ελληνική μουσική
    473 online   ·  210.888 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    Lorelei
    06.12.2010, 01:15

    Γράφω εδώ γιατί δεν ήξερα πού να το ρωτήσω{#emotions_dlg.oops}

    Γιατί το θέμα που είχα ανοίξει για τη σύγχρονη rock μετακινήθηκε? Αφού είναι συζήτηση σχετική με τη μουσική, δεν έχει σχέση με αγαπημένα... Αντίθετα υπάρχουν κάποια τελείως άσχετα θέματα στις μουσικές συζητήσεις που δεν έχουν μετακινηθεί όπως π.χ. το "ζητείται μπασίστας" (που μόνο συζήτηση δεν είναι)... Γιατί μετακινήθηκε?
    -----------------
    Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free - Jim Morrison

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 06-12-2010 01:37 ]


    PAPAZOGLOUFAN
    06.12.2010, 01:35

    εμενα παντως αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι σωνει και ντε στη φωτο του προφιλ μου πρεπει να βαλω φωτο δικια μου?δλδ to avatar που εχουμε σε τι διαφερει.ενταξει δε λεω,ας υπαρχει μια διαχειριση να μην μπαινουν προκλητικες φωτο αλλα σωνει και ντε να βαλω και τα μουτρα μου γιατι?ας πουμε εγω που το nickname το βλεπεται.γιατι να μη μπορω να βαλω κατι που να να αφορα τον παπ?η να βαλω οτιδηποτε αλλο που με αφορα?


    Lorelei
    06.12.2010, 01:41

    Έχεις δίκιο... Το έχω προτείνει κι εγώ στην ενότητα με τις προτάσεις για βελτίωση του site μαζί με κάποια άλλα πράγματα αλλά ακόμα δεν έχει απαντήσει κάποιος...

    Θέλω όμως να μου απαντήσουν και για τη μεταφορά της ενότητας γιατί δε νομίζω ότι έπρεπε να γίνει


    jorge
    06.12.2010, 09:28
    Lorelei μετακινήθηκε γιατί είχε να κάνει με "αγαπημένο" ή "καλύτερο". :)
    Lorelei
    06.12.2010, 11:37

    Μα αφού η ενότητα αναφέρεται στη σύγχρονη rock γενικά. Δε θα μπαίνουν μόνο τραγούδια, θα γίνονται και συζητήσεις για το είδος αυτό όπως το βλέπουμε σήμερα και την εξέλιξή του. Και όταν μπαίνουν τραγούδια, πιο πολύ θα γίνεται για να γνωρίσουμε κάποιους νέους καλλιτέχνες της rock, δε σημαίνει ότι θα είναι οι καλύτεροι. ή τουλάχιστον έτσι το είχα σκεφτεί. Αν μπει στα "καλύτερα, χειρότερα.." τότε θα παραθέτουν απλά τραγούδια και μόνο, ενώ θα μπορούσε το θέμα να έχει τη μορφή συζήτησης. Και γενικά γιατί να αλλάξει το συγκεκριμένο θέμα αφού προέχουν άλλα πιο άσχετα για να αλλάξουν κατηγορία?

     


    vasilisbSax
    06.12.2010, 22:14

    Με ενοχλεί που το εορτολόγιο πάει μια μέρα πίσω και μπερδεύομαι με τις ευχές όταν θέλω να στείλω σε κάποιους, με δεδομένο βέβαια οτι οι σχέσεις μου με την εκκλησία και το δικό της εορτολόγιο, έχουν από πολύ καιρό πάψει...


    Lorelei
    06.12.2010, 23:44

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 06-12-2010 στις 09:28 έγραψε...

    Lorelei μετακινήθηκε γιατί είχε να κάνει με "αγαπημένο" ή "καλύτερο". :)

     ok, thanks, τελικά αυτό μάλλον ήταν ανακοίνωση...

     

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilisbSax στις 06-12-2010 στις 22:14 έγραψε...

    Με ενοχλεί που το εορτολόγιο πάει μια μέρα πίσω και μπερδεύομαι με τις ευχές όταν θέλω να στείλω σε κάποιους ...

    Αυτό δεν είναι και τόσο κακό! Τουλάχιστον τα μέλη του site θα γιορτάζουν διπλά!

     


    -----------------
    Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free - Jim Morrison

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 06-12-2010 23:45 ]


    Jimmas
    11.12.2010, 00:10

    Το ότι κάθε φορά που κάνω επεξεργασία εμφανίζεται και ένα επιπλέον μήνυμα με την ώρα και την ημερομηνία! Αν έμενε μόνο η τελευταία φορά θα ήταν πιο όμορφο αισθητικά!

    Επίσης, ότι η "γρήγορη απάντηση" αποτελείται από μια λωρίδα που δεν μπορείς να δεις καλά τι γράφεις αν ξεπεράσεις την μια γραμμή και δεν έχεις δικαίωμα να αφήσεις κάποια σειρά (αν ήταν το μισό τετράγωνο από αυτό στην κανονική απάντηση τότε θα ήταν πιο χρήσιμο πιστεύω).


    Lorelei
    11.12.2010, 00:23

    ^^ σ' αυτό που είπες για την επεξεργασία,  μπορείς να σβήσεις αυτό που λέει για το επεξεργασμένο μήνυμα όταν αλλάζεις την απάντησή σου πολλές φορές κι έτσι θα μείνει μόνο το τελευταίο! Smile

    (δε θα σου το δείξει αλλά θα φανεί μετά στη δημοσίευση)


    -----------------
    Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free - Jim Morrison

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Lorelei στις 11-12-2010 00:40 ]


    Harmoner
    09.01.2011, 13:53

    10 λεπτά αποχής απο το chat και... μας αποσυνδέει... Αυτό πιστεύω πως είναι το μόνο μειονέκτημα του site...


    Mad4U
    17.01.2011, 15:53

    Με ενοχλει που που πολλες απαντησεις σε θεματα φευγουνε off topic. Π.χ. οταν λεει το θεμα ποιος ειναι ο αγαπημενος σας τραγουδιστης δεν μπορεις να βαλεις 5 τραγουδιστες και 5 συγκροτηαμτα πρεπει να βαλεις 1 τραγουδιστη ουτε καν συγκροτημα!!!! Μπορει να ειναι χαζο το παραδειγμα αλλα ειναι το πιο απλο γιατι υπαρχουν παρα πολλες απαντησεις off topic σε πιο συνθετα θεματα.

     

    π.χ.2 Ποσοι ειναι οι πολοι της Γης?

    ΛΑΘΟΣ: Ο βορειος και ο νοτιος.

    ΣΩΣΤΟ: 2.


    kwstasagas
    17.01.2011, 16:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Mad4U στις 17-01-2011 στις 15:53 έγραψε...

    Με ενοχλει που που πολλες απαντησεις σε θεματα φευγουνε off topic. Π.χ. οταν λεει το θεμα ποιος ειναι ο αγαπημενος σας τραγουδιστης δεν μπορεις να βαλεις 5 τραγουδιστες και 5 συγκροτηαμτα πρεπει να βαλεις 1 τραγουδιστη ουτε καν συγκροτημα!!!!



     

    Μην ξεχνάς, όμως, ότι τις περισσότερες φορές είναι δύσκολο να επιλέξεις π.χ. έναν μόνο τραγουδιστή ή ένα μόνο συγκρότημα ως "το πιο αγαπημένο σου" !!! Για παράδειγμα, στο τόπικ "Ποιο το καλύτερο ροκ τραγούδι που γράφτηκε ποτέ", είναι εύκολο να απαντήσεις ένα μόνο τραγούδι ???


    jorge
    17.01.2011, 16:42
    Αν είχαμε αρκετούς moderators, κάτι θα γινόταν...
    KIT_KAT
    17.01.2011, 17:56

    Δε νομίζω όμως πως θα έμπαινε κάποιος moderator να γράψει "Επ! εδώ λέει ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ κι εσύ έγραψες δύο"! Ο βασικότερος λόγος είναι ότι ποτέ δε λειτουργούσαμε έτσι και ο δεύτερος το ερώτημα κατά πόσο σε θέματα που είναι ως επί το πλείστον "for fun" θα ήταν εποικοδομητική μια τόσο έντονη "αστυνόμευση" ή θα δημιουργούσε δυσφορία...
    Και για να μην παρεξηγηθώ Smile ειλικρινά είμαι πολύ υπέρ της τάξης (αν το αποφασίσουμε). Αλλά Χόρχε μήπως θα ήταν χρήσιμη και η δυνατότητα μεταφοράς μηνυμάτων, merge κλπ σε κάτι τέτοιο;


    jorge
    17.01.2011, 18:11
    Κατ, το σχόλιό μου αφορά στην αρχική πρόταση: "Με ενοχλει που πολλες απαντησεις σε θεματα φευγουνε off topic".

    Εννοείται πως σε χαλαρές συζητήσεις, δεν χρειάζεται παρέμβαση τέτοιου τύπου, δεν έχει καν νόημα νομίζω, μια και δεν πρόκειται συνήθως για "συζήτηση".

    Για το merge οκ, απλά δεν έχω σκεφτεί πως ακριβώς θα λειτουργεί. Αν υπάρχει κάποια ιδέα, ίσως είναι εύκολο να γίνει, για πείτε ιδέες...
    Lorelei
    17.01.2011, 18:39

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-01-2011 στις 18:11 έγραψε...
    Για το merge οκ, απλά δεν έχω σκεφτεί πως ακριβώς θα λειτουργεί. Αν υπάρχει κάποια ιδέα, ίσως είναι εύκολο να γίνει, για πείτε ιδέες...

    Για την συγχώνευση? Αν υπάρχουν κάποιες ενότητες που έχουν παρόμοιο θέμα με κάποιες που ήδη υπάρχουν θα μπορούσαν να συγχωνευτούν στην αρχική ενότητα, που θα έχει ένα πιο γενικό θέμα για να μην ανοίγονται παρόμοια θέματα με υπο-περιπτώσεις ενός πιο διευρυμένου. Μακάρι να γινόταν αυτό! Smile Τι ιδέες να προτείνουμε δηλαδή?


    jorge
    17.01.2011, 19:08
    Ωραία. Σε ποιό σημείο της πρώτης συζήτησης θα πρέπει να μπει η δεύτερη; Βοηθήστε λίγο γιατί δεν έχω υπάρξει admin σε άλλο Forum πρόσφατα. Παλιότερα δεν υπήρχαν τέτοια πράγματα :)
    KIT_KAT
    17.01.2011, 19:27

    Λογικά Χόρχε στο τέλος (append). Το μόνο που θα είναι λίγο άσχετο θα είναι ενδεχομένως το 1ο μήνυμα του νέου θέματος που θα ρωτάει "ποια είναι η γνώμη σας για το τάδε". Αυτό εικάζω θα πρέπει να διαγράφεται ή να τροποποιείται λίγο...

    Επίσης αντίστοιχα θα μπορούσε να γίνει η μεταφορά μηνυμάτων από μία συζήτηση που έχει βγει off topic αλλά παρόλα αυτά έχει ενδιαφέρον από μόνη της, σε ένα νέο θέμα.


    Lorelei
    17.01.2011, 19:38

    Συμφωνώ! Στο τέλος θα ήταν καλύτερo να μπαίνουν :)


    jorge
    18.01.2011, 19:21
    Μπράβο ΚΙΤ_ΚΑΤ :) Θα γίνουν με την πρώτη ευκαιρία.