ελληνική μουσική
    656 online   ·  210.857 μέλη

    Rocking around.....γενικώς!

    Kali
    15.01.2006, 15:09
    Ροκάρω ρε παιδιά!Τόσο κακό είναι????Επειδή δηλαδή είμαι της θεωριτικής μου απαγορεύεται το Ροκ???Φοράω σκισμένα τζιν κι αντί για Νίνο κ Κιάμο ακούω Metallica,Pink Floyd,Alice Couper,Avril Laving....Τι λάθος κάνω κ δεν κολάω στο σχολείο μου???Χρόνια το ψάχνω κ λύση δε βρίσκω......Τελικά...ή είμαι εγώ το ufo ή βρίσκομαι ανάμεσα σε ufo!
    Orfeus
    15.01.2006, 15:13
    Δηλαδή πόσα χρόνια το ψάχνεις;
    Και τι ακριβώς λύση ψάχνεις να βρεις;
    Και ..........γιατί;


    Kali
    15.01.2006, 15:28
    Από τότε που πήγα σχολείο.
    Καί το ψάχνω γιάτι....
    Νιώθω ότι δεν κολλάω με το περιβάλλον μου!
    Τόσα χρόνια ζω μ'αυτούς τους ανθρώπους κ δεν τους καταλαβαίνω!
    Δεν καταλαβαίνω τη νοοτροπία τους!
    Νιώθω ότι με απορρίπτει το περιβάλλον μου!
    Τελικά....ή βρίσκομαι ανάμεσα σε ούφο.....ή εγώ είμαι το ούφο!
    houlina
    15.01.2006, 15:44
    ίσως δεν έχεις βρεί ακόμα το περιβάλλον στο οποίο ανήκεις
    Kali
    15.01.2006, 15:46
    Μάλλον!Είναι ένας απ'τους λόγους που θέλω να γίνω φοιτήτρια!Εκεί νομίζω ότι θα ανήκω....
    houlina
    15.01.2006, 15:47
    οι φίλοι σου είναι διαφορετικοί από σένα?
    Kali
    15.01.2006, 15:50
    Αρκετά....Ειδικά η κολλήτή μου!Τη γνώρισα punk κ τώρα ακούει Βανδη!Αλλά εντάξει...Συνεννοούμαστε!
    houlina
    15.01.2006, 15:53
    χαχα ... που ξέρεις άμα άρχισε η Βανδή να ραπάρει μπορεί να χτυπιέτε κάποτε χαχαχαχα
    Kali
    15.01.2006, 16:28
    Μη κόβεσαι με τη Βανδή!Μπορεί να ροκάρει κάποτε...αλλά δε θα'ναι αυθεντικό ροκ αυτό που θα κάνει!
    alexia-vicky
    15.01.2006, 20:38
    ειναι συνηθες να νομιζεις οτι δεν κολλας!!!!αλλα σημασια εχει να νιωθεις εσυ καλα με τον εαυτο σου! δεν ειναι αναγκη να ταιριαζεις με τους αλλους, αρκει να σε καταλαβαινουν και να αναγνωριζουν την μοναδικοτητα σου!!εισαι αυτη που εισαι, και οποιος σε δεχτει!!!!και σιγουρ θα βρεις ατομα να σου ταιριαζουν....καπου....καποτε....και στανταρ δεν εισαι φρικιο γιατι τοτε θα ηταν και πολλοι αλλοι (π.χ. εγω, μερικως)
    Brokenchord
    15.01.2006, 22:50
    Yea yea yea έτσι να μαζεβόμαστε οι Rock αδες του MH Νατάσα ακριβώς έστι !! Νιώθω σα λύκος μες τα πρόβατα. Και ξέρεις γιατί ;!!
    Γιατί δεν γουστάρω τους ανθρώπους που τους αρέσει να τραγουδάνε ενώ η άλλοι απο κάτω τρώνε και πίνουν.
    Δεν γουστάρω τους ανθρώπους που τους αρέσει να τους πετάνε λουλούδια και να σπάνε πιάτα.
    Δεν γουστάρω τους ανθρώπους που κάθε βράδι λένε τα ίδια και τα ίδια, λές και κάθε βράδι νιώθουν τα ίδια.
    Δεν γουστάρω τους ανθρώπους που βάζουν τα λευτά πάνω απο την καλητεχνική έκφραση.

    Πάντος να ξέρεις οτι οι περισότεροι δεν ξέρουν η ούτε κάν φαντάζοντε το οτι να είσαι Rock πέρα απο το είδος της μουσικής που ακούς, ταυτόχρονα συμένει και μια ά στάση ζωής και μια ά φιλοσοφία.
    Για αυτό να μην νιώθης UFO αλλά μέσα σε UFO.

    Τώρα αν είσαι phyxedelic ,Metal ή Doom κτλ.....ο κοινός παρανομαστής είναι η Rock!!!

    Η ζωή είναι ενα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδισε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατι λιγα πράγματα χριάζετε κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλόκουρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες










    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 15-01-2006 23:27 ]
    επισυναπτόμενα: 200559105617197.jpg 
    Kali
    16.01.2006, 08:27
    Brokenchord φίλε μου έχεις τρελό δίκιο!!!!!
    Ειλικρινά έχεις δίκιο!
    Στο χώρο μου θεωρούμαι φρικιό,πανκιό,σατανιστρια...μεχρι κ λεσβία μ'εχουν πει!Από άθεη μέχρι κ χαζοχαρούμενο με ψυχολογικά προβλήματα!Σνομπ.....Αυτό το ακούω κάθε μέρα!
    Καθήστε ρε παιδια!Και πανκιό και σνομπ δε γίνεται!Μάλλον τωρα που το σκέφτομαι αυτοι ειναι σνομπ!Στο κατω κατω αυτοι μονοι τους φταινε που τους αποφευγω!Εκεινοι με απομακρυναν κ εγω βρηκα καταφυγειο στη μουσικη που εκφραζει οσα νιωθω γι'αυτους!Τωρα δε με αποδεχονται ουτε ετσι αλλα κ στην τελικη....αν ειναι ετσι....δεν αξιζουν καθολου προσοχη απο μερους μου.....Αρα...Ακομα κι αν εγω ειμαι το ufo....πρεπει να καμαρωνω γι'αυτο!!!!!Γιατι δεν είμαι σνομπ ρε παιδια......Διαφερω!!!!!!!Γενικως.....είμαι ROCK!Εγω φταιω???
    pastella
    16.01.2006, 12:43
    Χαλάρωσε Kali, κι εγω απο την ιδια φαση περασα...Πιο πολυ στο Γυμνασιο, στο λυκειο βρηκα καποιους...ομοιδεάτες!
    Οταν εγω ακουγα Scorpions, B.Adams & Deep Purple ή αν παρουμε κ ελληνικά ακουγα έντεχνο, ροκ, Καζαντζιδη, Διονυσίου και Τσιτσάνη κ ρεμπέτικα γενικά αυτοί βλέπανε Big Brother κ ακουγανε οποιον ηταν στη μοδα τοτε

    Αστους, σε κανα 2 χρονακια θα σε θαυμαζουν γιατι δεν εισαι προβατο!
    Kali
    16.01.2006, 14:34
    Σιγα μη με θαυμαζουνε!Δε θελω κιολας!Θελω μονο να τους ξεφορτωθω!Για να ησυχασω!
    XeniaRodo
    16.01.2006, 16:12
    Έχει κάποιο δίκιο η Xριστίνα σε αυτά που λέει.

    Kι εγώ στο σχολείο δεν ήμουν με τους υπόλοιπους, βασικά δεν έκανα παρέες και πηγαδάκια όπως οι περισσότερες "κοπέλες". Θυμάμαι ότι ήθελα να ήμουν αγόρι πιο μικρή γιατί τα ζήλευα που έπαιζαν στα διαλλείματα ενώ τα κορίτσια ασχολιόντουσαν με σαχλαμάρες....


    τέλος πάντων, στο μέλλον όλα θα είναι μια χαρά μην ανησυχείς....
    έχει δίκιο η Xριστίνα...
    lianameladaki
    16.01.2006, 17:21
    εγω παλι,εχω βρει την ιδανικη παρεα....!μπορει να μην ακουνε ολοι ροκ,αλλα τουλαχιστον ειναι ανοιχτοι να μαθουν κατι καινουργιο που δεν το ειχαν γνωρισει πιο πριν χωρις να ειναι προδιατεθημενοι να το σνομπαρουν η να το κοροιδεψουν!
    με λιγα λογια....i love you guys!!!!!!!!!!!!!
    Kali
    16.01.2006, 18:51
    Ναι ρε παιδια.κι εγω εχω φιλους που με καταλαβαινουν κι ας μην ακουν ροκ!Ο καλυτερος μου φιλος για παραδειγμα!Ακουει σα τρελος Britney!Ο αλλος ακουει Πλουταρχο!Αλλα τους αγαπαω κ μ'αγαπανε!Απλα ωρες ωρες δε συνεννοουμαστε!!!!!Κι οταν μεσα σε μια ολοκληρη πολη εσυ συνεννοεισαι μονο με τρεις ανθρωπους......Τι κανεις τοτε?????????Φοβαμαι μη γινω σαν αυτα που κοροιδευω στο τελος!
    houlina
    16.01.2006, 19:34
    αν ζούσες σε άλλο μέρος π.χ Αγγλία θα σε θεωρούσαν πέραν φυσιολογικής έφηβης...γι αυτό μην ανησυχείς...ίσως και η κοινωνία μας να είναι συντηρητική ακόμα...
    thank
    16.01.2006, 19:55
    περα απ' οσα σου εγραψαν τα άλλα παιδια, ο brokenchord ειπε πως ροκ δεν ειναι μονο οι μουσικες που ακους. Το ποια ειναι η στάση ζωής που σημαίνει για σένα, θα τη βρείς μόνη σου. Συνταγές δεν νομίζω να υπάρχουν. Για το πότε θα γίνει αυτό, μην αγχώνεσαι :) Οπως και θα βρείς πολλούς που ακούνε ροκ, ντύνονται το ίδιο κλπ .. αλλα δεν θα μπορέσεις να κολλησεις μαζί τους σε όλα. Κάποιες χορδές σου θα τις πιάσουν, κάποιες οχι.

    Αρα, με αυτούς που σε αγαπάνε, που έχεις δεθεί μαζί τους, κράτα οτι μπορείς... Δεν ειναι ευκολο, ειδικά οταν δεν θα μπορείτε να πατε στα ιδια μερη, να έχετε τις ίδιες παρέες κλπ. Και σιγά - σιγά, αυτό που ειχατε κάποτε θα βρει τη θέση του στο σήμερα. Θα μπούνε και άλλοι άνθρωποι στη ζωή σου, θα δεις πως θα πανε. Και δεν θα γίνεις σαν αυτά που κοροϊδευεις, αφού έχεις τις δικες σου απόψεις, και δεν γίνεσαι έρμαιο του κάθε χαρακτηρισμού. Και στο κάτω - κάτω το να νοιώθεις μειοψηφία δεν ειναι και κακό !!!
    Kali
    17.01.2006, 14:20
    Το να νιωθω παρισακτη ας πουμε το περναμε στο ντουκου ε?Σημερα πλακωθηκα με μια κοτα στο σχολειο γιατι με ειπε απλητη,βρομιαρα,αχτενιστη,κουρελιαρα......ανοιξε το κνοδαλο το στομα του κι ελεγε ελεγε!Κι εγω πολυ φυσιολογικα τη ρωτησα αν η αθυροστομια περιλαμβανεται στα συμπτοματα της νοσου των πουλερικων!Κι αυτη η ελεεινη τρεισαθλια πηγε κ φωναξε το μαντρχαλο της να μου τα ψαλει ενα χερακι!Ελα ομως που κι ο δικος ηταν μια απ'τα ιδια με μενα!Ασε που της ειπε να μην ανακατευεται εκει που δεν τη σπερνουν!Και γιατι ολο αυτο το χαος?Γιατι το προηγουμενο βραδυ εγω κι ο δικος της καναμε βολτα στο χωριο κ συζητουσαμε παρειτσα!Ειναι φυσιολογικο τωρα αυτο?