ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη
    Soulessome
    08.11.2005, 10:51
    Πόσο σκληροί μπορουν να γίνουν οι άνθρωποι με τις επιλογές των άλλων!

    Αφού λοιπόν δεν εκφράζει την πλειοψηφεία των μελών του MH αυτός ο χώρος, γιατί συνεχίζουν να μπαίνουν τέτοια θέματα; Για να διαβάζονται χιλιογραμμένες απαντήσεις σνομπισμού και αρνητισμού; Χωρίς καμιά σοβαρότητα

    Μπορεί να μην εκφράζει την πλειονότητα αλλά εκφράζει κάποια μειονοτητα και οφείλεις να το αποδεκτείς!Συμφωνω οτι οι απαντήσεις που δινονται εμπεριεχουν τον σνομπισμό, σωστοτερο λοιπον θα ήταν οποιος εκφράζει τη γνωμη του να αιτιολογει για ποιο λόγο συμφωνει ή διαφωνει έτσι ωστε και τα νεωτερα μέλη να μπορουν να κατανοησουν τις αιτιες!
    Από την άλλη δεν διαβασα πουθενα στους κανονισμους του MH ότι οσοι μπαινουν μέσα δεν επιτρέπεται να ακουνε και να μιλάνε για''μη ποιοτική μουσική''.Αλλωστε το παιδί metal ακουει!Μας ρωτησε μια γνωμη...να μην απαντήσουμε?

    Και ρωτω λοιπον από την άλλη...αν δεν υπήρχαν και οι διασκεδαστες στην μουσική κοινωνια????

    Τώρα αν ο καθένας θέλει να εκτονωθεί και να δίνει βαρύτητα σε φαιδρά θέματα θέλωντας να αποδείξει την αυταποδεκτη φαιδρότητα τους, είναι απλώς για γέλια.

    Μα ακόμα δεν καταλαβες ότι τίποτα στη ζωη δεν είναι δεδομένο?Εχω αναθεωρήσει πολλές φορες στην εξελιξη μου ως ανθρωπος τι είναι γελοιο και τι όχι! Τωρα στα 24 μου μαθαίνω να ακούω όλες τις αποψεις και να κρίνω ανάλογα, συζητώντας και όχι προβάλλοντας τα κολλήματα μου!

    Ολα αυτα που γραφω δεν έχουν σκοπό να θίξουν κανένας...απλά μου αρέσει η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ τον απόψεων όσο κι αν αυτή δεν με εκφράζει!
    nikos_music
    08.11.2005, 12:07
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 08-11-2005 στις 10:51 έγραψε:

    Πόσο σκληροί μπορουν να γίνουν οι άνθρωποι με τις επιλογές των άλλων!

    [i]Αφού λοιπόν δεν εκφράζει την πλειοψηφεία των μελών του MH αυτός ο χώρος, γιατί συνεχίζουν να μπαίνουν τέτοια θέματα; Για να διαβάζονται χιλιογραμμένες απαντήσεις σνομπισμού και αρνητισμού; Χωρίς καμιά σοβαρότητα


    Μπορεί να μην εκφράζει την πλειονότητα αλλά εκφράζει κάποια μειονοτητα και οφείλεις να το αποδεκτείς!Συμφωνω οτι οι απαντήσεις που δινονται εμπεριεχουν τον σνομπισμό, σωστοτερο λοιπον θα ήταν οποιος εκφράζει τη γνωμη του να αιτιολογει για ποιο λόγο συμφωνει ή διαφωνει έτσι ωστε και τα νεωτερα μέλη να μπορουν να κατανοησουν τις αιτιες!
    Από την άλλη δεν διαβασα πουθενα στους κανονισμους του MH ότι οσοι μπαινουν μέσα δεν επιτρέπεται να ακουνε και να μιλάνε για''μη ποιοτική μουσική''.Αλλωστε το παιδί metal ακουει!Μας ρωτησε μια γνωμη...να μην απαντήσουμε?

    Και ρωτω λοιπον από την άλλη...αν δεν υπήρχαν και οι διασκεδαστες στην μουσική κοινωνια????

    Τώρα αν ο καθένας θέλει να εκτονωθεί και να δίνει βαρύτητα σε φαιδρά θέματα θέλωντας να αποδείξει την αυταποδεκτη φαιδρότητα τους, είναι απλώς για γέλια.

    Μα ακόμα δεν καταλαβες ότι τίποτα στη ζωη δεν είναι δεδομένο?Εχω αναθεωρήσει πολλές φορες στην εξελιξη μου ως ανθρωπος τι είναι γελοιο και τι όχι! Τωρα στα 24 μου μαθαίνω να ακούω όλες τις αποψεις και να κρίνω ανάλογα, συζητώντας και όχι προβάλλοντας τα κολλήματα μου!

    Ολα αυτα που γραφω δεν έχουν σκοπό να θίξουν κανένας...απλά μου αρέσει η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ τον απόψεων όσο κι αν αυτή δεν με εκφράζει!

    [/I]




    To θέμα δεν είναι τι κατάλαβα εγώ αλλά τί καταλαβες εσύ από αυτά που έγραψα...
    Ξαναδιάβασε το καλά αυτό που έγραψα και θα καταλάβεις πως έχεις λάθος εντύπωση για την τοποθέτηση μου. Διότι μέσα από αυτά που γράφεις βγαίνει μόνο ότι θες να φέρεις την αντίρηση σου ως προς την απάντηση μου και όχι ότι έγραψες κάτι καινούριο αφού ούτε σνόμαρα το είδος της μουσικής, ούτε κολλήματα έχω όπως γράφεις...
    Και ειλικρινα.....ποια ελευθερία απόψεων επικαλείσαι; Είπα εγώ να μπει "χούντα" στο MH; Mην τρελένεσαι. Προφανώς άλλα κατάλαβες από αυτά που έγραψα οπότε θα ήταν καλό να το εξετάσεις πάλι για να μην εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις βγάζοντας λάθος συμπεράσματα ως προς την κρίση μου και τις τοποθετήσεις μου

    Soulessome
    08.11.2005, 13:16
    Φίλε Νίκο...το διάβασα...και το ξαναδιάβασα...Λυπάμαι αλλά δεν καταλαβα κάτι αντίθετο από αυτά που έγραψα...Ισως θα ήταν καλύτερο αντι να μου ξαναλες να το διαβάσω να εξηγήσεις!
    Αν είχα ανοίξει το τοπικ αυτό και διαβαζα τα λόγια σου που γράφεις ότι όσοι ασχολουνται με αυτα τα θεματα είναι για γέλοια και ασόβαροι σου γραφω ειλικρινα θα θιγόμουν.

    Για αυτό το ξανατονίζω καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις μας για να μην παρεξηγούμαστε, θέλοντας να πουμε κάτι σωστό ίσως και να εννούμε κάτι άλλο!!
    nikos_music
    08.11.2005, 14:15
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 08-11-2005 στις 13:16 έγραψε:

    Φίλε Νίκο...το διάβασα...και το ξαναδιάβασα...Λυπάμαι αλλά δεν καταλαβα κάτι αντίθετο από αυτά που έγραψα...Ισως θα ήταν καλύτερο αντι να μου ξαναλες να το διαβάσω να εξηγήσεις!
    Αν είχα ανοίξει το τοπικ αυτό και διαβαζα τα λόγια σου που γράφεις ότι όσοι ασχολουνται με αυτα τα θεματα είναι για γέλοια και ασόβαροι σου γραφω ειλικρινα θα θιγόμουν.

    Για αυτό το ξανατονίζω καλό θα ήταν να προσέχουμε λίγο τις εκφράσεις μας για να μην παρεξηγούμαστε, θέλοντας να πουμε κάτι σωστό ίσως και να εννούμε κάτι άλλο!!





    Δεν μίλησα για αυτόν που έβαλε το topic, ούτε θεώρησα γελοίο το περιεχόμενο της ερώτησης που τέθηκε, αλλά θεώρησα περιττό σε ένα site που υποστηρίζει άλλα είδη μουσικής πολυ περισσοτερο από του Σαρμπέλ, να μπαίνουν συχνά τέτοιες ερωτήσεις και να διαβάζω τις ίδιες απαντήσεις που στο 95% είναι σνόμπ και αρνητικές για τον Σαρμπελ και τον κάθε Σαρμπελ.
    Δεν καταλαβαίνω που μπερδέυτηκες...
    Τελος πάντων είναι περιττό να το αναλύσω και άλλο. Ο καθένας μπορεί να το λάβει όπως θέλει και όπως τον συμφέρει. Και όπως το καταλαβαίνει ή θέλει να το καταλάβει.
    Θεωρώ πως γράφω καλά ελληνικά και ευανάγνωστα έτσι ώστε να είμαι κατανοητός. Και ας με καταλάβουν αυτοί που θέλουν και μπορούν.
    Πολύ θέμα έγινε χωρίς λόγο νομίζω.
    Καλή συνέχεια στο topic

    houlina
    08.11.2005, 14:55
    me kamia dynami!
    pclos
    08.11.2005, 15:54
    σκυλακι εχω!! ευχαριστω...
    iris-the-black
    08.11.2005, 16:22
    Θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λένε για χορό καλός είναι...
    ktc
    08.11.2005, 19:04
    o tipos einai survive or DIE HEHEHEhe sarbel go to hell
    vasilis23
    08.11.2005, 19:11
    συμφωνω απολυτα με τον φιλο soulessome!γιατι να κρινουμε τοσο αυστηρα η και χειροτερα καποιον...ουτε εγω τον ακουω αλλα οπως δεν θελω να κρινουν και να εκμηδενιζουν σε μερικες περιπτωσεις πχ τον φιλλιπο πλιατσικα που μου αρεσει τοσο πολυ...ετσι και εγω δεν θα επρεπε απλα να πω τη γνωμη μου η και καθολου...
    μην κανεις οτι δεν θες να σου κανουν!
    Βασιλης
    W4TT4N4B3
    08.11.2005, 19:21
    οχι αλλο καρβουνο...
    ημαρτον και ελεος...
    terezoulini
    11.11.2005, 23:03
    Πολύ πλάκα βρε παιδιά αυτό το post..!τι?σε φάση ας ανοίξουμε 3μετρο λάκο,πάμε όλοι μαζί βρε παιδιά,ρίξε κι εσυ μια φτυαριά ρε Μητσάρα..?Oh mon Dieu..
    Βρε παιδιά!μα βρε παιδιά!!Ψηφίζω παγωτό saurbe κι εγω(και περιβαλλοντολόγους όλοι μαζί!)!!yey!!!

    DESPITE MY RAGE,IM STILL A RAT IN A CAGE..


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : terezoulini στις 11-11-2005 23:05 ]
    Bruce_Dicki13
    03.12.2005, 20:16
    Ριχνω εγω μια φτιαρια... ο ανθρωπος ειναι ασχετος με το αθλημα πραγματικα....!
    _Stelios_
    20.04.2006, 13:12
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 02-11-2005 στις 12:40 έγραψε:

    Συγνώμη σε περίπτωση που σε απογοητεύω, αλλά τον θεωρώ αισχρό καλλιτέχνη..



    Δεν θεωρειται καν καλλιτεχνης...Ενας τραγουδιστακος της πλακας ειναι
    mpatzinick
    23.04.2006, 01:21
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 02-11-2005 στις 12:40 έγραψε:

    Συγνώμη σε περίπτωση που σε απογοητεύω, αλλά τον θεωρώ αισχρό καλλιτέχνη..






    εγώ τον θεωρώ μόνο αισχρό....το καλλιτέχνης είναι κάτι πραγματικά άγνωστο για αυτόν!!!
    atrixospi8ikos
    05.06.2006, 18:32
    Imarton....
    tolaruba
    05.06.2006, 20:59
    μια ερωτηση...θεωρειται καλλιτεχνης?????λυπαμαι αλλα αυτο το ΄'πραγμα'' δε το παω καθολου ,οχι μονο γιατι δεν εχει ιδεα απο μουσικη αλλα ειναι και αντιπαθεστατος.Που ειναι η καλαισθησια επιτελους??? (οεο??)
    Aiolos_m
    06.06.2006, 00:18
    Σαμπρέλ...
    koula1983
    08.06.2006, 22:56
    Είτε τον λέτε Σαρδέλ είτε Σαμπρέλ, εμένα μ' αρέσει πολύ. Έχει ωραία προφορά και χορεύει εννοείται και φοβερά. Το αγαπημένό μου κομμάτι από το cd του είναι το <<ΜΟΝΑΧΑ ΕΣΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΟΝΕΙΡΑ ΞΑΝΑ>>
    atrixospi8ikos
    08.06.2006, 23:13

    poison_girl
    09.06.2006, 01:30
    Το μέλος Aiolos_m στις 06-06-2006 στις 00:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Σαμπρέλ...




    xixixixixixixixixixaxaxaxaxaxaxaxaxa!!! μ αρεσε!καλος γι αυτο που κανει αλλα το καινουριο του hitaki το "ταξε μου" πολυ προχειρο μου ακουγεται!:το σκεφτοντουσαν πολυ???

    μες στο μυαλο μου η τρελλα αρχιζει ν αγριευει.....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : poison_girl στις 16-06-2006 14:10 ]