ελληνική μουσική
    612 online   ·  210.873 μέλη

    Μουσικά βασανιστήρια. Ποιό κομμάτι θα επιλέγατε ως βασανιστής;

    Fler
    06.01.2007, 19:01
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 06-01-2007 στις 16:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Melissanthi στις 04-01-2007 στις 23:41 έγραψε...

    το θέμα δεν μου ζήταγε να αξιολογήσω την ποιότητα του εκάστοτε καλλιτέχνη απλά να αναφέρω ποια τραγούδια δεν αντέχω να ακούω.




    Απόλυτα σωστό....εγώ αγαπώ τους Μπήτλς αλλά έχω τραγούδια τους που μου σπάνε τα νεύρα...Όπως και από τη Γαλάνη, και την Αλεξίου και τον Παπακων/νου και το Μπιθικώτση και την Τάνια και πάρα πολλούς, πάρα πολύ καλούς καλλιτέχνες...Δε σημαίνει ότι από έναν καλλιτέχνη, όποιος κι αν είναι, πρέπει να τα γουστάρουμε όλα...


    Δικά μου τραγούδια βασανιστηρίου....
    Ένα που μου έρχεται πρόχειρα...η Πριγκιπέσσα του Μάλαμα...με κίνδυνο να φάω ξύλο, το χειρότερό μου ελληνικό τραγούδι....
    Α, και το Πάρτυ των Λεσσεντρις-Νικολακοπούλου, απλά δεν αντέχω να το ακούω απ' το Χατζηγιάννη....
    Και οτιδήποτε από Νταλάρα....καλώς, κακώς, έτσι νιώθω....



    Εννοείται παιδιά..Ποιός είπε το αντίθετο??Απλά και πάλι εννοείται πως από ένα τραγούδι δεν μπορείς να κρίνεις ολόκληρη τη δουλειά του καλλιτέχνη..Κι εμένα δεν μου αρέσουν πολλά κομμάτια αξιόλογων καλλιτεχνών αλλά αυτό δεν μειώνει καθόλου την υπόλοιπη προσφορά τους..(αλλά αυτό είναι off topic γι'αυτό και δε συνεχίζω..)
    Feggarenia261
    09.01.2007, 22:56
    Παράθεση:

    Το μέλος lookylouk στις 06-01-2007 στις 03:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-12-2006 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Feggarenia261 στις 07-12-2006 στις 15:31 έγραψε...

    Αυτή που δεν αντέχω ούτε τη φωνή της είναι η Κοκκίνου!! Οπότε ως βασανιτρια θα έβαζα στο θύμα μου ν ακούσει ενα τραγούδι της καινούριο που απ οτι λέει ''Δεν μου φτάνεις θελω κ άλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο'' Δεν το αντέχω..


    ουτε εγω μιλαμε πωωωωωωω δεν τη μπορωωωωωωω προτιμω βασανιστηριοοοοοο



    δε μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!!!
    οι από πάνω στην πολυκατοικία όμως έχουν αντίθετη άποψη και με ξυπνάνε κάθε πρωί μ' αυτό!!!
    παιδιά εγώ το ζω το βασανιστήριο!!!!
    το βάζουν και το ξαναβάζουν! τους αρέσει πάαααααρα πολύ!!!



    Πωπω.. Έλεος! Αυτη η μανία των ανθρώπων που ζουν σε πολυκατοικίες να βάζουν μουσικη στη διαπασών είναι εκνευριστική... Πόσο μάλλον όταν σε ξυπνάνε με τραγουδιστή που δεν ανέχεσαι καν ν ακούς.. Περαστκά....
    Hil
    09.01.2007, 23:13
    Ό,τι έχει σχέση με Βανδή, Βίσση, Κοκκίνου, Θεοδωρίδου κτλ
    "άσματα"!

    Έχω την Κρήτη στη καρδιά,
    στο χέρι το πιστόλι
    και δύναμη στον άξονα
    που τη φοβούνται όλοι!!!
    WWW.TOPFUEL.GR WWW.KRITIKOI.GR

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hil στις 09-01-2007 23:14 ]


    THEOFANIAG
    11.01.2007, 16:09
    Gia basanisthria tha dialega kati poly sklhro.....
    kati apo rotting christ as poyme in domine satani...
    giourkas17
    11.01.2007, 16:20
    Emena den maroun me tpt oloi autoi pou nomizoun oti tragoudane kai evelpistoun na ginoun kai firmes...

    kai anaferomai kiriws se neous,kainourgious tragoudistes...!
    emena maresei h pop!!!
    giourkas17
    11.01.2007, 16:23
    Παράθεση:

    Το μέλος Feggarenia261 στις 09-01-2007 στις 22:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος lookylouk στις 06-01-2007 στις 03:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 07-12-2006 στις 21:56 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Feggarenia261 στις 07-12-2006 στις 15:31 έγραψε...

    Αυτή που δεν αντέχω ούτε τη φωνή της είναι η Κοκκίνου!! Οπότε ως βασανιτρια θα έβαζα στο θύμα μου ν ακούσει ενα τραγούδι της καινούριο που απ οτι λέει ''Δεν μου φτάνεις θελω κ άλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοο'' Δεν το αντέχω..


    ουτε εγω μιλαμε πωωωωωωω δεν τη μπορωωωωωωω προτιμω βασανιστηριοοοοοο



    δε μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!!!
    οι από πάνω στην πολυκατοικία όμως έχουν αντίθετη άποψη και με ξυπνάνε κάθε πρωί μ' αυτό!!!
    παιδιά εγώ το ζω το βασανιστήριο!!!!
    το βάζουν και το ξαναβάζουν! τους αρέσει πάαααααρα πολύ!!!



    Πωπω.. Έλεος! Αυτη η μανία των ανθρώπων που ζουν σε πολυκατοικίες να βάζουν μουσικη στη διαπασών είναι εκνευριστική... Πόσο μάλλον όταν σε ξυπνάνε με τραγουδιστή που δεν ανέχεσαι καν ν ακούς.. Περαστκά....




    Pragmatika paidia to tragoudaki auto spai ta neura me tou"katapliktikous" tou stixous....
    oso gia sena sti polikatoikia.........

    ta silipitiria m!!!
    xouzoura
    15.01.2007, 02:07
    ΟΛΑ ΤΟΥ ΛΕ ΠΑ!!! Επίσης οποιοδήποτε τραγουδιστικό εγχείρημα του ... έντεχνου Νταλάρα!
    roubas
    15.01.2007, 08:13
    Χουζούρα μου εφτιαξες τη μέρα!
    Δηλάδή πιστεύει κάποιος ότι ο Νταλάρας δεν είναι έντεχνος?Αν δεν είναι ο Νταλάρας τότε ποιός είναι ο Κότσιρας...?
    Σοβαρευτείτε!!!
    Μη γινόμαστε μικρόψυχοι και ζηλεύουμε ότι δεν μπορούμε να φτάσουμε ποτέ!

    Πιστεύω κάποιο τραγουδάκι του Τάσου Μπουγά!!!
    Θα ήταν κόλαση για πολλούς!!!
    roubas
    15.01.2007, 08:15
    Χουζούρα μου εφτιαξες τη μέρα!
    Δηλάδή πιστεύει κάποιος ότι ο Νταλάρας δεν είναι έντεχνος?Αν δεν είναι ο Νταλάρας τότε ποιός είναι ο Κότσιρας...?
    Σοβαρευτείτε!!!
    Μη γινόμαστε μικρόψυχοι και ζηλεύουμε ότι δεν μπορούμε να φτάσουμε ποτέ!

    Πιστεύω κάποιο τραγουδάκι του Τάσου Μπουγά!!!
    Θα ήταν κόλαση για πολλούς!!!
    xouzoura
    15.01.2007, 10:11
    Φίλε rouba χαίρομαι που έφτιαξα τη μέρα σου.
    Η γνώμη μου είναι αυτή όπως επίσης και το ότι η λέξη "έντεχνο" εμπεριέχει μέσα τον όρο τέχνη , -πράγμα ιερό και ταπεινό- και ο οποιοσδήποτε που έχει την όποια έπαρση (κοινώς καβάλημα) τον θίγει και θίγεται προσωπικά. Το μουσικό ήθος δεν έχει να κάνει μόνο με τη μουσική, τον στίχο και τη φωνή. Έχει να κάνει και με την στάση του κάθε καλλιτέχνη απέναντι στη μουσική πραγματικότητα. Και ο λόγος που ΄γραψα ότι δεν μπορώ να τον ακούω είναι Η ΜΗ ΛΙΤΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΤΟΥ που πηγάζει σπ 'όσα προείπα. Όλα αυτά στα γράφω όχι με διάθεση απολογίας αλλά επεξήγησης των όσων έγραψα.



    Lefterissamson
    15.01.2007, 10:43
    Πρόσφατα άκουσα ένα καταπληκτικό τραγούδι από τον τυμβωρύχο Θάνο Πετρέλη('ετσι εμφανίζεται στο clip) ,η ''ανηφόρα''!Δεν νομίζω να υπάρχει χειρότερο!Μέγιστο βασανιστήριο ,πυρά!!!
    Στο ''tortute collection''θα το βαζα πρώτο...
    rocketqueen
    08.04.2007, 11:24
    κοκκίνου με τον κορυφαίο στίχο "'εχω πρόβλημα μεγάλο δε μου φτάνεις θέλω κι άλλο" μαζί με όλες τις υπόλοιπες κομματάρες που έχει κυκλοφορήσει, τ' αριστουργήματα του je t'aime, πετρέλη στο τελευταίο του άλμπουμ, και χατζηγιάννη, τον σιχιαίνομαι (γνώμη μου) και από ξένα δεν αντέχω τα πολυμίξερ (ηθοποιός, τραγουδίστρια, σχεδιάστρια, βασανισμένη έφηβος κτλ) hilarryduff kai lindsay lohan και όλα τα άλλα σαχλοκούδουνα αυτού του ρεύματος. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ PUSSYCAT DOLLS. MERCY!!
    chri5t4ll4
    08.04.2007, 18:00
    Μάλλον κάτι από Βέρα Λάμπρου θα ήταν πολύ βασανιστικό. Νομίζει πως είναι και φωνάρα...
    gogere17
    08.04.2007, 20:34
    Λαμπρου και Μπεζετακου
    tatsis
    18.04.2007, 12:20
    Απλά όλα τα σκυλάδικα!!!!!!!!1 ΈΛΟΣ ΈΛΕΟΣ ΈΛΕΟΣ ΈΛΕΟΣ
    swkraths
    18.04.2007, 14:35
    Λάμπρου,Μπεζεντάκου,Μπουγάς και όλα που έχουν βγει από τις Αυπνίες,παλιά και καινούρια
    "Ο σχιζοφρενής δολοφόνος με το πριόνιιιι..."
    heartbreak-kid
    18.04.2007, 19:16
    το τραγούδι του αλκίνοου (:kiss:) "στην αγορα του αλ χαλιλι"(αν λεω καλα την περιοχή), τον τραγούδι-τιτλος εναρξης του παρα-πεντε και 2-3 τραγουδια του παντελη θαλασσινου
    PaRaNoiD8
    19.04.2007, 15:07
    Παράθεση:

    Το μέλος tatsis στις 18-04-2007 στις 12:20 έγραψε...

    Απλά όλα τα σκυλάδικα!!!!!!!!1 ΈΛΟΣ ΈΛΕΟΣ ΈΛΕΟΣ ΈΛΕΟΣ



    Συμφωνω αααααααπολυτως!!!Ειδικα ο Κιαμος με αυτη τη "θεεικη" του
    φωναρα με σκοτωωωνει.......
    MACABRIA
    20.04.2007, 22:17
    Μαρω Λύτρα ΔΕΝ την αντέχω με τίποτα είναι η χειρότερη φωνή που έχω ακούσει και με ΔΙΑΦΟΡΑ!
    Fwfw
    25.04.2007, 18:25
    πιστευω πως το καλυτερο βασανηστηριο ειναι το ιδιο τραγουδι σε επαναληψη.
    οσο και να σου αρεσει καποια στιγμη θα το σιχαθεις