ελληνική μουσική
    418 online   ·  210.866 μέλη
    geokats
    10.04.2004, 14:50
    Χρόνια Πολλά σε όλους....

    ξέρω ότι συχνά δημοσιεύεται αν υπάρχουν κάποια sites με παρτιτούρες ελληνικών τραγουδιών για αρμόνιο, αλλά είμαι απογοητευμένος από την μέχρι εώς τώρα αναζήτησή μου...

    Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει ή αν έχει τη διάθεση ας μου ταχυδρομήσει στο geokats25@yahoo.gr όσες παρτιτούρες έχει τη θέληση να μοιραστεί....

    Ευχαριστώ
    satsio
    07.06.2004, 00:49
    geia! ti kaneis? moils diabasa to mail sou kai 8elo na sou po oti polu duskola 8a breis partitours gia armonio sto net.. k ego edo kai poli kairo psaxno sunexos alla tipota! an bro kati 8a se eidopoiiso... elpizo na kaneis k esu to idio! kalinista!
    neo2000g
    07.06.2004, 01:36
    Παιδιά αν θέλετε να σας στείλω προσωπικά στο email σας κάποιες παρτιτούρες από Κατσιμίχα, Μαχαιρίτσα, Σιδηρόπουλο, Παπακωνσταντίνου και Metallica πέστε μου, έχω μερικές σκαναρισμένες. Αν θέλετε μπορείτε πρώτα να μου πείτε για να σας στείλω μια λίστα με τα τραγούδια που διαθέτω. Στείλτε μου απάντηση στο neo2000g@el.teithe.gr
    MariannaP
    09.06.2004, 12:18
    ΝΑΙ!!! Θέλουμε, θέλουμε.
    Εγώ τουλάχιστον έχω φάει το Internet για να βρω σκαναρισμένες παρτιτούρες για πιάνο. Τίποτα όμως.
    antigoni
    12.06.2004, 00:47
    Εγώ έχω πάρα πολλά αλλά πρέπει να μου πεις τι περίπου ψάχνεις.Και μια διευθυνση να σου στείλω γιατι δεν τις έχω στο pc.
    geokats
    12.06.2004, 12:04
    Ειλικρινά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας...

    Αντιγόνη με ενδιαφέρει κυρίως το ελληνικό ρεπερτόριο και κυρίως τα πιο μοντέρνα (έντεχνο λαϊκό, λαϊκό), δηλαδή με απλά λόγια, τραγούδια ευχάριστα σε κάποιον να τα ακούει και να τα τραγουδάει...Δυστυχώς είμαι καινούριος στο χώρο της εκμάθησης αρμονίου και οι παρτιτούρες που διαθέτω μέχρι στιγμής είναι κάποιων κλασικών κομματιών..

    To email μου είναι geokats26@yahoo.gr για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνηση

    Και πάλι ευχαριστώ
    agelos30
    12.06.2004, 20:36
    to idio provlima exw ki egw. den mporo na vro pouthena partitoures gia armonio.tha to ektimousa poli an kapoios gnorizei site gia katevasma h an mporei kapoios na mou steilei.Endiaferomai gia palia laika tragoudia.
    maritsoulla
    13.06.2004, 20:41
    Αντιγόνη έχεις κάτι και σε ελληνικό ροκ??
    antigoni
    13.06.2004, 23:00
    Έχω σχεδόν όλα τα βιβλία που έχει ο Νάκας.Αν θες ρίξε μια ματιά στην σελίδα του και πες μου.
    gr_chris
    20.07.2004, 05:37
    Γεία σας παιδιά...

    Είμαι καθηγητης μουσικής στο αρμόνιο και πιάνο, και επαγγελματίας οργανίστας (LIVE και τα σχετικά)..
    Αυτη τη στιγμή στη διάθεση μου έχω 1500 σκαναρισμένες παρτιτούρες απ' όλο το ελληνικό ρεπερτόριο αλλά μόνο οι 1300 είναι περασμένες στη λίστα μου. Τα υπόλοιπα 200 είναι κυρίως σύγχρονα κομμάτια. Επίσης γράφω και επαγγελματικές παρτιτούρες για αρμόνιο και πίανο με το πρόγραμμα FINALE 2003.
    Φυσικά οι τελευταίες είναι με αμοιβή...

    Για να δείτε τη λίστα με τα 1300 τραγούδια επισκεφτείτε το site μου www.geocities.com/gr_lyrics
    Θα βρείτε ένα άρθρο αριστερά στη σελίδα μου που έχει ως τίτλο : '' 1300 Ελληνικά τραγούδια από όλο το ρεπερτόριο, γραμμένα σε νότες… ''
    Κατεβάστε το zip αρχείο - αποσυμπιέστετο και ανοίξτε το με το word2000..

    Επίσης αν μπείτε στο ηλεκτρονικό κατάστημα ΤΟΜΠΑΖΗΣ E-SHOP, www.tompazis.gr/shop uα βρείτε μερικές παρτιτούρες με 2 ευρώ...

    Ευχαριστώ πολύ
    Ελπίζω να σας έχω καλύψη ώς ένα βαθμό...

    το email μου: gr_lyrics2004@yahoo.com & chris@tompazis.gr





    Για να δείτε τη λίστα με τα 1
    jorge
    20.07.2004, 10:41
    Ευχαριστούμε gr_chris. Για ποιό λόγο δεν έχεις όλες τις παρτιτούρες online, αλλά μόνο τη λίστα; Θα βόλευε πολύ.

    Σε συμβουλεύω επίσης να βάλεις το site σου στους Συνδέσμους μας, ώστε να επισκεπτόμαστε τη σελίδα σου πιο εύκολα.
    gr_chris
    20.07.2004, 13:48
    Γεία σου jorge...

    Αγαπητέ φίλε μου, δυστυχός τα geocities όπου και έχω ανεβάσει το site μου, μου επιτρέπει μόνο 15 mb. Να φανταστείες ότι αυτή τη στιγμή η σελίδα μου απασχολεί 5 servers απο geocities αλλα με διαφορετικά στοιχεία για να βάλω όλο το υλικό μου..
    ¶λλο περιθώριο δεν έχω, γιατί έχω εξαντλήσει όλα τα εναλλακτικα emails που χρειάζονται για την παραχώρηση του server...

    Δεν ξέρω αν επισκέφτηκες τη σελίδα μου jorge, αλλα περιέχει αρκετά πραγματάκια σεχτικα με την μουσική... Έχω πληροφορίες και στοιχεία σχετικά με την ιστορία της μουσικής, αρμονία, μορφολογία... και πολλά άλλα...

    Αυτό τον καιρο, έχω ανεβάσει στη σελίδα όλο το βιβλίο του HANON (Ο βιρτουόζος πιανίστας), το γνωρίζουν όσοι είναι πιανίστες ακόμα και αρμονίστες, σε PDF μορφή... Θα ακολουθήσουν και άλλα εκπαιδευτικά βιβλία όπως και ξένα πιανιστικά κομμάτια...

    Όσο αναφορά τη διαφήμισει της σελίδας μου, θα μου ήταν μεγάλη τιμή να είμαι στους συνδέσμους τις σελίδας σου...


    Τα λέμε
    icq # 17210085
    kai # 154139797
    jorge
    20.07.2004, 14:20
    Quote:

    Το μέλος gr_chris στις 20-07-2004 στις 13:48 έγραψε:

    Όσο αναφορά τη διαφήμισει της σελίδας μου, θα μου ήταν μεγάλη τιμή να είμαι στους συνδέσμους τις σελίδας σου...




    Μπορείς να το κάνεις ο ίδιος από τη σελίδα που έχουμε φτιάξει για όσους διαθέτουν site -> http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=21


    ΥΓ. Να προσέχεις τα περί πνευματικής ιδιοκτησίας γιατί δεν είναι νόμιμο το σκανάρισμα βιβλίων...
    Skakinen
    27.07.2004, 12:43
    Παιδιά έχω ΤΑ ΚΑΛΑ νέα για παρτιτούρες πιάνου (όχι όμως ελληνικών κομματιών) αλλά Pop, jazz, soundtrack, rock and άλλες. Ο παράδεισος λοιπόν είναι στο www.pianofiles.com.
    Μιλάμε για 15785 χρήστες οι οποίοι μοιράζονται μέσω e-mail 285833 παρτιτούρες. Πηγαίνετε και θα με θυμηθείτε!
    Περιμένω εντυπώσεις σας...
    zagorakis28
    28.08.2004, 13:43
    hallo
    alexandos
    18.09.2004, 00:10
    paidia tha ithela na mou peite kammia dieuthinsi gia partitoures pianou gia ellhnika kurios tragoudia
    Peugeot_206
    07.12.2006, 21:12
    paidia an gnorizete kamia selida me partitoures gia armonio peite please...exw faei ton kosmo... exete akousei tipota gia to korg to PA800... to exw paraggeilei alla na dw axizei i einai moufa?
    ladyworld
    21.04.2007, 13:47
    hi! eimai kai gw apelpismenh kai psaxnw partitoures gia to armonio exw bebeia merikes alla poly liges help...

    kothroulas
    30.04.2007, 04:30
    Χρόνια πολλά σε όλους και σε όλες.Εγώ δεν ψάχνω νότες για αρμόνιο, αλλά νότες για κλαρίνο. Οπως καταλαβαίνετε δε ξέρω που στο καλό ακριβώς να ψάξω νότες για κανα τραγουδάκι.Αν ξέρετε, ΠΕΙΤΕ μου. Αντε και γω στο γάμο σας θα παίζω πατινάδα solo

    hailie
    07.05.2007, 18:41
    pedia psaxno partitoures gia agglika tragoudia kai sigekrimena twn evanescence t my immortal sas parakalo voi8iste me!!!!!!!!!!!!!!!! ime apelpismeni psaxno omos dn vrisko tipota