ελληνική μουσική
    723 online   ·  210.857 μέλη

    Το φαινόμενο Johnny Depp...

    Mesoxoritis
    10.10.2006, 12:21
    Ένας ηθοποιός που πάντα μου άρεσε, και γενικά είναι ο αγαπημένος μου, είναι ο Johnny Depp! Ποιά είναι η άποψή σας για το συγκεκριμένο πρόσωπο; Προσωπικά θεωρώ ότι είναι ο κορυφαίος αυτή τη στιγμή στο Hollywood, αν εξαιρέσει κανείς ονόματα όπως o De Niro ή ο Al Pacino..
    Aiolos_m
    10.10.2006, 12:26
    Φαινόμενο; Δε νομίζω ότι έχει κάνει κάτι το τόσο άπιαστο έτσι λωστε να θεωρηθεί φαινόμενο.

    Κατα τ' άλλα όμως είναι ένας από τους καλύτερους ηθοποιούς στον κόσμο. έτσι πιστεύω κι εγώ.
    alitissaNo16
    10.10.2006, 12:36
    Ego ton theoro fainomaino!
    einai kai o agapimenos mou alloste!se kathe rolo tou ginete ena me to rolo!
    popo ine iperoxos!
    Mesoxoritis
    10.10.2006, 12:45
    Αυτό θεωρώ με τον όρο φαινόμενο! Την ικανότητά του να μεταλλάσσει την ηθοποιία του ανάλογα με τον ρόλο που υποδύεται! Από τη μία παίζει τον Τσάρλι στο εργοστάσιο της Σοκολάτας και από την άλλη τον σατανικό και υποχθόνιο ερευνητή βιβλίων στην 'Ένατη πύλη'!
    LittleJohn
    10.10.2006, 13:39
    Ειναι οντως πολυ καλος.Ειδικα στους πειρατες πολυ γελιο και στο εργοστασιο σοκολατας.
    Aiolos_m
    10.10.2006, 13:56
    Παράθεση:

    Το μέλος Mesoxoritis στις 10-10-2006 στις 12:45 έγραψε...

    Αυτό θεωρώ με τον όρο φαινόμενο! Την ικανότητά του να μεταλλάσσει την ηθοποιία του ανάλογα με τον ρόλο που υποδύεται! Από τη μία παίζει τον Τσάρλι στο εργοστάσιο της Σοκολάτας και από την άλλη τον σατανικό και υποχθόνιο ερευνητή βιβλίων στην 'Ένατη πύλη'!



    Αυτό δε λέγεται ηθοποιία...;
    Mesoxoritis
    10.10.2006, 14:22
    Φυσικά και λέγεται ηθοποιία! Αυτό, όπως φαντάζομαι ότι εννοείς, πρέπει να το θεωρούμε δεδομένο! Ωστόσο δεν είναι! Και ιδιαίτερα ο Johnny Depp, σε αντίθεση με τους άλλους στο χώρο αυτό, μπορεί να μετατρέπεται πολύ πιο εύκολα και με πολύ μεγαλύτερη επιτυχία σε αυτό που επιτάσσει ο εκάστοτε ρόλος του!
    incomplete_angel
    10.10.2006, 14:35
    Πραγματικά μοναδικός και αγαπημένος!!
    sea_like_eyes
    10.10.2006, 15:59
    ο.κ...σας αρεσει..μα οχι και φαινομενο!αμα αρχισουμε ολοι να λεμε τους αγαπημενους-ες μας,ξερετε...ποσα φαινομενα θα προκυψουν?
    παντως ομολογω πως στην κοινωνικη ζωη του ειναι απλα..οτι να'ναι..τρελλος..με την καλη εννοια..με εννοειτε νομιζω..και αυτο φαινεται και μεσα απο τους ρολους του...ωραιος τυπος.
    mariza18
    10.10.2006, 17:05
    ειναι πραγματικα ενα φαινομενο!!σε ολους τους ρολους του ξεδιπλωνεται το ταλεντο του,αφου καταφερνει και ενσαρκωνει καθε χαρακτηρα καταπληκτικα!!ας μη μιλησω για την ομορφια του δε...ενας απο τους καλυτερους-για να μη πω ο καλυτερος- ηθοποιους των τελευταιων χρονων!!
    valia1984
    10.10.2006, 17:50
    Τον ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!
    Θα συμφωνήσω ότι είναι από τους καλύτερους ηθοποιούς της ηλικίας του στον κόσμο...
    Στους Πειρατές απλά έσκισε, ήταν ΑΨΟΓΟΣ!!!
    poison_girl
    10.10.2006, 20:11
    ειναι πολυ ταλαντουχος ηθοποιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,κ απ οσα γνωριζω γι αυτον πρεπει να ναι κ ενδιαφερων(ετσι γραφεται??) σαν ανθρωπος!!!!!!κ για μενα απ τους καλυτερους!!!!!!!
    evonni
    11.10.2006, 00:30
    Είναι τρομερός. Προσωπικά, πιστεύω ότι είναι μακράν ο καλύτερος ηθοποιός της γενιάς του (και καλύτερος από πολλούς "πρωτοκλασάτους" ηθοποιούς άλλων γενεών...). Ό,τι ρόλο έχει πιάσει στα χέρια του, τον έχει απογειώσει. Ακόμη και αδιάφορες ταινίες, αποκτούν προσωπικότητα χάρη στην παρουσία του και στις ερμηνείες του. Σκέτος κινηματογραφικός χαμαιλέων είναι ο τύπος και μπράβο του!
    alitissaNo16
    11.10.2006, 11:36
    Άμα ο άνθρωπος είναι μάγκας....
    rigas
    11.10.2006, 13:40
    Πραγματικά πολύ καλός, ζει και αναπνέει για τον κάθε ρόλο.
    XeniaRodo
    11.10.2006, 14:49
    Eίναι ο μόνος που θα μέ κάνει να δω μια ταινία μόνο και μόνο επειδή θα παίζει αυτός. I trust him!
    Nafpaktos___
    11.10.2006, 18:20
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 11-10-2006 στις 14:49 έγραψε...

    Eίναι ο μόνος που θα μέ κάνει να δω μια ταινία μόνο και μόνο επειδή θα παίζει αυτός. I trust him!



    To ίδιο ακριβώς.
    Εγώ τον θεωρώ τον πιο ταλαντούχο ηθοποιο του
    χολυγουντ αυτην τη στιγμή
    ξεχωρίζοντας ιδιαίτερα τις ερμηνείες του στα
    blow,the libertine,finding neverland,τσαρλι
    Ozzakos
    11.10.2006, 20:13
    ο πρωτος αμερικάνος που απαρνήθηκε τους θησαυρούς του Holywood!!!
    Respect στον ΜΕΓΑΛΟ Johny.....
    sindy-windy
    11.10.2006, 21:20
    Johny Depp ο καλυτερος , σε ολα τα εργα που εχει παιξει εως τωρα και σε οσους ρολους και αν εχει πρωταγωνιστησει ειναι ο καλυτερος απο ολους!!!
    rompa
    12.10.2006, 12:25
    Μου αρέσει πολύ και είναι εγγύηση για τις ταινίες!! Τον έχουμε δει σε πολλούς διαφορετικούς ρόλους.Είναι και πιο όμορφος από ποτέ