ελληνική μουσική
    429 online   ·  210.942 μέλη
    Desmar
    16.07.2007, 01:03
    Πως να σας ευχαριστήσω παίδουλες???

    @ Αυγούλα (edelweiss): Μικρή μου καθηγήτρια να'σαι καλά πάντα και να προσέχεις ζουζούνα!!!

    @ Κατερινάκι (Shakti): με την προεδρική σου καρεκλίτσα και τον καλό σου λόγο πάντα ...thanks!

    @ Μαργαρίτα (margo): ...και για μένα ήσουν μια εξαιρετικά ευχάριστη και πανίψηλη έκπληξη ...η πένα σου έχει παλμό και μπορεί με ευκολία να μετατρέψει το μαύρο σε λευκό και αυτό είναι ένα ιδιαίτερο χάρισμα. Όσο αφορά την ορειβασία τώρα ... anytime!... it was my pleasure too... χαχαχαχαχαχαχαχα

    @ Αλεξία (alexia-vicky): θα περιμένω το possitive writing να απολαύσω από σένα για να εξορκίσουμε ότι αρνητικό μας περιβάλλει ...

    Φιλάκια πολλά σε όλους ...


    fantasma
    16.07.2007, 01:21
    ειναι η ωρα ΤΩΝ φαντασματων....

    και λογω της ιδιοτητας μου... φαντασμα...

    θα πω κι εγω με τη σειρα μου πως ολα ηταν υπεροχα......

    μηπως με ανακαλυψε κανεις χτες??? χαχαχαχαχαχαχααααα


    Tyrogkofretas
    16.07.2007, 01:28
    Εγώ υποσχέθηκα λάτιν ύφος και το έκανα. Λοιπόν, φόρεσα μπουζίτσα με Che Guevara, το παρδαλό λουλουδιάρικο μαγιώ μου, το καπέλο-cowboy μου, τα ray-ban (οκ, είχε ήλιο όσο ερχόμουν!!!) και κουβάλησα 5-6 πυρσούς να το κάνουμε cuba εκεί κάτω.
    Όπως πάντα, η φωτιά ήταν μια ευγενική προσφορά του ελληνικού Προσκοπισμού (καλά ρε UNick, εμένα περίμενες να ανάψει?) και του φίλτατου Unick. Έχω να πω πως πέρασα αρκετά καλά, στρατολογήθηκαν και άλλα δυο μέλη και γνώρισα κανά δυο άλλα υπάρχοντα μέλη (Edelweis, η γνωριμία μας ήταν....χμμμμ....αρκετά διαχυτική θα έλεγα...).
    Βέβαια όλες αυτές οι μουσικές σκηνές που δημιουργήθηκαν με χάλασαν λιγάκι γιατί συγκριτικά με το προηγούμενο beach party, ήμασταν λίγο χύμα σαν παρέες. Πολλές κιθάρες ρε παιδί μου...ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΑΞΟΦΩΝΟ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ? ΜΑΝΤΟΛΙΝΟ? ΓΚΑΪΝΤΑ? ΜΠΑΛΑΛΑΪΚΑ? ΦΥΣΑΡΜΟΝΙΚΑ βρε αδερφέ! Έψαχνα απελπισμένα να βρω κάποιον που να ξέρει...ουφ!
    Δεν πρόλαβα να υλοποιήσω την τελευταία μου ιδέα, αλλά υπόσχομαι τα μάλλα από επόμενο beach party. Μάλιστα, δηλώνω δημόσια την αίτηση μου εις τα άνωθεν διοικητικώς του site, ως υπευθύνου εφέ για τα beach party του site (Χόρχε ακούς?)
    Άντε και εις ανώτερα..! Κααααααααλοκαιρινές διακοπές....για πάντα (ουουουουουουουουουουουο <----backing vocals)
    edelweiss
    16.07.2007, 10:52
    Παράθεση:

    Το μέλος DESMAR στις 16-07-2007 στις 01:03 έγραψε...

    Πως να σας ευχαριστήσω παίδουλες???

    @ Αυγούλα (edelweiss): Μικρή μου καθηγήτρια να'σαι καλά πάντα και να προσέχεις ζουζούνα!!!


    Εμένα με ευχαρίστησες και με το παραπάνω πάντως στο πάρτυ με το να μου ζωγραφίζεις πολλά πολλά χαμόγελα με το που με έβλεπες Δεν χρειαζόμουνα τίποτα άλλο!!! κι ούτε χρειάζομαι κάτι περισσότερο για το ευχαριστώ :-p


    Παράθεση:

    Το μέλος fantasma στις 16-07-2007 στις 01:21 έγραψε...

    ειναι η ωρα ΤΩΝ φαντασματων....

    και λογω της ιδιοτητας μου... φαντασμα...

    θα πω κι εγω με τη σειρα μου πως ολα ηταν υπεροχα......

    μηπως με ανακαλυψε κανεις χτες??? χαχαχαχαχαχαχααααα





    Εγώ παντως ένοιωσα την αύρα σου στον σβέρκο μου

    Παράθεση:

    Το μέλος Tyrogkofretas στις 16-07-2007 στις 01:28 έγραψε...

    (Edelweis, η γνωριμία μας ήταν....χμμμμ....αρκετά διαχυτική θα έλεγα...)


    Tyrogkofreta ένοιωσα ειλικρινά αυτήν την γνωριμία μία από τις πιο θερμές, που έκανα στο πάρτυ :) κι εύχομαι να τα ξαναπούμε, και χωρίς να περιμένουμε το επόμενο beach party :)


    myspace
    Animated GIFs

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edelweiss στις 16-07-2007 11:15 ]


    edelweiss
    16.07.2007, 10:57
    Ρε παιδιά μόλις συνειδητοποίησα πως δεν ήπιαμε ένα ποτηράκι για τον Χόρχε μας πωπωπω τώρα τι του λέμε????? Προσοχή μην μας καταλάβει!!! Γιατί ενώ ξέραμε πως είναι φανταράκι δεν είπαμε κανένα τραγουδάκι εις το όνομά του... Έτσι απλά να πούμε πως τον θυμηθήκαμε

    Χόρχε μου... Ποιον θα μαλώσεις τωρα?

    Να ρωτήσω κάτι... Γιατί δεν είχαμε καθόλου χορό ρε παιδιά???????????? Εγώ πίστευα πως θα είχαμε και χορό σαν beach party που ήταν αλλά μόνο τα λέγαμε δεν είπα πως δεν πέρασα καλά... Απλά τι να κάνω που χορεύω κι όλας

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : edelweiss στις 16-07-2007 11:04 ]


    Doritaki
    16.07.2007, 11:11
    Αχ!! Πρεπει να περασατε πολυ ομορφα.. απο τις περιγραφες σας ενιωσα σα να ημουν κι εγω εκει.. Παντα τετοια!
    Περιμενουμε φωτο.. ε;
    edelweiss
    16.07.2007, 11:16
    Doritaki από μένα φώτο να περιμένεις μέσα στο τέλος της εβδομάδας!!!
    Emaki
    16.07.2007, 11:20
    Ήμασταν πολλοί εκεί!!!

    Και η αλήθεια είναι πως μέσα στο σκοτάδι δεν έκανα τις απαραίτητες βόλτες εξερεύνησης και δεν κατάφερα να γνωρίσω πολλά απ’ τα παιδιά που θα ήθελα!

    Αναλαμβάνω την ευθύνη όμως και δεν παραπονιέμαι!

    Έγιναν βέβαια κάποιες γνωριμίες τις τελευταίας στιγμής…κάτι ήταν και αυτό!!!
    Margo , Steppenwolf , χάρηκα που σας είδα και ελπίζω την επόμενη φορά να πούμε περισσότερα!!!!

    Αυγούλα , ευχαριστώ για την προσπάθεια σου να με ζεστάνεις με τον δικό σου τρόπο!


    Χάρηκα πολύ που είδα το κλιμάκιο απ’ την Θεσσαλονίκη , τον Kinezes trexoun gymnes…(Boss…είμαι ήδη σε άδεια!!! ) , την Emilia και την anna2405 και πολλά απ’ τα παιδιά που ήδη γνώριζα και είχα να δω καιρό! Δεν θα αναφερθώ ονομάστικα γιατί φοβάμαι ότι κάποιον θα ξεχάσω και δεν θα το ήθελα!

    Ο Ελληνικός Στρατός , έδωσε το παρόν με την παρουσία του Mάχιμου Stasi Μας ,
    αλλά μας στέρησε τον επίσης Μαχιμο jorge και κατ 'επεκταση την Ελενη!

    Ευχαριστήθηκα τις βουτιές μου στην θάλασσα και την προσπάθεια μου να ζεσταθώ όταν βγήκα απ’ αυτή γύρω απ’ την πολύ ωραία φωτιά….μπρρρρρ έκανε κρύο!!!!

    Απόλαυσα την φωτιά , τα τραγούδια , τις συζητήσεις αλλά και την σιωπή γύρω απ’ αυτή , όπως επίσης και το ξημέρωμα…

    Σωτήρη, ευχαριστώ πολύ για τα τραγούδια...

    Συλλεκτική Απόλαυση για κάποιους από εμάς ήταν και ο Mprizas Κολυμβητής και o Mprizaς ψήστης!!!!
    Όλα τα λεφτά!!!

    Το γεγονός ότι ήμασταν σκόρπιοι και δεν έπαιζαν όλοι για όλους ήταν κάτι που δεν μου πολυάρεσε αλλά απ’ την άλλη ήταν κάτι που δικαιολόγησα.

    Έτσι , κάποια στιγμή κάναμε και εμείς το δικό μας μουσικό παρεάκι γύρω απ’ την φωτιά και ταξιδέψαμε…

    Να ευχαριστήσω τα παιδιά που φρόντιζαν την φωτιά...(pano72 , έκανε καλή δουλειά το κασόνι!!!) χωρίς αυτούς σήμερα σίγουρα θα ήμουν με γρίπη!!!

    Κινεζάκια υπήρχαν αρκετά καθ' όλη την διάρκεια την βραδιάς και σίγουρα θα δείτε πολύ καλύτερες απ’ τις δικές μου , «ότι να ‘ναι» φωτογραφίες!

    Παρολά αυτά ,ας ξεκινήσω...



    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...







    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 16-07-2007 13:57 ]


    επισυναπτόμενα: Fwtia 2.JPG Fwtia 1.JPG 
    Emaki
    16.07.2007, 11:22
    ....ας συνεχίσω
















    επισυναπτόμενα: pareaki 3.JPG pareaki 2.JPG Tis Fwtias!.JPG pareaki 1.JPG 
    Emaki
    16.07.2007, 11:24













    επισυναπτόμενα: Deos.JPG Stasis-Orfeus-Beatlus.JPG Deos-Stasis-Beatlus.JPG Mprizas.JPG 
    Emaki
    16.07.2007, 11:28
    Φυσικά αποθανάτισα και τον mpriza ψήστη!!!

    Λουκάνικα και καλαμπόκια , που αντί για αλάτι είχαν απάνω στάχτη, αλλά νοστιμότατα κατά τα άλλα!!!!

    Ευχαριστούμε τους προμηθευτές και φυσικά τον ψήστη!!!





    επισυναπτόμενα: Mprizas 2.JPG 
    Emaki
    16.07.2007, 11:31
    Παιδιά , να 'μαστε όλοι καλά και να έχουμε ένα υπέροχο καλοκαίρι!!!



    Αυτές ήταν...

    Ξημέρωσε...

    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 16-07-2007 11:53 ]


    επισυναπτόμενα: Ximerwma.JPG 
    --Elena--
    16.07.2007, 13:01
    Πρέπει να περάσατε απλά..Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α...!!!Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να έρθω!!!!Πάντως,είστε φοβερά παιδιά!!!
    MusicHeaven ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!
    Doritaki
    16.07.2007, 13:10
    Ωραιαααααααααα.. αντε να δουμε κι αλλες φωτο...!!!!
    --Elena--
    16.07.2007, 13:17
    Συμφωνώ με το Doritaki!!!!Βάλτε βρε καμιά photo να δούμε εμείς που δεν ήρθαμε και να ζηλέψουμε!!!Και να έρθουμε του χρόνου!!!
    Astron
    16.07.2007, 13:26
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 16-07-2007 στις 00:26 έγραψε...

    Astron:πολύ γλυκιά φωνή,αλλά ξεχνάς τους στίχους των τραγουδιών


    Πράγματι δεν είχα προλάβει να απομνημονεύσω τους στίχους των 500.000 πιθανών τραγουδιών που θα μπορούσε να μου ζητήσει κανείς στο beach party

    jacamar
    16.07.2007, 13:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 16-07-2007 στις 13:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 16-07-2007 στις 00:26 έγραψε...

    Astron:πολύ γλυκιά φωνή,αλλά ξεχνάς τους στίχους των τραγουδιών


    Πράγματι δεν είχα προλάβει να απομνημονεύσω τους στίχους των 500.000 πιθανών τραγουδιών που θα μπορούσε να μου ζητήσει κανείς στο beach party




    ενώ εμεις που τα ζητάγαμε τους ξέραμε....
    Tyrogkofretas
    16.07.2007, 13:45
    Αυτός ο παλιάτσος κι ο ληστής, πόσες φορές ειπώθηκε ρε παιδιά? 3? 4? Κρίμα που δεν μπόρεσα να κάτσω να απολαύσω για ακόμη μια φορά το χάραμα στη Λούτσα, αλλά είχαμε ταξίδια στην παρέα και έπρεπε να μαζευτούμε νωρίς. Πάντως, έχω να πω πως έκανα και μπάνιο (ναιιιιιιιιιιιιιιιι) κάτι που δεν το περίμενα. Τελικά παίζει κανείς μαντολίνο? . . .
    Emilia_
    16.07.2007, 15:51
    Καλησπερααααααα....!!!!! Λοιπον,λοιπον......δεν εχω αρκετο χρόνο, αλλα εν συντομια θα πω οτι το ταξιδι-κυριολεκτικα αστραπη απο Κρητη για το παρτυ μας, αξιζε μεχρι την τελευταια ταλαιπωρια ή και ευρω......περασαμε Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Α ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Υποσχομαι παααααααρα πολλες φωτογραφιες αλλα και....βιντεακια (Αμε αμε.....)
    Αλλα οχι τωρα δυστυχως.....!!!
    Αναμενουμε λοιπον........
    Παιδια τι να πω.......μου λειψατε κιολας ολοι........ημασταν μια ΦΟΒΕΡΗ παρεουλα ΟΛΟΙ...!!!!!!!!!!!! Φιλακια και συντομα θα ανεβασω υλικο.....Promise...!!!!!!!!!!!!!!
    Shakti_
    16.07.2007, 16:00
    Εμάκι μου συνειδητοποιώ πώς δεν συναντηθήκαμε ούτε για μια στιγμή
    Πώς το καταφέραμε αυτό!!!?????

    Τέλος πάντων χαίρομαι που πέρασες όμορφα και σου εύχομαι καλές
    διακοπούλες και καλή ξεκούραση