ελληνική μουσική
    488 online   ·  210.866 μέλη
    eneni
    03.09.2006, 20:40
    μπράβο μπράβο! άψογοι ήταν

    πόσο βαριέμαι όμως αυτούς τους ειδικοειδικούς που βγαίνουν και αναλύουν κάθε νίκη ή ήττα! αφόρητα όμως!!


    stuff
    03.09.2006, 21:40
    Ρε'σεις.........μολις παιρνουμε μια διακριση ειτε ευρωπαικη ειτε παγκοσμια,θυμομαστε
    ποσο μεγαλες ψυχαρες ειμαστε.Αν δεν κανουμε τιποτα απο τα παραπανω,δεν υπαρχουμε.Ειμαστε....τιποτα.Μονο σε μεγαλες νικες θυμομαστε τις ελλειψεις που
    εχουμε σαν πολιτεια σαν κρατος,σαν εθνος.Δεν παμε να χε....με λεω'γω.

    Ευτυχως που υπαρχουν παλλικαρια σαν αυτα και πραγματικα εκαναν καταθεση ψυχης αυτες τις 15 μερες.Οπως και περσι,οπως και στο ποδοσφαιρο το 2004.
    Επιτελους,θα μπορεσει αυτος ο τοπος να μην τρωει τα παιδια του;
    Επιτε
    λους,δωστε λιγη σημασια σε αυτα που μας κανουν υπερηφανους σαν "ΟΜΑΔΑ"
    και αφηστε λιγο το "εγω.........και ο αλλοι"..............
    Μπραβο στα παιδια για αυτην την υπεροχη πορεια που ειχαν,και ολοι οι αλλοι,
    να σταματησουν πια να κλεβουν απο την λαμψη που δικαιωματικα ανηκει στα παιδια
    και μονο σ'αυτα.
    manblaz
    03.09.2006, 22:21
    Δεν χρειαζεται να χυνουμε δακρυα για αυτην την ομαδα. Ολους μας πειραξε η ηττα (κυριως για τον λογο με τον οποιο ηρθε) αλλα ποιο πολυ πειραξε και πεισμωσε την ιδια την ομαδα.

    Η ηττα ειναι μερος της ζωης και μας διδασκει πιο πολλα και πιο χρησιμα πραγματα απο την νικη.

    Σημασια δεν εχει να κερδιζεις αλλα να αγωνιζεσαι και οταν σε "ριχνουν" κατω να βρισκεις το κουραγιο να σηκωνεσαι και να συνεχισεις να αγωνιζεσαι, και ειμαι σιγουρος οτι τα παιδια του Παναγιωτη Γιαννακη θα συνεχισουν να αγωνιζονται και να μας χαριζουν χαρες και τιτλους.

    Ενα μεγαλο ευχαριστω για τις στιγμες που μας χαρισαν...

    Υ.Γ δεν ειναι ντροπη η ήττα οταν μαλιστα ερχεται απο εναν καλυτερο αντιπαλο, και η Ισπανια οφειλουμε να το παραδεχτουμε οτι αξιζε 100% να στεφτει πρωταθλητρια κοσμου.
    uNick
    03.09.2006, 23:13
    Το μέλος manblaz στις 03-09-2006 στις 22:21 έγραψε...
    Παράθεση:

    Υ.Γ δεν ειναι ντροπη η ήττα οταν μαλιστα ερχεται απο εναν καλυτερο αντιπαλο, και η Ισπανια οφειλουμε να το παραδεχτουμε οτι αξιζε 100% να στεφτει πρωταθλητρια κοσμου.

    ...με μια διαφορά Μάνο... Η Ισπανία είναι πολύ καλή, ίσως ισάξια με την Εθνική μας. Όμως δεν μας κέρδισαν "στα ίσα" όπως εμείς τους Αμερικανούς... Οι Ισπανοί μας βρήκαν σε μια πολύ κακή ημέρα... Αν παίζαμε κι εμείς το μπάσκετ μας αλλά χάναμε δεν θα με χάλαγε η ήττα...

    theotita
    03.09.2006, 23:17
    πριν λίγο άκουσα στην τηλεόραση ότι ουσιαστικά η Ισπανία είχε πιο εύκολους αντιπάλους να αντιμετωπίσει σε σχέση με μας και γι αυτό ήταν και πιο ξεκούραστη και δεν είχε καμία ήττα...
    τα συμπεράσματα δικά σας...
    manblaz
    03.09.2006, 23:36
    Νικο μπορει να μην μας βρηκαν σε μια κακη μερα αλλα να μας αναγκασαν να ειμαστε σε κακη μερα...Στα ισα μας κερδισαν και μπραβο τους.

    Οσο για αυτα που ακουσες theotita στην τηλεοραση για τους αντιπαλους της Ισπανιας ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε....Τι παει να πει οτι ειχαν ποιο ευκολους αντιπαλους??? και εγω να συμφωνησω οτι στην πρωτη φαση ειχαν (στον ομιλο τους βεβαια ειχαν την Γερμανια, δευτεραθλητρια ευρωπης και τριτη στο προηγουμενο παγκοσμιο) αλλα στον ημιτελικο "εφτυσαν αιμα" για να αποκλεισουν την χρυση ολυμπιονικη Αργεντινη.

    Το συμπερασμα ειναι οτι παντα ψαχνουμε φαντασματα οταν χανουμε επειδη δυστυχως δεν ξερουμε να χανουμε και αυτο ειναι οτι χειροτερο....

    Ευτυχως τα παιδια της Εθνικης εχουν ξεχασει αυτην την νοοτροπια και για αυτο θα πετυχουν ακομα μεγαλυτερες νικες στο αμεσο μελλον
    elzaatar
    04.09.2006, 00:30
    Μπράβο στους παίκτες της εθνικής μπάσκετ για την πορεία τους στο mudobasket.
    Εύχομαι να κατακτήσουν και άλλες ψηλότερες διακρίσεις.
    Τα υπόλοιπα που λέγονται στα ΜΜΕ είναι από "μετά Χριστόν προφήτες"

    AlmaNegra
    04.09.2006, 16:54
    Ένα μεγάλο μπράβο κι από μένα στους παικταράδες μας...
    Θα καταλάβουμε την επιτυχία αν σκεφτούμε πως βγήκαμε δεύτεροι στον κόσμο, έχοντας νικήσει ομάδες όπως η Λιθουανία, η Βραζιλία, οι Η.Π.Α., με 8/9 νίκες σε τέτοιο επίπεδο και παρ'όλα αυτά οι παίκτες δεν ήταν απόλυτα ευχαριστημένο! Αυτό πρέπει νομίζω να μας μείνει! Το μάτι αυτών των παιδιών που γυαλίζει!
    XeniaRodo
    04.09.2006, 21:08
    εγώ πάντως χάρηκα πολύ περισσότερο πουκερδίσαμε ΗΠΑ κι ας χάσαμε απο Ισπανία...

    ότι κι αν έγινε έχουμε ομαδάρα και παιχταράδες...
    poison_girl
    04.09.2006, 22:28
    Το μέλος XeniaRodo στις 04-09-2006 στις 21:08 έγραψε...
    Παράθεση:

    εγώ πάντως χάρηκα πολύ περισσότερο πουκερδίσαμε ΗΠΑ κι ας χάσαμε απο Ισπανία...

    ότι κι αν έγινε έχουμε ομαδάρα και παιχταράδες...


    + φωναω απολυτως
    doritsa78
    05.09.2006, 03:05
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!
    KAKOFONIKS
    05.09.2006, 10:29
    Εγώ είμαι μαζί με τα παιδιά όλοι τους χρωστάμε ένα μεγάάάάάάα΄λο ευχαριστώ !

    Απλά τους περισσότερους (αν όχι όλους) μας πείραξε γιατί πρώτον φτάσαμε στην πηγή και δεν ήπιαμε νερό.

    Δεύτερον γιατί δεν χάσαμε διασυρθήκαμε!
    uNick
    05.09.2006, 11:13
    Το μέλος KAKOFONIKS στις 05-09-2006 στις 10:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεύτερον γιατί δεν χάσαμε διασυρθήκαμε!

    Τώρα.... αν σου πω ότι δεν το....... θυμάμαι...?

    Θυμάμαι ότι χάσαμε στον τελικό... Πιο έντονα όμως θυμάμαι την 100άρα στην Π-ΗΠΑ!!! Σε λίγες μέρες ελάχιστα θα θυμόμαστε από τον τελικό με την Ισπανία... Την τσόντα όμως θα την θυμόμαστε για πολλά πολλά χρόνια!!!!!

    heartbreak-kid
    05.09.2006, 11:19
    ρε ηρεμήστε...του χρόνου έχει eurobasket...θα τους βρούμε εκει τος ισπανοι...
    KAKOFONIKS
    05.09.2006, 13:14
    Το μέλος uNick στις 05-09-2006 στις 11:13 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 05-09-2006 στις 10:29 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεύτερον γιατί δεν χάσαμε διασυρθήκαμε!

    Τώρα.... αν σου πω ότι δεν το....... θυμάμαι...?

    Θυμάμαι ότι χάσαμε στον τελικό... Πιο έντονα όμως θυμάμαι την 100άρα στην Π-ΗΠΑ!!! Σε λίγες μέρες ελάχιστα θα θυμόμαστε από τον τελικό με την Ισπανία... Την τσόντα όμως θα την θυμόμαστε για πολλά πολλά χρόνια!!!!!




    Εννοείται πως η τσόντα θα περάσει στην ιστορία...

    Είδαμε και λίγο τσόντα 11-8-80
    belma
    05.09.2006, 13:42
    Χάρηκα πολύ που η εθνική μας έφτασε ως εκεί! Αυτό που με στεναχώρησε ήταν αυτό που άκουσα εχτες λίγο μετά τις 12 που έφτασε η εθνική μας στο αεροδρόμιο...Μόλις 10 άτομα περίμεναν τους πρωταθλητές μας....

    heartbreak-kid
    05.09.2006, 13:54
    Το μέλος belma στις 05-09-2006 στις 13:42 έγραψε...
    Παράθεση:

    Χάρηκα πολύ που η εθνική μας έφτασε ως εκεί! Αυτό που με στεναχώρησε ήταν αυτό που άκουσα εχτες λίγο μετά τις 12 που έφτασε η εθνική μας στο αεροδρόμιο...Μόλις 10 άτομα περίμεναν τους πρωταθλητές μας....




    belma σε πιάνω ανενημέρωτη...στο αεροδρόμιο βρίσκονταν πάνω από 1000 άτομα και αποθέωσαν τους παικτες
    belma
    05.09.2006, 14:03
    Σοβαρά μιλάς kidaki μου????

    Ε τότε μπράβο σε αυτούς που πήγαν!!!!!!
    incomplete_angel
    05.09.2006, 16:27
    Το μέλος stuff στις 03-09-2006 στις 21:40 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ρε'σεις.........μολις παιρνουμε μια διακριση ειτε ευρωπαικη ειτε παγκοσμια,θυμομαστε
    ποσο μεγαλες ψυχαρες ειμαστε.Αν δεν κανουμε τιποτα απο τα παραπανω,δεν υπαρχουμε.Ειμαστε....τιποτα.Μονο σε μεγαλες νικες θυμομαστε τις ελλειψεις που
    εχουμε σαν πολιτεια σαν κρατος,σαν εθνος.Δεν παμε να χε....με λεω'γω.

    Ευτυχως που υπαρχουν παλλικαρια σαν αυτα και πραγματικα εκαναν καταθεση ψυχης αυτες τις 15 μερες.Οπως και περσι,οπως και στο ποδοσφαιρο το 2004.
    Επιτελους,θα μπορεσει αυτος ο τοπος να μην τρωει τα παιδια του;
    Επιτε
    λους,δωστε λιγη σημασια σε αυτα που μας κανουν υπερηφανους σαν "ΟΜΑΔΑ"
    και αφηστε λιγο το "εγω.........και ο αλλοι"..............
    Μπραβο στα παιδια για αυτην την υπεροχη πορεια που ειχαν,και ολοι οι αλλοι,
    να σταματησουν πια να κλεβουν απο την λαμψη που δικαιωματικα ανηκει στα παιδια
    και μονο σ'αυτα.




    Με κάλυψες!!!
    Απλά συγχαρητήρια!!!!
    uNick
    05.09.2006, 17:34
    Το μέλος heartbreak-kid στις 05-09-2006 στις 13:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...στο αεροδρόμιο βρίσκονταν πάνω από 1000 άτομα και αποθέωσαν τους παικτες.

    ...και άλλοι δεν-ξέρω-πόσοι στημένοι με αυτοκίνητα και μηχανές στη διαδρομή που όταν έφτανε το πούλμαν ξεκινούσαν υπό μορφή συνοδείας!!! Αν μή τί άλλο, η υποδοχή ήταν εντυπωσιακή!