ελληνική μουσική
    780 online   ·  210.851 μέλη

    Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στον Ζυγό

    antreas_dr
    26.03.2007, 16:41
    Xθες (Κυριακή) είχα την τύχη να παρακολουθήσω το πρόγραμμα του Αλκίνοου και των συνεργατών του στο Ζυγό.

    Το μόνο που έχω να πω είναι : ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ...

    Eίναι πραγματικά υπέροχο...

    Οι ενορχηστρώσεις είναι απίστευτες. 4 άτομα επί σκηνής κάνουν θαύματα... Ο ήχος του Βαγγέλη Λάππα όπως πάντα εκπληκτικός, όπως και τα φώτα του Κωνσταντίνου Αλεξίου αλλά και τα σκηνικά του Άντη Ιωαννίδη.

    στο πρόγραμμα ακούγονται και 3 ακυκλοφόρητα τραγούδια του Αλκίνοου...

    Αυτά!



    Καπ' καπ' απ' κατ, κατ' καν' γκαπ γκαπ...









    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antreas_dr στις 27-03-2007 11:04 ]


    StaSiS
    26.03.2007, 17:07
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 20-03-2007 στις 09:43 έγραψε...

    Πάντως κι εμένα αυτό που είπαν για τον ντράμερ, ότι είναι πάρα πάρα πολύ καλός! Άνετ να πάει 30 του μήνα να το διαπιστώσουμε κι εμείς!



    Τραγουδάει και η Ανέτ με τον Αλκίνοο?
    Αντρέα την είδες κι αυτή εκεί?
    manblaz
    26.03.2007, 17:58
    την πέμπτη θα ξερω αν τελικα θα ερθω ή οχι
    XeniaRodo
    26.03.2007, 21:47
    μην το χάσετε...





    επισυναπτόμενα: zygos.jpg 
    dimitrapan
    28.03.2007, 11:44
    Δύο μέρες μείνανε λέμεεεεεεεεε! (Έται για υπενθύμιση... )


    movflower
    28.03.2007, 19:56
    Ούτως ή άλλως να πάτε!!!!
    Αλλά αν ακολουθεί το πρόγραμμα που είχε στην περιοδία του (εμείς τον προλάβαμε στη Θεσσαλονίκη, αρχές Φεβρουαρίου)με τους 3 θαυμάσιους συνεργάτες του, τότε ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ!!!


    Eliza21
    28.03.2007, 21:52
    Τελικά μην υπολογίζετε σε μένα.........
    XeniaRodo
    28.03.2007, 22:41


    dimitrapan
    30.03.2007, 08:47
    Παιδιά να κάνουμε ένα τελευταίο κονφιρμάρισμα για το ποιοι θα είμαστε, για τυχόν αλλαγές στο τραπέζι?


    uNick
    30.03.2007, 09:24
    Για κάντε αυτό το κονφιρμάρισμα (ωραία λέξη Δημητρούλα )... Πρέπει να δούμε τί παίζει οριστικά, γιατί κατά 99,99999% θα είμαστε εκεί με το athinouli24 και μάλλον ακόμα ένα άτομο και θέλω να δω αν χωράμε στο τραπέζι... (αλλιώς θα "πεθάνουμε" στον χαμό του μπαρ!)
    Emaki
    30.03.2007, 10:04
    Εγώ θα είμαι εκεί!!!
    Και τα υπόλοιπα Κακώς Κείμενα απ' οτι ξέρω, με μια μικρή επιφύλαξη για την ΚΕΙ (LVicky)

    Επίσης , θα έρθει και ο Zefurένιος!!! (εκτός απροόπτου)





    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 30-03-2007 10:14 ]


    dimitrapan
    30.03.2007, 10:15
    Ωραία για πάμε...

    - Emaki
    - StaSis
    - Deos
    - Zefuros
    - uNick
    - Athinouli24 + 1
    - Jorge
    - Eleni
    - Dimitrapan

    10 έως τώρα...
    beatlus
    30.03.2007, 10:36
    - Emaki
    - StaSis
    - Deos
    - Zefuros
    - uNick
    - Athinouli24 + 1
    - Jorge
    - Eleni
    - Dimitrapan
    -beatlus (εχω ξαναματατσεκάρει την συμμετοχή μου, αλλά ισχύει ότι μπορώ να δηλώσω + δύο άτομα? Νομίζω πως η κράτηση ισχύει γι' αυτούς τους 14 που είχαμε πρωτοδηλώσει... Η όχι?) Παρακαλώ, διευκρίνηση. Μην μείνει εκτός κάποιος που είχε δηλώσει από την αρχή...
    Emaki
    30.03.2007, 10:39
    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 30-03-2007 στις 10:15 έγραψε...

    Ωραία για πάμε...

    - Emaki
    - StaSis
    - Deos
    - Zefuros
    - uNick
    - Athinouli24 + 1
    - Jorge
    - Eleni
    - Dimitrapan

    10 έως τώρα...



    Δημητρούλα μου , βάλε και την Βικούλα με ερωτιματικό!!!




    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 30-03-2007 10:41 ]


    dimitrapan
    30.03.2007, 10:56
    Emaki
    - StaSis
    - Deos
    - Zefuros
    - uNick
    - Athinouli24 + 1
    - Jorge
    - Eleni
    - Dimitrapan
    - Βeatlus + 2
    - Angela_77
    - Lvicky (?)

    Υ.Γ.: Σωτήρη ας γράψουμε ποιοι είμαστε μέχρι τώρα, να πάρουμε μέχρι το μεσημέρι για να δούμε αν μπορούν να μας προσθέσουν θέσεις και βλέπουμε...

    Άλλος για τη βάρκα μας?
    StaSiS
    30.03.2007, 11:45
    Ποιά Βικούλα? Και ποιό ερωτηματηματικό, τελευταία μερα?
    Πες στη Βικούλα, να σπεύσει να το οριστικοποιήσει..
    Τυπικά και μόνο, επικύρωση και από "μένα"!
    Kotsiraki
    30.03.2007, 12:12
    Πήγα στο Ζυγό το Σάββατο που μας πέρασε.

    To πρόγραμμα ήταν πάρα πολύ καλό για μια ακόμη φορά. Οι μουσικοί εξαιρετικοί ( κάποιοι ίσως λίγο παραπάνω , ε αδυναμίες είναι αυτές! ) και οι επιλογές των τραγουδιών επίσης , αν και σε κάποια σημεία μου θύμιζαν τις βραδιές στο Principal.

    Oι καλύτερες στιγμές για μένα ήταν στο πρώτο από τα τρια καινούρια του τραγούδια : "Ο δρόμος σου είσαι εσύ" , στον "Κεμάλ" , στο "Νανούρισμα" και φυσικά στην έκπληξη του τέλους με τη "Σιωπή". Το κλασσικό ντουετάκι με τον Καπηλίδη εννοείται πως ανήκει εδώ ( οι αδυναμίες που λέγαμε).

    Το μόνο αρνητικό είναι πως ο χώρος δεν ειναι ιδιαίτερα κατάλληλος για τους όρθιους. Αν δεν έχει κλείσει κανείς τραπέζι τον περιμένει μεγάλη ταλαιπωρία , σπρωξίδι και αγενής συνπεριφορά από μέρους του προσωπικού.



    Tο πιο βαθύ σκοτάδι είναι πριν την αυγή....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kotsiraki στις 30-03-2007 12:13 ]


    uNick
    30.03.2007, 13:05
    Παράθεση:
    Το μέλος beatlus στις 30-03-2007 στις 10:36 έγραψε...

    ...Νομίζω πως η κράτηση ισχύει γι' αυτούς τους 14 που είχαμε πρωτοδηλώσει... Η όχι?) Παρακαλώ, διευκρίνηση. Μην μείνει εκτός κάποιος που είχε δηλώσει από την αρχή...

    Σωστός ο Σωτήρης!

    ...και για να μην υπάρξει παρεξήγηση, θέλω να πω ότι κι εγώ είμαι μπερδεμένος λιγάκι, αφού αρχικά είχα δηλώσει ότι θα έρθω με το athinouli24 αλλά μετά βγήκαμε από την (πρώτη) λίστα. Τώρα επανήλθαμε (μαζί με ακόμα 1 άτομο), αλλά δεν ξέρω πώς έχει γίνει ο υπολογισμός των ατόμων για το τραπέζι... Κάποιος πρέπει να μας ξεκαθαρίσει λίγο την κατάσταση.

    Φυσικά, εννοείται πως δεν θα ήθελα να πάρουμε την θέση κάποιου άλλου, οπότε ας δωθεί καμιά διευκρίνιση για να ξέρουμε κι εμείς αν θα είμαστε στο τραπέζι ή αν θα μας φάει η ορθοστασία...
    dimitrapan
    30.03.2007, 13:21
    Παιδιά, μέχρι τώρα είμαστε 14. Αν δεν κάνω λάθος, στην αρχική λίστα ήταν επιπλέον μόνο η Δομινίκη. Οι υπόλοιποι το ακύρωσαν. Άρα, άντε να είμαστε 15. Γι' αυτό λέω να δηλώσουμε μέχρι το μεσημέρι, μήπως χρειασετί να κάνουμε κάποια αλλαγή στον αριθμό των ατόμων, αλλά δεν το βλέπω...
    Zefuros
    30.03.2007, 13:30
    Νεοτερο ανακοινωθεν:

    Zefuros+1 (κατα 99%).

    Εφόσον υπάρχουν στο τελος 2 διαθεσιμες θέσεις, θα τις εκμεταλευτουμε. Ειδάλλως, θα καθισουμε το μπαρ οπως ηταν ο αρχικος σχεδιασμός (καθώς εγώ επαιρνα αντιβιωση μεχρι σημερα το πρωι και δεν ξερω αν μπορω να πιω εστω και λιγο, ενώ επίσης το +1 δεν πίνει και αυτό. Μην χαλαλισουμε και τις θέσεις.