ελληνική μουσική
    469 online   ·  210.927 μέλη

    υπάρχουν όντως σωσίες μας????

    Conspiratus
    08.09.2007, 01:26
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 08-09-2007 στις 01:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 07-09-2007 στις 12:23 έγραψε...

    γμτ θεμα...
    εμενα μου ειχαν πει καποτε οτι ειχαν δει καποια που μου εμοιαζε εκπληκτικα στην....Θεσσαλονικη!!!


    ΩΧ!!!! Εχεις βγει σε διπλη (συλλεκτικη) εκδοση????????
    Υπαρχεις εις διπλουν???? Υπαρχουν δυο "ΕΣΥ"??????

    ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΑΡΧΙΣΤΕ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΚΥΚΛΟΥΣ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΑΑΑ!!!



    Ετσι ετσι...για να κλεινομαστε σιγα σιγα στα καβουκια μας...!!Μουχαχαχαχα...τωρα κυκλοφορο κ σε διπλη εκδοση...Conspiratus v.1.0. k Cospiratus v.2.0.

    SOPHIA-MX-4EVER
    09.09.2007, 13:33
    μπείτε λιγο εδώ
    έχει πλάκα
    renabill
    12.09.2007, 11:38
    Παιδιά και γω μια εποχή που σπούδαζα Πάτρα είχα πάει σε μια εκδήλωση του Πανεπιστημιου και είδα μέσα στην αίθουσα το σωσία ενός αγοριού με το οποίο έκανα παρέα.Το θέμα είναι ότι αναρωτήθηκα πως βρίσκεται εδώ αφού σπουδάζει στο ΤΕΙ και είπα να τον χαιρετήσω. Πέρασε αρκετά κοντά μου αλλά καμία σημασία.Την επόμενη μέρα το είπα στον φίλο μου και μου είπε ότι ήταν στο γήπεδο στην άλλη άκρη της πόλης. ΦΟΒΕΡΟ Ε?
    filosofiki
    12.09.2007, 18:42
    θα σας δωσω μια νεα οπτικη............... τι κ αν υπάρχουν σωσίες πολλών ειδών? σωσίας εμφάνισης, σωσίας φωνής,σωσίας χαρακτήρα...............? εμένα μου έχουν πει ότι η φωνή μου μοιάζει απίστευτα της Ματσούκα οποτε κανω κ γω.......... κε Μανο... αχ κε Μανο..... νιωθω εντος μου καταλαβαινετε..... να εδω..... ενα βαθυ συναισθημα υπαρξιακο.... αχ κε Μανο.... θα το ζωγραφίσετε? όταν ήμουν Β γυμνασιου μου ελεγαν όλοι οτι μοιαζω στην Tiffany Amber Thiessen
    marylin
    16.09.2007, 02:34
    Τι να πω κι εγώ που για κάποιους μήνες προσπαθούσα να πείσω τόσο κόσμο που με έβλεπε πότε στην Κέρκυρα, πότε στο Παρίσι με γκρουπ, στο τρένο και είχα μπροστά μου μια γνωστή κυρία και της γύρισα το πρόσωπο απ΄ την άλλη μεριά αδιαφορώντας, σε κεντρικό δρόμο του Πειραιά και δε μίλησα σε φίλο και τόσα άλλα... Έχω σωσία και την έχουν δει πολλοί φίλοι [αφού έφτυσα αίμα για να τους πείσω ότι δεν ήμουν εγώ]
    Δε θέλω να σκέφτομαι σε τι μπελάδες μπορεί να με βάλει αυτή η ιστορία γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει στη ζωή της η άλλη και πέρα από την πλάκα θεωρώ ότι είναι αρκετά σοβαρό.
    Έτσι έγινε και σε ένα μαγαζί που δεν είχα μπει ποτέ πριν και η υπάλληλος με ρωτούσε αν αποφάσισα τελικά ποιό ρούχο θα πάρω γιατί είχα περάσει και νωρίτερα από εκεί. Μάταια προσπαθούσα να την πείσω ότι μπήκα για πρώτη φορά και με ειρωνεύτηκε...
    Φαντάζεστε η άλλη να είχε πχ. κλέψει κάτι? Άντε να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...
    punkster
    16.09.2007, 15:04
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 16-09-2007 στις 02:34 έγραψε...

    Τι να πω κι εγώ που για κάποιους μήνες προσπαθούσα να πείσω τόσο κόσμο που με έβλεπε πότε στην Κέρκυρα, πότε στο Παρίσι με γκρουπ, στο τρένο και είχα μπροστά μου μια γνωστή κυρία και της γύρισα το πρόσωπο απ΄ την άλλη μεριά αδιαφορώντας, σε κεντρικό δρόμο του Πειραιά και δε μίλησα σε φίλο και τόσα άλλα... Έχω σωσία και την έχουν δει πολλοί φίλοι [αφού έφτυσα αίμα για να τους πείσω ότι δεν ήμουν εγώ]
    Δε θέλω να σκέφτομαι σε τι μπελάδες μπορεί να με βάλει αυτή η ιστορία γιατί δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει στη ζωή της η άλλη και πέρα από την πλάκα θεωρώ ότι είναι αρκετά σοβαρό.
    Έτσι έγινε και σε ένα μαγαζί που δεν είχα μπει ποτέ πριν και η υπάλληλος με ρωτούσε αν αποφάσισα τελικά ποιό ρούχο θα πάρω γιατί είχα περάσει και νωρίτερα από εκεί. Μάταια προσπαθούσα να την πείσω ότι μπήκα για πρώτη φορά και με ειρωνεύτηκε...
    Φαντάζεστε η άλλη να είχε πχ. κλέψει κάτι? Άντε να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...




    .................Εισαι σιγουρη οτι δεν εισαι διχασμενη προσωπικοτητα????

    digital_hijo
    16.09.2007, 15:28
    ...η δική μου εμπειρία

    [στο περίπτερο, πλατεία Κυψέλης, πριν λιγα χρόνια]

    "τι κάνεις;" [ιδιαίτερα φιλικός ο περιπτεράς]
    "...καλά είμαι" [ιδιαίτερα ξαφνιασμένος εγώ από το ενδιαφέρον του]
    "τι ανεβάζουμε φέτος;"
    "...τι ανεβάζουμε; ...ποιοι το ανεβάζουμε; ...που το ανεβάζουμε;" [παραμένω έκπληκτος]
    "μα καλά! με δουλεύεις; στη Λυρική* δεν είσαι;" [απτόητος ο περιπτεράς]
    "...εγώ;;;;" [καθηλωμένος στην έκπληξη!]
    "ναι, εσύ, εσύ δεν μου έδωσες εισιτήρια πέρυσι για την παράστασή σας;"
    "................"

    *μήπως να πάω στη Λυρική να.... με δω;

    marylin
    16.09.2007, 17:01
    Αυτό... σηκώνει συζήτηση... Λες?
    margo
    16.09.2007, 22:56
    Τελικά υπάρχουν σωσίες μας..!!

    Και πάνε οι άτιμοι κάθε 4 χρόνια και ψηφίζουν τα 2 μεγάλα κόμματα που όλοι εμείς απορρίπτουμε!!!


    Crocodile
    17.09.2007, 03:12
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 16-09-2007 στις 22:56 έγραψε...

    Τελικά υπάρχουν σωσίες μας..!!

    Και πάνε οι άτιμοι κάθε 4 χρόνια και ψηφίζουν τα 2 μεγάλα κόμματα που όλοι εμείς απορρίπτουμε!!!




    punkster
    21.09.2007, 22:51
    Σημερα εμαθα οτι υπαρχει μια σωσιας μου που πηγαινει σε ενα φροντιστηριο του μαρουσι!!!
    Μια γνωστη μου που παει στο φροντιστηριο που παει και η σωσιας μου ηταν πεπεισμενη τοσο καιρο οτι και εγω παω σε αυτο το φροντιστηριο!!! Σημερα τυχαια μιλουσαμε για φροντιστηρια και τη ρωταω που παει και μου λεει αυτη που και καπακι λεει "εκει πας και εσυ, ετσι?".
    Και ετσι εμαθα οτι υπαρχει κι αλλη σωσιας μου, που μαλιστα μου μοιαζει απιστευτα!!! Τοσο πολυ που εδω και καιρο η κοπελα νομιζε οτι ημουν εγω!!!

    Conspiratus
    22.09.2007, 13:13
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 21-09-2007 στις 22:51 έγραψε...

    Σημερα εμαθα οτι υπαρχει μια σωσιας μου που πηγαινει σε ενα φροντιστηριο του μαρουσι!!!
    Μια γνωστη μου που παει στο φροντιστηριο που παει και η σωσιας μου ηταν πεπεισμενη τοσο καιρο οτι και εγω παω σε αυτο το φροντιστηριο!!! Σημερα τυχαια μιλουσαμε για φροντιστηρια και τη ρωταω που παει και μου λεει αυτη που και καπακι λεει "εκει πας και εσυ, ετσι?".
    Και ετσι εμαθα οτι υπαρχει κι αλλη σωσιας μου, που μαλιστα μου μοιαζει απιστευτα!!! Τοσο πολυ που εδω και καιρο η κοπελα νομιζε οτι ημουν εγω!!!




    Ωχ,ωχ,ωχ....πολυ μικρη η αποσταση.....δεν νομιζω οτι μπορω να το αντεξω....
    2η Κριστιναααααα??? και σε τοσο κοντινη αποσταση....??!!
    ωχ,ωχ,ωχ....νομιζω οτι παθαινω εγκεφαλικο....στραβωνει το στομα μου......................................


    punkster
    22.09.2007, 13:18
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 22-09-2007 στις 13:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 21-09-2007 στις 22:51 έγραψε...

    Σημερα εμαθα οτι υπαρχει μια σωσιας μου που πηγαινει σε ενα φροντιστηριο του μαρουσι!!!
    Μια γνωστη μου που παει στο φροντιστηριο που παει και η σωσιας μου ηταν πεπεισμενη τοσο καιρο οτι και εγω παω σε αυτο το φροντιστηριο!!! Σημερα τυχαια μιλουσαμε για φροντιστηρια και τη ρωταω που παει και μου λεει αυτη που και καπακι λεει "εκει πας και εσυ, ετσι?".
    Και ετσι εμαθα οτι υπαρχει κι αλλη σωσιας μου, που μαλιστα μου μοιαζει απιστευτα!!! Τοσο πολυ που εδω και καιρο η κοπελα νομιζε οτι ημουν εγω!!!




    Ωχ,ωχ,ωχ....πολυ μικρη η αποσταση.....δεν νομιζω οτι μπορω να το αντεξω....
    2η Κριστιναααααα??? και σε τοσο κοντινη αποσταση....??!!
    ωχ,ωχ,ωχ....νομιζω οτι παθαινω εγκεφαλικο....στραβωνει το στομα μου......................................







    Χαλαρωσε φιλεναδα!!! Θα επρεπε να νιωθεις δεος και περηφανια!!!
    Conspiratus
    22.09.2007, 13:31
    Δεος?????????????????Περηφανια??????????????????
    Δεν σε πιανω......
    Δεος υποθετω νοιωθω....οπως θα ενοιωθα μπροστα στο Αρμαγεδον....
    Αλλα περηφανια?!?!Απο που εως που????


    punkster
    22.09.2007, 13:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 22-09-2007 στις 13:31 έγραψε...

    Δεος?????????????????Περηφανια??????????????????
    Δεν σε πιανω......
    Δεος υποθετω νοιωθω....οπως θα ενοιωθα μπροστα στο Αρμαγεδον....
    Αλλα περηφανια?!?!Απο που εως που????





    Ακου τι ρωταει.......


    koukli
    24.09.2007, 20:31
    εγώ έχω στη γειτονιά μου μια κοπέλα που είναι ίδια εγώ 13χρονη και έχει γεννηθεί ίδια μέρα με μένα
    Panos72
    24.09.2007, 23:46
    Λοιπόν, αν και έχουμε ξεφύγει λίγο από το ερώτημα, θα προσπαθήσω να δώσω μια απάντηση κάπως γενικευμένη και ελπίζω κατανοητή...
    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΩΣΙΕΣ!
    Όπως όλοι, φαντάζομαι, γνωρίζουμε ο συνδετικός κρίκος που ορίζει κάθε οργανισμό που ζει και αναπτύσεται στον πλανήτη Γη (κοινώς το DNA), είναι υπεύθυνο και για τη μορφή και τα στοιχεία που συνθέτουν κάθε είδος. Ένα τέτοιο είδος οργανισμού είναι και ο άνθρωπος. Η διαφορά με τα άλλα έμβυα είναι στην πολυπλοκότητα των γονιδίων του. Έτσι, σύμφωνα με τις γαιοκλιματικές μεταβολές και διαφορές από τόπο σε τόπο, αλλάζει και η σύνθεση του DNA του. Αποτέλεσμα, ένας Κινέζος ΔΕΝ μπορεί να μοιάζει σε τίποτα με έναν Αφρικανό και αντίστοιχα πολίτες κοντινών περιοχών έχουν κοινά χαρακτηριστικά. Αυτά... εν ολίγοις...!
    Emilia_
    25.09.2007, 09:14
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 25-09-2007 στις 02:27 έγραψε...

    Panos72,

    Πως ακριβώς από .."ένας Κινέζος ΔΕΝ μπορεί να μοιάζει σε τίποτα με έναν Αφρικανό", συμπεραίνουμε ότι "ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΩΣΙΕΣ! "

    "...αντίστοιχα πολίτες κοντινών περιοχών έχουν κοινά χαρακτηριστικά.."
    Μιλάμε για σωσίες, να σε μπερδεύει κι η μάννα σου, όχι για παρεμφερή σωματότυπο
    και μάλιστα στην Αθήνα των 5-6 εκατομμυρίων, όχι σε κανένα χωριό, που λίγο-πολύ όλοι συγγενείς είναι.

    Και πάρε και μια συγχρονικοτητα..
    Πριν 2 μέρες, είδα ξαφνικά τον εαυτό μου στο δίκτυο και κοκάλωσα..
    Σαν καθρέφτης, κανονικά, ακόμα και τα μαλλιά, τα γυαλιά, το ύφος, όλα !!
    Ο γιος μου, που του την έδειξα, ήταν σίγουρος ότι την είχα ανεβάσει εγώ και του κάνω πλάκα.
    Μόνο που είμαι 2 χρόνια μικρότερη, απ' όσο νόμιζα, διδάσκω στα ΤΕΙ και είμαι και συγγραφέας
    Η μεγάλη πλάκα;; Αυτή γράφει επιστημονική φαντασία κι εγώ διαβάζω μετά μανίας επιστημονική φαντασία !!

    Το παραχοντρίναμε μου φαίνεται !



    Μιλάμε είναι τελειως κουφο.......??!! Οντως,αλλο να μοιάζει κ αλλο να ειναι ολοιδιος...??!! Εμενα παλι, πολυ συχνα κ με τελειως ασχετα ατομα, σε διαφορετικα μερη της Ελλαδας, εχω συχνα την πρωτη πρωτη κουβεντα μας, "Αχ καλε εσυ πως μοιάζεις με την ταδε"...??!!! Η αληθεια είναι οτι ειναι λιγααααακι σπαστικο που κ που.... Μα τοοοσοι σωσιες μας πια....??! Χι χι...
    SOPHIA-MX-4EVER
    25.09.2007, 18:17
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 21-09-2007 στις 22:51 έγραψε...

    Σημερα εμαθα οτι υπαρχει μια σωσιας μου που πηγαινει σε ενα φροντιστηριο του μαρουσι!!!
    Μια γνωστη μου που παει στο φροντιστηριο που παει και η σωσιας μου ηταν πεπεισμενη τοσο καιρο οτι και εγω παω σε αυτο το φροντιστηριο!!! Σημερα τυχαια μιλουσαμε για φροντιστηρια και τη ρωταω που παει και μου λεει αυτη που και καπακι λεει "εκει πας και εσυ, ετσι?".
    Και ετσι εμαθα οτι υπαρχει κι αλλη σωσιας μου, που μαλιστα μου μοιαζει απιστευτα!!! Τοσο πολυ που εδω και καιρο η κοπελα νομιζε οτι ημουν εγω!!!




    Και δεν ετυχε να της μιλησει ποτε???
    Την εβλεπε συνεχεια, την υποτιθεμενη φιλη της, και δεν της μιλαγε??
    SOPHIA-MX-4EVER
    25.09.2007, 18:24
    Παράθεση:

    Και πάρε και μια συγχρονικοτητα..
    Πριν 2 μέρες, είδα ξαφνικά τον εαυτό μου στο δίκτυο και κοκάλωσα..
    Σαν καθρέφτης, κανονικά, ακόμα και τα μαλλιά, τα γυαλιά, το ύφος, όλα !!


    Να φανταστω το ιδιο vogue γυαλί, ιδιο σχημα, ιδιους φακους ...
    Φοβερη η ομοιοτητα, πραγματι!