ελληνική μουσική
    246 online   ·  210.894 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    GiorgosBekos
    01.03.2006, 10:04
    Νόμιζα ότι θα μπω, θα πάρω τις μουσικές πληροφορίες που έψαχνα και δεν θα ξαναμπώ.. Τώρα κόλησα με αυτό το ηλίθιο νικνέιμ
    spathasref
    01.03.2006, 11:21
    Το όνομά μου πήγα να βάλω ο καψερός (Αλέξιος), αλλά ήταν πιασμένο , οπότε έβαλα τη δ/νση του mail μου... Βέβαια, τo πώς βγήκε το spathasref είναι μια μεγάααλη ιστορία, που δεν είναι της παρούσης...
    creativeburst
    04.03.2006, 23:22
    Ήταν ένα πρωινό που σηκώθηκα, έφτιαξα καφέ και είχα έμπνευση να γράψω..ένα δημιουργικό ξέσπασμα που ταλαιπώρησε τα πλήκτρα του υπολογιστή για κάποιες ώρες...
    trx124
    08.03.2006, 01:00
    ...ειναι συνδυασμος των ονοματων μιας μοτοσυκλετας κι ενος αυτοκινητου...

    δηλαδη εντελως ασχετα με την μουσικη...


    κι εξισου ασχετο αλλα αυτο το topic εχει ξεκινησει απο 26/2/2003....
    aprovleptos
    08.03.2006, 01:12
    ...δεν εχω να πω και πολλα αφου το nick μου τα λεει ολα. απλα ειμαι απροβλεπτος.ειμαι πολλα που δε φαινονται και δεν ειμαι πολλα που νομιζει καποιος πως ειμαι.. :) παντος ωραια ερωτηση και απλη(ολα τα ωραια ειναι απλα)
    Rifle
    08.03.2006, 22:09
    ειμαι πολυ καλος στο call of duty αν το ξερετε και στο internet με φωναζουν rifle
    ladyofsadness
    12.03.2006, 14:07
    Γιατι ειμαι πολύ χαρουμενη.... ¨-(((((
    monkeyface
    16.03.2006, 15:20
    γιατί μ' αρέσουν πολύ τα μαϊμουδάκια...!!!!!!!

    rem
    16.03.2006, 22:37
    rem= rapid eye movement
    εκτος του οτι λατρευω το ομωνυμο συγκροτημα, μου εκανε εντυπωση οταν διαβασα στη φυσιολογια οτι υπαρχει ενα σταδιο του υπνου(υπνος REM) κατα τη διαρκεια του οποιου βλεπουμε ονειρα και τα ματια μας ανοιγοκλεινουν ανεπαισθητα και γρηγορα...
    skouiler
    19.03.2006, 17:24
    Εγώ τι να σας πω. Παλιά ήμουν ο "αντάρτης" και κατάντησα ένας ξοφλημένος ρουφιάνος του συστήματος ο "σκουίλερ" (απο την Φάρμα των ζώων του Όργουελ). ΚΑΙ όλα αυτά γιατί τα εβαλα κάποια φορά με τον Νταλάρα τον Γιώργο (έμμεσα). Και κατηργησαν τον προηγούμενο λογαριασμό μου οι υπεύθυνοι εδω του Φόρουμ αυτού. Εύχομαι το καθ' όλα συμβολικό ονομά μου να προδιαθέτει θετικά τα μέλη της "παραγωγής" αυτής. Θα μπορούσα να βάλω και "antartis - reloaded" αλλα προτιμησα το αδιάφορο "σκουίλερ". Καλώς επέστρεψα λοιπόν. Γεια.
    Ntavelis
    26.03.2006, 16:00
    Ένας προπάππους (όχι με μόνο με ένα "προ" μάλλον) μου φορούσε φουστανέλα (περίπου 1 γενιά αφού είχαν σταματήσει να τις φορούν) και ζούσε με ένα περίεργο τρόπο. Θύμιζε πολύ αντάρτικο. Του είχαν κολλήσει λοιπόν αυτό το παρατσούκλι.
    Μια μέρα ο θείος μου, ενώ διαπληκτιζόμουν με τη μητέρα μου, μου είπε ότι με τον τρόπο που φωνάζω του θυμίζω τον προπάππου μου τον Νταβέλη. Και από τότε μου έχει μείνει σαν ένα οικογενειακό παρατσούκλι.
    ash_in_art
    30.03.2006, 14:21
    Χμμμ, καθότι ζωγράφος και γραφίστρια....
    ash_in_art....σπίτι ασυνάρτητων υποθέσεων τέχνης!!! Καταλάβατε τίποτα??
    Έτσι ονομάζεται ένα εργαστήρι - εκθεσιακός χώρος καλλών τεχνών στο Μέτς....

    rockemon
    30.03.2006, 15:34
    Εγω διαλεξα το δικο μου απο ενα τελειως κουλο συγκροτημα που λεγεται ετσι αλλα κ επειδη δ μου ερχοταν τπτ αλλο!!
    KAKOFONIKS
    30.03.2006, 17:37
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΓΡΑΨΑ ΑΥΤΟ ΤΟ NICKNAME ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΡΩΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ. . .

    ΔΗΛΑΔΗ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ "ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ" ΕΛΕΓΕ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ " ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΤΑΔΕ ΜΑΓΑΖΙ ΟΛΟΙ, ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΚΑΚΟΦΩΝΙΞ" ΒΕΒΑΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΕΛΕΓΕ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ!



    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 30-03-2006 17:38 ]
    aurora
    04.04.2006, 11:40
    Εμένα το nickname μου έχει τις ρίζες του από την (όχι και πολύ-πολύ μακρινή εννοείται) παιδική μου ηλικία, όπου το αγαπημένο μου κινούμενο σχέδιο ήταν (και συνεχίζει βασικά να είναι...) η Ωραία Κοιμωμένη.....η οποία στην αγγλική έκδοση λεγόταν Aurora.

    Και επειδή μου αρέσει πολύ αυτό το παραμύθι, αποφάσισα κι εγώ να σφετεριστώ το όνομα της ηρωίδας! (η οποία βέβαια δεν κάνει τίποτε σε όλο το έργο πέρα από το να κοιμάται, που είναι βασικά και ο λόγος για τον οποίο μ'αρέσει τόσο πολύ !!)

    (.......just kidding για το τελευταίο....στην πραγματικότητα μ'αρέσει γιατί είναι πολύ ρομαντική ιστορία, ε κι ας μη λέμε κι ό,τι θέλουμε, αλλά και ποιά δε θα ήθελε να έχει έναν πρίγκηπα να σκοτώνει δράκους για να πάει απλώς να τη φιλήσει!)
    ariel4217
    04.04.2006, 11:50
    To ariel μου το είχαν βγάλει στο σχολείο, (ακόμη δεν έχω καταλάβει το λόγο), το άκουσαν και αργότερα στη σχολή και μου 'μεινε, μου αρέσει κιόλας μιας και η Μικρή Γοργόνα είναι από τις αγαπημένες μου ηρωίδες (λίγο περίεργη, λίγο ανυπάκουη, λίγο επαναστάτρια αλλά πραγματικά αξιολάτρευτη).

    Τώρα για το 4217 δεν φταίω εγώ, εμφανίστηκε σαν επιλογή στο mail μου γιατί, απ' ότι φαίνεται υπάρχει πολύς κόσμος και ντουνιάς με το ίδιο nick. Κι επειδή είναι παγκοσμίου φήμης η ασύγκριτη ικανότητά μου να συγκρατώ αριθμούς, αποφάσισα να το χρησιμοποιώ παντού στο Internet, κι έτσι να ελαχιστοποιήσω τις πιθανότητες να το ξεχάσω!!!

    Α, να μην ξεχάσω, ως εξέχον μέλος της κοινότητας των υποθαλάσσιων πλασμάτων (η δράση μου επικεντρώνεται στην εξωτερική πολιτική και στις δημόσιες σχέσεις με τα στεριανά όντα), με χαρά μου ανακοινώνω στο μέλος (του οποίου φυσικά το όνομα μόλις ξέχασα), που αναρωτιέται εναγωνίως αν ζει ο Βασιλιάς Αλέξανδρος, ότι από εγκυρότατη πηγή (την αδελφούλα του), έμαθα πως "Ε ναι λοιπόν! Ο Βασιλιάς Αλέξανδρος ζει, και θα εξακολουθήσει να ζει για όσο οι άνθρωποι θα αναρωτιούνται αν όντως ζει ή ατενίζει τα θυμαράκια ανάποδα!"
    the_gunslinger
    06.04.2006, 23:09
    Gunslinger είναι τραγούδι των εξερετικών Demons & Wizards.
    xanthi
    07.04.2006, 18:11
    Τσίπη είναι μια παραλλαγή του ονόματός μου από τον ανηψιό μου! Δεν μπορούσε να πει Ξανθίππη και του είχε κολλήσει τσίπη. Τώρα που μεγάλωσε λίγο το έχει κάνει Τσατσίπη!!!!!!!!!
    EVA167
    29.04.2006, 19:10
    γιατι εινα το ονομα μου!
    alicia0
    29.04.2006, 20:20
    alicia=το Αλικη στα αγγλικα
    και το 0 = η ιδιοτητα μου.....
    ενα τιποτα που απλως (ισως) κληρονομησε λιγη κριση....