ελληνική μουσική
    866 online   ·  210.851 μέλη

    Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)

    gate
    28.12.2005, 23:40
    1. Όταν στέλνω "δημοσίευση" και επιλέγω την πρώτη (που είναι και υποχρεωτική) προεπισκόπηση, όλα οκ. Ανοίγει κανονικά και βλέπω το κείμενο πώς περίπου θα είναι. Αν χρειαστεί όμως σε αυτό να κάνω δεύτερη διόρθωση και ξαναπατήσω "προεπισκόπηση", δε μου βγαίνει πλέον το κείμενο, στη μορφή που θα έχει.... Το μόνο που φαίνεται είναι οι κενοί χώροι, όπου τοποθετουμε το κείμενο. Πρέπει να πατήσω "πίσω", για να επανέλθω εκεί που ήμουν και να πατήσω απευθείας ΟΚ, για να φύγει το κείμενο, χωρίς να έχω τη δυνατότητα να το ξαναδώ σε μορφή "προεπισκόπησης"

    2. Στις επιλογές του e- περιοδικού, που φαίνονται με το άγγιγμα του ποντικού ήδη στη γραμμή των θεμάτων, ψηλά στην οθόνη, κάτω απ' το λογότυπο, δε βλέπω πουθενά τη στήλη: "Φταίνε τα τραγούδια". Στο e-περιοδικό δεν ανήκει; Δε θα έπρεπε να φαίνεται;

    3. Ψάχνοντας για μουσικούς για το Live του MusicHeaven... (), είδα, με μια πολύ πρόχειρη ματιά, ότι λείπουν: η "πολίτικη λύρα" και το "λαύτα" ... (Εντάξει πολίτικη λύρα πάρα πολύ δύσκολα θα έβρισκα, αλλά ας υπάρχει κι αυτό... Επίσης λαύτα, ...συνήθως όσοι παίζουν λαούτο παίζουν και λαύτα, αλλά ας υπάρχει κι αυτό... )


    Αυταααα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 18-08-2007 17:19 ]


    jorge
    29.12.2005, 02:38
    Σωστήηηηηηηη.......

    Τα κοιτάω και ενημερώνω. Αν έχεις φώτο της πολιτικης λύρας, στείλτην μου να την βάλω στη σελίδα που επιλέγουμε μουσικά όργανα.

    Thank you
    jorge
    30.12.2005, 22:58
    Εντάξει και τα 3. Ειδικά το πρώτο ήταν πάρα πολύ σημαντικό και απορώ πως δεν είχε αναφερθεί από άλλον τόσο καιρό μια και πολύ απλά ...έχανες το κείμενό σου.

    Ευτυχώς δηλαδή που οι πιο πολλοί απ' όσους στέλνουμε κείμενα τα έχουμε και σε κάποιο αρχείο Word απ' όπου τα κάνουμε copy-paste, αλλιώς θα με κυνηγούσατε ε;
    gate
    15.01.2006, 12:21
    thanx Jorge!!

    Κάτι ακόμα...: γιατί στην αρχική σελίδα, εκεί που βρίσκονται οι ραδιοφωνικοί σταθμοί (live radio), στη λίστα επιλογών ("άλλοι live σταθμοί...") δε βλέπω πουθένά τον "Μελωδία"??? Πρέπει να περάσω μέσα στη λίστα των ραδιοφωνικών σταθμών, να ψάξω από εκεί να τον βρω, να μπω στο site του κι από εκεί να τον ακούσω
    Rebe
    10.03.2006, 17:49
    Το δικό μου προβληματάκι είναι πως, έχει σχεδόν ένα μήνα που έχω παραγγείλει ένα καπελάκι του musicheaven,αλλά ακόμη να το παραλάβω. Μήπως γνωρίζει κανένας αν συνήθως αργούνε τόσο.. ;
    jorge
    10.03.2006, 17:54
    Στείλε μου αν θες με ΠΜ το ονοματεπώνυμό σου και θα σε ενημερώσω.
    Rebe
    17.03.2006, 00:35
    jorge, τι ειναι το ΠΜ ;
    jorge
    17.03.2006, 00:56
    Rebe μπορείς να διαβάσεις ΕΔΩ.
    maroulaki_321
    25.05.2006, 01:25
    Να αναφέρω κι εγώ κάτι που παρατήρησα. Εκεί που είναι το μενου "Κοινότητα" "Forum" κλπ, ενώ τα drop down σε όλες τις σελίδες του ΜΗ εμφανίζονται απο πάνω,
    σ'ένα συγκεκριμένο "τμήμα" του ΜΗ εκεί που δημοσιευονται τα κειμενα του e περιοδικού, εμφανίζεται όπως στην εικόνα. Μάλλον σε όλους έτσι εμφανίζεται ή κανω λάθος?






    επισυναπτόμενα: _untitled.JPG 
    georgianoua
    25.05.2006, 01:39
    Όχι σε εμένα δε παρουσιάζει αυτό το προβλημα....
    maroulaki_321
    25.05.2006, 01:42
    Καλά οχι οτι ειναι και κανα προβλημα φοβερο απλά έτσι το αναφέρω, μπας και διορθωνεται.
    jorge
    25.05.2006, 09:35
    Σωστή η παρατήρηση αλλά επειδή το banner δεν είναι δικό μας, δε μπορούμε να κάνουμε κάτι. Κάποια στιγμή θ' αλλάξει πάντως το κεντρικό μενού...

    Maroulaki στη σελίδα που μου έστειλες, βλέπεις μόνο αυτό το σκέτο πορτοκαλό ή εμφανίζεται και κάποιο διαφημιστικό banner στη συγκεκριμένη θέση;
    maroulaki_321
    25.05.2006, 10:19
    Μόνο το πορτοκαλί παραλ/μο βλέπω χωρίς διαφημίσεις.
    uNick
    26.05.2006, 22:25
    Μια σκέψη... Δεν αφορά λειτουργικό πρόβλημα, μάλλον πρακτικό... Και για την ακρίβεια, δεν είναι καν πρόβλημα. Μια πρόταση για να γίνει η ζωή μας λίγο πιο εύκολη...

    Θα μπορούσε το πάνω μέρος της σελίδας (ο ουρανός και το information bar) να είναι σταθερά??? Συνήθως μια σελίδα έχει απίστευτο μήκος, οπότε διαβάζοντας μέχρι τη μέση ή μέχρι το τέλος, αν κάποιος θέλει να βρεθεί στο menu για να πάει αλλού πρέπει να "σκρολάρει" αρκετά... Βοηθάνε λίγο τα links για την αρχική σελίδα, αλλά είναι κάπως κουραστικό να βγαίνεις διαρκώς στην αρχική για να διαλέξεις άλλη κατηγορία, ενώ με το menu σταθερό στην κορυφή της οθόνης θα ήταν πιο εύκολη και ταχύτερη η πλοήγηση στις σελίδες...

    Τί λες Γιώργο?
    jorge
    26.05.2006, 22:57
    Τεχνικά γίνεται, αλλά είναι σχετικά "βαρύ" για τον υπολογιστή, ενώ υπάρχουν προβλήματα με αρκετούς browsers που δεν είναι συμβατοί.

    Σε ποιό site το έχεις δει αυτό (μιλάω για το σταθερό information bar) να το δω;
    uNick
    26.05.2006, 23:07
    Σίγουρα θα υπάρχει, αλλά δεν το έχω δει κάπου συγκεκριμένα... Σκεφτόμουν κάτι αντίστοιχο για το site της εταιρίας μου... Σταθερό κομμάτι στο template όπου μεταξύ άλλων θα έχω ένα flash menu... Δεν νομίζω να είναι βαρύ. Ένα flash dropdown menu, και από κάτω το information bar... Θες να το δοκιμάσεις? Αν μπορώ να βοηθήσω κάπως, πες μου, θα χαρώ πολύ...
    maroulaki_321
    10.06.2006, 17:03
    Να πώ κάτι άλλο που παρατηρησα: Για τις "πιο πρόσφατα σχολιαμένες δημοσιευσεις" έχει ενα drop down που μας δίνει επιλογή να βλέπουμε ή τις 4 ή τις 15 ή τις 50 τελευταία σχολιασμένες. Οταν επιλέγω πχ να δώ τις 15 ξαναφορτώνει η σελίδα με τις 4.
    Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, όπως και παραπάνω? Μήπως τελικά φταίει που χρησιμοποιώ firefox?
    gate
    10.06.2006, 17:28
    Το μέλος maroulaki_321 στις 10-06-2006 στις 17:03 έγραψε...
    Παράθεση:

    Να πώ κάτι άλλο που παρατηρησα: Για τις "πιο πρόσφατα σχολιαμένες δημοσιευσεις" έχει ενα drop down που μας δίνει επιλογή να βλέπουμε ή τις 4 ή τις 15 ή τις 50 τελευταία σχολιασμένες. Οταν επιλέγω πχ να δώ τις 15 ξαναφορτώνει η σελίδα με τις 4.
    Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα, όπως και παραπάνω? Μήπως τελικά φταίει που χρησιμοποιώ firefox?




    Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα...
    georgianoua
    10.06.2006, 17:36
    Eμένα δεν μου ανοίγει καν τις 15 ή 50 δημοσιευμένες. Μένει μόνο στις 4

    Μάλλον το Μοzilla Firefox μας φταίει
    jorge
    10.06.2006, 18:03
    Παιδάκια δίκιο είχατε, υπήρχε πρόβλημα που μόλις διορθώθηκε.