ελληνική μουσική
    304 online   ·  210.899 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    jorge
    06.02.2007, 17:45
    Μπορείτε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να σεβαστείτε τους moderators και όσα σας λένε; Θέλετε ν' αρχίσουμε να σβήνουμε posts; ΟΚ, αρχίζουμε λοιπόν...
    darkys
    13.03.2007, 17:47
    λοιπον. ειμαι καινουρια οποτε θα παρετε μια φρεσκια απαντηση.
    η γνωμη μοθ ειναι οτι ο μιχαλης δεν εχει κατηγορια μουσικης. και γενικα δεν πρεπει να υπαρχουν κατηγοριες στη μουσικη. παρα μονο να υπαρχει η μουσικη που σημερα ΠΟΝΑΕΙ.
    ο μοναδικος καλλιτεχνης που ειναι αξιοπρεπης παρουσια. οσο για τις δηλωσεις του δεν εχω ενοχληθει με καμια. στην περιβοητη συνεντευξη με τον κατσιμιχα ο μιχαλης ειχε δικιο σε αυτα που ελεγε. τι θα πει εντεχνο? οτι δεν εντεχνο τι ειναι? ατεχνο? για μενα εντεχνο σημαινει πιο πολυ ποιοτικο και αυτο το εχει ο μιχαλης. ποιος σημερα τραγουδαει εντεχνα? πες τε μου εναν...αυτο που μενει μετα απο χρονια ειναι ποιοτικο και διαχρονικο...
    ποσοι καλλιτεχνες εχουν σπουδασει το αντικειμενο τους? λιγοι, μετρημενοι στα δαχτυλα. ποσοι καλλιτεχνες ξερουν να συνθετουν/ λιγοι.
    επισης ποσοι συνθετες δινουν τραγουδια σε αλλους τραγουδιστες και τους κανουν και δευτερη φωνη? αθτα ειχα να δηλωσω.

    Melselli
    20.03.2007, 12:08
    Απο τους λίγους ερμηνευτές που μας ταξιδεύουν πραγματικά. Ερωτευόμαστε, δακρύζουμε, γελάμε μαζί του....

    Γιατί όσα με πονούν βαθιά δεν έχουν σημασία, όταν στα χείλη φτάνουνε χάνουνε την ουσία...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Melselli στις 20-03-2007 12:10 ]





    επισυναπτόμενα: 800669237ez.jpg 
    sentoni
    20.03.2007, 15:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Melselli στις 20-03-2007 στις 12:08 έγραψε...

    . . . γελάμε μαζί του....



    Melselli
    22.03.2007, 11:54
    Το μέλος sentoni ίσως δεν κατάλαβε τί εννοώ.....
    sentoni
    22.03.2007, 23:08
    . . . το μέλος sentoni κατάλαβε τι εννοείς . . . αλλά αυτό θέλω να κρατήσω και να δώσω την δικιά μου ερμηνεία . . . έτυχε να εκμεταλλευτώ την ατάκα σου μην το παίρνεις προσωπικά . . .
    Melselli
    23.03.2007, 12:01
    .....Μέλος sentoni μάλλον παρερμήνευσα τα όσα έγραψες, ελπίζω η παρεξήγηση να λύθηκε...
    sentoni
    25.03.2007, 14:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Melselli στις 23-03-2007 στις 12:01 έγραψε...

    .....Μέλος sentoni μάλλον παρερμήνευσα τα όσα έγραψες, ελπίζω η παρεξήγηση να λύθηκε...



    . . . για μένα δεν υπήρχε καν . . . να 'σαι καλά !
    nefos
    01.06.2007, 20:44


    @ Στην κλεψιά πάντως, είναι μια χαρά ο monsieur Χατζηγιάννης. Mόνο που τον "κάνανε τσακωτό" οι άνθρωποι του Calogero και άντε να μαζέψει τα ρέστα...

    Δείτε τα παρακάτω videos:

    Το 1ο είναι το τραγούδι που παρουσίασε ως δική του τη μουσική και με τίτλο "Δεν είμαι εδώ για κανέναν"



    το 2ο είναι το τραγούδι του Calogero, το οποίο και κατάκλεψε ο monsieur Χατζηγιάννης


    tsibitos
    01.06.2007, 21:07
    Παράθεση:

    Το μέλος nefos στις 01-06-2007 στις 20:44 έγραψε...



    @ Στην κλεψιά πάντως, είναι μια χαρά ο monsieur Χατζηγιάννης. Mόνο που τον "κάνανε τσακωτό" οι άνθρωποι του Calogero και άντε να μαζέψει τα ρέστα...





    ουπςς
    jacamar
    01.06.2007, 21:18
    καιρός είναι να σβήνει το υπερλαμπρο αστέρι του κυρίου..... αντε πόσο ακόμα????
    blacksheep
    07.06.2007, 18:58
    Ο Χατζηγιαννης ειναι οντως φαινομενο.Δε ξερω πολλους με τοση μεγαλη ελλειψη φαντασιας.Μιλαμε ο τυπος δε παιζεται!
    koukou-tsa
    08.06.2007, 00:46
    Αχ , κι ομως παιζεται απο ΟΛΑ τα ραδιόφΟνα της χώρας .
    Ρε ούστ !!!

    XeniaRodo
    08.06.2007, 01:35
    Πριν λίγο άκουσα ένα τραγούδι του (δυστυχώς δεν είπε τίτλο) που μου θύμιζε πολύ αυτό:


    renabill
    08.06.2007, 02:21
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 21-02-2005 στις 14:52 έγραψε...

    Καλος ο Μιχαλακης,αρκετα καλος θα ελεγα....ομως δεν πιστευω οτι σε 10 χρονια θα θυμαται κανεις τα ωραια τραγουδακια που ερμηνευει αυτη την εποχη....



    Αν και είμαι φανατική φαν του Μιχάλη θα πω ότι τα περισσότερα τραγούδια είναι εφήμερα σουξέ και μερικά μοιάζουνε, ώστε δεν τα ξεχωρίζεις.Αλλά υπάρχουν τραγούδια που πιστεύω πως θα μείνουν όπως:
    Μόνο στα όνειρα
    Πάρτυ
    Αν μου τηλεφωνούσες
    Να είσαι εκεί
    Χωρίς αναπνοή


    rompa
    08.06.2007, 13:26
    Την επόμενη εβδομάδα κυκλοφορεί η επανέκδοση του "Φίλοι και Εχθροί", με ένα νέο κομμάτι καθώς και μερικά νέα remixes.
    Το νέο αυτό κομμάτι του Μιχάλη Χατζηγιάννη φέρει τον τίτλο "Πιο Πολύ", σε μουσική του ιδίου και στίχους του Νίκου Μωραΐτη, κομμάτι που θα υπάρχει τόσο στην κανονική του version όσο και σε "passion mix" εκδοχή. Στην επανέκδοση αυτή -αλλά αυτό το ξέραμε ήδη έτσι δεν είναι;- θα υπάρχει και το "Tonight / Σήμερα" με τους Reamonn καθώς και ένα remix με τίτλο "Moscow Electro Mix" του "Χέρια Ψηλά". Μιλώντας τηλεφωνικά ο ίδιος χθες με το Θέμη Γεωργαντά στο "OK", είπε πως ναι μεν υπάρχουν δεξιά και αριστερά πολλά remix του κομματιού αυτού αλλά το "Moscow Electro Mix" είναι μάλλον το καλύτερο και σε τελική ανάλυση είναι και το μόνο "επίσημο".Από εκεί και πέρα, ο Μιχάλης θα είναι φέτος το καλοκαίρι live "to a city near you" με πιο κοντινές μας ημερομηνίες αυτές της 15ης Ιουνίου στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο Θέατρο Γης και στην Αθήνα στο Θέατρο Βράχων "Μελίνα Μερκούρη" στις 18 Ιουνίου. Μαζί του στο τραγούδι και τα φωνητικά θα είναι η Ελισάβετ Σπανού που αυτό τον καιρό έχει το δικό της momentum με το hit "Τρελαίνομαι". Σε κάποιες από τις ζωντανές αυτές εμφανίσεις θα συμμετάσχει και η Δέσποινα Ολυμπίου.


    www.mad.tv.


    darkys
    14.06.2007, 01:28
    εχω την εντυπωση οτι τα ισοπεδωνουμε ολα...
    εχω να σημειωσω οτι οταν καποιος δηλωνε κατι καλο για τον μιχαλη πεφτατε να τον φατε...αυτο ειναι δημοκρατια......
    ασε αυτα που ειπωθηκαν για οτιδηποτε αλλο εκτος απο την μουσικη, τα τραγουδια του και τη φωνη του...εισται καλα ενημερωμενοι αν και δεν τον πατε...παντως...μπραβο
    λοιπον δεν υπολογιζουμε τις συνεργασιες του...δεν υπολογιζουμε οτι μεσα στους δυσκολους καιρους της δισκογραφιας οτι ειναι ενας απο τους λιγους που πουλαει...δεν υπολογιζουμε οτι οι συναυλιες του ειναι αναρπαστες και γινεται χαμος...
    δεν υπολογιζουμε οτι ειναι ενας απο τους λιγους που καθε...μα καθε καλοκαιρι πιανει ολην την Ελλαδα και κανει συναυλιες...
    τι να υπολογισουμε τοτε?
    θα υπολογισουμε οτι γραφει ωραια τραγουδια που αγγιζουν ολες τις ηλικιες...και οχι τις μικρες οπως πολλοι θελουν να υποστηριζουν...
    αυτα ειχα να πω και παλι...
    α και οσο για τις συνεργασιες δε νομιζω οι καλλιτεχνες που συνεργαστηκαν μαζι του να του κανανε χαρη...το αξιζει με το παραπανω...ακουστε το τελευταιο τραγουδι που εγραψε στον Νταλαρα...
    απλως οταν κρινουμε (γιατι ειναι ευκολο) καλυτερα να ξερουμε και να μιλαμε...και να μιλαμε επι του θεματος και μονο...
    darkys
    14.06.2007, 01:35
    Παράθεση:

    Το μέλος darkys στις 14-06-2007 στις 01:28 έγραψε...

    εχω την εντυπωση οτι τα ισοπεδωνουμε ολα...
    εχω να σημειωσω οτι οταν καποιος δηλωνε κατι καλο για τον μιχαλη πεφτατε να τον φατε...αυτο ειναι δημοκρατια......
    ασε αυτα που ειπωθηκαν για οτιδηποτε αλλο εκτος απο την μουσικη, τα τραγουδια του και τη φωνη του...εισται καλα ενημερωμενοι αν και δεν τον πατε...παντως...μπραβο
    λοιπον δεν υπολογιζουμε τις συνεργασιες του...δεν υπολογιζουμε οτι μεσα στους δυσκολους καιρους της δισκογραφιας οτι ειναι ενας απο τους λιγους που πουλαει...δεν υπολογιζουμε οτι οι συναυλιες του ειναι αναρπαστες και γινεται χαμος...
    δεν υπολογιζουμε οτι ειναι ενας απο τους λιγους που καθε...μα καθε καλοκαιρι πιανει ολην την Ελλαδα και κανει συναυλιες...
    τι να υπολογισουμε τοτε?
    θα υπολογισουμε οτι γραφει ωραια τραγουδια που αγγιζουν ολες τις ηλικιες...και οχι τις μικρες οπως πολλοι θελουν να υποστηριζουν...
    αυτα ειχα να πω και παλι...
    α και οσο για τις συνεργασιες δε νομιζω οι καλλιτεχνες που συνεργαστηκαν μαζι του να του κανανε χαρη...το αξιζει με το παραπανω...ακουστε το τελευταιο τραγουδι που εγραψε στον Νταλαρα...
    απλως οταν κρινουμε (γιατι ειναι ευκολο) καλυτερα να ξερουμε και να μιλαμε...και να μιλαμε επι του θεματος και μονο...


    SOPHIA-MX-4EVER
    17.06.2007, 01:48
    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

    Michalis and I!!!!
    σε μια τελειως κουλη φωτο που την τραβηξε ενας τελειως κουλος εκει μεσα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 17-06-2007 01:53 ]


    SOPHIA-MX-4EVER
    17.06.2007, 01:49
    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket



    SEE YOU THERE!!!!