ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Τι γνώμη έχετε για τις Jackson κιθάρες? Τι κιθάρα έχετε?

    matthias16
    25.08.2007, 00:35
    Παιζω με μια Jackson SS-30 εδω και 4 χρονια (η δευτερη κιθαρα μου απο τοτε που αρχισα) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
    Λεπτο "μανικι" μια χαρα για σολο και μαγνητες οτι πρεπει για ογκο!
    Αν και ιαπωνικης κατασκευης δεν ειχε ποτε προβλημα και την παω σπανια για service.
    Την συστηνω ανεπιφυλακτα!





    επισυναπτόμενα: DSC00116.JPG 
    Laihogr
    25.08.2007, 16:31
    Πιστευώ πως για σκληρό metal είναι οι καλύτερες..έχω παίξει με πολλες μάρκες αλλα απο
    θέμα βολικότητας είναι πολύ γαμάτες.Εγώ έχω μια warrior xt και για τα λεφτά που έδωσα είμαι πάρα πολυ ευχαριστημένος.
    JULIOS
    29.08.2007, 15:22
    Η αποψη μου ειναι οτι μονο τα πολυ ακριβα οργανα κανουν για ολες τις δουλειες.
    Εννοω οτι για να μπορεις να παιζεις διαφορετικα ειδη με ενα οργανο πρεπει να δωσεις πολλα(εφοσον θες επαγγελματικο ηχο).
    Προσωπικα για τετοια φαση το καλυτερο που μπορει να κανει καποιος ειναι να βρει ενα καλο χειροποιητο οργανο κομμενο στα μετρα του.
    Οι Jackson εμενα δεν μου "πανε".Εχω 8 κιθαρες (ηλεκρικες-ηλ/ακουστικες-κλασσικες) και αναλογα τι θελω να γραψω ή να παιξω διαλεγω.
    Οι δικες μου ηλ/κες ειναι μια custom Cort (by Pagelli) και 2 Fender.
    Οσο αφορα τις Cort εγω προσωπικα τις αγαπαω.Ειναι οργανα φτηνα και πολυ καλυτερα απο πολλες ακριβωτερες κιθαρες.Αξιζουν τα λεφτα τους.(Ειδικα αν δωσεις απο 600 euros και πανω).