ελληνική μουσική
    714 online   ·  210.832 μέλη
    alex3
    19.07.2007, 13:29
    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 19-07-2007 στις 02:07 έγραψε...

    Ουτε βαρύγδουπη, ούτε φυσικά ανάλαφρη. Σου ξυπνούσε λίγο παραπάνω από όσα μπορούσες να αντέξεις, αλλά όχι τόσα ώστε να μελαγχολήσεις. Το αντίθετο...! Σου άνοιγε η καρδιά. Και η διάθεση για χορό και χαμόγελο ήρθε φυσιολογικά...
    Ο λόγος για την αποψινή βραδιά, που φιλοξένησε στο σκηνικό της τους James... Εκανα μια μεγαλοπρεπέστατη κοπάνα από τη δουλειά μου (για πρώτη φορά!) μα δεν το μετάνιωσα... Αξιζε 100% να τους δω για πρώτη φορά "ζωντανά". Τα είπαν όλα... Σχεδόν, δηλαδή... Ναι, δεν μας έκαναν τη χάρη για τη "Seniorita", αλλά χαλάλι.
    Τέτοια λάιβ, σπάνια βλέπουμε εδώ στην Αθήνα. Χάρηκα και για ακόμη ένα λόγο. Πέρασα καταπληκτικά με την παρέα που με περίμενε στο ΟΑΚΑ. Τους Deos και Lsister... Το καταχαρήκαμε και εύχομαι εις το επανιδείν! Σύντομα, να μας ξανάρθουν οι James

    [quote] γιατί ρε άτιμε δεν έστελνες 'κανα sms, να βρισκόμασταν????? [/quote]
    Eftihia
    19.07.2007, 14:09
    Τι να πω για την Tori Amos 'Ηταν μια θεά. Παρουσία εκπληκτική, τραγούδια που σου κόβουν την ανάσα...Συμφωνώ με τον φίλο Tren ότι αδικήθηκε αφού βγήκε 7 η ώρα και ο ήλιος ήταν μέσα στα μάτια μας και στα δικά της...Δεν το πιστεύω ότι βάλανε πρώτη την Tori και μετά τους Air που είναι πιο βαρετοί και απ΄τους βαρετούς. Και άντε, τους βάζεις με αυτή την παράλογη σειρά, βάλε τουλάχιστον το φεστιβάλ να ξεκινήσει στις 8 έτσι ώστε κανείς να μην παίξει με ήλιο και ζέστη.Με φωτισμό, η Tori θα έδειχνε ακόμη πιο πολύ.
    Oi James εμένα δεν μου αρέσουν, εκτός από 2-3 κομμάτια, αλλά ήταν καλοί χθες. Παίξανε με όρεξη και ο κόσμος γούσταρε πολύ.
    Η σκηνή του live πάντως με έκανε να νιώθω λες και είμαι στο εξωτερικό.
    Τουλάχιστον, ακόμη και με προβλήματα, κάτι αρχίζει και γίνεται.
    Άντε και του χρόνου με την Amos μόνη της κάπου!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eftihia στις 19-07-2007 14:10 ]


    beatlus
    19.07.2007, 17:11
    έχεις δίκιο, φίλε! Next time δεν θα κάνω το ίδιο λάθος

    Getting away...!

    Γελασμένοι, σε λίγο θα 'ρθει το φθινόπωρο.
    Θα βρέξει, θα ποτίσει. Ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα.
    Τι περίεργο. Το καλοκαίρι φαίνεται μακρινό αλλά εδώ ήταν πριν λίγο.
    Ιδρώσαμε, φωνάξαμε. Όμορφα ήταν.
    Ποίημα "Χέρι και κάνιστρο"
    του Χρίστου Ξένου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : beatlus στις 20-07-2007 02:48 ]


    Deos
    20.07.2007, 01:21
    Μέρα τρίτη και φαρμακερή...
    Πυκνοί καπνοί αρχίζουν να μαζεύονται πάνω από το συναυλιακό χώρο....
    Οι Άμμος βγήκαν 6 παρά. ΟΚ. Δεν τους προλάβαμε. Που τους βγάζετε με τη ντάλα του ήλιου *@&#*#*#^!*&#.
    Οι Onirama έπαιξαν μιάμιση ώρα, κάτι άρχιζε να μυρίζει από δω και πέρα..
    Μετά υπήρξε (κλασικά) μια ωριαία καθυστέρηση μέχρι να βγουν οι Sugababes.
    Οι 2 από τις 3, διότι παρουσιάστηκαν κάποια προβλήματα υγείας.
    Βγήκαν στις 21.00 και κατέβηκαν 21.30. Ο,τι τραγούδησαν το υποστήριξαν πάρα πολύ καλά, αλλά είπαν ότι δεν την πάλευαν μόνο οι 2 τους και γι'αυτό δεν μπορούσαν να συνεχίσουν.

    Ένα καληνύχτα από το μικρόφωνό τους και απότομα ήρθε το τέλος της βραδυάς από ένα άλλο μικρόφωνο, με την Pink να είναι στο ξενοδοχείο έχοντας στομαχικές διαταράξεις.. έλδεος...ΕΛΔΕΟΣ..."
    Παρακαλώ θα ενημερωθείτε για την επιστροφή των χρημάτων όσοι ενδιαφέρονται". Δε νομίζω να μην ενδιαφέρεται κάποιος..

    Υπέροχο Φεστιβάλ. Μου θύμησε Βραβεία Αρίων. Ήταν όλοι τους εκεί. Κορυφαία οργάνωση, εύγε..

    Υ.Γ. Α ρε James, πάλι ξελασπώσατε την κατάσταση (και Avril βεβαίως και Tori, Air).

    Θα ανεβάσω και καμιά φώτο όταν ξεσυγχυστώ..
    dimitrapan
    20.07.2007, 08:25
    Ξεφτίλα!
    Iphigenia
    20.07.2007, 14:37
    Θα με ενδιέφεραν τα σχόλιά σας για τους Άμμος, αν τους είδε κανείς... Ευχαριστώ.
    jorge
    20.07.2007, 17:38
    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 20-07-2007 στις 01:21 έγραψε...

    Παρακαλώ θα ενημερωθείτε για την επιστροφή των χρημάτων όσοι ενδιαφέρονται".



    Να και το σχετικό Δελτίο Τύπου:

    Ενημερώνουμε το κοινό που βρέθηκε στην αγορά του Ολυμπιακού Σταδίου, για να παρακολουθήσει την τρίτη μέρα του Fly Beeyond Festival, ότι η Pink δεν εμφανίστηκε για λόγους υγείας. Συγκεκριμένα η Pink ήρθε από την Ζηρίχη το μεσημέρι της ίδιας μέρας εμφανώς καταβεβλημένη. Στο ξενοδοχείο την επισκέφθηκε γιατρός που διέγνωσε οξεία γαστρεντερίτιδα. Η κατάστασή της χειροτέρεψε κατά την διάρκεια της ημέρας και λίγη ώρα πριν να αναχωρήσει για τον χώρο του φεστιβάλ, οι θεράποντες ιατροί της δεν της επέτρεψαν να εμφανιστεί με αποτέλεσμα την οριστική ακύρωση του show της.

    Η Hot Beez ενημερώνει το κοινό που αγόρασε εισιτήριο για την χθεσινή συναυλία ότι με το απόκομμα, θα μπορεί να εξαργυρώνει την αξία του από την Δευτέρα 23 Ιουλίου και μέχρι την Πέμπτη 31 Αυγούστου από τα γραφεία της Ticketnet (Λ. Κηφισίας 46, Αμπελόκηποι, 11526, 1ος όροφος – τηλέφωνο επικοινωνίας 211 1086060, ώρες εξυπηρέτησης κοινού 9.00-21.00 από 23/7 μέχρι και 27/7 και 10.00-20.00 από 28/7 μέχρι και τις 31/8).
    evonni
    20.07.2007, 23:08
    Τί να πει κανείς γι'αυτό το συγκρότημα... Προφανώς αναφέρομαι στους ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥΣ James!!! Απίστευτη ενέργεια! Καταπληκτική φωνή! Αν έπαιζαν και τα "Five O" και "Go To The Bank" πιθανότατα θα είχα αφήσει τα κοκκαλάκια μου εκεί πέρα από ανακοπή καρδιάς! Δυστυχώς δεν τα είπαν, οπότε προς το παρόν δεν έμαθα αν έχω καλή κράση!
    Επίσης, μου άρεσαν πολύ, τόσο οι Air όσο και η Tori Amos. Παρόλο που ποθούσα διακαώς να ακούσω το "Siren" και η τελευταία, δεν μας έκανε το χατήρι...
    aggeliki
    21.07.2007, 00:13
    Kαι εκεί που αισθανόμουν τόσο ατυχής που δεν είχα πάρει εισητήριο ξαφνικά είμαι τόσο χαρούμενη!
    Dorothy23
    21.07.2007, 00:31
    απ΄οτι καταλαβαινω η τριτη μερα του Fly Beeyond Festival ηταν μια ΠΑΡΩΔΙΑ!! ευτυχως δηλαδη που βγηκαν και οι Onirama και εσων λιγακι την κατασταση!