ελληνική μουσική
    409 online   ·  210.859 μέλη
    sea_like_eyes
    17.07.2007, 16:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 17-07-2007 στις 16:27 έγραψε...

    Αλεξια σε ευχαριστω που με βοηθησες να βρω τον ενοχο...
    Και ορκιζοταν οτι το αφησε στο ψυγειακι!!!

    Το τομαρι...

    Ας ειναι καλα η Αννα με τις ρακες τις!



    τα ψυγεια ηταν παραπανω απο τρια...επισης τα redbulls ηταν παραπανω απο τρια...χμμμ...τομαρι εεε...και καλοπαιδο...(ξανα)χμμμ...
    Astron
    17.07.2007, 22:31
    Πραγματικά χάρηκα πολύ που γνώρισα κι από κοντά πολλά μέλη τα οποία τα γνώριζα μόνο μέσα απ' τα nicknames τους. Δεν θα αναφερθώ στον καθέναν ξεχωριστά, αλλά πραγματικά θέλω να τους ευχαριστήσω που περάσαμε μια τέτοια βραδιά. Γενικά όπως καταλάβατε και απ' τα προηγούμενα σχόλια ήταν μια πανέμορφη βραδιά. Παρεούλα, κουβεντούλα, θάλασσα, γέλιο, φαϊ και ποτό, βραδινό μπάνιο για όσους το αποτολμήσανε και φυσικά ...μουσική!

    Ήμασταν τόσοι πολλοί που ήταν μοιραίο να γίνουν πολλές μικρές μουσικές παρέες. Αλλά κι αυτό είχε την ομορφιά του, άλλωστε δεν ήταν συναυλία αλλά beach party.

    Ανανεώνουμε το επόμενο θαλασσινό ραντεβού μας σε ένα χρόνο ακριβώς, αλλά ως τότε υπάρχουν άπειρες ευκαιρίες για να συναντηθούμε, με συναντήσεις, ταβερνούλες και live. Να 'στε όλοι καλά, να βρισκόμαστε πάντα έτσι και να μοιραζόμαστε στιγμές χαρούμενες κι αληθινές.

    Μιας και φεύγω για διακοπές σε λίγες ώρες, παίρνω την ευκαιρία με αυτό το post να ευχηθώ σε όλους και όλες καλό καλοκαίρι και καλές διακοπές!!
    Καλά να περνάτε, τα λέμε τον Αύγουστο!!


    margo
    17.07.2007, 22:48
    Καλές διακοπές Παύλο

    Μετά τις διακοπές ελπίζω να αρχίσεις την αποστήθιση των στίχων απ΄τα 500,000 τραγούδια που λέγαμε για να είσαι σωστά προετοιμασμένος του χρόνου



    audioslave
    17.07.2007, 22:48
    Να πω και γω με τη σειρά μου ευχαριστώ...σε ολους και ιδιαιτερα σε όσους ηταν στην παρέα..You know who you are!
    Htan πολύ ωραία και μακάρι να είχαμε κιαλλο....


    margo
    17.07.2007, 22:57
    Παράθεση:

    Το μέλος Desmar στις 17-07-2007 στις 16:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 17-07-2007 στις 15:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 17-07-2007 στις 14:33 έγραψε...

    Παντος την καλυτερη δουλεια με την φωτια την εκανε η Desmar
    Μια φλογα αυτη η κοπελα!!!!!!!!!



    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!



    Υ.Γ. κι εσένα δεν σε είδα..ελπίζω την άλλη φορά!





    ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!! ... thanks!!!



    Y.S. Έχουμε και αυτόματο σύστημα "πυρόσβεσης" ε Μαργαρίτα???








    χαχαχααα!!

    Ναι..ναι..αυτόματο και συγχρονισμένο
    Deos
    18.07.2007, 01:42
    Τα πιο πολλά έχουν ειπωθεί και είναι εμφανές πόσο καλά πέρασα, έχοντας μάρτυρες όλα τα παιδιά
    Highlights το βραδυνό μπανάκι που ήταν καταπληκτικό, τα καλαμπόκια και τα λουκάνικα που έψηνε το μπριζόνι, η φωτιά που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο παρέμεινε άσβηστη μέχρι το πρωί..
    Συνάντησα καλούς φίλους ξανά, ενώ γνώρισα μέλη που δεν είχε τύχει να ξαναβρεθούμε.
    Ιδιαίτερη είναι η χαρά μου για το Λύκο της Στέππας
    Έχω επίσης την εντύπωση Tren ότι μας σύστησαν με τα μικρά μας, οπότε δεν έχω αντιστοίχηση προσώπου αυτή τη στιγμή, αλλά λύνεται κι αυτό μέχρι την Παρασκευή (στο ΙΚΑ).
    Η φωτογραφία είναι από το αγαπημένο μου Βόρειο Κλιμάκιο την ώρα που το αποχαιρετάμε στο σταθμό του Μετρό ξημερώματα Κυριακής

    Και του χρόνου να είμαστε καλά!!



    επισυναπτόμενα: B.K.jpg 
    sea_like_eyes
    18.07.2007, 02:00
    omg και 2.654 lol...ενας κι ενας ειμαστε...αααα ρε αμα ο ανθρωπος δεν κοιμηθει...

    Shakti_
    18.07.2007, 02:41
    Kαλές διακοπές Παύλο!

    Σ΄ευχαριστώ για τα τραγούδια σου μέχρι το πρωί!


    Fler
    18.07.2007, 10:17
    Κι αφού κι εγώ μπόρεσα να ξεκλέψω λίγο χρόνο - τώρα εκτελώ και χρέη γραμματέα, πρέπει να είμαι συνεπής στο πόστο μου - σκέφτομαι να γράψω κι εγώ δυο πραγματούδια για την όμορφη μάζωξη.

    Από την αρχή μέχρι το τέλος το κατευχαριστήθηκα! Το ταξίδι, κουραστικό μεν, αλλά όταν έχεις έναν τέτοιο προορισμό, οι ώρες στο τρένο είναι το λιγότερο..(διαβάζετε βρε συνταξιδιώτες??Εγώ κιχ δεν έβγαλα!!Στόμα είχα και μιλιά γιοκ!!Ε, δεν θα μας βγει και το όνομα χωρίς λόγο!!)

    Το παρεάκι ήταν φοβερό αν και, όντως, δεν καταφέραμε να γνωρίσουμε πολλούς. Ελπίζω σε μια από τις επόμενες, παίδες!

    Το βραδινό μπανάκι έσφιξε τα κοκαλάκια μας με αποτέλεσμα να τουρτουρίζω όλη τη νύχτα και να μην μπορώ να ξεκουνήσω από τη φωτιά. (ε, πως να γνωρίσεις κόσμο έτσι, ντε??)

    Ευχαριστούμε πολύ τους οργανοπαίκτες και τους τραγουδιστάδες που ομόρφυναν ακόμη περισσότερο την ατμόσφαιρα. Μάλιστα μέχρι κάποιο σημείο έκοβα συνεχώς βόλτες από τη μία ομαδούλα κιθαρωδών στην άλλη μην μπορώντας να επιλέξω που να κάτσω. Ε, στο τέλος ηττήθηκα από το κρύο και κουλουριάστηκα δίπλα στις φωτιές και τους ψήστες (mprizaki ακούς??)

    Υ.Σ.: Ιδιαίτερα ευχαριστήρια στην ομάδα με τα τρία αυτοκίνητα που μας παρέλαβε. Η πορεία προς τη Λούτσα ήταν...επεισοδιακή(?).

    Υ.Σ.2: Για να διαλύσω και κάθε υποψία εις βάρος μου, εγώ ήπια ΜΟΝΟ ένα redbull και μάλιστα ήταν κερασμένο από τον SeA, ξέρει αυτός γιατί..χεχε!

    Υ.Σ.3: Στο μετρό έχω να δηλώσω ότι όλη η βόρεια ομάδα είχε τα μυαλά πάνω από τα κεφάλια. Σιγά μην βρίσκαμε και σωστή στάση!!Αλλά αν δεν ήμουν εγώ, θα ξαναγυρνούσαμε στα μεταξουργεία και στους Σταθμούς Λαρίσης και θα φτάναμε στην Εθνική Άμυνα κατά τις 11 (ε, ας μην βγάζουμε την ουρά μας απ'έξω...σαλάτα τα κάναμε!!)

    Υ.Σ.4: Οι φωτογραφίες μάλλον θα αργήσουν λιγάκι γιατί κατάλληλο υπολογιστή δεν διαθέτει το κατάστημα, προς το παρόν. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω όσες μπορώ (ναι, Στέλλα..όχι εκείνη την ταλαιπωρημένη-νυσταγμένη...Ξέρω εγώ.. )


    Αυτά από εμένα. Να είμαστε καλά, να διοργανώνουμε κι άλλα τέτοια όμορφα, ε?


    Tren
    18.07.2007, 11:07
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 18-07-2007 στις 01:42 έγραψε...

    Έχω επίσης την εντύπωση Tren ότι μας σύστησαν με τα μικρά μας, οπότε δεν έχω αντιστοίχηση προσώπου αυτή τη στιγμή, αλλά λύνεται κι αυτό μέχρι την Παρασκευή (στο ΙΚΑ).


    Nομιζω πως εχεις δικιο Deos η αληθεια ειναι πως ειμαι πολυ μπερδεμενη. Βασικα θυμαμαι χαρακτηριστικα τρια nicknames με τα οποια μιλησα σιγουρα(νομιζω δηλαδη χαχαχα).Τρια γλυκιτατα παιδια που ηρθαν και αυτοσυστηθηκαν(μπραβο παιδια,μακαρι να ενιωθα πιο ανετα να εκανα το ιδιο κι εγω).Δυστυχως το φως ηταν ελαχιστο και δεν μπορουσα να εντοπισω κανεναν απο καποιο σημειο και μετα να ανταλλαξουμε καμμια κουβεντα παραπανω... Κριμα!Παντως Desmar,Sea like eyes και Edelweiss (ελπιζω να μην κανω λαθος)χαρηκα παρα πολυ που ειδα τις φατσουλες σας!
    Ηταν πολυ γλυκια βραδια.Ελπιζω την επομενη φορα εκτος απο αστερια να χουμε κι ενα μεγαλο φεγγαρι για να βλεπομαστε και να ειμαστε ολοι μια παρεα γυρω απο μια φωτια !

    Καλο καλοκαιρι σε ολους μας ευχομαι!!!!!!!!!!!!!

    pastella
    18.07.2007, 11:29
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 18-07-2007 στις 02:00 έγραψε...

    omg και 2.654 lol...ενας κι ενας ειμαστε...αααα ρε αμα ο ανθρωπος δεν κοιμηθει...




    "Wheeeere are weee...?"

    "Ειναι μακρυα το χωριο μπαρμπαστρουμφ?"

    "Are we there yet..?"


    Orfeus
    18.07.2007, 11:30
    Δεν έχω να προσθέσω τίποτα περισσότερο, αφού ήδη τα έχετε πει όλα.

    Ευχαριστώ τους:
    @ uNick που φρόντισε να φέρει ξύλα,
    @ Manblaz που η παρουσία του (λόγω περιοχής) λειτουργεί σαν εγγύηση και αποφεύγουμε τα τυχόν προβλήματα.
    @ Astron για τη συνεργασία στην οργάνωση.

    Όλους εσάς για τη συμμετοχή σας. Καλό καλοκαίρι λοιπόν και του χρόνου στο τέταρτο.

    Υ.Γ.
    @ Desmar & Jasmine
    το ψυγείο μου τώρα δεν σπάει! Είναι ....ανθεκτικό!


    Rouvi
    18.07.2007, 12:12
    Η πορεία μέχρι τη Λούτσα ήταν συλλεκτική, είτε με gps είτε χωρίς -το αποτέλεσμα όμως έχει σημασία αφού τελικά βρήκαμε το στόχο αν και δεν κάθησα πολύ και ούτε κατάφερα να γνωρίσω πολλά παιδιά αφού δεν έκανα και πολλές βόλτες, η ατμόσφαιρα ήταν όμορφη Κατά τη γνώμη μου θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον να είχαμε μια κοινή μουσική παρέα αφού και η θάλασσα και το αεράκι διασπούσε τον ήχο από τη μουσική στις παρέες, και αφού έτσι θα ήμαστε πιο κοντά και θα καταφέρναμε να γνωριστούμε πολύ παραπάνω. Χάρηκα πολύ όμως και με τα λίγα παιδιά που γνώρισα! Δεν έχω παρά να ευχαριστήσω τον Γιάννη που με έπρηξε και που κάθε φορά που χρειάζεται (ξέρει αυτός) με πρήζει θετικά για να έρχομαι και τον Γιώργο με την κιθάρα του, που αλλάξαμε μερικές πενιές με το ακορντεονάκι κι έτσι δεν έμεινε κι αυτό παραπονεμένο. Ο Stasis ήταν μορφή με αυτό, λίγο πριν φύγω, λυπάμαι που δεν το αποθανάτισα -επιφυλάσσομαι όμως . Εύχομαι την επόμενη φορά να παίξουμε όλοι μαζί.. Και του χρόνου λοιπόν, και γιατί όχι, και πιο σύντομα Φιλιά πολλά
    uNick
    18.07.2007, 13:25
    Παράθεση:
    Το μέλος Orfeus στις 18-07-2007 στις 11:30 έγραψε...
    ...Ευχαριστώ τους:

    @ uNick που φρόντισε να φέρει ξύλα, .....

    Anytime, Πρόεδρε!

    Βέβαια, ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς μας τελειώσανε τόσο νωρίς... Πέρυσι με την ίδια ποσότητα είχαμε φωτιά μέχρι να ξημερώσει, και στο τέλος είχαν μείνει και 2-3 κούτσουρα... Μάλλον στο επόμενο beach party πρέπει να φέρω ένα φορτηγό ξύλα!

    Desmar
    18.07.2007, 13:28
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 18-07-2007 στις 11:07 έγραψε...

    Παντως Desmar,Sea like eyes και Edelweiss (ελπιζω να μην κανω λαθος)χαρηκα παρα πολυ που ειδα τις φατσουλες σας!

    Καλο καλοκαιρι σε ολους μας ευχομαι!!!!!!!!!!!!!




    χεχεχεχεχεχεχε ... και για μας ήταν ωραίο που είδαμε την μουτσούνα σου βρε ...άντε μακάρι την άλλη φορά να έχουμε περισσότερο χρόνο να μιλήσουμε ... θα σε ξαναψάξω!!!

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 18-07-2007 στις 11:30 έγραψε...

    Υ.Γ.
    @ Desmar & Jasmine
    το ψυγείο μου τώρα δεν σπάει! Είναι ....ανθεκτικό!





    ...είχα και εγώ μια ελπίδα ότι θα ξαναζούσαμε ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ στο πάρτυ αλλά ούτε ένα ψυγειάκι δεν έσπασες για πάρτι μας Γιώργη ...

    Πάντως είναι καλύτερα να είναι συμπαγές το ψυγειάκι σου ...χαχαχαχαχαχαχαχα


    THEOG
    18.07.2007, 13:29
    Πoυ ήσουν unick και σε εψαχνα???Είχα ένα cd για σενα!!
    uNick
    18.07.2007, 14:07
    Παράθεση:
    Το μέλος THEOG στις 18-07-2007 στις 13:29 έγραψε...

    Πoυ ήσουν unick και σε εψαχνα???...

    ...στον κόσμο μου, προφανώς! Ούτε εγώ σε είδα... (θα μου πεις "γιατί, μήπως είδες άλλους?"...)


    Παράθεση:
    Το μέλος THEOG στις 18-07-2007 στις 13:29 έγραψε...

    ...Είχα ένα cd για σενα!!

    Όχι ρε γμτ και το περίμενα πώς και πώς!!!!!
    Never mind, όλα καλά... Θα κανονίσουμε να βρεθούμε να το πάρω - και φυσικά να πιούμε και κάτι μπύρες που είχαμε πει...
    Πάμε μια για ζέσταμα!

    Hastaroth
    18.07.2007, 14:10
    Παράθεση:

    Το μέλος Rouvi στις 18-07-2007 στις 12:12 έγραψε...

    που αλλάξαμε μερικές πενιές με το ακορντεονάκι κι έτσι δεν έμεινε κι αυτό παραπονεμένο.


    Ααα,ώστε εσύ είσαι η Rouvi

    Είχα κάτσει σέ κάποια φάση απέναντί σου και σάς άκουγα.Ηθελα να παίξω και εγώ μαζί σας αλλά είχα αφήσει το τουμπελέκι μου σέ άλλο σημείο και έτσι προτίμησα να απολαύσω τον Δέοντα που σάς συνόδευε μέ το δικό του.
    Hastaroth
    18.07.2007, 14:15
    Ααα,και τώρα που το θυμήθηκα:

    1.Η Amelie τελικώς δέν ήρθε μέ το ποδηλατάκι της

    2.Τό έφερε το αλεύρι ο Deos;

    Οταν θυμηθώ κι'άλλα,θά σάς πώ.Πρός το παρόν δέν βλέπω την ώρα να τελειώσω τη δουλειά και να πάω να φάω το τζατζικάκι μου...

    (δέν έμειναν άλλες φαντάζομαι)
    THEOG
    18.07.2007, 18:54
    Παράθεση:

    Το μέλος unick στις 18-07-2007 στις 14:07 έγραψε...

    Θα κανονίσουμε να βρεθούμε να το πάρω - και φυσικά να πιούμε και κάτι μπύρες που είχαμε πει...
    Πάμε μια για ζέσταμα!






    Ότι αξίζει πονάει και είναι δύσκολο

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : THEOG στις 18-07-2007 18:56 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : THEOG στις 18-07-2007 18:57 ]