ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.873 μέλη

    Η εισφορές των παιχτών του ΟΣΦΠ και ΠΑΟ για τον τηλεμαραθώνιο...

    Anthos
    09.05.2007, 11:44
    Έκατσα και εγώ προχτές για 5 λεπτά στην tv και έπεσα πάνω στην φάση όπου ο Τζόρτζεβιτς και ο Γκούμας θα έκαναν την προσφορά των ποδοσφαιριστών των 2 ομάδων.

    Έδωσαν από 5,000 boys & girls...

    Δηλαδή αν βάλεις ότι με το τεχνικό team θα είναι περίπου 30 άτομα μιλάμε για 160-170 ευρώ ο καθένας...

    Το βρίσκει και κανείς άλλος λίγα??
    rory166
    09.05.2007, 11:52
    +1
    tsibitos
    09.05.2007, 11:54
    'Οταν μιλάμε για φιλανθρωπία δεν νομίζω ότι έχει σημασία το πόσο. και 1 ευρώ να βάλει ο καθένας πάλι δεν μπορεί να πει κανείς ότι είναι λίγα γιατί δεν είναι υποχρεωτικό να τα δώσει. Εξάλλου αυτά τα έδωσαν σαν ομάδα. Ο Νικοπολίδης π.χ έδωσε και ΟΛΟ τον μίσθο του του Ιουνίου. Που ξέρεις τι έκαναν και οι άλλοι ατομικά;; Αλλα επαναλαμβάνω το ζήτημα είναι η πράξη και όχι το ποσό!!
    KAKOFONIKS
    09.05.2007, 12:02
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Κωστή έχει δίκιο!
    'Οντως μπορεί να φαίνεται μικρό το ποσό αλλά αφ' ενός δεν μετράει το ποσό αλλά η πράξη και αφ΄ετέρου δεν ξέρουμε τι έχει δώσει ο καθείς προσωπικά .Ε και εδώ που τα λέμε εγώ αν έκανα κάτι τέτοιο δεν θα γούσταρα να το διαλλαλώ!
    Anthos
    09.05.2007, 12:17
    Δεν το είχα σκεφτεί ότι θα έδιναν και ατομικά.

    Παράθεση:
    Αλλα επαναλαμβάνω το ζήτημα είναι η πράξη και όχι το ποσό!!


    Αυτό είναι λίγο κλισέ φίλε. Αυτοί που έχουν πρέπει αν είναι ευαισθητοποιημένοι να δίνουν περισσότερα. Αν ήταν έτσι δεν θα μάζευαν τόσα εκατ. αλλά κάτι χιλιάδες που στο τέλος της μέρας δεν θα βοηθούσαν και όλοι θα λέγαμε ότι μετρά η πράξη.


    dimitrapan
    09.05.2007, 12:30
    Κι εμένα μου χτύπησε το ίδιο άσχημα, όπως και στην παρέα μου που το συζητούσαμε την επόμενη ημέρα... Ως ολόκληρες ομάδες σίγουρα περιμέναμε να κάνουνε κάτι καλύτερα, δεδομένου ότι τα οικονομικά τους είναι πολύ καλύτερα από το σύνολο των υπαλλήλων ενός γραφείου π.χ.

    Τέλος πάντων, ο καθένας όπως αισθάνεται καλύτερα πράττει...
    athinouli24
    09.05.2007, 13:13
    Σε τέτοιες περιπτώσεις ο καθένας δίνει οτι μπορεί και ότι θέλει...Θεώρησαν οτι αυτό το ποσό ήθελαν να δώσουν και το έκαναν.Θα μπορούσαν να μην είχαν δώσει τίποτα ,όπως πιστεύω έκαν κάποιοι με πολυ περισσότερα χρήματα...
    gogere17
    13.05.2007, 21:52
    μπορει να ηθελαν να περασουν το μηνυμα οτι το να προσφερεις εχει σημασια οχι το ποσα.....
    siopiloss
    14.05.2007, 00:50
    Ρε παιδιά, αν ενδιαφερόντουσαν πραγματικά θα δίναν πολλά περισσότερα.. Αυτό έγινε γιατί ήθελαν να το παίξουν και λίγο ανθρωπιστές(μιλάω για τις ομάδες, ο κάθε παίχτης ξεχωριστά δεν ξέρω τι έκανε). Όπως έκανε και το Mega. Αυτά τα κάνουν για να δείξουν ότι ενδιαφέρονται κι αυτοί για τον άνθρωπο..Αν ήθελαν να βοηθήσουν πραγματικά, ιδικά η τηλεόραση ή ένα κανάλι, τα κέρδη να διέθεταν μόνο μιας ημέρας από τις διαφημήσεις και θα έλυναν το πρόβλημα της φτώχειας στην Ελλάδα για αρκετό καιρό..Τι λέμε τώρα;!
    Η φιλανθρωπία πάντα ήταν η μάσκα των πλουσίων και των μεγάλων εταιριών για να το παίζουν καλοί... Και Αν θες να βοηθήσεις κάποιον στην τελική, μην το κάνεις δημόσια.Αυτά είναι ψευτιές και υποκρισία..Το βγάζουμε στην τηλεόραση μήπως και πέσει και κανα δάκρυ.. Κάνουμε το κομμάτι μας, ανεβαίνει και η τηλεθέαση, βγάζουμε φράγκα, και από αύριο στην καθημερινότητά μας. Ποιος ευθύνεται για τους φτωχούς και για την υποβαθμισμένη υγεία, παιδεία και γενικά κοινωνία;Εμείς ή οι κυβερνήσεις και αυτοί που υποκινούν τις κυβερνήσεις;Γιατί δεν αντιδράν σε αυτούς για να λύσουμε μια και καλή το πρόβλημα..;Δεν το κάνουν γιατί είναι υποκινούμενοι κι αυτοί.Κανάλια, πρόεδροι ομάδων..Βασικά δεν είναι υποκινούμενοι, Υποκινητές είναι..
    Μη μου λέτε τώρα ότι θέλουν να περάσουν το μήνυμα.. Μου φαίνεται αστείο...

    Συγνώμη για τον επιθετικό τόνο, δεν τα έχω με κανέναν από εσάς...