ελληνική μουσική
    619 online   ·  210.885 μέλη

    Παιχνίδι με καλλιτέχνες!

    gate
    21.02.2004, 22:06
    Quote:

    Το μέλος composer στις 21-02-2004 στις 20:56 έγραψε:

    Eρώτηση,Είναι από την Κύπρο?Nαι!!




    Άντε παιδιά....
    άλλοι 4 για Λάντσια please....

    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: gate on 21-02-2004 22:07 ]
    Kotsiraki
    22.02.2004, 01:44
    Aς κάνω κι εγώ μια προσπάθεια!

    Έχει συνεργαστεί σε αρκετούς δίσκους, συναυλίες και live γενικότερα, με γνωστό τραγουδιστή; (βλ. Αλκίνοο Ιωαννίδη)
    composer
    22.02.2004, 02:01
    Ερώτηση,
    Έχει συνεργαστεί σε αρκετούς δίσκους, συναυλίες και live γενικότερα, με γνωστό τραγουδιστή; (βλ. Αλκίνοο Ιωαννίδη)??Ναι
    Giorgos
    22.02.2004, 05:48
    Εγώ πάλι δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι είναι ο Λάντσιας, so επιτρέψτε μου να το συνεχίσω...

    Ερώτηση: Είναι μέλος των Human touch;;;
    composer
    22.02.2004, 05:51
    Ερώτηση: Είναι μέλος των Human touch???Xμμ!ΟΧΙ

    Πάντως ο Giorgos πλησιάζει επικίνδυνα !!!
    Giorgos
    22.02.2004, 05:55
    Όπως το φαντάστηκα...Συνεχίζω ακάθεκτος:

    Ερώτηση: Έχει κυκλοφορήσει ποτέ δίσκο με τίτλο "Η επιστροφή";

    (είναι derby ακόμα)
    composer
    22.02.2004, 05:58
    Ερώτηση: Έχει κυκλοφορήσει ποτέ δίσκο με τίτλο "Η επιστροφή"; Ναι!
    Giorgos
    22.02.2004, 06:07
    Τρεις τελευταίες ερωτήσεις έχω να κάνω, μιας και ακόμα δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο ποιον καλλιτέχνη έχεις βάλει στο νου σου, Αντρέα.

    1. Έχει κυκλοφορήσει ποτέ δίσκο με τίτλο "Το ταξίδι μιας νότας";
    2. Εμφανίζεται κάθε Τετάρτη στο "Αλάβαστρον" με τον Γιώτη Κιουρτσόγλου και τον David Lynch;
    3. Έχει σγουρά μαλλιά;

    (αν θες, για να κάνω κι εγώ παιχνίδι, απάντα και στις 2 επόμενες ερωτήσεις μερικής άγνοιας -κοινώς, που δεν απαντώνται με ΝΑΙ/ΟΧΙ: Τι μάρκα είναι το πιάνο που έχει σπίτι του και πόσο το αγόρασε;;; Εδώ σε θέλω )
    composer
    22.02.2004, 06:14
    Ερώτηση,Έχει κυκλοφορήσει ποτέ δίσκο με τίτλο "Το ταξίδι μιας νότας"; ΝΑΙ

    Ερώτηση,Εμφανίζεται κάθε Τετάρτη στο "Αλάβαστρον" με τον Γιώτη Κιουρτσόγλου και τον David Lynch; ΝΑΙ


    Ερώτηση,Έχει σγουρά μαλλιά;ΝΑΙ

    Πρός Giorgo:
    Το πίανο πού έχει σπίτι του είναι μάρκας " ΜΕ ΕΚΑΨΕΣ" και το έχει κλέψει από ΕΜΕΝΑ!


    ΥΓ.Οι ερώτησεις για τον Giorgo τελίωσαν!!
    Giorgos
    22.02.2004, 06:30
    Αν και διατηρώ ακόμα ορισμένες αμφιβολίες...άντε, θα πω κι εγώ "Σταύρος Λάντσιας" Άλλοι δύο για το αυτονόητο!

    Υ.Γ. 1: Το πιάνο του είναι Bosendorfer (χωρίς σχόλια...) και το αγόρασε, μεταχειρισμένο και εξ Αμερικής, μόνο 4 εκατομμύρια, όταν τα Bosendorfer πωλούνται από 10 και άνω...(όχι, αλλοίμονο, δεν ζηλεύω, δεν ζηλεύω...!!!)
    Υ.Γ. 2: Αντρέα, λέω να βάλω κι εγώ καλλιτέχνη, αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να τον βρεις κι εσύ αντίστοιχα...Γι' αυτό βοηθάω: Είναι 54, τον λένε Γιώργο, είναι ο 1ος σε πωλήσεις Έλληνας καλλιτέχνης κι είναι ο αγαπημένος μου τραγουδιστής...Πάω στοίχημα ότι έχεις πολύ δρόμο ακόμα...

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Giorgos on 22-02-2004 06:34 ]
    Kotsiraki
    22.02.2004, 12:02
    Μάλισταααα.... Νομίζω πως μετά και από τις τελευταίες και αρκετά λεπτομερείς απαντήσεις, ξεκάθαρο πλέον! Σταύρος Λάντσιας!!
    composer
    22.02.2004, 19:31
    Mέχρι τώρα είναι 3 τα άτομα που έχουν δώσει τελική απάντηση,οπότε για να τελιώσει το παιχνίδι χρειάζονται ακόμα 2 άτομα !!
    KIT_KAT
    22.02.2004, 21:06
    Εγώ δεν ψηφίζω Σταύρο Λάντσια και απέχω υπό αυτές τις συνθήκες, καθώς κάποιοι... χάλασαν το παιχνίδι:
    1. Φίλτατε Giorgo, εμείς κοιμόμαστε κι εσείς παίζετε, μόνοι σας?... και μάλιστα.. -ομολογείς!- "ακάθεκτοι"?
    2. Αγαπητοί gate και Giorgo, δεν τυγχάνουμε όλοι απολαμβάνοντες της τύχης να γνωρίζουμε τον αγαπημένο καλλιτέχνη του Αντρέα... συνεπώς μπορούσατε να μη μας αφαιρέσετε τη χαρά να λύσουμε το... γρίφο.
    Ως εκ τούτου, και φανερά ενοχλημένη από την όλη τροπή , αποχωρώ από τη φάση αυτή του παιχνιδιού. Παρακαλώ τους προαναφερθέντες να αναλάβουν τις ευθύνες τους και να ζητήσουν δημοσία συγνώμη
    ΥΓ: Μεγαλόψυχη ούσα θα αποπειραθώ να δώσω απάντηση στο γρίφο του Giorgou: Μου έρχεται μία σκέψη... αλλά πάλι δεν ξέρω... δύσκολη ερώτηση... θα το τολμήσω πάντως... είναι ο Γιώργος Μαζωνάκης???
    By the way, ε όχι και 54 το παιδί
    christos-reg
    23.02.2004, 02:15
    Κατερίνα μέσα είσαι βρε...

    Μάλλον όμως για το Νταλάρα μιλάει ο Γιώργος!!
    Giorgos
    23.02.2004, 06:34
    Chere Catherine, εξ όσων γνωρίζω, το site είναι σαν τα Γραφεία Τελετών: Διανυκτερεύει! :PPPP Οπότε δε σου φταίω εγώ που κοιμάσαι με τις κότες -ας έπαιζες κι εσύ σε μουσική σκηνή, να δω τι ώρα έμπαινες να γράψεις :P

    Δεύτερον, ενώ ήθελα να το γράψω από την αρχή, περίμενα να πει κάποιος τον Λάντσια για να συμμετάσχω, εγώ κράτησα το fair play, άρα τα παράπονά σου στην αγαπητή Νεκταρία :P Αφού πήγε κι ο άλλος και καρφώθηκε κι έβαλε τον Λάντσια, λες και δε θα το καταλαβαίναμε!

    Κατερίνα, είσαι αστέρι τελικά. Το βρήκες. Τον Μαζωνάκη εννοούσα. Δεν ξέρω, αλλά όταν τον ακούω να λέει τα "Παραπονεμένα λόγια" και το "Αχ χελιδόνι μου", με πιάνουν ρίγη. Κι όσο για την ηλικία του, 54 είναι, απλά εκεί στην "Καισαριανή που το κάνουν αλλιώς" "κρατιούνται" καλύτερα.
    KIT_KAT
    23.02.2004, 13:48
    Αχ και το υποψιαζόμουν ότι είναι ο αγαπημένος σου τραγουδιστής!!!

    ΥΓ: Χρήστο... έχασες. Τι Νταλάρας μου λες... πρώτος σε πωλήσεις αφού λέμε!!
    christos-reg
    23.02.2004, 17:17
    Sorry βρε Κατερίνα... Δεν είδα τη συγκεκριμένη παράμετρο.

    Αν είναι έτσι τότε είναι σίγουρα ο Μαζωνάκης... ή μήπως είναι ο κορυφαίος Γιώργος Δασκουλίδης?

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: christos-reg on 23-02-2004 17:17 ]
    composer
    23.02.2004, 18:08
    Ωχ!!!!Φοβάμαι πως η Κατερίνα και ο Χρήστος πλησιάζουν πολύ κόντα στην σωστή απάντηση!!
    composer
    24.02.2004, 02:08
    Ti έγινε βρε παιδιά ακόμα να το βρείτε???
    KIT_KAT
    24.02.2004, 10:19
    Quote:

    Το μέλος composer στις 23-02-2004 στις 18:08 έγραψε:

    Ωχ!!!!Φοβάμαι πως η Κατερίνα και ο Χρήστος πλησιάζουν πολύ κόντα στην σωστή απάντηση!!




    Ωχ!! Χρήστο μήπως ο Μαζωνάκης ή ο Δασκουλίδης είναι κύπριος??
    Νομίζω ότι πλησιάζουμε!