ελληνική μουσική
    607 online   ·  210.873 μέλη
    kadmilos
    16.09.2006, 00:07
    Σημερα δεν εχω τι να κανω,οποτε θα ασχοληθω εδω .Οσον αφορα το πμ.Οποιος θελει του δινω τον κωδικο μου να δει τα προσωπικα μου μηνυματα.Ασε που και ο γιουνικ δε νομιζω να πει οτι δεν τα πε.


    jorge
    16.09.2006, 00:18
    Μια χαρά στα είπε ο uNick. Κάποια πράγματα μπορείς να τα πεις περιφραστικά.

    Και εσύ, όχι μόνο δεν προσπαθείς να συμμορφωθείς με ένα κλίμα που έχουμε αγωνισθεί χρόνια να διαμορφώσουμε, αλλά βγάζεις και προσωπική σας συνομιλία δημόσια, χωρίς την άδειά του!

    Αυτό είναι το ήθος σου;

    ΥΓ. Αν ήταν στο χέρι μου και είχα χρόνο, ούτε το "μ...κας" θα υπήρχε, ούτε το αυθεντικό. Γιατί θέλετε ντε και καλά να γίνεται στο ΜΗ οτι γίνεται εκεί έξω; Δεν είναι όμορφα να μιλάμε ευγενικά κι ωραία; Κάντε όλοι μια προσπάθεια, δε ζητάω πολλά.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-09-2006 00:19 ]


    kadmilos
    16.09.2006, 00:35
    Θες να μιλησουμε για ηθος?Ηθος οπως το αντιλαμβανεσαι δεν εχω.
    Δεν σεβομαι οποιον δεν με σεβεται.
    Μιλαω οπως εμαθα γιατι αυτος ειμαι και δεν προκειται να υποκριθω.Αν εσυ θες να περιορισεις τον καθε ανθρωπο εδω μεσα και να μιλαει οπως θες τοτε κλειστο το φορουμ.
    Πολυ καλα μου τα πε ποιος?ο συντονιστης η ο διαχειριστης του φορουμ?

    Υ.Γ κανεις λαθος στο να συμμορφωθω.Δεν τιθεται θεμα συμμορφωσης αλλα σεβασμου.Και σεβαστηκα το γεγονος οτι μπορει να προσβαλλεται απο τα λεγομενα μου και τα αλλαξα.Αυτος ομως στη συνεχεια ηταν χειροτερος.Πολυ χειροτερος με τον τροπο που μιλησε.Στα πλαισια της δικης μου ηθικης παντα.Ασε που ο τροπος του ηταν ασχημος.Με ποιο δικαιωμα προσταζει κατι??

    Υ.Γ 2 τωρα ακουω το burnin heretics απο apoptygma Berzerk.Tυχαιο??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kadmilos στις 16-09-2006 00:38 ]


    vouliakis
    16.09.2006, 00:40
    Μια που ξεφύγαμε, κρίνω σκόπιμο να παρεμβάλω Arctic Monkeys





    KAKOFONIKS
    16.09.2006, 12:09
    Το μέλος jorge στις 16-09-2006 στις 00:18 έγραψε...
    Παράθεση:



    ... Αν ήταν στο χέρι μου και είχα χρόνο, ούτε το "μ...κας" θα υπήρχε, ούτε το αυθεντικό. Γιατί θέλετε ντε και καλά να γίνεται στο ΜΗ οτι γίνεται εκεί έξω; Δεν είναι όμορφα να μιλάμε ευγενικά κι ωραία; Κάντε όλοι μια προσπάθεια, δε ζητάω πολλά.


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 16-09-2006 00:19 ]





    kadmilos έχει δίκιο ο Jorge.Ο uNick είναι ένας απο τους πρώτους που γνώρισα μέσω ΜΗ δεν θα μιλήσω σαν φίλος του θα μιλήσω σαν μέλος του ΜH (παρ' όλο που θα έπρεπε να μιλήσω σαν φίλος του). Εντάξει μπορεί να μην "πηγαίνεις " τον uNick να μην συμφωνείτε σε πολλά πράγματα δεν
    είναι όμως σωστό κατ' εμέ να βγαίνει ετσι απροκάλυπτα δημόσια μέσω των Posts .Αν δεν θες να σεβαστείς τον Νίκο σεβάσου εμένα και τόσους άλλους που μπαίνουν στο site να ηρεμήσουν , να συζητήσουν με πέντε φίλους, να χαλαρώσουν απο την οποιαδήποτε πίεση που τους βαραίνει. Πίστεψέ με όταν βλέπω τους διαλόγους σας πιστεύω οτι είμαι σε μια εκπομπή του στυλ της Στεφανίδου και οχι στο Musicheaven έναν μουσικό παράδεισο .

    Προσπαθήστε τουλάχιστο σαν μουσικοί- οι περισσότεροι-πρέπει και οφείλουμε να είμαστε πιο ευαίσθητοι πιο "άνθρωποι"!

    Υ.Γ. Δεν νομίζω όλοι στο MH να έχουν άδικο και εσυ δίκιο δεν είδα πολλούς να σε υπερασπίζονται.

    Πάντα φιλικά.


    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 16-09-2006 12:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 16-09-2006 12:46 ]


    kadmilos
    16.09.2006, 14:34
    Το οτι δεν ειδες καποιον να με υποστηριζει κακοφονικς δεν σημαινει οτι εχω αδικο.
    Τι σημαινει απροκαλυπτα?Την αποψη μου λεω.Δεν ξερω πως εχετε μαθει εσεις αλλα εγω δεν γουσταρω να κρυβομαι,δεν ντρεπομαι για τα συναισθηματα μου.

    Λες οτι με τους διαλογους μου εσυ νιωθεις οτι εισαι βλεπεις Τατιανα Στεφανιδου?Και εγω το ιδιο νιωθω διαβαζοντας κατι τοπικ που ολοι το παιζουν καλλιτεχνες,λατρεις της μοναδικης εντεχνης(κατ αυτους) μουσικης και πολεμιοι το λαικου τραγουδιου.Εκει βλεπω επιπεδο Τατιανα.Οχι εκει που καποιος λεει την αποψη του

    Ενας μουσικος αν δεν κανω λαθος ειναι ανθρωπος.Και ο ανθρωπος εχει πολλα συναισθηματα.Απο μισος,οργη,θυμο μεχρι αγαπη.Αν δεν μπορεις να αποδεχτεις αυτα που νιωθεις δεν εισαι ανθρωπος.

    Εσυ εμενα με σεβεσαι που θελω να μιλαω ελευθερα?




    chorrer
    16.09.2006, 16:02
    Ειπα να μην ξαναμπλεχτω σε συζητηση εδω στο forum, ομως "ΕΛΕΟΣ" , δεν παει αλλο.......

    @kadmilos

    Καταρχην να σου ζητησω εξαρχης συγνωμη καθοτι σχετικα καινουργιος στα κολπα των "forum" και των "topic" ....Οποτε απλα θα σου παραθεσω την προσωπικη μου αποψη με τον τροπο που εγω αντιληφθηκα το πως δουλευει αυτη η ιστορια....

    1. Πιστευω οτι οι περισσοτεροι που ενοχληθηκαν , δεν ενοχληθηκαν απο αυτα που πιστευεις αλλα απο τον τροπο που γραφεις και τους χαρακτηρισμους που υιοθετεις.
    ...Και μην μου λες εμενα για ελευθερια αποψης και εκφρασης, ειναι αλλο πραγμα να υποστηριζεις με νυχια και με δοντια αυτα που πιστευεις κι αλλο το να προσπαθεις να την επιβαλεις.....
    Οσο για το "απροκαλυπτα", δεν σου ζητησε κανεις να "κρυφτεις" , ουτε να "ντρεπεσαι για τα συναισθηματα σου"....Το μονο που προσπαθουν να σου πουν ειναι οτι :
    Ρε φιλε αμα θες να χεσεις, τραβα σε καμια τουαλετα ή πισω απο κανα δεντρο, Μην τα κατεβαζεις εδω μπροστα μας , μονο και μονο επειδη ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σου η βιολογικη σου αναγκη!!

    2. Μετα γραφεις οτι "ολοι το παιζουν καλιτεχνες, λατρεις της μοναδικης εντεχνης μουσικης και πολεμιοι του λαικου τραγουδιου" , επομενως αφου αναφερεις την λεξη "ολοι" συμπεριλαμβανεις κι εμενα μεσα, οποτε θεωρω οτι μπορω να σου απαντησω και σε αυτο. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι σε ενοχλει σε αυτο (αν υποθεσουμε βεβαια οτι ισχυει).....

    Ειναι κακο το να μην αρεσουν σε καποιους τα λαικα?
    Ειναι κακο αυτοι οι καποιοι να τα κοροιδευουν αφου ουτως ή αλλως τα θεωρουν γελοια?
    Ειναι κακο καποιοι να θεωρουν οτι ειναι λατρεις καποιας αλλης μουσικης?
    Ειναι κακο καποιοι να νομιζουν οτι ειναι καλλιτεχνες?
    Και ποιος εισαι εσυ που θα τους τα απαγορευσεις ολα αυτα?
    Και ποιος ειμαι εγω να σου απαγορευσω το να το κανεις αυτο?

    Κατα την γνωμη μου εδω κρυβεται ολη η φιλοσοφια ενος forum....Ο καθενας μπορει να υποστηριζει οτι θελει πισω απο την ανωνυμια και την ασφαλεια μιας οθονης υπολογιστη (καλως ή κακως), το ολο θεμα ειναι το αν σου αρεσει αυτο το καθε forum ή οχι.....Αν δεν σου αρεσει απλα σηκωνεσαι και φευγεις, αν ομως βρισκεις εκει πραγματα που σου αρεσουν και πραγματα που σε ενοχλουν , τοτε απλα προσπαθεις να χρησιμοποιησεις τους "κανονες" αυτου (ή του καθε) foroum, αγραφους ή οχι.

    3. Τελος γραφεις κατι για αποδοχη συναισθηματων και για τον ανθρωπο....

    Ολοι νοιωθουμε τα συναισθηματα που αναφερεις , ο τροπος που τα εκφραζει ο καθενας ομως ειναι διαφορετικος. Παρολαυτα, επειδη ζουμε μεσα σε ενα κοινωνικο πλαισιο, αποδεχομαστε καποιους κοινωνικους περιορισμους και καποια συγκεκριμενη κοινωνικη συμπεριφορα,
    Π.χ. Ολοι (ή εστω οι περισσοτεροι απο εμας) ανδρες της ελληνικης κοινωνιας των ηλικιων απο 15 εως 40, οταν βλεπουμε μια "πολυ ομορφη κοπελα με προκλητικο ντυσιμο" , θα θελαμε να την πιασουμε επιτοπου και να της εξηγησουμε τι σημαινει το "υπερεγω" (ή αλλιως "γενετησιες ορμες" ) του Φροιντ ,ομως επειδη ακριβως ζουμε σε μια κοινωνια με συγκεκριμενες συμπεριφορες, αντι για αυτο την πλησιαζουμε ευγενικα και ζηταμε το τηλεφωνο της (αν και τις περισσοτερες φορες, δεν κανουμε τιποτα, απλα πηγαινουμε σπιτι κι αφηνουμε την φαντασια μας να δουλεψει!!)
    Ετσι ακριβως λοιπον και σε ενα forum πρεπει να υιοθετεις μια αναλογη συμπεριφορα, κι επαναλαμβανω οχι να αλλαξεις αυτα που πιστευεις απλα να τα πεις με τετοιο τροπο ωστε να μην ειναι προσβλητικα.

    3. Οσον αφορα τις κλικες και πριν μου απαντησεις , διαβασε πρωτα ,αν θες ενα αλλο τοπικ με τον τιτλο "ελληνικη ροκ αναζωπυρωση" καπου εκει στις τελευταιες σελιδες και θα καταλαβεις αν ανηκω σε καποια κλικα ή οχι.

    4. Σταματαω εδω, και σορυ αν σε κουρασα, ειχα καιρο να μιλησω και με επιασε η φλυαρια μου. Επιπλεον , ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ οτι αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και δεν εκπροσωπω ουτε το ΜΗ , ουτε κανεναν αλλο με αυτα που εγραψα.



    kadmilos
    16.09.2006, 16:18
    Δεν καταλαβες κατι.Δεν με ενδιαφερει να επιβαλλω τιποτα.Δειξε μου εσυ που καταλαβες οτι θελω να επιβαλλω κατι?Απλα λεω αυτα που βλεπω.
    Και δεν το καταλαβα αυτο με την βιολογικη μου αναγκη,κανω λαθος ή

    εδω κρυβεται ολη η φιλοσοφια ενος forum....Ο καθενας μπορει να υποστηριζει οτι θελει πισω απο την ανωνυμια και την ασφαλεια μιας οθονης υπολογιστη (καλως ή κακως), το ολο θεμα ειναι το αν σου αρεσει αυτο το καθε forum ή οχι.....Αν δεν σου αρεσει απλα σηκωνεσαι και φευγεις, αν ομως βρισκεις εκει πραγματα που σου αρεσουν και πραγματα που σε ενοχλουν , τοτε απλα προσπαθεις να χρησιμοποιησεις τους "κανονες" αυτου (ή του καθε) foroum, αγραφους ή οχι.

    2.Δεν ειναι κακο να μην σαρεσουν τα λαικα ειναι κακο να προσβαλλεις τα ατομα που τα ακουν.Με τον ενα η τον αλλο τροπο.Δεν θελω να απαγορευσω τιποτα.Δεν εστειλα κανενα πμ ουτε ειπα σε κανενα:μη λες αυτα που λες.Απλα ειπα δε τα γουσταρω αυτα που βλεπω.

    3.Ποιος κρινει τι ειναι προσβλητικο και τι οχι?Για εμενα σεβαστηκα με το παραπανω τους κανονες του φορουμ.Αν εσενα σε προσβαλλει η λεξη πηδαω που να εγραφα και γ...αω.Δεν νιωθω οτι προσεβαλλα κανενα εκτος ισως απο τον γιουνικ.Κατι που το εκαν εσκεμμενα γιατι δεν μπορω την υποκρισια και την ψευτοηθικη.Ασε που με προσβαλλε και αυτος.Και στο κατω κατω της γραφης αν πιασεις μια ωραια γυναικα και της δειξεις τα πρωτογονα συναισθηματα σου θα υπαρξει τιμωρια.Κανω λαθος?Αν θελετε καντε με μπαν,κικ η οτι αλλο πιστευετε οτι αρμοζει.
    chorrer
    16.09.2006, 17:20
    Οσον αφορα την "βιολογικη αναγκη" και γενικοτερα το θεμα του να επιβαλεις κατι, ας προσπαθησω να δωσω ακομα ενα παραδειγμα:

    Ας πουμε οτι καποιοι ανθρωποι που εχουν βαρεθει τις βωμολοχιες και τον κατακερματισμο της ελληνικης γλωσσας, φτιαχνουν ενα forum για ανθρωπους σαν αυτους......Οπως ειναι φυσικο μετα απο καποιο διαστημα θα αποκτησουν μελη, θα δημιουργηθουν διαδυκτιακες παρεες, κλικες , κ.λ.π. και καποια συγκεκριμενη συμπεριφορα οσον αφορα την ελληνικη γλωσσα αλλα και τον τροπο εκφρασης των μελων μεσα στο forum αυτο......
    Καποια στιγμη εγω σερφαροντας , πεφτω τυχαια πανω στο συγκεκριμενο forum , και διαβαζω ενα τοπικ που με ενδιαφερει, οποτε γραφομαι και λεω την γνωμη μου......Επειδη ομως εγω δεν εχω την αναλoγη συμπεριφορα του forum αυτου, εκφραζομαι λιγο (εως πολυ) διαφορετικα απο τα υπολοιπα μελη, με αποτελεσμα να δεχτω γενικη επιθεση απο τα πλεον ενεργητικοτερα και πιο πορωμενα μελη με την φιλοσοφια του εν λογω forum......
    Στην συγκεκριμενη περιπτωση (κατα την ταπεινη μου γνωμη) εχω 2 επιλογες:

    Α) Δεν ξαναασχολουμαι μαζι τους γιατι πιστευω οτι ειναι στενοκεφαλοι/καμενοι/χαμενοι στον κοσμο τους/εχουν δικαιωμα να πιστευουν οτι θελουν εφοσον δεν πειραζουν κανενα/ κ.λ.π. οποτε δεν υπαρχει λογος να σπαταλαω το σαλιο μου ( ή την φαια μου ουσια στην προκειμενη περιπτωση)

    Β) Αν εχω βρει πραγματα που με ενδιαφερουν στο συγκεκριμενο site , κραταω χαμηλο προφιλ (εφοσον δεν μου αρεσει ο τροπος που εκφραζονται αλλα με ενδιαφερουν καποια απο τα πραγματα που διαβαζω), προσπαθω να καταλαβω την φιλoσοφια του forum, κι οταν το καταφερω μιλαω στην γλωσσα τους και λεω αυτα που πιστευω κι αυτα που με ενοχλουν.
    Οταν πας στην Αγγλια , αν θες να συννενοηθεις θα πρεπει να μιλησεις Αγγλικα ,κι οχι να προσπαθεις με πεισμα να τους κανεις να καταλαβουν τα εληνικα που ειναι η μητρικη σου γλωσσα!!

    Αν εγω τωρα δεν επιλεξω μια απο τις παραπανω στασεις κι εξακολουθω πεισματικα να μιλαω με βρισιες και greeklish λεξεις, ειναι σαν να προσπαθω να επιβαλλω την γνωμη μου, αυτο εννουσα.

    (το παραδειγμα που εδωσα ειναι για καποιο φανταστικο site κι οχι για το ΜΗ)

    Οσον αφορα την "βιολογικη αναγκη" ειδικοτερα, εννοουσα οτι μπορει οταν εισαι με την παρεα σου και τρωτε σε καποιο φιλικο σπιτι να ρευεστε (κι οχι μονο!!) πανω στο τραπεζι , ειναι αναφαιρετο δικαιωμα σας.....Οταν ομως τυχει να πας σε καποια εκδηλωση (Γαμος/βαφτισια/κ.λ.π.) και την ωρα που τρως σου ερθει να ρευτεις , τοτε πρεπει να σηκωθεις απο το τραπεζι, να πας σε καποια απομερη γωνια και να το κανεις με την ησυχια σου....Αν παλι δεν αντεχεις και σου βγει αυθορμητα ενα ρεψιμο μπροστα σε ανθρωπους που δεν σε ξερουν, τοτε τουλαχιστον (κατα την γνωμη μου παντα) θα πρεπει να εχεις την ευγενη διακριτικοτητα να ζητησεις συγνωμη.

    2. Αυτο με τα λαικα ειναι μεγαλο θεμα και μαλλον οι περισσοτεροι εδω μεσα συμφωνουν με σενα κι οχι μενα, οποτε το αφηνω για καποιο αλλο τοπικ, πιο σχετικο

    3. Για τα μισα που γραφεις σε παραπεμπω στο 1 αυτων που γραφω......οσον αφορα την σταση σου με τον Unick (sory , αν το εγραψα λαθος, δεν θυμαμαι πως γραφεται ακριβως).....Νομιζω οτι κακως εδωσες στο θεμα τοσο μεγαλη διασταση και στο φιναλε αν διαφωνειτε σε προσωπικο επιπεδο, καντε το μεσω ΠΜ (αυτο νομιζω οτι υποδηλωνει το γεγονος οτι ο Unick στο εστειλε με ΠΜ), κι οχι μεσα απο το forum.......Απο την αλλη , αν σου εκανε την συγκεκριμενη υποδειξη μεσα στο τοπικ θα επρεπε να του απαντησεις αναλογα με το υφος που ειχε η συγκεκριμενη υποδειξη κι οχι να κυρηξεις ιερο πολεμο.....Τελος, η υποδειξη που σου εκανε ειχε προσωπικο υφος και ειναι αδικο να χαρακτηριζεις φασιστικο ενα ολοκληρο forum απο την σταση ενος ατομου

    ΥΓ: Νομιζω οτι αν απαντουσες και στους αλλους με το υφος που απαντησες σε εμενα δεν ειχες τοσα ατομα να διαφωνουν μαζι σου και επιτελους για ακουσε να σου πω : Εχετε βαλθει εσυ κι ο sintorin να μου παρετε την θεση του πιο αποτομου και του πιο απολυτου μελος στο site, Οχι! δεν θα σας αφησω που να σκασετε!!!


    kadmilos
    16.09.2006, 17:39
    Σε αυτα που λες εχω απαντησει ηδη.Το μονο που θα πω ειναι οτι δεν εβρισα.Και Αγγλικα μιλησα,απλα αν οι αγγλοι ειναι ρατσιστες με την προφορα μου δεν φταιω εγω.
    Εννοω οτι μιλουσα παντα στα πλαισια τω κονονων του φορουμ.Απλα μερικοι εδω αντιμετωπιζουν τα διαφορετικα με αλλο τροπο.

    Αποτομος ειμαι,απολυτος δεν ξερω.Καποια πραγματα πιστευω οτι πρεπει να τα υπερασπιστω.
    sintorin
    18.09.2006, 10:48
    Το μέλος jorge στις 15-09-2006 στις 23:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είστε κλίκα μεγάλη, άσ' τα σάπια...


    Re file ksereis pos to lene auto pou kaneis stin psyxologia;......'projection'........to opio sumainei, oti katigoreis olous tous alous, gia auto pou eisai o idios.....kai na pas na vreis ena psyxologo pou milaei agglika gia na sou to eksigisei me pio leptomeria gia na to katalaveis, giati apo oti fainetai esena prepei na sou ta kanoune polu lianika ta pragmata gia na katalaveis otidipote...........
    sintorin
    18.09.2006, 11:44
    Το μέλος chorrer στις 16-09-2006 στις 17:20 έγραψε...
    Παράθεση:


    ΥΓ: Νομιζω οτι αν απαντουσες και στους αλλους με το υφος που απαντησες σε εμενα δεν ειχες τοσα ατομα να διαφωνουν μαζι σου και επιτελους για ακουσε να σου πω : Εχετε βαλθει εσυ κι ο sintorin να μου παρετε την θεση του πιο αποτομου και του πιο απολυτου μελος στο site, Οχι! δεν θα σας αφησω που να σκασετε!!!




    Oreo auto chorrer.....ala oxi, o kathenas exei ti diki tou thesi......ektos ean o theos jorge pei kai apofasisei tipota to antitheto.........
    jorge
    18.09.2006, 12:08
    Το μέλος sintorin στις 18-09-2006 στις 10:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 15-09-2006 στις 23:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Είστε κλίκα μεγάλη, άσ' τα σάπια...


    Re file ksereis pos to lene auto pou kaneis stin psyxologia;......'projection'........to opio sumainei, oti katigoreis olous tous alous, gia auto pou eisai o idios.....kai na pas na vreis ena psyxologo pou milaei agglika gia na sou to eksigisei me pio leptomeria gia na to katalaveis, giati apo oti fainetai esena prepei na sou ta kanoune polu lianika ta pragmata gia na katalaveis otidipote...........



    Χιούμορ ήταν. Δεν πιστεύω σε κλίκες σε επίπεδο διαδικτύου. Το θεωρώ αστείο... Τα άλλα που γράφεις είναι δικαίωμά σου να τα λες και να τα σκέφτεσαι. Ούτε ένα επιχείρημα όμως, ούτε ένα παράδειγμα...
    vero
    18.09.2006, 12:12
    Παιδια τελιωσε το θεμα!!!! Ο καθενας εχει τη γνωμη του και ειναι δεκτη!!!! Ειπε μια γνωμη να την δεκτουμε αλλα να μας την επιβαλλει δεν μπορει γι αυτο τελος!!!!
    Aiolos_m
    18.09.2006, 19:28
    Άμα τελειώσει εδώ η κουβέντα υπάρχουν τα εξής ενδεχόμενα:
    -Να σταματήσει όντως, τελείως
    -Να συνεχιστεί στο παρασκήνιο ο τσακωμός και να μη μαθουμε ποτέ τίποτα
    -Να βρεθούν κάπου έξω και να πλακωθούν
    -Να γίνει σε άλλο τόπικ.

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΩ!!!

    Ό,τι γίνει θα γίνει στο κανάλι μου! Ο κόσμος πρέπει να ξέρει, να κρίνει και να αποφασίζει!

    Αφήστε τα σάπια λοιπόν και ξεκινήστε να τσακώνεστε...




    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη
    πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 18-09-2006 21:54 ]


    επισυναπτόμενα: 42d66276-dbc0-4af4-87ca-8909069ca982.jpg 
    KAKOFONIKS
    20.09.2006, 11:22
    Το μέλος kadmilos στις 16-09-2006 στις 14:34 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το οτι δεν ειδες καποιον να με υποστηριζει κακοφονικς δεν σημαινει οτι εχω αδικο.







    Και βέβαια δεν σημαίνει οτι έχεις άδικο, απλά σημαίνει οτι κανείς εδώ δεν πιστεύει οτι έχεις δίκιο!

    Παράθεση:



    Τι σημαινει απροκαλυπτα?Την αποψη μου λεω.Δεν ξερω πως εχετε μαθει εσεις αλλα εγω δεν γουσταρω να κρυβομαι,δεν ντρεπομαι για τα συναισθηματα μου.





    Απροκάλυπτα σημαίνει οτι λες την γνώμη σου χωρίς να σε ενδιαφέρει αν το τρίτο άτομο που δεν έχει μέρος στη συζήτηση εννοχλείται. Και στο κάτω - κάτω γιατί να είμαι εγώ υποχρεωμένος θέλοντας και μη να δω εσένα να τσακώνεσαι με τον οποιοδήποτε . Και το να μιλάς με λίγο τακτ δεν σημαίνει οτι δεν εκφράζεις την γνώμη σου . Και βέβαια δεν πρέπει να ντρέπεσαι και να καταπνίγεις τα συναισθήματά σου απλά να τα εκφράζεις πιο όμορφα πιο εξευγενεισμένα!


    Παράθεση:


    Λες οτι με τους διαλογους μου εσυ νιωθεις οτι εισαι βλεπεις Τατιανα Στεφανιδου?Και εγω το ιδιο νιωθω διαβαζοντας κατι τοπικ που ολοι το παιζουν καλλιτεχνες,λατρεις της μοναδικης εντεχνης(κατ αυτους) μουσικης και πολεμιοι το λαικου τραγουδιου.Εκει βλεπω επιπεδο Τατιανα.Οχι εκει που καποιος λεει την αποψη του





    Είδες που το κάνεις πάλι που ξέρεις τι μουσική ακούω εγώ και με βάζεις μέσα σε ένα ευρή κύκλο ανθρώπων στον οποίο δεν ανήκω.


    Παράθεση:


    Ενας μουσικος αν δεν κανω λαθος ειναι ανθρωπος.Και ο ανθρωπος εχει πολλα συναισθηματα.Απο μισος,οργη,θυμο μεχρι αγαπη.Αν δεν μπορεις να αποδεχτεις αυτα που νιωθεις δεν εισαι ανθρωπος.

    Εσυ εμενα με σεβεσαι που θελω να μιλαω ελευθερα?





    Πάλι εκεί το πας, ρε 'συ σου λέω και σου ξαναλέω οτι δεν με πειράζει που εκφράζεσαι απλά εκφράσου πιο κόσμια υπάρχουν χιλιάδες λέξεις στο λεξικό μας που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ώστε να πεις αυτό που θες και να μην χρειαστεί να βρίσεις .Και βέβαια ο μουσικός είναι άνθρωπος, έχει αισθήματα και μπράβο σου που τα εκφράζεις. Απλά πέρα απο εδώ σε οποιδήποτε συζήτηση σου ή διεκδίκηση αν μιλήσεις με τρόπο σωστό, καταφέρνεις περισσότερα. Πολλοί είχαν δίκιο το έχασαν όμως λόγο του τρόπου με τον οποίο το διεκδίκησαν.

    Με τον τρόπο που σου μιλάω εσύ τι πιστευεις οτι σε σέβομαι ή οχι . Απλά σκέψου οτι απλά θα μπορούσα να σε αγνοήσω !
    kadmilos
    20.09.2006, 16:32
    Το μέλος KAKOFONIKS στις 20-09-2006 στις 11:22 έγραψε...
    Παράθεση:


    Και βέβαια δεν σημαίνει οτι έχεις άδικο, απλά σημαίνει οτι κανείς εδώ δεν πιστεύει οτι έχεις δίκιο!



    Κανεις λαθος.Υπαρχουν ατομα που συμφωνουν μαζι μου,απλα δεν εκφραστηκαν δημοσια.


    Το μέλος KAKOFONIKS στις 20-09-2006 στις 11:22 έγραψε...
    Παράθεση:


    Και στο κάτω - κάτω γιατί να είμαι εγώ υποχρεωμένος θέλοντας και μη να δω εσένα να τσακώνεσαι με τον οποιοδήποτε . Και το να μιλάς με λίγο τακτ δεν σημαίνει οτι δεν εκφράζεις την γνώμη σου . Και βέβαια δεν πρέπει να ντρέπεσαι και να καταπνίγεις τα συναισθήματά σου απλά να τα εκφράζεις πιο όμορφα πιο εξευγενεισμένα!





    Αν δεν θες να το δεις κανε κλικ πανω δεξια.Και οσο για το τακτ..Δειξε μου που δε μιλησα με τακτ.Δειξε μου που σε προσβαλλα.


    Παράθεση:

    Είδες που το κάνεις πάλι που ξέρεις τι μουσική ακούω εγώ και με βάζεις μέσα σε ένα ευρή κύκλο ανθρώπων στον οποίο δεν ανήκω.




    Δε μιλησα προσωπικα για εσενα.απλα λεω οτι μπορει και εμενα να με προσβαλουν καποια πραγματα εδω μεσα αλλα δεν απαγορευω ουτε λογοκρινω.


    Τελος για τον τροπο που μιλαω,στο ξαναλεω.Δειξε μου που μιλησα ασχημα και τα λεμε.
    Και δεν με σεβεσαι γιατι δεν διαβασες,ουτε προσπαθησες να καταλαβεις τι λεω.Απλα βρηκες να πεις οτι δε μιλαω κοσμια.ελεος που λεει και το τοπικ.Ειπα πηδιουνται..ΙΙΙΙΙ τι ανωριμο,διαβολικο,αριστοφανικο,αισχρο,σατανικο..Καψτε με,ειμαι σατυρος..
    Εδω αλλοι προσβαλλουν τα πιστευω καποιων με την ειρωνια τους αλλα αυτο ειναι ο.κ.


    megaloserwtikos
    21.09.2006, 02:04
    Ούτε εγώ πιστεύω ότι υπάρχει κόλαση και παράδεισος, νομίζω ότι αυτά είναι παρατραβηγμένα σενάρια...

    Για όσους δεν κατάλαβαν, ναι, απάντησα στο θέμα ''έλεος'' που μπήκε από τον αίολο.
    Είμαι εντός θέματος όμως;
    Ιδού το μυστηριώδες ερώτημα...
    Orfeus
    21.09.2006, 04:34
    Το μέλος kadmilos στις 20-09-2006 στις 16:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Τελος για τον τροπο που μιλαω,στο ξαναλεω.Δειξε μου που μιλησα ασχημα και τα λεμε.


    Ήδη μιλάς άσχημα παρακάτω!!

    Το μέλος kadmilos στις 20-09-2006 στις 16:32 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ειπα πηδιουνται..ΙΙΙΙΙ


    Παρεκτέπεσαι!!!!!!!!!!!!!!!

    XeniaRodo
    21.09.2006, 12:58
    Pε παιδιά συγγνώμη!

    όποιος δεν του αρέσει το σάιτ να σηκωθεί να φύγει και να μην ασχολείται καθόλου.

    Kαι δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κανέναν, παρά σε οποιονδήποτε που ΔEN του αρέσει το MH αλλά κάθεται και γράφει ένα σωρό αρνητικά σχόλια εναντίων των μελών και του συντονιστή.

    Aν δε σας αρέσει γιατί χάνετε το χρόνο σας και δημιουργείτε και προβλήματα?
    Yπάρχουν ένα σωρό φόρουμς που θα σας ταιριάζουν καλύτερα.
    Eγώ επιλέγω εκεί που θέλω να συμμετέχω και δεν προσπαθώ να διορθώσω και να κάνω παρατήρηση σε κανέναν.... απλό είναι.

    _ξέρω ότι θα παρεξηγηθώ γι'α υτά που έγραψα αλλά πιστέψτε με, τα έγραψα καλοπροαίρετα_