ελληνική μουσική
    290 online   ·  210.899 μέλη
    demi11
    14.09.2007, 12:54
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 06-08-2007 στις 03:04 έγραψε...

    Καλό το νέο βίντεο ε????Και ο Ville ξυρίστηκε !!



    Του πάει πολύ μπορώ να πω...
    mmmsss
    14.09.2007, 13:00
    Παράθεση:

    Το μέλος mariza18 στις 14-09-2007 στις 11:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 14-09-2007 στις 00:14 έγραψε...

    Ο Ville Valo μιλάει στο Mad Radio 106,2

    Ο frontman των HIM μάς μίλησε λίγες μέρες πριν από τις δύο συναυλίες του συγκροτήματος στην Ελλάδα


    Ο Ville μίλησε, μεταξύ άλλων, για τη νέα δουλειά των HIM και για τους θαυμαστές τους στην Ελλάδα. Ακούστε σήμερα αποσπάσματα αυτής της συνέντευξης στην εκπομπή της Χριστιάννας Φινέ (14:00 - 16:00) στο Mad Radio 106,2. Από αύριο θα μπορείτε να διαβάσετε όλα όσα μας είπε ο Ville μέσα από το www.mad.tv.

    Οι δύο συναυλίες των HIM θα πραγματοποιηθούν στη Μονή Λαζαριστών στη Θεσσαλονίκη στις 14 Σεπτεμβρίου και στην Αθήνα στις 15 Σεπτεμβρίου στο θέατρο Λυκαβηττού.





    η συνέντευξη που έδωσε ήταν πολύ μικρή,γύρω στις 5 ερωτήσεις αν δεν κάνω λάθος.Ωραία τα είπε πάντως!!!!Επιτέλους έφτασε η μέρα για τ συναυλία



    Άντε, αύριο όλοι στο Λυκαβηττό, θα είμαστε!!!


    rompa
    15.09.2007, 11:50
    Ναι!!!!!!!!





    επισυναπτόμενα: ville5yz0.jpg 
    mariza18
    16.09.2007, 00:48
    ρε παιδιά,πόσα τσιγάρα έκανε σε όλη τη συναυλία??????
    ήταν πολύ όμορφα όλα,αν κρατούσε λίγο παραπάνω θα ήταν πολύ καλύτερα βέβαια..
    mmmsss
    16.09.2007, 01:42
    Πολύ καλή συναυλία, αλλά ρε 'σεις, πολύ μικρή. Παρά πολύ λίγο. Επίσης ο Ville σαν να μην είχε πολλά κέφια, δεν ξέρω...
    Ήταν όλοι τους καλοί, κι το πως ακουγόντουσαν ήταν τέλειο, πολύ καλή ακουστική του χώρου, αλλά πολύ λίγη ώρα ρε γαμώτο...
    rompa
    16.09.2007, 05:41
    Και μένα μου φάνηκε ότι δεν είχε τρελλά κέφια!!!Δε μίλαγε πολύ σε σχέση με άλλες φορές .Πάντως έπαιξαν πολύ καλά ..
    venice
    16.09.2007, 11:00
    ειχα παει απο τις 4 ,μπηκαμε 8 παρα, αρχισε 10 παρα και 11 παρα 5΄ τελειωσε... απογοητευτικα... και με τν συμπεριφορα του ville... καπως στο φτύσιμο μας ειχε ή μου φανηκε??? μονο στο τελος ο gas υποκλή8ικε!! ελεος...... ασε που κρατησε 1 και κατι ωρες!!.... περισσοτερα περιμενα ε3ω παρα μεσα!!
    mariza18
    16.09.2007, 11:30
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 16-09-2007 στις 05:41 έγραψε...

    Και μένα μου φάνηκε ότι δεν είχε τρελλά κέφια!!!Δε μίλαγε πολύ σε σχέση με άλλες φορές .Πάντως έπαιξαν πολύ καλά ..



    Πέρα απο το να παρουσιάζει τα τραγούδια του,δεν έλεγε και τίποτα άλλο..Όντως κράτησε πολύ λίγο,αφού εμείς πιστεύαμε ότι θα κάνει κανά διαλειμμάτακι όπως στις άλλες του συναυλίες! Παρέλειψε πάρα πολλά κομμάτια..Πάντως ο ήχος τους ήταν πολύ καλός!!!!
    mmmsss
    16.09.2007, 13:23
    Ακριβως. Οταν εφυγε, λεω, θα σταματησε για λιγο, θα ξαναβγουνε... αλλα τιποτα...
    Ο ηχος, ηταν παντως οντως απιστευτος, αλλα με τοσο λιγο που να τον απολαυσουμε;
    rompa
    02.10.2007, 21:09
    O Ville μιλάει στο περιοδικό Rock Sound που κυκλοφορεί . Πρέπει να περιγράφει την πρόσφατη άσχημη κατάσταση της υγείας του απ' ότι είδα στον τίτλο - "I was vomiting blood " -





    επισυναπτόμενα: rsuk101_cover_web.jpg 
    venice
    02.10.2007, 22:26
    ti???? kale ti epa8e to paidi???????
    sea_like_eyes
    04.11.2007, 18:30
    φημες θελουν τον frontman των Him να ειναι ο επικρατέστερος για την ηχογράφηση του main theme της νέας ταινίας του James Bond . . . παίζει να πάω στους κινηματογράφο για να την . . . ακούσω!
    Efklidis
    04.11.2007, 22:12
    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 04-11-2007 στις 18:30 έγραψε...

    φημες θελουν τον frontman των Him να ειναι ο επικρατέστερος για την ηχογράφηση του main theme της νέας ταινίας του James Bond . . . παίζει να πάω στους κινηματογράφο για να την . . . ακούσω!


    Sea και εγώ το άκουσα αυτό που λες ελπίζω να ζώσει το κομμάτι και όχι να το καταστρέψει. Εγώ ΄νομίζω ότι θα το σώσει και μάλιστα θα κάνει και επιτυχία. Θα δούμε όμως
    rompa
    10.11.2007, 15:33


    Το μεγαλύτερο international βήμα της καριέρας του ετοιμάζεται να κάνει ο Ville Valo μιας και θα ερμηνεύσει το νέο κομμάτι από το νέο film του James Bond.

    Το κομμάτι ήταν αρχικά να το πει η Amy Winehouse - σχετικές δηλώσεις μάλιστα από τους παραγωγούς για το γεγονός αυτό είχαν γίνει σε όλα τα μεγάλα περιοδικά του κόσμου. Σήμερα πια όμως μαθαίνουμε πως "η Amy φεύγει, ο Ville έρχεται". Συγκεκριμένα, όπως έγραψε η "Daily Star": "Οι συνθέτες David Arnold και Don Black είχαν χθες το βράδυ μία πολύ μεγάλη κουβέντα μαζί με τον Ville. Άκουσαν το κομμάτι του "Wings Of a Butterfly", το λάτρεψαν και έτσι του έδωσαν το οκ για να γράψει το νέο κομμάτι του Bond μαζί τους. Πιστεύουν πως είναι ο πλέον κατάλληλος για να γράψει ένα κλασικό Bond κομμάτι".


    sea_like_eyes
    10.11.2007, 15:45
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 10-11-2007 στις 15:33 έγραψε...



    Το μεγαλύτερο international βήμα της καριέρας του ετοιμάζεται να κάνει ο Ville Valo μιας και θα ερμηνεύσει το νέο κομμάτι από το νέο film του James Bond.

    Το κομμάτι ήταν αρχικά να το πει η Amy Winehouse - σχετικές δηλώσεις μάλιστα από τους παραγωγούς για το γεγονός αυτό είχαν γίνει σε όλα τα μεγάλα περιοδικά του κόσμου. Σήμερα πια όμως μαθαίνουμε πως "η Amy φεύγει, ο Ville έρχεται". Συγκεκριμένα, όπως έγραψε η "Daily Star": "Οι συνθέτες David Arnold και Don Black είχαν χθες το βράδυ μία πολύ μεγάλη κουβέντα μαζί με τον Ville. Άκουσαν το κομμάτι του "Wings Of a Butterfly", το λάτρεψαν και έτσι του έδωσαν το οκ για να γράψει το νέο κομμάτι του Bond μαζί τους. Πιστεύουν πως είναι ο πλέον κατάλληλος για να γράψει ένα κλασικό Bond κομμάτι".





    οι φανατικοι του Bond...ηδη θα έχουν ξενερώσει...αλλα για τους συντελεστές της ταινιας...χμμ...Bond+Ville= ΕΠΙΤΥΧΙΑ
    rompa
    10.11.2007, 17:55
    Παράθεση:
    οι φανατικοι του Bond...ηδη θα έχουν ξενερώσει...αλλα για τους συντελεστές της ταινιας...χμμ...Bond+Ville= ΕΠΙΤΥΧΙΑ


    Ας ελπίσουμε ότι θα σκίσει ....
    rompa
    22.11.2007, 22:58
    Από νέα συνέντευξή του



    επισυναπτόμενα: BigCheeseDec076.jpg 
    rompa
    22.11.2007, 23:03
    Στη συνέντευξη μιλάει για τη σχέση του με το κοινό , για το ποτό και πώς αυτό επηρέασε την υγεία του αλλά και τη συμπεριφορά του μέσα στο συγκρότημα .



    επισυναπτόμενα: BigCheeseDec071.jpg 
    rompa
    22.11.2007, 23:05




    επισυναπτόμενα: BigCheeseDec075.jpg 
    freakhood
    23.11.2007, 10:22
    Σπανίως μπαίνω στο forum (προς το παρόν). Μέχρι στιγμής, μόνο στο συγκεκριμένο topic για τον Άσημο έχω μπει και έχω εκφράσει άποψη.
    Ωστόσο θα ήθελα να πω την΄άποψη μου για τους him (έστω κι αν αυτή είναι αρνητική).
    Αν κάποιος είναι το πολύ μέχρι 30 ετών, ίσως είναι λογικό να του αρέσουν οι him.
    Όχι, δεν θέλω να υποβιβάσω κανέναν, ειδικά σε θέματα ηλικίας εφόσον και πρακτικά, στην ζωή μου εχω πάρε δώσε με πολύ μικρότερα άτομα απο μένα συνήθως, αφού ταιριάζουμε εγκεφαλικα (και όχι μονο...)
    Οι him ειναι για να γελαμε. Κανα δυο παλια κομματια τους παρολα αυτα, ειχαν να πουν κατι (απο πλευρας μελωδιας κυριως...)
    υγ:υπαρχει και ενα σχετικο (και μαλιστα ελληνικο!) site που τους ειρωνεύεται (αλλά το παρακάνει εδώ που τα λέμε)! Το antihim.tk (για πολλα γελια μιλαμε!η φάση είναι καθαρά χαβαλέ για κάποιον που είτε γουστάρει είτε δεν γουστάρει τον Valo και την παρέα του)