ελληνική μουσική
    501 online   ·  210.905 μέλη
    Peace18
    23.03.2008, 11:04
    Νομίζω πως όταν αποφασίσουν τι ακριβώς θα παίξουν και αλλάξουν τραγουδιάρα θα ακούγονται! Όταν ήμουν 12 τους άκουσα για κανα μήνα! Μετά απλώς ακουγα τα καινούρια τους τραγούδια από περιέργεια (πράγμα που κάνω μέχρι και σήμερα)! Αλλά είναι μονότονοι! Και έχω βαρεθεί να ακούω όλα τα 13χρονα που ακούνε Ρουβά και Καλομοίρα να θέλουν να γίνουν σαν την Amy Lee και να λένε πώς λατρεύουν το συγκρότημα! Αν τους συγκρίνουμε με Within Temptation & Epica φυσικά μουσικά (και φωνητικά αν συγκρίνουμε τραγουδίστριες) υστερούν! Αιώνες μακριά...

    Α! Και κάτι ακόμα... Περί live... H Amy Lee νιαουρίζει σαν άρρωστο γατί! Ο Ντράμερ πολύ καλό το παλικάρι! Σαν ήχος δεν τρελάθηκα ιδιαίτερα... (Πολύ έθαψα πάλι! Κάνεις δεν με μαζεύει πια! Τςτςτς!)

    Imagine all the people, livin' life in peace!....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Peace18 στις 23-03-2008 11:05 ]


    Vanna
    13.04.2008, 00:00
    Το πρώτο τους album ήταν πετυχημένο όχι από άποψη πρωτοτυπίας αλλα λόγω σωστού μάρκετινγκ και έλλειψης άλλων ροκ ήχων. Προσωπικά δεν ενθουσιάζομαι. Πιστεύω ότι επαναλαμβάνονται και αναλώνονται σε δραστηριότητες εκτός του συγκροτήματος. Έχω βαρεθεί να ακούω ότι αλλάζουν κιθαρίστα, μπασίστα, ντράμερ κτλ! Η φωνή της Amy Lee με εκνευρίζει. Σε ορισμένα σημεία είναι σαν να τσιρίζει. Βέβαια αυτά είναι προσωπική μου απόψη και καταλαβαίνω ότι αρέσουν σε πολλούς.
    rompa
    13.04.2008, 20:11
    Παράθεση:
    καλη φωνη,αλλα αν ηταν πιο σταθερη στης επιλογες της,π.χ.αν το συγκροτημα ηταν οπως τοτε οταν ξεκηνησαν πιστευω πως ειχαν καποια προοπτικη,αλλα οι συνεχες αλλαγες μονο καλο δεν της εκαναν