ελληνική μουσική
    535 online   ·  210.881 μέλη

    Τελευταία ταινία....

    sea_like_eyes
    27.08.2008, 16:36

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 27-08-2008 στις 16:34 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 27-08-2008 στις 14:56 έγραψε...

    Εγω ειδα το American Pie....βασικα ειδα και τα 3 American Pie!!!!



    Βασικά δεν είναι μόνο 3 τα American Pie..

    Mπουχαχαχα . . . ωραιος !!{#emotions_dlg.rockon}


    rompa
    27.08.2008, 22:11

    Πολύ σκληρός για να πεθάνει 4.0


    Sweet-Killer
    03.09.2008, 17:00

    Παράθεση:

    Το μέλος Vanna στις 29-07-2008 στις 22:58 έγραψε...

    300

    Βλακεία! Το μόνο που άξιζε ήταν οι σωματάρες των Σπαρτιάτων.



    Κι εγώ το είδα πρόσφατα και περίμενα πολύ περισσότερα... Βασικά κάπου στη μέση ψιλοβαρέθηκα - που ταινίες τέτοιου στυλ μ' αρέσουν πολύ... Κρίμα... {#emotions_dlg.sad}


    Sweet-Killer
    03.09.2008, 17:04

    Sweeney Todd: Ο φονικός κουρέας της οδού Φλιτ

    Περιττό να πω ότι ο Τζόνι είναι απλά αξεπέραστος... {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.thumbup}

    Έχει πολύ αίμα βέβαια σαν ταινία (μιλάμε να πετάγεται σαν συντριβάνι) κι ένα εντελώς απροσδόκητο φινάλε. Αξίζει, πολύ καλή ταινιούλα!


    -----------------
    Μην στηρίζεις τα όνειρά σου στ' αστέρια... Σκέψου μόνο πως αυτά δεν στηρίζονται πουθενά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sweet-Killer στις 03-09-2008 17:14 ]





    επισυναπτόμενα: sweeney-todd.jpg 
    ma-gi
    03.09.2008, 17:36

    Death at a funeral - Πολύ γέλιο {#emotions_dlg.clap}

    Terminator 3

    In Bruges - Πολύ ωραίο κι αυτό {#emotions_dlg.clap}

    Fear and Loathinh in Las Vegas - Πολύ παράνοια αλλά και γέλιο (Καταπληκτικός ο Johnny Depp για άλλη μια φορά) {#emotions_dlg.clap}

    The Other Boleyn Girl - Συμπαθητική ταινία "εποχής"

    Meet the Spartans - Παρωδία του "300" πλακίτσα είχε.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ma-gi στις 03-09-2008 17:38 ]


    rompa
    03.09.2008, 21:47

    Παράθεση:

    Το μέλος Sweet-Killer στις 03-09-2008 στις 17:04 έγραψε...

    Sweeney Todd: Ο φονικός κουρέας της οδού Φλιτ

    Περιττό να πω ότι ο Τζόνι είναι απλά αξεπέραστος... {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.thumbup}

    Έχει πολύ αίμα βέβαια σαν ταινία (μιλάμε να πετάγεται σαν συντριβάνι) κι ένα εντελώς απροσδόκητο φινάλε. Αξίζει, πολύ καλή ταινιούλα!


    -----------------
    Μην στηρίζεις τα όνειρά σου στ' αστέρια... Σκέψου μόνο πως αυτά δεν στηρίζονται πουθενά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Sweet-Killer στις 03-09-2008 17:14 ]






    Όντως είναι καταπληκτικός σε αυτήν την ταινία . Το τέλος είναι όλα τα λεφτά, κάτι που δεν το περιμένεις ...



    nowaveband
    04.09.2008, 04:23

    ΄Επαψα τελευταία να βλέπω ταινίες για κάποιο διάστημα....ο λόγος;........Eίμαι υπαρξιστής!Και ναί το παραδέχομαι σε ολόκληρο το mh!O κινηματογράφος υπηρετεί την κακιά πίστη!Αυτή έχει 2 μορφές!

    Αυτές οι μορφές εμμένουν στο ψέμα της ανθρώπινης συνθήκης που είτε είναι η υπερβατικότητα,είτε η εμμένεια,ενώ στην πραγματικότητα,είναι και τα δύο σε ένα αμφίβολο κράμα που αποθαρρύνει όσους δεν αντέχουν να ζούν στην αοριστία!


    rompa
    04.09.2008, 08:06

    Πειρατές της Καραϊβικής 3

     


    LIONO
    04.09.2008, 11:29
    --> Έρωτας στη χουρμαδιά του Σ. Τσιώλη. Μόνο για προχωρημένους ... Παραθέτω ατάκα Μπακιρτζή : Εμείς είμαστε αετοί , γεράκια των βουνών , δε θα προσκυνήσουμε μια γυναίκα ... Επίσης συνιστώ ανεπιφύλακτα "Ας περιμένουν οι γυναίκες" .
    gioreta
    04.09.2008, 12:54

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 04-09-2008 στις 04:23 έγραψε...

    ΄Επαψα τελευταία να βλέπω ταινίες για κάποιο διάστημα....ο λόγος;........Eίμαι υπαρξιστής!Και ναί το παραδέχομαι σε ολόκληρο το mh!O κινηματογράφος υπηρετεί την κακιά πίστη!Αυτή έχει 2 μορφές!

    Αυτές οι μορφές εμμένουν στο ψέμα της ανθρώπινης συνθήκης που είτε είναι η υπερβατικότητα,είτε η εμμένεια,ενώ στην πραγματικότητα,είναι και τα δύο σε ένα αμφίβολο κράμα που αποθαρρύνει όσους δεν αντέχουν να ζούν στην αοριστία!



    Συμφωνω επαυξανψ και επικροτω!Αλλα πειραζει που βλεπω Ντορα??{#emotions_dlg.huh}


    kamelia8
    04.09.2008, 22:27

    Camp Rock


    kithara2
    05.09.2008, 14:14

    εγω εχω ενα ελλάτωμα με τις ταινίες...θελω να βλεπω τηνταινια που θα παρω ως το τέλος οσο μάπα κ να ειναι....αλλα τωρα τελευταια εχω αρχίσει να βαριεμαι....επεσα σε πολλες 'χαζες' ταινιες και το θεωρω χαζομάρα να σπαταλησω το χρονο μου σε κατι που δεν με ωφελει....ειδα το Εξ επαφης(οχι όλο μονο 1 ωρα)...το εχει δει κανεις να μου πει αξιζει να δω το τελος ή οχι?


    Amalia_little
    05.09.2008, 16:56

    To Sweeney Todd όντως πολύ καλή ταινία αν και λίγο ιδιαίτερη.Σίγουρα δε συστήνεται σε όλους και ειδικά σε αυτούς που περιμένουν να έχει μια πλοκή.Επίσης η μουσική είναι φοβερή(και με τις δύο έννοιες).Η ερμηνεία του πρωταγωνιστή μοναδική.Εγώ θα πρότεινα να την δείτε το βράδυ καλύτερα.Παρά το οτι έχει πολλές δολοφονίες στο τέλος σου μένει κάτι ευχάριστο μάλλον λόγω της καλής μουσικής.Καλή ταινία είναι επίσης το 2046.{#emotions_dlg.thumbup}


    sea_like_eyes
    05.09.2008, 17:09

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 04-09-2008 στις 04:23 έγραψε...

    ΄Επαψα τελευταία να βλέπω ταινίες για κάποιο διάστημα....ο λόγος;........Eίμαι υπαρξιστής!Και ναί το παραδέχομαι σε ολόκληρο το mh!O κινηματογράφος υπηρετεί την κακιά πίστη!Αυτή έχει 2 μορφές!

    Αυτές οι μορφές εμμένουν στο ψέμα της ανθρώπινης συνθήκης που είτε είναι η υπερβατικότητα,είτε η εμμένεια,ενώ στην πραγματικότητα,είναι και τα δύο σε ένα αμφίβολο κράμα που αποθαρρύνει όσους δεν αντέχουν να ζούν στην αοριστία!



    Sony Vs Mπουκάλι = 0 - 1 (ασχετο . . . χαχαχα )

    Υ.Γ

    ρε man . . . τι ηταν αυτο εδω πανω . . . αμα παιζεις μπασσο με τον τροπο που μιλας τοτε τι να το κανω εγω  το μπασσο ? Κρεμαστρα ? Κι αν ο τροπος που μιλαω δεν εχει σχεση με τον τροπο που παιζω , ισως να μην φταιω εγω . . . αλλα το θεώρημα της απραγίας . . . χορδες και λεξεις παντως,παρολο που κρύβουν μια αύρα ανεξαρτησίας ειναι πλήρως συνυφασμένες με το απόλυτο αποτέλεσμα της εξόδου των ματιών (βλέπε έκπληξη) . . . προσκυνώ λοιπον και συνεχίζω να μην μιλαω με τον τροπο που παίζω και να προσπαθώ να παίξω με τον τρόπο που μιλαω . . . )


    nowaveband
    05.09.2008, 17:22

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 05-09-2008 στις 17:09 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 04-09-2008 στις 04:23 έγραψε...

    ΄Επαψα τελευταία να βλέπω ταινίες για κάποιο διάστημα....ο λόγος;........Eίμαι υπαρξιστής!Και ναί το παραδέχομαι σε ολόκληρο το mh!O κινηματογράφος υπηρετεί την κακιά πίστη!Αυτή έχει 2 μορφές!

    Αυτές οι μορφές εμμένουν στο ψέμα της ανθρώπινης συνθήκης που είτε είναι η υπερβατικότητα,είτε η εμμένεια,ενώ στην πραγματικότητα,είναι και τα δύο σε ένα αμφίβολο κράμα που αποθαρρύνει όσους δεν αντέχουν να ζούν στην αοριστία!



    Sony Vs Mπουκάλι = 0 - 1 (ασχετο . . . χαχαχα )

    Υ.Γ

    ρε man . . . τι ηταν αυτο εδω πανω . . . αμα παιζεις μπασσο με τον τροπο που μιλας τοτε τι να το κανω εγω  το μπασσο ? Κρεμαστρα ? Κι αν ο τροπος που μιλαω δεν εχει σχεση με τον τροπο που παιζω , ισως να μην φταιω εγω . . . αλλα το θεώρημα της απραγίας . . . χορδες και λεξεις παντως,παρολο που κρύβουν μια αύρα ανεξαρτησίας ειναι πλήρως συνυφασμένες με το απόλυτο αποτέλεσμα της εξόδου των ματιών (βλέπε έκπληξη) . . . προσκυνώ λοιπον και συνεχίζω να μην μιλαω με τον τροπο που παίζω και να προσπαθώ να παίξω με τον τρόπο που μιλαω . . . )

     



     

    συνεχίζω να μην μιλαω με τον τροπο που παίζω και να προσπαθώ να παίξω με τον τρόπο που μιλαω . . . )

    φοβερό αυτό που είπες!Αλλά υποτιμάς τις δυνατότητες σου στο μπάσο λέγοντας τα παραπάνω και δεν μπορώ να συμφωνήσω αν δεν σε ακούσω on stage with a music man bass quitar καλέ μου φίλε{#emotions_dlg.biggrin}


    sea_like_eyes
    05.09.2008, 17:41

    ''δεν μπορώ να συμφωνήσω αν δεν σε ακούσω on stage with a music man bass quitar καλέ μου φίλε''

    η πολη ειναι μικρη man . . .

    Y.Γ οσο για το cinema ! Tο cinema οτι ποιο βαρετο υπαρχει ! Εχεις δυο ωρες διαολε . . . βγες , τρεξε , πιες , κανε ερωτα ( sex αν γουσταρεις )  . . . τι να λεμε τωρα . . . ελεος . . .


    jacamar
    06.09.2008, 12:05

    χθες αφου ειχα κανει ολα τα υπολοιπα απο αυτα που λεει ο sea  πηγα και ειδα το Wanted.:\

    Δεν το προτεινω....παντελως βλακώδης ταινία ....με ακυρο σεναριο......υπερβολικη αντιγραφη του Guy Ritchie σκηνοθετικα.....{#emotions_dlg.thumbdown}


    Vanna
    08.09.2008, 01:05

    Thank you for smoking


    p3tr0s
    08.09.2008, 12:07

    21.....


    panosbousalis
    08.09.2008, 17:33

    Manhattan , τη νέα κόπια του Woody,