ελληνική μουσική
    550 online   ·  210.907 μέλη
    sea_like_eyes
    18.03.2007, 22:53
    εκτός αν έχεις κονέ...........!
    rory166
    18.03.2007, 23:17
    Παράθεση:

    Το μέλος thank στις 18-03-2007 στις 21:08 έγραψε...

    τα Σάββατα δεν "ειναι" για έξω, επειδή γίνεται πανικός, επειδή, τα ωραία μέρη ειναι πιασμένα από τον κάθε άσχετο κλπ κλπ ... Εντάξει τα παραλέω, δεν φταίνε σε τίποτα οι άνθρωποι, αλλά ω΄ρες ώρες ειναι εκνευριστικό.

    Οντως όπως λέει και η κατερίνα, το να βγαίνεις έξω ντε και καλά το Σάββατο, τείνει να γίνει στερεότυπο. Ασε που αν κολλησεις στην ιδέα, κανονίζεις τελικά χωρίς να το πολυθέλεις, δεν περνας καλα κλπ κλπ... Και μετά σε πιάνουν τα υπαρξιακά (ποιος είμαι, που παω, που διασκεδάζω κλπ)

    Από την άλλη όμως Σάββατο = συνήθως χωρίς δουλειά, (για αρκετούς), άρα ξεκούραστη σχετικά μέρα. Οπότε το βράδυ .. κολλαει πιο ωραία αν κανεις κάτι. Επίσης, μετα το Σάββατο = Κυριακή, επίσης μη εργασιμη, άρα ξυπνάς ότι ώρα θέλεις, χουζουρευεις (υπό προϋποθέσεις) κλπ κλπ.

    Ηθικόν δίδαγμα. Αν ειναι να κανεις κατι καλό, εκμεταλλεύσου το Σάββατο. Αλλά αν δεν έχεις, ε .. δεν ειναι και η συντέλεια του κόσμου .... Ρόρυ σε κάλυψα ???



    Βασικα συμφωνω οτι η βραδυνη εξοδος του Σαββατου εχει γινει στερεοτυπο.Αλλα οχι επειδη καποιου του τη βαρεσε να λεει οτι "πρεπει" να βγαινουμε τα Σαββατα επειδη ετσι ειναι ωραια!Το Σαββατο ο κοσμος βγαινει διοτι ξερει οτι την επομενη μερα θα μπορει να κοιμηθει οσο θελει
    και αλλα διαφορα τελος παντων!!
    Αν κ για εμενα δεν ισχυει αυτο διοτι μπορω κ κοιμαμαι αρκετα ολες της μερες της εβδομαδας
    Τεσπα μου αρεσει το Σαββατο διοτι μου αρεσει να βλεπω πολυ κοσμο γυρω μου
    gogere17
    19.03.2007, 18:47
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 18-03-2007 στις 21:32 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος thank στις 18-03-2007 στις 21:08 έγραψε...

    τα ωραία μέρη ειναι πιασμένα από τον κάθε άσχετο

    ...γι'αυτο υπαρχουν οι κρατησεις...ανετα κι ωραια...
    απο την αλλη δεν μου αρεσει να βλεπω μαθητουδια κτλ...οποτε...Πεμπτη Rulessss




    αμα κολλας στα μαθητουδια ή σε ολους τους ασχετους φυσικο ειναι να μην περνας καλα γιατι θα καθεσαι και ασχολεισαι με τους αλλους...απλο ειναι...επισης το να πηγαινεις σε καποια μερη στα οποια δεν βλεπεις καθολου κοσμο και εισαι μονο εσυ και η παρεα σου κατι δεν παει καλα Ή εχεις παει πρωτος.Ομως αυτο δεν ισχυει για καποιους(για παραδειγμα σε εμενα)
    mariza18
    19.03.2007, 19:22
    Θα συμφωνήσω με τον ρόρυ!Είναι γεγονός ότι το Σαββατο συνηθίζουμε να βγαίνουμε έξω επείδη γνωρίζουμε ότι την επόμενη μέρα δεν έχουμε το πρωινό ξύπνημα.Ακόμη είναι μία μέρα όπου ξεκουραζόμαστε από το πρωι και νιώθουμε χαλαροί για τη βραδυνή έξοδο-κάτι που δε συμβαίνει τη Κυριακή αφού ακολουθεί δύσκολη μέρα!Προσωπικά μου αρέσει πολύ έξω και κείνη τη μέρα γιατί-μιας και βγαίνουν οι περισσότεροι-μπορείς να συναντήσεις γνωστούς σου!!
    infantry
    30.03.2007, 00:02
    Το μόνο που χρειάζεται είναι καλή διάθεση
    ...Και γιατί δηλαδή να μην εκμεταλλεθτούμε το γεγονός ότι το Σάββατο με όλη αυτλην την πολυκοσμία μπορούμε απλά να κάνουμε νέες γνωριμίες??
    Τώρα θα μου πεις και ποιός σου είπε ρε φίλε πως εγώ έχω την όρεξη και την καλή διάθεση να μπω σε αθτή τη διαδικασία?? Και πάλι όμως όλα λύνονται με μεράκι!!!
    Όταν είσαι με καλή παρέα απλά αδιαφορείς για τους γύρω σου..δεν τους βλέπεις καν!
    Αν πάλι βγεις από το σπίτι ξινισμένος, αποφασισμένος ότι δε θε περάσεις καλά, επόμενο δεν είναι να συμβεί κιόλας?
    +φωνείτε ή όχι?


    Υ.Γ. Συγχωρήστε το γεγονός ότι αλλάζω συνεχώς πρόσωπο.... Ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να φτουρήσει???? ¨:P
    gogere17
    30.03.2007, 08:43
    Παράθεση:

    Το μέλος infantry στις 30-03-2007 στις 00:02 έγραψε...

    Το μόνο που χρειάζεται είναι καλή διάθεση
    ...Και γιατί δηλαδή να μην εκμεταλλεθτούμε το γεγονός ότι το Σάββατο με όλη αυτλην την πολυκοσμία μπορούμε απλά να κάνουμε νέες γνωριμίες??
    Τώρα θα μου πεις και ποιός σου είπε ρε φίλε πως εγώ έχω την όρεξη και την καλή διάθεση να μπω σε αθτή τη διαδικασία?? Και πάλι όμως όλα λύνονται με μεράκι!!!
    Όταν είσαι με καλή παρέα απλά αδιαφορείς για τους γύρω σου..δεν τους βλέπεις καν!
    Αν πάλι βγεις από το σπίτι ξινισμένος, αποφασισμένος ότι δε θε περάσεις καλά, επόμενο δεν είναι να συμβεί κιόλας?
    +φωνείτε ή όχι?


    Υ.Γ. Συγχωρήστε το γεγονός ότι αλλάζω συνεχώς πρόσωπο.... Ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να φτουρήσει???? ¨:P



    συμφωνω απολυτα