ελληνική μουσική
    776 online   ·  210.851 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    trelakias
    08.09.2014, 17:47

    - Μπορούν να μπουν φίλτρα στην αναζήτηση για να βρίσκουμε ευκολότερα αυτό που θέλουμε?

    - Έγινε αρκετή δουλειά στο ραδιόφωνο με το server κλπ αλλά μια ακόμα ιδέα για το μέλλον είναι να χωριστούν playlists με επιλογές πάνω σε ξεχωριστά είδη μουσικής.  Στις κενές ώρες θα μπορεί καθένας να ακούει αυτό που του αρέσει και όταν υπάρχει παραγωγός θα διακόπτεται η playlist όλων για να ακουστεί η εκπομπή.  Σίγουρα θέλει αρκετό υλικό για να γίνουν ενότητες και δεν ξέρω τι μπορεί να παρέχει το σύστημα...  


    despinakontogianni
    09.09.2014, 21:52
    Σ' αυτό με το φιλτράρισμα της αναζήτησης συμφωνώ απόλυτα trelakia.
    faidonalkinoos
    11.09.2014, 19:16

    Σε κάποια post δεν μπορώ να κάνω εισαγωγή attachments .

    ή όταν ανεβαίνει είναι τυφλό , δηλαδή δεν φαίνεται .

    τι να προσέχω ... ;


    alkyoni
    12.09.2014, 03:25

    Παράθεση:

    Το μέλος faidonalkinoos στις 11.09.2014, 19:16 έγραψε...

    Σε κάποια post δεν μπορώ να κάνω εισαγωγή attachments .

    ή όταν ανεβαίνει είναι τυφλό , δηλαδή δεν φαίνεται .

    τι να προσέχω ... ;

    Γεια σου faidonalkinoos. :)
    Αν καταλαβα σωστα, εχει να κανει με την ονομασια του αρχειου που κανεις attachment.
    Στις οδηγιες που εχει οταν ανοιγει το παραθυρακι για το attachment, αναφερεται οτι πρεπει να ειναι με latinikous xaraktires γραμμενο ,  π.χ.  eikona.jpg    (και οχι εικονα.jpg)  :)

    [υ.γ. Aυτο νομιζω εχει να κανει περισσοτερο με την αναφορα προβληματων στο ΜΗ , αν ειναι ευκολο καποιος να το μεταφερει στην σωστη ενοτητα. :) ]

    Καλη συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}


    mary_omikron
    12.09.2014, 12:12
    Τα posts δεν μεταφέρονται Γιάννα, μόνο ολόκληρη η συζήτηση όχι τα επί μέρους.
    STEFANOS604
    13.09.2014, 18:14

    Εδώ και αρκετό καιρό όταν κάνω Insert/Edit Image απαιτούνται 2 προσπάθειες (τελευταία έχω ανεβάσει πολλές και συμβαίνει το ίδιο).

    Δηλαδή στην 1η προσπάθεια μόλις βάλω το link εμφανίζεται ένα πράσινο κουτάκι αντί της φωτογραφίας. Το διαγράφω ξαναθέτω το link και τότε εμφανίζεται η εικόνα.


    mary_omikron
    13.09.2014, 22:15

    Στέφανε έχει σχέση με "προβλήματα σοβαρά και μη" οπότε γράψ΄το εδώ :

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=5118


    faidonalkinoos
    21.09.2014, 09:35

    Το έχω αναφέρει ξανά: τα άρθρα φαίνονται όλα στα προφίλ των μελών.

    Υπάρχει η λίστα και μπορούμε να τα βρούμε όλα, όσα έχει δημοσιεύσει.

    Για τα Θέματα - τόπικ'ς που τα μέλη ξεκινάνε; Είναι δύσκολη μια γωνίτσα στα προφίλ

    με λίστα αντίστοιχη;

    (ούτε τα δικά μας δεν μπορούμε να βρούμε τώρα ή μήπως μπορούμε και δεν το γνωρίζω;)

    Καλημέρα σας !!!


    faidonalkinoos
    22.09.2014, 11:33

    Φιλίες: όπως είναι μοιάζει κάτι σαν "μη χρήσιμο" - σα να μη χρειάζεται - σα διακοσμητικό ...

    Οι φίλοι, μεταξύ τους, θα μπορούσαν να ενημερώνονται για νέες δραστηριότητες, όταν αυτές λαμβάνουν χώρα ...

    π.χ. είμαι φίλος με Jorge , αυτός δημοσιεύει κάτι, σ' εμένα έρχεται ειδοποίηση - ενημέρωση με email, ο Jorge δημοσίευσε: topic τάδε, άρθρο τάδε, ο,τιδήποτε ... (και το αντίστροφο)

    Είμαι που είμαι "φίλος" του, ας μαθαίνω και τι "κάνει" ...

    "Κάποια κοινά" αναγκάζουν στην φιλία ... Ας τα μοιράζονται πρώτα, πρώτοι οι φίλοι, μεταξύ τους ...


    STEFANOS604
    24.09.2014, 13:27

    Μόλις μπήκα να δω ποιος έβαλε hand up στο #5 ΕΔΩ : και αντί να πατήσω το ‘’1’’ πάτησα , κατά λάθος, το hand up .

    Αφού δεν υπάρχει δυνατότητα απαλοιφής  (παρά μόνο να αλλάξεις σε hand down) και φυσικά δεν θα ήταν πρέπον σε post δικό μου που άλλος έβαλε hand up εγώ να βάλω hand down.

    Μπορεί να γίνει κάτι ώστε post  κάποιου να μη δέχεται hand up/down δικό του ή τουλάχιστον hand up ... 


    faidonalkinoos
    24.09.2014, 16:42

    Συμπτωματικά : έλαβα στο email μου από το Μόλις συνέβη :


    ...............................................................

    Γεια σου faidonalkinoos,
    δες τι συνέβη πριν λίγο στο MusicHeaven:

    Ο STEFANOS604 έγραψε στο topic πριν 2'
    Ο STEFANOS604 έγραψε στο topic

    πριν 2'

    ....................................................................

    Χωρίς να αναφέρεται ποιο topic ...

    Θεωρώ φρόνιμo και χρήσιμο το, να υπάρχει στο μήνυμα η αναγραφή π.χ.:

    {Ο STEFANOS604 έγραψε στο topic:"Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven"} ή

    {Ο STEFANOS604 έγραψε στο topic:"Αναφορά προβλημάτων (σοβαρών και μη)"}

    επίσης: να υπάρχει η δυνατότητα της link κατάστασης ώστε όταν "πατάω" επάνω του,

    να με οδηγεί στο αντίστοιχο topic ή άρθρο ή όπου αλλού το εκάστοτε μέλος δραστηριοποιήθηκε και έγραψε ή έκανε like ...


    Orfeus
    24.09.2014, 16:51

    Τς...τς...τς... 
    Αυτά είναι του ...διαβόλου!!! {#emotions_dlg.tt2}


    faidonalkinoos
    25.09.2014, 19:44

    Στα άρθρα :

    Για να σχολιάσεις κάποιο κείμενο πρέπει να "ανιχνεύσεις"

    ανάμεσα στο τέλος του άρθρου και στην αρχή των σχολίων ...

    Πράγμα δύσκολο αν υπάρχουν πολλά σχόλια ...

    Πιο εύκολο και άμεσα προσβάσιμο θα ήταν, αν η ένδειξη:

    "σχολιάστε το παραπάνω άρθρο:"

    βρεθεί στο τέλος της σελίδας,

    κάτω από όλα τα άλλα σχόλια, που έχουν προηγηθεί.


    alexpac
    26.09.2014, 07:43
    Να ανεβάζεται παρτιτούρες πιάνου
    faidonalkinoos
    30.09.2014, 06:06

    300Κ είναι το μέγεθος μιας φωτογραφίας που μπορεί να ανεβεί .

    Δεν υπάρχει δυνατότητα αυτόματης προσαρμογής - μετατροπής ;

    π.χ. από 800Κ να μετατρέπεται κατά το ανέβασμα στο μικρότερο μέγεθος των 300Κ ;

    Δεν γνωρίζουμε όλοι τον τρόπο . Αν όμως γίνει αυτόματα , διευκολύνει και απλοποιεί ...

    Σε πολλά site ισχύει αυτό .


    elasson
    24.10.2014, 12:35
    Δεν γνωριζω αν ήδη ισχύει αλλα θα πρότεινα τους νέους δημιουργούς να τους συστήνατε στη σελίδα σας στο facebook
    despinakontogianni
    24.10.2014, 20:34

    Παράθεση:

    Το μέλος elasson στις 24.10.2014, 12:35 έγραψε...

    Δεν γνωριζω αν ήδη ισχύει αλλα θα πρότεινα τους νέους δημιουργούς να τους συστήνατε στη σελίδα σας στο facebook

    Για παράδειγμα;


    elasson
    24.10.2014, 22:30
    Για παράδειγμα μια καλη δουλεια απο εναν αξιόλογο νέο καλλιτέχνη που ανεβάζει τη δημιουργία του στο musicheaven και οι κριτικές που δέχεται τόσο απο εσάς όσο και απο τους μουσικους που συμμετέχουν να του δίνουν τη δυνατότητα να αναγνωριστεί και στο ευρύτερο κοινό.Αλλά όπως προείπα δεν γνωρίζω αν ισχύει!
    trelakias
    20.01.2015, 16:28

    Mobile app


    STEFANOS604
    29.01.2015, 12:55

    Καθημερινά παρακολουθώ την ενότητα : ''Μουσικά Video'' και παρατηρώ - κάθε μέρα- να υπάρχουν Video τα οποία ο χρήστης τα έχει αποσύρει.

    Δεν θα μπορούσε πχ ,από έναν Moderator , να γίνει μια εκκαθάριση !