλά" κουλτουριάρη το κάνει ταινία. "Να βάλουμε κάτι ακραίο, σάλος θα γίνει, θα τη δουν πολλοί από περιέργεια, θα πούμε μετά ότι πήγε καλά εισπρακτικά"... ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Ό,τι είναι ακραίο και χυδαίο δε σημαίνει ότι είναι και κουλτούρα.
    jackal
    16.12.2005, 08:40
    Quote:

    Το μέλος Jimi στις 14-12-2005 στις 18:22 έγραψε:

    Το "Οξυγόνο" των Ρέππα-Παπαθανασίου. Ό,τι ηλιθιότητα βάλει του μυαλό του κάθε "και καλά" κουλτουριάρη το κάνει ταινία. "Να βάλουμε κάτι ακραίο, σάλος θα γίνει, θα τη δουν πολλοί από περιέργεια, θα πούμε μετά ότι πήγε καλά εισπρακτικά"... ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Ό,τι είναι ακραίο και χυδαίο δε σημαίνει ότι είναι και κουλτούρα.




    Συμφωνω, αν και καποια πραγματα συμβαινουν στον κοσμο!Λιγο τραβηγμενα ισως! Η ερμηνεια της Καβογιάννη μου αρεσε!δεν την ειχα ξαναδει σε δραματικο ρολο!Το "Hardcore" πως σου φανηκε μια που λεμε για ελληνικες ταινιες?