ελληνική μουσική
    848 online   ·  210.851 μέλη

    Η Άννα Βίσση στη Eurovision

    MarthaM
    24.01.2006, 18:28
    Μόλις ανακοινώθηκε επίσημα από το Τμήμα Δημοσιών Σχέσεων της ΕΡΤ το όνομα της τραγουδίστριας που θα μας εκπροσωπήσει στο διαγωνισμό της Eurovision. Είναι η Άννα Βίσση.
    Το τι θα γίνει με το τραγούδι δεν ανακοινώθηκε ακόμη. Ελπίζω εκτός από το Νίκο Καρβέλα να έχουμε συμμετοχή και από άλλους συνθέτες ώστε να βρεθεί το καταλληλότερο κομμάτι.
    Πώς σας φαίνεται η Άννα;
    vasilis23
    24.01.2006, 19:08
    ρεεεε ΕΛΕΝΑ και παλι ΕΛΕΝΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!
    Desmar
    24.01.2006, 19:25
    Η αλήθεια είναι ότι αυτή η συμμετοχή ήθελε κότσια μετά την πρωτιά που έφερε η Παπαρίζου στην χώρα μας ... η Βίσσυ από ότι φαίνεται δεν φοβάται την σύγκριση ...

    Ας ευχηθούμε η χώρα μας να έχει μια αξιοπρεπή εκπροσώπηση ...

    Καλή επιτυχία Αννούλα
    houlina
    24.01.2006, 19:51
    Η Αννα μια χαρά θα τα καταφέρει!!!!
    Sapios
    24.01.2006, 23:43
    Ναι !!! Ναι !!!!!
    Η Αννα θα τα καταφέρει σίγουρα και θα μας κάνει όλους εμας του ελληνες περίφανους για την μουσική που δημιουργούμε.
    Ειδικά αμα γραψει το τραγουδι ο Καρβέλας θα την πάρουμε πάλι.



    Λοιπον!
    Η γιουροβίζιον είναι μια σαπίλα της μουσικής, ενα καρκίνωμα του αυτιού που έχει ως μόνο σκοπο το χρήμα και την αποπλάνηση. Η μουσική ειναι τεχνη και ο σκοπος της ειναι να ανυψωσει το πνευμα μας.
    Ξυπνηστε και βαλτε μυαλο και μην ανοιξει κανενας την τηλεοραση οταν θα εχει γιουροβιζιον γιατι θα χαλασει ο εγκεφαλος σας.

    Αυτα
    DavidDT
    24.01.2006, 23:48
    Quote:

    Το μέλος Sapios στις 24-01-2006 στις 23:43 έγραψε:

    Ναι !!! Ναι !!!!!
    Η Αννα θα τα καταφέρει σίγουρα και θα μας κάνει όλους εμας του ελληνες περίφανους για την μουσική που δημιουργούμε.
    Ειδικά αμα γραψει το τραγουδι ο Καρβέλας θα την πάρουμε πάλι.



    Λοιπον!
    Η γιουροβίζιον είναι μια σαπίλα της μουσικής, ενα καρκίνωμα του αυτιού που έχει ως μόνο σκοπο το χρήμα και την αποπλάνηση. Η μουσική ειναι τεχνη και ο σκοπος της ειναι να ανυψωσει το πνευμα μας.
    Ξυπνηστε και βαλτε μυαλο και μην ανοιξει κανενας την τηλεοραση οταν θα εχει γιουροβιζιον γιατι θα χαλασει ο εγκεφαλος σας.

    Αυτα





    Εντάξει ΟΚ!!!!
    Κερνάω μπυρίτσα,να πάνε κάτω τα φαρμάκια!!

    Hastaroth
    24.01.2006, 23:53
    Quote:

    Το μέλος Sapios στις 24-01-2006 στις 23:43 έγραψε:

    Ναι !!! Ναι !!!!!
    Η Αννα θα τα καταφέρει σίγουρα και θα μας κάνει όλους εμας του ελληνες περίφανους για την μουσική που δημιουργούμε.
    Ειδικά αμα γραψει το τραγουδι ο Καρβέλας θα την πάρουμε πάλι.



    Λοιπον!
    Η γιουροβίζιον είναι μια σαπίλα της μουσικής, ενα καρκίνωμα του αυτιού που έχει ως μόνο σκοπο το χρήμα και την αποπλάνηση. Η μουσική ειναι τεχνη και ο σκοπος της ειναι να ανυψωσει το πνευμα μας.
    Ξυπνηστε και βαλτε μυαλο και μην ανοιξει κανενας την τηλεοραση οταν θα εχει γιουροβιζιον γιατι θα χαλασει ο εγκεφαλος σας.

    Αυτα





    Δέν έχεις άδικο γιά την γιουροβίζιον,,αλλά δέν βλάπτει να'σαι και κομματάκι ευγενικός με τον κόσμο εδώ μέσα

    Κι'αυτή η υπογραφή σου,λιγάκι υποτιμητική γιά εμάς τους υπόλοιπους δέν είναι;

    Πάρε μιά κι'από μένα
    jorge
    25.01.2006, 00:02
    Για μένα η Παπαρίζου δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τη Βίσση των τελευταίων ετών, της οποίας η αισθητική έχει πιάσει πάτο. Τώρα το τι θα κάνει στη Eurovision με βρίσκει εντελώς αδιάφορο γιατί πλέον τίποτα δεν είναι καθαρό στο θέμα αυτό.

    Που 'σαι Άννα του '80...



    3o Live Μελών του MusicHeaven, 29 Ιανουαρίου


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-01-2006 00:03 ]
    KIT_KAT
    25.01.2006, 00:24
    Βλέπω Χόρχε πλακάκια με εσπρέσσο...
    Πέρα από αυτό συμφωνώ, γενικά η Βίσση μου φαίνεται πολύ αντιπαθητική και μου τη δίνει που δεν μπορεί επιτέλους να συμβιβαστεί με την ηλικία της
    Σάπιε... welcome, πού είχες χαθεί καλέ;;;
    tsibitos
    25.01.2006, 00:41
    Αίσχος, Η Eurovision θέλει νέα πρόσωπα και φρέσκιες παρουσίες. Πιστεύω ότι Η γεροντοέφηβη Βίσση δεν θα κάνει τίποτα. Οκ. Έχει πείρα αλλά και τι μ’αυτό???
    Ακόμη και ο Γιάννης Φλωρινιώτης πιο πολλές ελπίδες θα είχε.

    kalouka
    25.01.2006, 08:21
    τη λογική της επιλογής θα ήθελα να τη μάθω, κάποτε το ζητούμενο ήταν να κερδίσουμε και έτσι έψαχναν τραγούδι και τραγουδιστή. Το πετύχαμε ας στείλουν και κάποιον άλλο ασε που θα μας πρήξουν με τη διαπλοκή γιατί δεν διάλεξαν τη βανδή. Αννα δείξε ανωτερότητα φύγε μόνη σου και διάλεξε ένα νέο παιδί

    υ.γ τη γνώμη για τη eurovision την είχα πει σε άλλο τοπικ
    Pucca
    25.01.2006, 08:39
    Καμιά ντομάτα κανείς?
    Quote:

    Το μέλος kalouka στις 25-01-2006 στις 08:21 έγραψε:

    τη λογική της επιλογής θα ήθελα να τη μάθω, κάποτε το ζητούμενο ήταν να κερδίσουμε και έτσι έψαχναν τραγούδι και τραγουδιστή. Το πετύχαμε ας στείλουν και κάποιον άλλο ασε που θα μας πρήξουν με τη διαπλοκή γιατί δεν διάλεξαν τη βανδή. Αννα δείξε ανωτερότητα φύγε μόνη σου και διάλεξε ένα νέο παιδί

    υ.γ τη γνώμη για τη eurovision την είχα πει σε άλλο τοπικ




    kalouka
    25.01.2006, 09:41
    Quote:

    Το μέλος Pucca στις 25-01-2006 στις 08:39 έγραψε:

    Καμιά ντομάτα κανείς?



    εγω
    για σαλάτα;



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 25-01-2006 19:04 ]
    ph
    25.01.2006, 17:55

    Και έτσι άρχισαν οι κακίες για την ΄Αννα. Και για τη γιουροβίζιον που κάποιος λέει πως είναι και καρκίνωμα. ΄Αλλος μιλάει για την αισθητική της ΄Αννας που έχει πιάσει πάτο, αλλά η δική του αισθητική να δημοσιεύει το πρωτοσέλιδο μιας παλιοφυλλάδας είναι άψογη και, φαντάζομαι, κάποιο χιούμορ την υπαγορεύει.

    ΄Αλλος προτείνει ντομάτες κι άλλος λέει πως η ΄Αννα είναι γριά.

    Κι εγώ σας λέω πως σταρ είσαι όταν σε μισούν και σε λατρεύουν. Θυμηθείτε τη συγχωρεμένη την Αλίκη τι τράβηξε...

    Το να σχολιάζεις την ηλικία ενός ανθρώπου είναι πρόστυχο ακόμα κι αν είναι ο μαθουσάλας.

    Η ΄Αννα είναι φωνάρα και η αξιοπρεπής παρουσία για τα μέτρα της Γιουροβίζιον είναι κάτι παραπάνω από σίγουρη. Είμαι βέβαιος πως, ανεξαρτήτως βαθμολογίας, η ΄Αννα θα κάνει πάταγο.

    Να θυμάστε επίσης πως στο μέλλον η ΄Αννα θα μνημονεύεται ως μια μεγάλη φωνή του τόπου, ανεξαρτήτως ρεπερτορίου. (΄Ασε που έχει πει και καλά τραγούδια και δεν είναι λίγα).

    Ευτυχώς η ζήλεια δεν είναι ψώρα και δεν θα γεμίσει όλη τη χώρα.

    Λυσσάξτε!
    eleni
    25.01.2006, 18:44
    Quote:

    Το μέλος KIT_KAT στις 25-01-2006 στις 00:24 έγραψε:

    Πέρα από αυτό συμφωνώ, γενικά η Βίσση μου φαίνεται πολύ αντιπαθητική και μου τη δίνει που δεν μπορεί επιτέλους να συμβιβαστεί με την ηλικία της





    Εγώ δεν θα έλεγα οτι την αντιπαθώ αλλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για τον "συμβιβασμό ηλικίας".
    Αλήθεια στην eurovision θα τραγουδήσει το "αγάπη απο αλουμινόχαρτο"...
    malastrana
    25.01.2006, 18:46
    Mόλις διάβασα ότι πιθανόν το τραγούδι να είναι του Κορκολή...
    Exartate
    25.01.2006, 19:03
    Χμμμ!!! φωνη εχει αλλα για τον επωνυμο διαγωνισμο εχω λαβει την εντυπωση οτι χρειαζονται και ...ΜΠΟΥΤΙΑ......απο αυτα πως παει η καλλιτεχνης???
    jorge
    25.01.2006, 19:42
    Quote:

    Το μέλος ph στις 25-01-2006 στις 17:55 έγραψε:


    Και έτσι άρχισαν οι κακίες για την ΄Αννα. Και για τη γιουροβίζιον που κάποιος λέει πως είναι και καρκίνωμα. ΄Αλλος μιλάει για την αισθητική της ΄Αννας που έχει πιάσει πάτο, αλλά η δική του αισθητική να δημοσιεύει το πρωτοσέλιδο μιας παλιοφυλλάδας είναι άψογη και, φαντάζομαι, κάποιο χιούμορ την υπαγορεύει.




    Μάλλον εδώ θα ήθελες να κρίνεις την αισθητική της παλιοφυλλάδας και του προσώπου που εμφανίζεται στο πρωτοσέλιδό της, και όχι τη δική μου.

    Η παράθεση του εξωφύλλου απλά διασαφηνίζει στον αναγνώστη γιατί - κατά τη δική μου γνώμη - η αισθητική της Βίσση έχει πιάσει πάτο, λειτουργεί επομένως σαν συμπλήρωμα στα όσα έγραψα. Επομένως το σχόλιό σου το θεωρώ άστοχο.
    antonLOrd
    25.01.2006, 20:11
    Η Βίσση έχει φωνή...ότι και να πείτε..
    Και δεν το χωνεύω μια τραγουδίστρια που έλεγε τόσο ωραία τις "Κυκλάδες" να καταντάει έτσι..Μην ξεχνάμε και τις άλλες μεγάλες συνεργασίες τις με Νταλάρα, Λοΐζο κλπ..
    Δυστυχώς, καθώς αναφερόμαστε στην Γιουροβίζιον που δεν είναι τίποτα περισσότερο από ένα σόου της μιας νύχτας, το θέμα της φωνής δεν κρίνεται.. Άλλα είναι τα κριτήρια..(τα ...γνωρίζετε..).. Πιστεύω ότι τα έχει παρά το μεγάλο της ηλικίας της..
    Όπως έκανα και πέρισυ με την Έλενα, έτσι και φέτος θα υποστηρίξω την Βίσση..
    Περιμένετε όμως να ακούσουμε και το τραγούδι.. Ίσως αλλάξουν γνώμη κάποιοι..
    antonLOrd
    25.01.2006, 20:18