ελληνική μουσική
    479 online   ·  210.972 μέλη

    Τι σας εκνευρίζει στο MusicHeaven;

    jorge
    28.03.2008, 19:21
    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 28-03-2008 στις 16:21 έγραψε...

    Επίσης, αφού λέμε και λέμε για τα greeklish, γιατί τα e-mail απ' το MH έρχονται γραμμένα σε greeklish; Δεν υπάρχει δυνατότητα να είσαι σε σκέτα greek;


    Τι τύπου emails είναι ακόμα σε greeklish;
    Πάντως επειδή κάποιοι email clients έχουν (ακόμα) προβλήματα με τα ελληνικά, προτιμάμε να τα στέλνουμε και στις 2 μορφές.
    kamelia8
    28.03.2008, 19:40
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-03-2008 στις 19:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 28-03-2008 στις 16:21 έγραψε...

    Επίσης, αφού λέμε και λέμε για τα greeklish, γιατί τα e-mail απ' το MH έρχονται γραμμένα σε greeklish; Δεν υπάρχει δυνατότητα να είσαι σε σκέτα greek;


    Τι τύπου emails είναι ακόμα σε greeklish;
    Πάντως επειδή κάποιοι email clients έχουν (ακόμα) προβλήματα με τα ελληνικά, προτιμάμε να τα στέλνουμε και στις 2 μορφές.



    Ta emails για ενημέρωση μελών είναι κανονικά γραμμένα στα ελληνικά.
    Αυτά που έρχονται σε greeklish είναι εκείνα για νέα μηνύματα σε forum ή για Προσωπικό Μήνυμα.
    kamelia8
    14.04.2008, 18:21
    Θα ήθελα επίσης να αναφέρω και κάτι άλλο.

    Γιατί όταν βγαίνω απ' το chat, ανοίγει σε καινούριο παράθυρο η αρχική του site; Θα μπορούσε να ανοίγει στο ίδιο παράθυρο.
    Termite
    14.04.2008, 23:07
    Παράθεση:

    Το μέλος kamelia8 στις 14-04-2008 στις 18:21 έγραψε...

    Θα ήθελα επίσης να αναφέρω και κάτι άλλο.

    Γιατί όταν βγαίνω απ' το chat, ανοίγει σε καινούριο παράθυρο η αρχική του site; Θα μπορούσε να ανοίγει στο ίδιο παράθυρο.



    Symfwnw me ayto!
    jorge
    15.04.2008, 02:11
    Διορθώθηκε, σωστή η παρατήρηση.
    kamelia8
    15.04.2008, 14:37
    Ευχαριστώ!
    sea_like_eyes
    04.05.2008, 18:41

     

    εκνευρίζομαι στο chat . . . μερικοι-ες πραγματικα δεν σέβονται ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ! Δεν παιζει να ξαναμπω εκει μεσα . . .

    εκνευρίζομαι οταν χωρις επιχειρήματα . . . προσπαθούν μερικοι-ες να μιλήσουν για θέματα(μουσικα)μου ΔΕΝ κατέχουν επαρκώς !

    εκνευρίζομαι με τα (εκτος μουσικης) θεματα ! Θεωρώ λογικό να υπάρχει αυτή η κατηγορία στο forum . . . απλα μερικοί-ες το εχουν καταντήσει . . . γελοίo ! ! !

    αυτα τα λιγα . . .


    pastella
    04.05.2008, 18:52

    Εκνευρίζομαι που μερικά μέλη δεν βλέπουν αυτό:

    Κανόνες Παρακαλούμε πολύ:

  • ΜΗΝ γράφετε σε greeklish
  • ΜΗΝ γράφετε μόνο με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα
  • Διαβάστε τους κανονισμούς λειτουργίας του Forum πριν στείλετε το πρώτο σας μήνυμα.

    Μηνύματα που δεν σέβονται τα παραπάνω θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.
  •  

     

    Ακούω από πολλά παλιά μέλη να μην τους αρέσει πλέον το ΜΗ, το φόρουμ, γιατί έχει πέσει η ποιότητα. Η ποιότητα ενός φόρουμ έγκειται σε εμάς τους ίδιους, σε κάθε μικρό ή μεγάλο μας ποστ, ανεξαρτήτως κατηγορίας. Μερικές φορές γίνεται και παρατήρηση αλλά δεν... Είναι τόσο δύσκολο να τηρούμε 10 απλούς κανονισμούς;
    Σορρυ για την γκρίνια αλλά βαρεθηκα να βλέπω σε κάθε θέμα μηνύματα που δεν τηρούν τα στοιχειώδη. (ο καημός ενός moderator...{#emotions_dlg.oops})


    kamelia8
    04.05.2008, 22:28

    Να πω κάτι...

     

    Οι χρυσές νότες μειώνονται εξαιτίας διαγραφής κάποιων Forum;

    Εκεί που νόμιζες ότι είχες τόσες, ξαφνικά γίνονται λιγότερες...


    pastella
    04.05.2008, 23:07

    Έχει αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού για τις χρυσές νότες. Σε κάποια θέματα δεν δίνονται πλέον τόσες πολλές χρυσές νότες (δίνεται έμφαση στα θέματα σχετικά με τη μουσική και λιγότερη στα όσα είναι στις κατηγορίες περι ανέμων και υδάτων και φιλοσοφικές συζητήσεις), οπότε ίσως έτσι εξηγείται η αλλαγή στις χρυσές νότες στο προφίλ σου.

    Αυτό για τη διαγραφή θεμάτων δεν το γνωρίζω και δεν μπορώ να σου απαντήσω.



    -----------------
    Ιστορίες για αγρίους

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 04-05-2008 23:08 ]


    kamelia8
    05.05.2008, 14:49

    Ευχαριστώ, pastella!

    Για τη διαγραφή το διάβασα στους κανονισμούς.

  • Γιατί μειώθηκαν οι Χρυσές μου Νότες;
  • Για λόγους συντήρησης πολλές φορές διαγράφονται topics στο Forum, δημοσιεύσεις (σπάνια), αγγελίες, links κλπ. Αν σε αυτά που διαγράφονται υπάρχει και δικό σας περιεχόμενο, τότε ενδέχεται να δείτε μείωση στις Χρυσές Νότες.

     

    Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση!Smile


    jorge
    22.05.2008, 01:22

    Τα auto-play τραγούδια που ορισμένοι βάζουν στα blogs τους. Προσωπικά, απλά δεν ξαναμπαίνω στα συγκεκριμένα blogs.


    panosbousalis
    22.05.2008, 03:23

    Δεν ξέρω αν είναι δόκιμο να διαφημίζονται οι συναυλίες με νέα posts αφού έτσι κι αλλιώς υπάρχει η δυνατότητα να καταχωρηθούν στην ατζέντα. Όχι βέβαια οτι αυτό είναι κανά ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά με είχε προβληματίσει λίγο και το μοιράζομαι μαζί σας.


    StavmanR
    22.05.2008, 12:05

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-05-2008 στις 01:22 έγραψε...

    Τα auto-play τραγούδια που ορισμένοι βάζουν στα blogs τους. Προσωπικά, απλά δεν ξαναμπαίνω στα συγκεκριμένα blogs.



     

    Εδώ θα συμφωνήσω με το "αφεντικό" πράγμα που είχα πει και παλαιότερα αλλά δεν το εφάρμοσα πλήρως. Είναι πολύ ενοχλητικό το autoplay.

    Μιας και το θυμήθηκα, υπάρχει plugin για το Mozilla στην επίσημη σελίδα του που ονομάζεται "Stop autoplay". Κάνει καλή δουλειά...{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.biggrin}


    MagicaDeSpell
    22.05.2008, 12:13

    Εγω παλι επειδη ειμαι αχρηστη δεν καταφερα να βρω {#emotions_dlg.confused1}πως να τα κανω autoplay οποτε μαλλον μου βγηκε σε καλο ε? πρεπει να πατας το play στα δικα μου{#emotions_dlg.beer}


    -----------------
    "Μαζευω υπογραφες για να αποκτησω το video με τους πειραματισμους μεταξυ kou-koutsa και kinezes_trexoun_gimnes "

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MagicaDeSpell στις 22-05-2008 12:14 ]


    sillia
    22.05.2008, 15:21

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 04-05-2008 στις 18:41 έγραψε...

     

    εκνευρίζομαι στο chat . . . μερικοι-ες πραγματικα δεν σέβονται ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ! Δεν παιζει να ξαναμπω εκει μεσα . . .

    εκνευρίζομαι οταν χωρις επιχειρήματα . . . προσπαθούν μερικοι-ες να μιλήσουν για θέματα(μουσικα)μου ΔΕΝ κατέχουν επαρκώς !

    εκνευρίζομαι με τα (εκτος μουσικης) θεματα ! Θεωρώ λογικό να υπάρχει αυτή η κατηγορία στο forum . . . απλα μερικοί-ες το εχουν καταντήσει . . . γελοίo ! ! !

    αυτα τα λιγα . . .



    Πολύ σωστά το τελείωσες.......αυτά τα ολίγα.....

    γιατί σαφώς δεν είναι λίγα...η κακή συμπεριφορά κάποιων, είτε γιατί έχουν δημιουργήσει μια ατμόσφαιρα φιλική στο musicheaven...είτε γιατί μετράνε περισσότερο χρόνο σε αυτό... η ακόμα γιατί έχουν συγκεντρώσει χρυσές νότες και ειναι ΦΤΑΣΜΕΝΟΙ...!!!

    ΑΥΤΟ δεν τους δίνει το δικαίωμα να είναι αγενείς... να το παίζουν ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΙ... και να χρησιμοποιούν εκφράσεις του τύπου(σκατά)....και άλλες κατά τ άλλα συμπαθητικές λεξούλες στiς όμορφες συζητησούλες τους!!

    Προσωπικά μου έτυχε να είμαι studio να έχω musicheaven ανοιχτό και να το κλείσω γιατί είχαμε κόσμο!!!!! Τους είχα πει τα καλύτερα λίγα λεπτά πριν{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}

    Δεν ξέρω αν καταγράφονται οι συνομιλίες (δεν μ ενδιαφέρει άλλωστε) αλλά συχνά ας γίνεται η υπενθύμιση ότι δεν είμαστε...σε νυφοπάζαρο!!!!

    ευχαριστώ....τώρα νοιώθω καλύτερα {#emotions_dlg.thumbup} επιτέλους τα ΕΙΠΑ!!!!!!!!!

     


    sillia
    22.05.2008, 16:51

    KAI βέβαια για να μην περαστεί και η εντύπωση ότι έρχομαι απο άλλον πλανήτη κοινώς είμαι u.f.o οι λεξούλες δεν είναι άσχημες ...όταν τις χρησιμοποιούμε στον σωστό χρόνο και τόπο και βέβαια στο κατάλληλο άτομο!!!

    Πολυ άνετα θα χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε λέξη θέλω .....στον φίλο μου στην φίλη μου γιατί έτσι τα συμφωνήσαμε{#emotions_dlg.thumbup}ο λογος μας να ειναι... free... αλλα υπάρχει κι ένα όριο...σε οποιαδήποτε φάση της ζωής μας!!Δεν μπορεί να με ρωτησει ο μαναβης της γειτονιας μου ...τι κανω?? κι εγω να του πω...σκατα γιατι ετσι μπορει και να νοιωθω!!!!!!

    Και σαφως ο καθένας απο εμας εχει την ευθυνη των οσων λεει!!{#emotions_dlg.blink}

    Ολα αυτα σήμερα τα έγραψα για να μπορεσω να βγαλω τον θυμο που ενοιωσα σημερα μπαινοντας musicheaven.... και για να μην στειλω μηνυμα προσωπικο  θεωρησα πιο σωστο να τα πω απο εδω και να τα διαβασει !!!!!!!!!!{#emotions_dlg.ban}

    ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕ!!!!!!!!!!!


    StavmanR
    22.05.2008, 17:47

    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 22-05-2008 στις 12:05 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-05-2008 στις 01:22 έγραψε...

    Τα auto-play τραγούδια που ορισμένοι βάζουν στα blogs τους. Προσωπικά, απλά δεν ξαναμπαίνω στα συγκεκριμένα blogs.



     

    Εδώ θα συμφωνήσω με το "αφεντικό" πράγμα που είχα πει και παλαιότερα αλλά δεν το εφάρμοσα πλήρως. Είναι πολύ ενοχλητικό το autoplay.

    Μιας και το θυμήθηκα, υπάρχει plugin για το Mozilla στην επίσημη σελίδα του που ονομάζεται "Stop autoplay". Κάνει καλή δουλειά...{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.biggrin}



     

    Η σελίδα εγκατάστασης είναι εδώ:

    https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/1765

    Επίσης καλό είναι να γνωρίζετε πως εμποδίζει την αυτόματη αναπαραγωγή βίντεο από όλα τα σάιτς τα οποία τα αναπαράγουν με αυτόματες εκτελέσεις. Με άλλα λόγια θα πρέπει να πατάτε στο Play σε κάθε ιστοχώρο (πχ. youtube) αφού ανοίξει η σελίδα με το βίντεο, ενώ ως τώρα η εφαρμογή ξεκινούσε  αυτόματα με το άνοιγμα της σελίδας.


    pastella
    22.05.2008, 18:23

    {#emotions_dlg.rockon} ευχαριστούμε Στάύρο. Θα μας γλιτώσει από τρομάρες όταν ξεκινάει ξαφνικά μουσική από τον υπολογιστή μας και ψάχνουμε να βρούμε από που ήρθε.


    blackdragon
    23.05.2008, 20:53

    Οι διενέξεις στα forum που οδηγούν σε συζήτηση εκτός θέματος. Έλεος.........{#emotions_dlg.thumbdown}