ελληνική μουσική
    542 online   ·  210.866 μέλη
    AlmaNegra
    19.08.2006, 15:33
    Τι σχέση έχετε με το "εθνικό μας άθλημα", το μπάσκετ? Θα παρακολουθήσετε το παγκόσμιο ή δεν σας ενδιαφέρει? Προσωπικά μου αρέσει να παρακολουθώ αλλά δεν είμαι και φανατικός!
    tzouv
    19.08.2006, 15:34
    Θα πρακολουθησω αλλα δεν θα τρελαθω κιολας οσο θα προχωραμε τοσο πιο πολυ θα βλεπω...
    ageras
    23.08.2006, 14:12
    (μετακινήθηκε στην σωστή κατηγορία)
    XeniaRodo
    23.08.2006, 14:23
    α, ώστε υπάρχει...
    uNick
    23.08.2006, 15:37
    Αν και δεν τρελαίνομαι για το μπάσκετ σαν άθλημα, την Εθνική θα την παρακολουθήσω αν τύχει και δεν κάνω κάτι τις ώρες των αγώνων...

    XeniaRodo
    23.08.2006, 15:53
    Πάμε καλα... άντε να δούμε...

    πιο μικρή έτρεχα στα γήπεδα και δεν εχανα αγώνα..... τώρα το έχω αφήσει λίγο και παρακολουθώ μόνο εθνική...
    antreas_dr
    23.08.2006, 16:05
    Πάλι μας βγάλανε την ψυχή αλλά τα καταφέρανε....

    Φτου σας αγόρια μου!!
    jorge
    23.08.2006, 16:14
    Το μέλος XeniaRodo στις 23-08-2006 στις 15:53 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πάμε καλα... άντε να δούμε...

    πιο μικρή έτρεχα στα γήπεδα και δεν εχανα αγώνα..... τώρα το έχω αφήσει λίγο και παρακολουθώ μόνο εθνική...




    Αδειούχα αδειούχα;;;
    Ozzakos
    23.08.2006, 16:25
    Παιδιά εγώ είμαι φαν της ελλάδας γενικά δεν πα να είναι και παγκόσμιο στο κρίκετ αν παίζει η Ελλαδάρα......!!!!!
    Παρακολουθώ εντατικά τους αγώνες και χέρομαι για την πορεία μας.....
    Το σημερινό λίγο με προβλημάτισε αλλα δεν πειράζει!!!
    Ελλαδάρα..!!!!!!!!
    AlmaNegra
    23.08.2006, 18:00
    Πάντως αν συβεχίσουμε έτσι, όταν θα έρθουν Ισπανία,Η.Π.Α. και οι λοιπές
    "ομαδούλες" δεν βλέπω να τη βγάζουμε καθαρή!
    manblaz
    23.08.2006, 22:58
    Σοκ στην εθνική ομάδα μπάσκετ. Ο Νίκος Ζήσης τραυματίστηκε σοβαρά από το αντιαθλητικό χτύπημα του Άντερσον Βαρεχάο στον αγώνα με τη Βραζιλία, και χάνει το υπόλοιπο του Παγκοσμίου πρωταθλήματος της Ιαπωνίας. Ο γκαρντ της Μπενετόν Τρεβίζο διακομίστηκε στο νοσοκομείο, όπου διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί τριπλό(!) κάταγμα στο ζυγωματικό, κι αυτό σημαίνει ότι δεν προλαβαίνει κανέναν άλλον αγώνα της διοργάνωσης που ολοκληρώνεται στις 3 Σεπτεμβρίου.

    Ορισμενοι μπορει να πειτε πως ενταξει εχουμε και αλλους παιχτες (και θα εχετε βεβαια μεγαλο δικιο) αλλα να σας θυμισω οτι ο Νικος Ζησης ήταν ο 1ος σκορερ της Εθνικης στο τελευταιο ευρωμπασκετ που πηραμε την πρωτη θεση. Ελπιζω να μην φανει η απωλεια του. Περαστικα Νικο...
    manblaz
    23.08.2006, 23:01
    Το μέλος AlmaNegra στις 23-08-2006 στις 18:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πάντως αν συβεχίσουμε έτσι, όταν θα έρθουν Ισπανία,Η.Π.Α. και οι λοιπές
    "ομαδούλες" δεν βλέπω να τη βγάζουμε καθαρή!



    Η Αμερικη θα ερθει λογικα στον ημιτελικο και η Ισπανια στον τελικο (αν περασει απο την Αργεντινη). Σε αυτα τα παιχνιδια ολα γινονται και οι προηγουμενες εμφανισεις δεν μετρανε....


    XeniaRodo
    24.08.2006, 14:12
    Το μέλος jorge στις 23-08-2006 στις 16:14 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 23-08-2006 στις 15:53 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πάμε καλα... άντε να δούμε...

    πιο μικρή έτρεχα στα γήπεδα και δεν εχανα αγώνα..... τώρα το έχω αφήσει λίγο και παρακολουθώ μόνο εθνική...




    Αδειούχα αδειούχα;;;



    Aν ρωτάς αν έχω άδεια η απάντηση είναι δυστυχώς όχι. Προσπαθώ να μάθω το σκορ μέσα από σελίδες που έχουν άμεση ενημέρωση (πχ forthnet.gr)


    Μέγα πάθος στις τάξεις της εθνικής ομάδας μπάσκετ για τη νίκη επί της Τουρκίας στον αγώνα που διεξάγεται αυτή την ώρα και θα κρίνει την πρώτη θέση στον τρίτο όμιλο του Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας. Την Κίνα θα βρούν στους "16" οι διεθνείς μας αν κατακτήσουν την πρωτιά του ομίλου, τη Σλοβενία αν τερματίσουν δεύτεροι. Μεγάλος απών ο Νίκος Ζήσης, που χάνει την υπόλοιπη διοργάνωση μετά το τριπλό κάταγμα που υπέστη στο ζυγωματικό και τη μύτη από δολοφονική αγκωνιά του Βαρεζάο. Έγγραφη καταγγελία με την οποία ζητά την τιμωρία του Βραζιλιάνου σέντερ και των διαιτητών του αγώνα κατέθεσε η ελληνική πλευρά. Ξεκαθαρίζει η κατάσταση στους ομίλους και προκύπτουν τα ζευγάρια των «16» από τους σημερινούς αγώνες περισσότερα...

    (www.sportfm.gr)
    jorge
    24.08.2006, 15:22
    Ελλάδα-Τουρκία 67-64 (36')
    Η Εθνική έχει "πνίξει" τους γείτονες με την άμυνα της




    Με ένα χαμηλό και ευέλικτο σχήμα με το οποίο ξεκίνησε την τρίτη περίοδο, η Εθνική έχει καταφέρει να "πνίξει" τα επιθετικά ατού της Τουρκίας και να πάρει ξανά το προβάδισμα από τους παίκτες του Τάνιεβιτς που κέρδιζαν με πέντε πόντους στο ημίχρονο. Με νίκη, οι πρωταθλητές Ευρώπης, που παρατάσσονται χωρίς τον Ζήση ο οποίος τραυματίστηκε από την σκόπιμη αγκωνιά του Βαρεχάο, θα αντιμετωπίσουν τα ξημερώματα της Κυριακής την Κίνα, ενώ με ήττα βρίσκουν μπροστά τους την Σλοβενία, τη μόνη δηλαδή ομάδα από την οποία ηττήθηκαν τον περασμένο Σεπτέμβρη στο Βελιγράδι. Πέρασε η Λιθουανία, αντίο από Βραζιλία.

    XeniaRodo
    24.08.2006, 15:58
    Nικήσαμε

    (πού το βρήκες το κειμενάκι? γιατί έχω πρόβλημα με το σαιτ της forthnet)
    jorge
    24.08.2006, 16:28
    Aiolos_m
    24.08.2006, 17:40
    Ευχτυχώς που σαν λαός έχουμε πολλά μέτωπα να χαιρόμαστε.
    Πάνω που τα σκ@τώνει η ποδοσφαιρική ομάδα, έρχεται ένα μπάσκετ, ένα βόλεϊ, ένα κάτι, να μας κάνει να πούμε: εγώ δεν ασχολούμαι με τα υπόλοιπα...

    ΥΓ: είμαι ένας από αυτούς που είχε παρατήσει το μπάσκετ μετά από το Ευρωπαϊκό του Θρύλου τότε...
    stuff
    24.08.2006, 18:58
    Το μέλος ageras στις 23-08-2006 στις 14:12 έγραψε...
    Παράθεση:

    (μετακινήθηκε στην σωστή κατηγορία)


    Τελικα μετακινηθηκε στην σωστη κατηγορια η οχι;
    stratocasteros
    24.08.2006, 23:33
    Είμαι φανατικός μπασκετόφιλος και θα έπαιζα κ επαγγελματικά, αν η φύση με είχε προικίσει με άλλους 15-20 πόντους ύψους...

    Ο λόγος για τον οποίο έγραψα, είναι η τεράστια αγανάκτηση που ένιωσα με το χτύπημα του Βραζιλιάνου Varejao στο Νίκο Ζήση στο προχθεσινό ματς και θεωρώ απαράδεκτο να μην τιμωρηθεί ο συγκεκριμένος παίκτης (ο Varejao όχι ο Ζήσης) για μια κίνηση που σίγουρα δεν τιμά το μπάσκετ και τον αθλητισμό γενικότερα.

    Δε λεώ και ο Zidane κουτούλησε τον Materazzi αλλά ο τελευταίος δεν έπαθε και τίποτα.

    Ο Νικολάκης κάθεται σ' ένα νοσοκομείο με 3 κρανιακά οστά σπασμένα!

    Θεωρώ οτι πρέπει να τιμωρηθεί και μάλιστα με το ίδιο νόμισμα, αρκεί βέβαια την αγκωνιά να του τη δώσει ο Σοφοκλής!!!


    uNick
    25.08.2006, 09:48
    Το μέλος stratocasteros στις 24-08-2006 στις 23:33 έγραψε...
    Παράθεση:

    Θεωρώ οτι πρέπει να τιμωρηθεί και μάλιστα με το ίδιο νόμισμα, αρκεί βέβαια την αγκωνιά να του τη δώσει ο Σοφοκλής!!!

    Όχι ρε, μην λες τέτοια..... Αν του ρίξει μισή αγκωνιά ο Σοφοκλής θα τον...... σακατέψει!!!!!!!